Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδιά τα κατάφερα με τους ελληνικούς ήχους του destinator 6 αλλά μένω Θεσσαλονίκη και δε μου βγάζει αναλυτικά τους δρόμους παρά μόνο τους κεντρικούς. Βοηθείστε. Μήπως η έκδοση που έχω c***ed δεν είναι ολοκληρωμένη? Ξέρει κάποιος που μπορώ να κατεβάσω αναλυτικό χάρτη Ελλάδας με τα πάντα μέσα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βρε παιδιά τα κατάφερα με τους ελληνικούς ήχους του destinator 6 αλλά μένω Θεσσαλονίκη και δε μου βγάζει αναλυτικά τους δρόμους παρά μόνο τους κεντρικούς. Βοηθείστε. Μήπως η έκδοση που έχω c***ed δεν είναι ολοκληρωμένη? Ξέρει κάποιος που μπορώ να κατεβάσω αναλυτικό χάρτη Ελλάδας με τα πάντα μέσα?

φιλε μονο αν καβαλας varadero μπορω να κανω κατι με τον χαρτη ελλαδας,και ειδικα αν εισαι και μελος του varadero forum οτι θες απο χαρτες.:D :D

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τα κατάφερα με τους ελληνικούς ήχους του destinator 6 αλλά μένω Θεσσαλονίκη και δε μου βγάζει αναλυτικά τους δρόμους παρά μόνο τους κεντρικούς. Βοηθείστε. Μήπως η έκδοση που έχω c***ed δεν είναι ολοκληρωμένη? Ξέρει κάποιος που μπορώ να κατεβάσω αναλυτικό χάρτη Ελλάδας με τα πάντα μέσα?

 

Απο την στιγμη που δεν τα πας και τοσο καλα με τα ηλεκτρονικα καλυτερα να αγοραζες την original εκδοση του destinator για να μην μπλεκεις.

Και γω crac**ked το εχω αλλα αξιζει τα λεφτα του.

 

Αnyway στο http://blue-whitegt.com εχει τους τελευταιους χαρτες Ελλαδας για το destinator που ειναι πολυ καλοι.Αλλα θελει διαδικασια για να τους crac**kαρεις και δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα καταφερεις...:O

Link to comment
Share on other sites

File, kata tin gnomi mou k fysika gia tin diki mou xrisi, pleonektimata exei MONO to pda. An skefteis monaxa posa xrisima programmata mporeis na exeis parallila, den xoraei skepsi. Ta pna einai gia tous asxetous me pocket pc i telos panton osous den ta pane poli kala me tin texnologia (px. kati ilikiomenous taksitzides pou ta exoun sto enoikiasmeno taxi k ta xrisimopoioun siga siga mia xara :ninja: )

 

Min ipotimas ta pna..Kati pou exei ftiaxtei gia enan sigkekrimeno skopo isws na leei kati parapanw apo ena pda pou mporei na kanei polla parapanw..O filos pou rwtise thelei na to xrisimopoiisei kata 99% opws leei gia gps opote giati na min parei ena mixanima pou einai kataskevasmeno mono gia afton ton logo?Allwste min 3exnas tin poli kaliteri keraia pou kouvalane ta pna enanti twn pda..Kai egw pda exw alla epeidi exw xrisimopoiisei pna mporw na sou pw pws a3izei na to agoraseis an to thes gia gps..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μονο αν καβαλας varadero μπορω να κανω κατι με τον χαρτη ελλαδας,και ειδικα αν εισαι και μελος του varadero forum οτι θες απο χαρτες.:D :D

 

Diladi an exei kavasaki den kanei na parei tous xartes?:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τα κατάφερα με τους ελληνικούς ήχους του destinator 6 αλλά μένω Θεσσαλονίκη και δε μου βγάζει αναλυτικά τους δρόμους παρά μόνο τους κεντρικούς. Βοηθείστε. Μήπως η έκδοση που έχω c***ed δεν είναι ολοκληρωμένη? Ξέρει κάποιος που μπορώ να κατεβάσω αναλυτικό χάρτη Ελλάδας με τα πάντα μέσα?

 

mpampi pira to mail sou kai se ekana add gia afto pou legame alla den eida apantisi..

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την ημερομηνία κατασκευής του mio μου; Πως θα δω αν έχει περασμένο το patch για τη μπαταρία; Το πήρα χθές από Πλαίσιο.

Και κάτι άλλο. Ως γνωστόν δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Διάβασα για κάποια πρόσθετα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Με 2 λέξεις τι κατεβάζω και πως το εγκαθιστώ;

 

Edit: Δε βρίσκω ούτε το παπάκι @

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για χρήση με dest6;

ΝΜΕΑ/sirf;

Τι baud rate;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας καλός MP3 Player free που να χαμηλώνει και να παίζει παράλληλα με το destinator κατά την πλοήγηση?

Τόλη ευχαριστώ για όλα. Έβαλε τους χάρτες ο Αχιλλέας και ησύχασα. Νάσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε NMEA δουλεύει

baud 4800

 

αμα το βάλεις στην αυτόματη αναζήτηση αυτό βγάζει και μόνο με αυτό δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Hello είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να με βοηθήσετε να καταλήξω από που να αγοράσω το p 550. Σας ευχαριστώ εκ των πρωταίρων!:)
Link to comment
Share on other sites

Hello είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να με βοηθήσετε να καταλήξω από που να αγοράσω το p 550. Σας ευχαριστώ εκ των πρωταίρων!:)

Ρίξε μια ματιά εδώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις πληροφορίες μνήμης μου εμφανίζει

storage total 96.70 MB

programm total 54.10 MB

Που είναι τα 64+128 που λένε στα χαρακτηριστικά;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε NMEA δουλεύει

baud 4800

 

αμα το βάλεις στην αυτόματη αναζήτηση αυτό βγάζει και μόνο με αυτό δουλεύει

 

Παρ'όλα αυτά nikthanos εγώ όταν το χρησιμοποιώ με το GPSGate παράλληλα

μου δίχνει

NMEA

baud 115200

 

Και πραγματικά έχω παρατηρήσει ότι συνδέεται πολύ πιο γρήγορα με το

GPSGate από ότι μόνο του το Destinator!

Toν maximum χρόνο που έχει πάρει να συνδεθεί είναι 1,5 λεπτό!

Εν αναμονή για OZZY!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις πληροφορίες μνήμης μου εμφανίζει

storage total 96.70 MB

programm total 54.10 MB

Που είναι τα 64+128 που λένε στα χαρακτηριστικά;

Αυτά είναι διαθέσιμα στο χρήστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να με βοηθήσετε να καταλήξω από που να αγοράσω το p 550. Σας ευχαριστώ εκ των πρωταίρων!:)

 

mporeis na koita3eis kai sto http://www.pda4u.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την ημερομηνία κατασκευής του mio μου; Πως θα δω αν έχει περασμένο το patch για τη μπαταρία; Το πήρα χθές από Πλαίσιο.

Και κάτι άλλο. Ως γνωστόν δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Διάβασα για κάποια πρόσθετα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Με 2 λέξεις τι κατεβάζω και πως το εγκαθιστώ;

 

Edit: Δε βρίσκω ούτε το παπάκι @

 

To patch gia tin mpataria den sou xreiazetai ketos kai an sou parousiasei provlimata to mixanima..To Resco keyboard einai to kalitero pliktrologio pou kikloforei..

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά nikthanos εγώ όταν το χρησιμοποιώ με το GPSGate παράλληλα

μου δίχνει

NMEA

baud 115200

 

Και πραγματικά έχω παρατηρήσει ότι συνδέεται πολύ πιο γρήγορα με το

GPSGate από ότι μόνο του το Destinator!

Toν maximum χρόνο που έχει πάρει να συνδεθεί είναι 1,5 λεπτό!

 

μόνο με Destinator το έχω δοκιμάσει.....έβαλα για λίγο και το Papago αλλά απογοητέυτηκα από περιβάλλον και από χάρτη....

κατέβασα και το iGo αλλά δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα να το δοκιμάσω...

Περιμένω το Destinator 7 για δοκιμή και αγορά

Link to comment
Share on other sites

Το Papago 7 το δοκιμασα την περασμένη εβδομάδα cr**ed με τοω τελευταίο χάρτη της Ελλάδας του 2007 αλλα στην Χαλκίδα λίγο που το δοκίμασα είδα λαθάκια!Το περιβάλλον ήταν όντως χάλια με μπέρδεψε πολύ και το Igo και αυτό δεν με κάλυψε πόσο μάλον ο χάρτης του που είναι άδειος.

Δεν ξέρω τώρα αν έχει ενημερωθεί και κατά πόσο αλλα πριν κανα 3μηνο που το είχα βάλει είχε μόνο την Αθήνα και ούτε που μπήκα στον κόπο να το δοκιμάσω!

Στην περίπτωση που δεν το ξέρεις τώρα (και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω) το GPSGate δεν είναι πρόγραμμα πλοήγησης αλλά πρόγραμμα που μοιράζει το σήμα του GPS σε περισσότερα από ένα προγράμματα συγχρόνως!

Εν αναμονή για OZZY!!!
Link to comment
Share on other sites

.....μέχρι πόσα προγράμματα μπορείς να έχεις ανοιχτά ταυτόχρονα και fullscreen?

θέλω να πω, και να τα έχεις, τί θα βλέπεις σε 3,5'' ???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν διευκρίνησα!

Εννοώ ότι μπορείς να έχεις ανοιχτά ακόμα και δύο ή τρία αν θες προγράμματα πλοήγησης και να τα εναλάσεις με ένα άλλο πρόγραμμα (Dynamo), αλλά αυτό που κάνω εγώ είναι να έχω ανοίξει πρώτα το (NoniGPS Plot) το οποίο σχεδιάζει την διαδρομή που κάνεις και στην κάνει export σε αρχείο που αναγνωρίζει το (GoogleEarth) και μπορείς να δεις εκεί την διαδρομή που έκανες, και συγχρόνως να έχω το Destinator ανοιχτό για πλοήγηση.

Εννοείται ότι το πρώτο πρόγραμμα δεν φαίνεται στην οθόνη αλλά κάνει δουλειά στο background.Βέβαια με το (Dynamo) μπορείς να τα εναλάσεις και να βλέπεις όποιο θες!:D

Εν αναμονή για OZZY!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΕΠΕΝΕΚΙΝΗΣΗ

 

Δεν είμαι moderator (και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων) αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ σε ένα μικρό σχόλιο για τα κεφαλαία γράμματα σε όλο το μήνυμα, τα ορθογραφικά λάθη, την επιλογή λάθους forum και την έλλειψη σχετικού header [DEV] στον τίτλο το posting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...