Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. Να δηλώσεις το ΑΦΜ στην αίτηση φορητότητας άσχετα αν δεν το έχει ο πάροχος σου και πιθανότατα δεν θα απορριφθεί η αίτηση σου.

Το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος. Δεν υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί η αίτηση με περισσότερα στοιχεία.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Περνάει κανονικά η αίτηση και με μηδενικό ΑΦΜ αλλά και να δώσεις πλήρως τα στοιχεία σου, πάλι θα γίνει δεκτή η αίτηση από τη vodafone αφού στην ουσία δεν θα υπάρχουν "διαφορετικά" στοιχεία αλλά απλώς "περισσότερα" στοιχεία. Πάντως, είναι σίγουρο ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις ΑΦΜ οπότε δοκίμασε σε κάποιο άλλο κατάστημα, έπεσες σε άσχετο ή σε κάποιον που βαριόταν να σε εξυπηρετήσει.

 

δεν μπορω να βρω ακρη. πηγα σε μερικα καταστηματα στο κεντρο (αθηνα) και πηρα απο ολους την ιδια απαντηση/ιδια αδιαφορια (λεφτα παω να τους δωσω).

 

το εχω παρει κι εγω πατριωτικα πλεον και δεν θελω να δωσω το αφμ.

 

αν μπορει να προτεινει κανεις καποιο καταστημα , οπουδηποτε στην αττικη, θα του ημουν ευγνωμων (ακομα και με PM αν δεν θελει να το ποσταρει)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω ακρη. πηγα σε μερικα καταστηματα στο κεντρο (αθηνα) και πηρα απο ολους την ιδια απαντηση/ιδια αδιαφορια (λεφτα παω να τους δωσω).

 

το εχω παρει κι εγω πατριωτικα πλεον και δεν θελω να δωσω το αφμ.

 

αν μπορει να προτεινει κανεις καποιο καταστημα , οπουδηποτε στην αττικη, θα του ημουν ευγνωμων (ακομα και με PM αν δεν θελει να το ποσταρει)

 

ευχαριστω

 

κανε την αιτηση online μεσω του site της Wind.

Link to comment
Share on other sites

οσο το εψαξα, δεν βρηκα καπου για καρτοκινητο. υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;;;

 

sorry νομιζα οτι ηθελες συμβολαιο.

καρτοκινητο μονο σε κατάστημα....:O

Link to comment
Share on other sites

sorry νομιζα οτι ηθελες συμβολαιο.

καρτοκινητο μονο σε κατάστημα....:O

 

ναι δυστυχως δεν γινεται για καρτοκινητο.

παντως ολες οι προτασεις για καποιο καταστημα δεκτες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε δυο μερες πηγα σε wind απο cosmote,πεμπτη εκανα αιτηση Σαββατο παρελαβα την καρτα και ενεργοποιηθηκα.....αμεση εξυπηρετηση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω απόψε τηλεφωνική φορητότητα από Cosmote σε Q ;;;

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου 'παν ότι σήμερα ειδικά δεν δέχονται φορητότητες. Και να θες να πας, δεν σε αφήνουν.. :p :confused: :mad:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω απόψε τηλεφωνική φορητότητα από Cosmote σε Q ;;;

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου 'παν ότι σήμερα ειδικά δεν δέχονται φορητότητες. Και να θες να πας, δεν σε αφήνουν.. :p :confused: :mad:

 

γιατι νομιζω δεν ειναι ολο το 24-ωρο.. παρε σε ωρες καταστηματων!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γιατι νομιζω δεν ειναι ολο το 24-ωρο.. παρε σε ωρες καταστηματων!!

 

απο δευτερα εως Παρασκευη ειναι απο τις 9:00 το πρωι μεχρι τις 12:00 το βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω απόψε τηλεφωνική φορητότητα από Cosmote σε Q ;;;

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα καλύτερα;;

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα καλύτερα;;

δε πρόκειται να του τη κάνουν, δε τους συμφέρει και δε φέρνουν πουθενα καρτες q, ειχα γυρισει πολλά κατάστηματα και το κανα τηλεφωνικα εντελει κι εγω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μια ερωτηση: η αιτηση φορητοτητας σε ενα αλλο δικτυο αποτελει αυτοματως και καταγγελια συμβασης στην προηγουμενη εταιρια αν δεν εχει περασει 12-μηνο;

ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση: η αιτηση φορητοτητας σε ενα αλλο δικτυο αποτελει αυτοματως και καταγγελια συμβασης στην προηγουμενη εταιρια αν δεν εχει περασει 12-μηνο;

ευχαριστω.

 

Προφανώς.

10char

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση: η αιτηση φορητοτητας σε ενα αλλο δικτυο αποτελει αυτοματως και καταγγελια συμβασης στην προηγουμενη εταιρια αν δεν εχει περασει 12-μηνο;

ευχαριστω.

 

Οχι. Μαζί με την αίτηση φορητότητας πρέπει να τους στείλεις email ή fax, κοινοποιημένο στην ΕΕΤΤ, που θα λέει ότι καταγγέλεις τη σύμβαση γι' αυτό και γι' αυτό το λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μαζί με την αίτηση φορητότητας πρέπει να τους στείλεις email ή fax, κοινοποιημένο στην ΕΕΤΤ, που θα λέει ότι καταγγέλεις τη σύμβαση γι' αυτό και γι' αυτό το λόγο...

 

δηλαδη αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια δεν θα με αφησουν επειδη ειμαι δεσμευμενος; αφου θα πληρωσω το υπολοιπο της επιδοτησης.. πρεπει υποχρεωτικα να το μετατρεψω καρτοκινητο στην αλλη εταιρια που θα παρει ενα μηνα και μετα να κανω φορητοτητα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κλείσει 12μήνο & φύγεις νωρίτερα απο την εταιρία , θα πληρώσεις το υπόλοιπο της επιδότησης .

Δεν είναι υποχρεωτικό να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό & μετά σύνδεση σε άλλη εταιρία .

Απλά παίρνεις το νούμερο σου και το πας σε άλλη εταιρία με φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κλείσει 12μήνο & φύγεις νωρίτερα απο την εταιρία , θα πληρώσεις το υπόλοιπο της επιδότησης .

Δεν είναι υποχρεωτικό να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό & μετά σύνδεση σε άλλη εταιρία .

Απλά παίρνεις το νούμερο σου και το πας σε άλλη εταιρία με φορητότητα.

 

ναι δεν εχω πρβλημα να πληρωσω το ποσο απλα ρωταω αν χρειαζεται να κανω κατι στον τωρινο μου παροχο η απλα να στειλω την αιτηση φορητοτητας..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχω πρβλημα να πληρωσω το ποσο απλα ρωταω αν χρειαζεται να κανω κατι στον τωρινο μου παροχο η απλα να στειλω την αιτηση φορητοτητας..

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα τότε, Θα κάνεις αίτηση φορητότητας στο πάροχο που θέλεις να πας και θα περιμένεις.

Την Q νομίζω ότι την εκπροσωπεί η Wind.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα τότε, Θα κάνεις αίτηση φορητότητας στο πάροχο που θέλεις να πας και θα περιμένεις.

Την Q νομίζω ότι την εκπροσωπεί η Wind.

 

Για Q μόνο τηλεφωνικώς. Δεν εξυπηρετούν σε καταστήματα.

 

Παιδια δεν ειπα τιποτα για q:lol:

στην vodafone ειμαι και θελω να ερθω wind... Θα κανω αιτηση αυριο και θα περιμενω τηλ απο vodafone:)

ευχαριστω

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανε μια αιτηση φορητοτητας στη wind....μονο αυτο τιποτα αλλο.μολις την δουν στη βοντα θα σε παρουν τηλεφωνο να σε ρωτησουν γιατι φευγεις..κανονισε να κανεις καλο παζαρι..;)
Link to comment
Share on other sites

stathis123 : Πήγαινε όμως σε κατάστημα καλύτερα.

 

τελικα εκανα την αιτηση online για στα καταστηματα δεν εχει το 8% εκπτωση του xxs.. εχουμε κλεισει και ραντεβου και τωρα περιμενω τηλ απο vodafone να δουμε τι θα μου πει.. :D

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...