Jump to content

Sony Ericsson W950i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περαν του προβληματος...θα μπορουσες να μας πεις ποια ειναι τα ευχαριστα απο την αναβαθμηση?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω που εκανα αναβαθμιση σε ενα w950 ηταν πολυ ποιο καλο οποιος δεν εχει κανει να κανει γρηγορα θα παιζει πολυ ποιο δυνατα απο πριν!!!!!!!!θα ειναι καπως ποιο γρηγορο!!!αλλα με τον ισοσταθμιστη παλι τπτ δεν γινετε κριμα:X :cry: !!:) ;) !!!!!!!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sorry αν εχουν γινει οι ερωτήσεις αλλα διαβασα αρκετες σελίδες πριν γραψω και δεν βρηκα κάτι. Σκέφτομαι να το πάρω και θέλω να λύσω κάποιες απορείες.

 

1. Ξέρει κανεις αν δουλεύει με το isync του Mac? H αν υπάρχει καποιο αλλο πρόγραμμα συγχρονισμου με apple? Το P910 που έχω κανει συγχρονισμο.

 

2. Μπορώ με την εν λόγο συσκευή να βάλω κάρτα που έχει πάνω 2 νούμερα vodafone?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την περιβόητη αναβάθμιση και έχω να πω ότι αξίζει το κόπο. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο αισθητά και ο player παίζει καλύτερα.

Όσο αφορά κάποιους που χάσανε τα ελληνικά σίγουρα κάποια πατάτα κάνανε..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To κινητο ειναι εργαλειο!!!

Το εχω 2 μερεσ και ακομα να το μαθω...

 

Μια ερωτηση.

3gp βιντεο παιζει μονο????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση.

Στο w950 πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε εντελώς την αναγνώριση γραφής χωρίς να έχουμε Τ9; Πως μπορούμε να έχουμε στο multitap το abc της SE και όχι ελληνικά; Έχω φάει όλο το μενού και δεν βρίσκω τίποτα!

 

Και τέλος πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε εντελώς το GPRS; Να μην ψάχνει καν για GPRS δλδ εκτός αν το χρειαστεί για κανένα MMS πχ!

Link to comment
Share on other sites

O Κοτσοβολος το εχει στα 300ε για λιγες μερες.

Αξιζει???

 

Στα Electro world μπορείς να το βρεις με 275 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διάβασα αρκετές σελίδες προς τα πίσω και σκέφτομαι ως 2η συσκευή* αντί να περιμένω το καινούργιο W960i που θα είναι πανάκριβο, να πάρω αυτό... ένα μίνι review (±) κανείς;

 

*Υπόψιν ότι με ενδιαφέρει η μουσική ποιότητα αν και διάβασα ότι έχει εξαιρετική απόδοση, η συμβατότητα στις επαφές με άλλο smart phone (N80) που έχω, καλό σήμα και ακουστικότητα, αφού μόνο θα μιλάω, δεν θα γράφω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά για μουσική ποιότητα δεν συζητάμε.. Εκτός συναγωνισμού όχι μόνο από τα άλλα κινητά αλλά και από τα walkman μην σου πω(εφάμιλλο του ipod)! (Να δούμε το 960 τι θα λέει...)

Δεν έχω Ν80 αλλά έχω windows mobile κινητό και δεν έχει κανένα πρόβλημα με επαφές.

Έχει πολύ καλό σήμα, και ακουστικότητα στις κλήσεις πάρα πολύ καλή.

Το κουδούνι το κρίνω σε ένταση στο μέσο όρο περίπου και λίγο παραπάνω, και ποιότητα πάρα πολύ καλή(Δεν χρησιμοποιώ τραγούδια κλπ για ringtones-μόνο τυπικά κουδουνίσματα).

 

Εκτός από αυτά θα βρείς ένα business phone(πλήρης δυνατότητες PIM) καθώς και με δυνατότητα προσθήκης symbian uiq εφαρμογών. Υποστηρίζει java 3D με επιτάχυνση 3D(αν σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια).

Όσα βίντεο έχω παίξει ως τώρα παίζουν πάρα πολύ καλά σε πολύ καλή ποιότητα και χωρίς κοψίματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... καναδυο ερωτησούλες ακόμα, αν δεν σου κάνει κόπο:

 

Η κατασκευή του είναι στιβαρή; πόσο καιρό το χεις; είναι ανθεκτικό τηλέφωνο; σε σχέση με το W880 που δεν είναι smart phone, ούτε έχει ραδιόφωνο, θα το προτιμούσες λόγω ποιότητας κατασκευής και μουσικής απόδοσης;

 

Σόρρυ, αν σε ζαλίζω αλλά το ψάχνω λίγο περισσότερο διότι παρότι έχω επιδότηση συσκευής 300 ευρώ μου ζητάνε άλλα 130, ενώ το βρήκα χωρίς σύνδεση στα 278, ενώ το W880 θα δώσω 30 ευρώ αλλά έχει στο βασικό του πακέτο 1GB μνήμη...

 

Το κριτήριό μου, για να πληρώσω επιπλέον τα 30-130, ανάλογα ποιο θα επιλέξω, είναι η χρήση του κυρίως ως walkman και λίγο ομιλία, γι' αυτό αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο ή να περιμένω το W960 που αν μη τι άλλο, έχει 8GB, WI-FI etc...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Loipon, epeidi tixainei na exw kai ta 2 kinita mporw na sta sygkrinw.

Katarxas to 880 exei para poly kali emfanisi. Pio kali se sxesi me to 950.

Pio poiotiko se ylika einai to 880. H mprosta prosopsi einai kati san metallo kai i pisw kati san kaoutsouk. To 950 einai olo plastiko. Einai poly pio mikro, kai para poly lepto.

 

ALLA. To 950 exei para poly kali synarmogi. To exw konta miso xrono kai den exei ton paramikro trigmo. Kai to 880 epeisis. Epeisis to 950 proswpika mou aresei para poly san kinito. Des to apo konta einai poly omorfo.

 

Auta gia to ekswteriko meros. Oson afora poiotita mousikis to 950 einai arketa mprosta.

To ekswteriko ixeio tou 880 einai xalia. Paizei poly prima. Tonizei aidiastika tis ipsiles sixnotites kai kourazei. H anaparagwgi mousikis einai efamilli twn perissoterwn walkman kai kalyteri se sxesi me alles markes.

 

To 950 opws profanws tha ksereis den exei kamera. Opote ama thes kamera pas gia to 880. H kamera tou 880 einai apla gia na yparxei. Den exei tipota ekswtiko. Oyte autofocus, oute flash klp. Se nyxterines lipseis einai katw tou metriou. Se fwtografiseis katw apo to fws tis meras einai apla ikanopoiitiki.

 

Se thema mnimis, me to 880 sou dinoun 1gb opws eipes. To 950 exei 4gb mesa. Opote tin diafora timis mporeis na tin dikaiologiseis me tin mnimi. px an pareis to 880 kai 4gb mnimi, tha plirwseis sxedon ta idia. (den kserw poso exoun oi mnimes)

 

An blepeis binteo sto kinito, to 880 tha se kourasei giati exei mikri othoni. To 950 tha se ikanopoiisei. Kai ta 2 exoun ipsili eukrineia kai i poiotita tous einai para poly kali. Ena syn parapanw sto 950 epeidi einai afis.

 

Gia na synopsisoume kai na min se kourazw...

To 880 to epilegeis gia to design tou, to megethos tou xwris na thes to kati parapanw. A, kai gia tin kamera.

To 950 to pairneis gia tin kalyteri akoustiki, to radio kai tis uiq ikanotites.

 

To 960 tha einai para poly kalo alla tha stoixizei arketa parapanw. An den exeis problima me auto, perimene to. Alliws tha "symbibasteis" me to 950 pou tha tou leipoun alla 4gb, to wifi kai i kamera...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το pixmania δίνει το κινητό στα 286 € μαζί με τα DS970 bluetooth ακουστικά, το μενού όμως είναι στα γαλλικά και αγγλικά. Μπορώ μετά να περάσω τα ελληνικά με αναβάθμιση? (θα πρέπει να πάω σε SE service?)
Link to comment
Share on other sites

Noone, σ' ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις... αν και δεν ξεκαθάρισα ακόμα τι θα πάρω, ενίσχυσες ακριβώς αυτά που είχα στο μυαλό μου...!

 

Χμ, πολύ θέλω να περιμένω για το 960... αν και όπως είπες θα είναι πολύ ακριβό, ίσως και διπλάσιο της επιδότησής μου... οπότε είμαι πιο κοντά στο 950... για την μπαταρία μόνο δεν μου είπες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και μπορείς Beholder2572, είναι εύκολο αρκεί να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες, το έκανα προ δυο μέρες. Το δικό μου το πήρα απο το γερμανικό ebay 225 Ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Noone, σ' ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις... αν και δεν ξεκαθάρισα ακόμα τι θα πάρω, ενίσχυσες ακριβώς αυτά που είχα στο μυαλό μου...!

 

Χμ, πολύ θέλω να περιμένω για το 960... αν και όπως είπες θα είναι πολύ ακριβό, ίσως και διπλάσιο της επιδότησής μου... οπότε είμαι πιο κοντά στο 950... για την μπαταρία μόνο δεν μου είπες...

Η μπαταρία και των 2 είναι πάρα πολύ καλές.

Ενδεικτικά σου αναφέρω από review που έχω διαβάσει στο ίντερνετ ότι στο 950 η μπαταρία κρατάει έως 12-13 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής mp3 με την λειτουργία του κινητού mp3. Αυτό λέει πολλά.

Προσωπικά θα σου πω, μέσα σε ένα 24ωρο κάνω περίπου μισή ώρα κλήσεις καμιά 30-50αριά μηνύματα λίγη μουσική και κανά 5λεπτο παιχνίδια και από 100% πάει στο 85. Πιστεύω είναι πολύ καλή επίδοση (ειδικά για smartphone)..

Link to comment
Share on other sites

...και πάνω που χαρούμενος πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ να πάρω το επιδοτούμενο W950 να χαρώ κι εγώ το καινούργιο μου κινητό/mp3player δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι μόνο το W880 μπορεί να μου φέρει η vodafone... για το W950 μόνο στη wind πια με τη μέθοδο φορητότητας...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά έκανα το μεγάλο βήμα από το παλιό μου Nokia 6210 στο w950i (από hardshop 245€). Μεγάλη η αλλαγή και σίγουρα το smartphone είναι εντελώς άλλη εμπειρία. Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να επιστρέψω σε κάτι συμβατικό στο μέλλον.


Mike

(μήνυμα μέσω του κινητού ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W950i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...