Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρομαι που σου αρεσε.λοιπον η συσκευη μειωνει τη ταση απο τα 9ν της μπαταριας στα 5ν που χρειαζεται το pda. το πηρα απο ενα καταστημα στην αθηνα κατουμας λεγεται, κοντα στη σταδιου. περισσοτερες πληροφοριες δες εδω. http://www.hackaday.com/2005/01/28/how-to-usb-battery-v2/

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! ευτυχώς έχω κατουμα 1km από το σπίτι μου, οπότε θα τον επισκευτώ αύριο!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα mio 350 oταν το βαζω για να φορτισει καθε 5 λεπτα μου αναβει η οθονη

Ειναι σωστο?

Ή εχω βαλει καμια μαλ@κια?

 

Σβήσε το pc:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το pc:p
:mad: :mad: :mad: :blink:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα σου το κάνει αυτό λόγω του active sync,oπότε δοκίμασε τα παρακάτω:

1-Open Activesync on your PPC Menu

2-Add Server Source... Type a FAKE server address. Next fill in the fields with anything

3-Finish

4-Menu>Schedule... Sync during... [change both peak and off peak] to Manually. Ok.

5-Really Close Activesync [not minimize] then start it up again

6-Menu> Options > Delete the FAKE SERVER you made.

Ευχαριστω αλλα... το κανει και απο τα 220v :( οχι ομως τοσο συχνα

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: :mad: :blink:

 

Όχι, με παρεξήγησες!!!:O:cry:

Όταν σου φορτίζει δεν ανάβει η οθόνη?

Και μέσω usb δεν το φορτίζεις?

Η οθόνη πιθανότατα ανάβει γιατί ξεκινά να κάνει συγχρονισμό με το Outlook μέσω active sync.;)

E, σβήσε το pc να σταματήσει να κάνει συγχρονισμό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

θέλω να κάνω update στις διάφορες κάμερες που έχει μέσα το dest6. στις ογηγίες εγκατάστασης λέει...αντιγραφή των αρχείων..με τα νέα αρχεία. αυτα τα αρχεία ειναι στην συσκευή μου (mio350). Την αντιγραφή αυτη πως την κάνω? με activesync και μεσα απο το explore pocket pc? κάνω επικόλληση τα νεα αρχεία? ή με κάποιον αλλο τρόπο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

θέλω να κάνω update στις διάφορες κάμερες που έχει μέσα το dest6. στις ογηγίες εγκατάστασης λέει.....κάνω επικόλληση τα νεα αρχεία? ή με κάποιον αλλο τρόπο?

ευχαριστώ

Είτε μέσω του activesync όπως λες, είτε με copy paste με card reader

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

ωραία. θα το κάνω και φυσικά θα το δοκιμάσω. να δω μήπως έκανα καμιά γκάφα.

σας ευχαριστώ πολύ.

 

να' σαι καλά. προχώρα και ό,τι χρειαστείς το φόρουμ να' ναι καλά.

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...μπορεί και offtopic

 

έχω δοκιμάσει και το Destinator PN και το 6.1. Το 6.1 έχει πιο όμορφο περιβάλλον και οι φωνητική πλοήγηση είναι πολύ καλή αλλά σαν απόκριση του στίγματος με την πραγματική θέση μου στο δρόμο το ΡΝ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο. Έχει δοκιμάσει κανένας άλλος και τα 2???

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με παρεξήγησες!!!:O:cry:

Όταν σου φορτίζει δεν ανάβει η οθόνη?

Και μέσω usb δεν το φορτίζεις?

Η οθόνη πιθανότατα ανάβει γιατί ξεκινά να κάνει συγχρονισμό με το Outlook μέσω active sync.;)

E, σβήσε το pc να σταματήσει να κάνει συγχρονισμό.:)

sorry:D :D :D :D

δεν το καταλαβα

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...μπορεί και offtopic

 

έχω δοκιμάσει και το Destinator PN και το 6.1. Το 6.1 έχει πιο όμορφο περιβάλλον και οι φωνητική πλοήγηση είναι πολύ καλή αλλά σαν απόκριση του στίγματος με την πραγματική θέση μου στο δρόμο το ΡΝ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο. Έχει δοκιμάσει κανένας άλλος και τα 2???

 

Αυριο ή την Δευτερα θα βαλω για δοκιμη το 6,1 και θα σε πω

Το pn καλο αλλα ειναι κατσε μπαρμπα να γεμισω

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...μπορεί και offtopic

 

έχω δοκιμάσει και το Destinator PN και το 6.1. Το 6.1 έχει πιο όμορφο περιβάλλον και οι φωνητική πλοήγηση είναι πολύ καλή αλλά σαν απόκριση του στίγματος με την πραγματική θέση μου στο δρόμο το ΡΝ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο. Έχει δοκιμάσει κανένας άλλος και τα 2???

 

Όταν πέρασα από το ΡΝ στο 6.1 πίστευα ότι έκανα μαμακία. Μετά από 1 μήνα όμως και συνεχή χρήση διαπιστώνω ότι τελικά η αλλαγή αξίζει τον κόπο. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι το 6.1 "αργεί" λίγο παραπάνω να βρει δορυφόρους, αλλά μετά πάει πολύ καλά. Αν όμως έχεις συνδέσει εξωτερική κεραία, δεν υπάρχει ούτε και αυτή η μικρή καθυστέρηση. Τώρα όσον αφορά για την καθυτέρηση στην απόκριση του σήματος όπως λες, μήπως το έχεις cr...ed? :O Αν ναι, δικαιολογείται....

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Το dest 6 ήταν το πρώτο προγραμμα που έβαλα στο ΜΙΟ350 μου. Η ακρίβεια σήματος ήταν εκπληκτική σε σχέση με το dest 3 που είχα δοκιμάσει στο ΜΙΟ168 ενός φίλου μου

Μετά άρχιζα κι έβαζα ότι μ@λ@κι@ έβρισκα στο PDA οπότε άρχισε να μου βγάζει προβληματάκια. Στην χειρότερη είχα 15 μέτρα απόκλιση σήματος (με έβγαζε μέσα στις πολυκατοικίες :lol: )

Μόλις έκανα Hard Reset και το ξαναεγκατέστησα όλα διορθώθηκαν

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικη αποκλιση σε ταχυτητα της ταξης του 10%. Οσο μεγαλωνε η ταχυτητα μου εβλεπα και αυξηση στην αποκλιση του gps. (εκτος και αν εχει χαζεψει το κοντερ μου!!!). Η ενδειξη ήταν απο destinator και το σημα που ειχα ηταν τελειο.

 

Α και κατι ακομα...Δεν εχω καταφερει ακομα ρε παιδες να γραφω με ελληνικους χαρακτηρες καινουργες επαφες...Υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικη αποκλιση σε ταχυτητα της ταξης του 10%. Οσο μεγαλωνε η ταχυτητα μου εβλεπα και αυξηση στην αποκλιση του gps. (εκτος και αν εχει χαζεψει το κοντερ μου!!!). Η ενδειξη ήταν απο destinator και το σημα που ειχα ηταν τελειο.

 

Α και κατι ακομα...Δεν εχω καταφερει ακομα ρε παιδες να γραφω με ελληνικους χαρακτηρες καινουργες επαφες...Υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

 

resco keyboard

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

resco keyboard

+1

resco keyboard rulez

 

την απόκλιση που λέτε με το ΡΝ μου φαίνεται ότι ήταν μικρότερη (σε χρόνο) από το 6.1.....και τα 2 τα έχω ''αγορασμένα'' αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά την κανονική αγορά του 6.1 για να στηρίξω κ γω την εταιρία που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βάλω ελληνικά στο p350?Θέλω να έχει ελληνικό interface...Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς λέγεται το πρόγραμμα και να μου πεί πού να το βρώ cr...d με ένα pm?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

GtC,

σήμερα αντιμετώπισα το ιδίο πρόβλημα. Εσβησα προγράμματα, παιχνίδια κτλ. Μήπως πρέπει καλύτερα να κάνω hard reset? πως γίνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

την απόκλιση που λέτε με το ΡΝ μου φαίνεται ότι ήταν μικρότερη (σε χρόνο) από το 6.1.....και τα 2 τα έχω ''αγορασμένα'' αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά την κανονική αγορά του 6.1 για να στηρίξω κ γω την εταιρία που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά

Kai egw exw pei to idio alla 150 eura den...

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

GtC,

σήμερα αντιμετώπισα το ιδίο πρόβλημα. Εσβησα προγράμματα, παιχνίδια κτλ. Μήπως πρέπει καλύτερα να κάνω hard reset? πως γίνεται αυτο?

 

Κάνεις soft reset και κρατάς πατημένο το "πάνω"

 

Απλά να ξέρεις ότι μετά όλα θέλουν ξανά εγκατάσταση:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...μπορεί και offtopic

 

έχω δοκιμάσει και το Destinator PN και το 6.1. Το 6.1 έχει πιο όμορφο περιβάλλον και οι φωνητική πλοήγηση είναι πολύ καλή αλλά σαν απόκριση του στίγματος με την πραγματική θέση μου στο δρόμο το ΡΝ μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο. Έχει δοκιμάσει κανένας άλλος και τα 2???

Προχώρα στην αγορά του Destinator. To 6 είναι καλύτερο, αποροφά λιγότερους πόρους από τον υπολογιστή, επαναυπολογίζει συντομότερα την διαδρομή, είναι πιό γρήγορο και χωρίς προβλήματα στην νόμιμη έκδοση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...