Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Μια γρήγορη ερώτηση...

 

Όταν σας έρχεται η αναφορά μηνύματος, ακούγεται κάποιος ήχος-μελωδία;

Π.χ. στο Ν70 μαζί με το μήνυμα της αναφοράς ηχεί κιόλας για να το καταλάβεις, στο 6131 μου, παρατηρώ πως δεν έχει ήχο αναφοράς...

Φτιάχνεται από κάπου, δηλαδή κάτι πείραξα και το έβγαλα off, είναι σε όλους έτσι ή φταίει το λογισμικό και πρέπει να του κάνω αναβάθμιση που σημαίνει πως έχει συμβεί και σε άλλους και ξέρετε πως έτσι φτιάχνει σίγουρα...;;;:O

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μια γρήγορη ερώτηση...

 

Όταν σας έρχεται η αναφορά μηνύματος, ακούγεται κάποιος ήχος-μελωδία;

Π.χ. στο Ν70 μαζί με το μήνυμα της αναφοράς ηχεί κιόλας για να το καταλάβεις, στο 6131 μου, παρατηρώ πως δεν έχει ήχο αναφοράς...

Φτιάχνεται από κάπου, δηλαδή κάτι πείραξα και το έβγαλα off, είναι σε όλους έτσι ή φταίει το λογισμικό και πρέπει να του κάνω αναβάθμιση που σημαίνει πως έχει συμβεί και σε άλλους και ξέρετε πως έτσι φτιάχνει σίγουρα...;;;:O

 

Όχι δεν φτιάχνεται από κάπου. Απλά δεν κάνει ηχητική ειδοποίηση για τις αναφορές παράδοσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου δινει επιλογη στις ρυθμισεις να επιλεξω για αναβαθμιση firmware , το εχει ποιο σκουρο σαν επιλογη , και με αφηνει μονο για να δω ποιο firmware εχω , και εχω το παλιο που λεει κι ο φιλος πιο πανω.

Τι να κανω?:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου δινει επιλογη στις ρυθμισεις να επιλεξω για αναβαθμιση firmware , το εχει ποιο σκουρο σαν επιλογη , και με αφηνει μονο για να δω ποιο firmware εχω , και εχω το παλιο που λεει κι ο φιλος πιο πανω.

Τι να κανω?:(

 

Aν έχεις την παλιά έκδοση firmware (πριν την 3.70 δηλαδή), θα πρέπει να κάνει πρώτα σε κάποιο κατάστημα ΝΟΚΙΑ την αναβάθμιση σ'αυτή την έκδοση...

 

Εγώ, όταν την έκανα, μου δίνει την αυτόματη αναβάθμιση λογισμικού κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φτιάχνεται από κάπου. Απλά δεν κάνει ηχητική ειδοποίηση για τις αναφορές παράδοσης ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παράξενο όμως, το πιο άθλιο κινητό να πάρεις έχει ηχητική ειδοποίηση στην αναφορά, τουλάχιστον όσα είχα μέχρι τώρα από το πιο απλό μέχρι το πιο καλό είχανε, άλλωστε δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο τεχνολογικά να προστεθεί στην συσκευή αλλά ούτε και θα αύξανε το κόστος της.Και είναι κάτι χρήσιμο γιατί στέλνεις ένα μήνυμα και ο άλλος το έχει κλειστό, οπότε περιμένεις και όποτε ακούσεις τον ήχο ξέρεις ότι το άνοιξε και το έλαβε, ενώ τώρα στο 6131 θα πρέπει να έχεις το νου σου μήπως περάσει το μήνυμα στην οθόνη και αν ξεχαστείς να τρέχεις στο μενού να δεις αν το έλαβε και ήρθε η αναφορά...:O

 

Και έλεγα πριν το πάρω, δεν μπορεί κάπου θα υστερεί για να έχει αυτή την τιμή με τόσα που δίνει και να που υστερεί στο πιο κουλό...:blink:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις την παλιά έκδοση firmware (πριν την 3.70 δηλαδή), θα πρέπει να κάνει πρώτα σε κάποιο κατάστημα ΝΟΚΙΑ την αναβάθμιση σ'αυτή την έκδοση...

 

Εγώ, όταν την έκανα, μου δίνει την αυτόματη αναβάθμιση λογισμικού κανονικά ;)

 

Χανεις επαφες με την αναβαθμιση? Θα πρεπει να εχω και την αποδειξη μαζι μου? Αφου ουτως η αλλως ειναι καινουργιο το κινητο.

Και τελος τι τους λεω? για ποιον λογο ζηταω αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορρυ που ρωταω κατι που σιγουρα εχει ξανααπαντηθει,αλλα με ποιο τροπο μπορουμε να αφαιρεσουμε το λογοτυπο φορεα και απο τις δυο οθονες του κινητου?

Ευχαριστω εκ των προτερω...

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Χανεις επαφες με την αναβαθμιση? Θα πρεπει να εχω και την αποδειξη μαζι μου? Αφου ουτως η αλλως ειναι καινουργιο το κινητο.

Και τελος τι τους λεω? για ποιον λογο ζηταω αναβαθμιση?

 

Ναι οι επαφές σου θα χαθούν εάν κάνεις αναβάθμιση. Βασικά θα χαθούν όλα εκτός από τα εργοστασιακά (επαφές, πρόσθετα παιχνίδια κλπ κλπ κλπ).

 

Μπορείς να τους πεις ότι κολλάει συνέχεια οπότε θα στην κάνουν την αναβάθμιση ;)

 

Να έχεις μαζί σου την εγγύηση αγοράς για την εγγύηση ;)

 

 

@fragiskos Δεν κατάλαβα την ερώτηση... Αν μιλάς για την εικόνα φόντου στις δύο οθόνες, αυτή ρυθμίζεται από το μενού > ρυθμίσεις > κύρια ή μίνι οθόνη :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορρυ που ρωταω κατι που σιγουρα εχει ξανααπαντηθει,αλλα με ποιο τροπο μπορουμε να αφαιρεσουμε το λογοτυπο φορεα και απο τις δυο οθονες του κινητου?

Ευχαριστω εκ των προτερω...

:D :D

 

Tην ίδια απορία έχω κι εγώ άλλα δεν έχω βρει ακόμα λύση.Μάλιστα εμένα το λογότυπο (εννοούμε π.χ. το TIM GR) το εμφανίζει άκρη αριστερά και στις δύο οθόνες και δεν ξέρω αν και πως μπορεί να πάει στο κέντρο ή να εξαφανιστεί εντελώς γιατί έτσι είναι μια αηδία και μισή...:X

Έχει μήπως κανένας καμία λύση για αυτό...???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

θελω να μηδενησω τις ωρες στις κλησεις βαζω για κωδικο ασφαλειας 12345 και μου λεει λαθος!τι παιζει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

θελω να μηδενησω τις ωρες στις κλησεις βαζω για κωδικο ασφαλειας 12345 και μου λεει λαθος!τι παιζει ρε παιδια?

 

 

Μηπως τον αλλαξες καποια στιγμη ?

 

(@21century : Η επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων ζηταει τον κωδικο ασφαλειας)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Bluetooth που ειχα παρει απο τη Vodafone δωρο απο το Point mania αλλα οπως φαινεται δεν συνεργαζεται με το τηλεφωνο 6131... Ξερει κανεις αν εχει συμβατοτητα με καποιο αλλο τηλεφωνο προκειμενου να δουλεψει με το συγγεκριμενο κινητο? Το adapter ειναι το MA-700 απο την mobileaction..

Ευχαριστω.. Please Help Me! :blink:

:!: IceBlood
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν συνεργάζεται κάποιο bluetooth με το 6131... από όσο ξέρω το bluetooth είναι μία εννιαία πλατφόρμα επικοινωνίας και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην συνεργάζεται...

 

Εν πάση περιπτώση, αν πάρεις καινούριο bluetooth σου προτείνω αυτό της Gigabyte το οποίο είναι σίγουρο ότι συνεργάζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε λίγες ώρες πιθανόν να είμαι κάτοχος του 6131, μιας και στα καταστήματα της Wind (Ιταλία) η τιμή του είναι η πλέον λογική γι' αυτά που προσφέρει (γύρω στα 250, όταν το W800i κοστίζει ακόμη 400 ευρώ). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να περάσω τις επαφές μου απροβλημάτιστα από το K750i που έχω τώρα μέσω ΒΤ στο 6131. Θέμα συμβατότητας ελληνικών χαρακτήρων δεν τίθεται μιας και τα ονόματα είναι γραμμένα με greeklish. Επίσης, τα προεγκατεστημένα στοιχεία στη μνήμη του τηλεφώνου μπορούν να διαγραφούν και να ελευθερωθεί χώρος ή είναι αδύνατον;
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πήγσ σε NOKIA SHOP έκανα την αναβάθμιση σε 3.70 αλλα πάλυ τίποτα, no FOTA. :(

 

Μου βγάζει πάλυ το μήνυμα " Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις επικοινωνηστε με τον παροχεα"

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera se olous. apo tote pou phra to neo mou 6131 meta apo to problhma pou eixe bgalei to palio sta mhnymata den mou bgazei proto to teleftaio pou exo parei alla antistrofa!!!!!!!!!!! kserei kaneis thn lysh tou problhmatos giati mou exei spasei ta nebra. eixa kanei epanafora me to pc suite.

 

helppppppp

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το 6131 και όποτε συνδέομαι στο gprs και με πέρνουν τηλέφωνο μου έρχεται μύνημα απο την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων. Κοινώς δεν δουλεύει η αναμονή κλήσεων. έχω συμβόλαιο TIM. ξέρετε τι παίζει;

 

ευχαριστώ

 

Απλά μου είπαν απο την cc της TIM ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει την υπηρεσία!!! Κάτι κουλό μιας και η ποιο μπακατέλα την υποστηρίζει :blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελλα απο την ΤΙΜ ισως να ηταν και ξανθεια:lol:

Την υπηρεσια αναμονης κλησης την υποστηριζει φυσικα , αλλωστε δεν θα σου ερχοταν και μυνημα αν δεν την υποστηριζε.

Το προβλημα μαλλον δεν ειμαι σιγουρος ισως οφειλεται και σε bug του κινητου.

Η ισως χρειαζεται καποια ρυθμιση απο τις ρυθμισεις που να επιτρεπει τις κλησεις οταν εχεις ενεργο GPRS.

Αν ξερει καποιος αλλος φιλος κατι πιο σιγουρο ας μας πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν συνεργάζεται κάποιο bluetooth με το 6131... από όσο ξέρω το bluetooth είναι μία εννιαία πλατφόρμα επικοινωνίας και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην συνεργάζεται...

 

Εν πάση περιπτώση, αν πάρεις καινούριο bluetooth σου προτείνω αυτό της Gigabyte το οποίο είναι σίγουρο ότι συνεργάζεται ;)

Επίσης το Level One συνεργάζεται άψογα;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας σήμερα αγόρασα και εγώ το 6131 και έχω δύο βασικές απορίες????????????: 1)Στο κουτί μέσα δέν βρήκα την εξωτερική μνήμη??????δεν το έχει ή μου το τσίμπισαν??????????????

 

2)Τα προηγούμενα Νοκια που είχα 6210,6310,6510...... είχαν CD μέσα αυτό δεν έχει θέλω να σας ρωτήσω αυτα τα λίγα δίοτι...........αύριο αν μου τα έχουν αφαιρέση απο μέσα απο το κουτί θα γίνει..........

 

Απο το 6230i πως θα περάσω στο 6131 τα τηλεφωνα μου τα ημερολόγια ..........και όλα τα αλλα χρήσιμα που θέλω??????????.......αν ΔΕΝ έχει cd μέσα??????????

:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...