Jump to content

Sony Ericsson W950i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να κανω επαναφορα ρυθμησεων αλλα μου ζηταει κωδικο!μηπως ξερει κανενας σας αυτον τον κωδικο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να κανω επαναφορα ρυθμησεων αλλα μου ζηταει κωδικο!μηπως ξερει κανενας σας αυτον τον κωδικο ?

Αν θυμάμαι καλά είναι 0000.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας!!!! Πηρα και εγω το w950!!!

Δυο ερωτησουλες εχω να κανω.........

 

Με το wind non stop plus λειτουργει ο opera που εχει το κινιτο ? η πρεπει να βαλω τον java opera mini 4.1 ?

 

Και δευτερη ερωτηση . Επισης με wind non stop , εκτος των ebuddy kai mig33 , τα προγραμματα im+ kai agile messenger λειτουργουν ? Αν ναι θελουν ιδιες ρυθμισεις οπως το ebuddy η διαφορετικες ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερον!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Πηρα και εγω το w950!!!

Δυο ερωτησουλες εχω να κανω.........

 

Με το wind non stop plus λειτουργει ο opera που εχει το κινιτο ? η πρεπει να βαλω τον java opera mini 4.1 ?

 

Και δευτερη ερωτηση . Επισης με wind non stop , εκτος των ebuddy kai mig33 , τα προγραμματα im+ kai agile messenger λειτουργουν ? Αν ναι θελουν ιδιες ρυθμισεις οπως το ebuddy η διαφορετικες ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερον!!!!!!!!!!!!

 

1 ναι λειτουργει αλλα μονο σε περιβαλον wap αναγκαστηκα θα βαλεις οπερα μινι

2 οτι ειναι σε sis δεν περναει απο τον προξυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα guyz!

Σκεφτομαι να πουλησω το W950i μου 250€.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλη η τιμη ή μηπως ειναι λιγακι χαμηλη.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guyz!

Σκεφτομαι να πουλησω το W950i μου 250€.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλη η τιμη ή μηπως ειναι λιγακι χαμηλη.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Λιγάκι υψηλή μάλλον... το w950 εγώ το είχα πάρει 220 πέρυσι τον αύγουστο από το electroworld.Βέβαια ηταν τελευταία κομμάτια και γιαυτό μάλλον τα ξεπουλαγαν.Μη κοιτάς που κάτι eshop το έχουν 450 € στο κατάλογό τους, πάνω απο 200 €(και πολλά είναι) δε νομίζω να το δώσεις, φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ακούω κατι τέτοιο..Θεώρησα χαμηλή την τιμή διοτι διαπίστωσα στα eshop την τιμή στα 450 στον κατάλογο τους.Είμαι εντάξει λοιπόν. Έχω βρεί ήδη τον αγοραστή στα 250 euros και κινούμαι στο επόμενο κινητό το Νοkia 6500 Slide.

 

Να είστε καλά guyz!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ακούω κατι τέτοιο..Θεώρησα χαμηλή την τιμή διοτι διαπίστωσα στα eshop την τιμή στα 450 στον κατάλογο τους.Είμαι εντάξει λοιπόν. Έχω βρεί ήδη τον αγοραστή στα 250 euros και κινούμαι στο επόμενο κινητό το Νοkia 6500 Slide.

 

Να είστε καλά guyz!

 

Ωραίος, άντε καλορίζικο το 6500!

(Τέλος το off-topic :p )

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το w950 από τη μέρα που το πήρα. Ο browser που είχε το κινητό από την αρχή μπαίνει κανονικά στο ιντερνετ, δουλεύει με το wind plus nonstop αλλά τις σελίδες δεν τις φορτώνει κανονικά και μου βγάζει κάτι άλλα σύμβολα αντι για γράμματα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?:worry::worry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το w950 από τη μέρα που το πήρα. Ο browser που είχε το κινητό από την αρχή μπαίνει κανονικά στο ιντερνετ, δουλεύει με το wind plus nonstop αλλά τις σελίδες δεν τις φορτώνει κανονικά και μου βγάζει κάτι άλλα σύμβολα αντι για γράμματα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?:worry::worry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, δυστυχώς όμως δεν μπόρεσα να βρώ μια λύση... οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον όπερα μίνι.Παντώς παραδόξως ο browser που έχει το w950 αλλά και το p1i w960 κλπ είναι και αυτός όπερα!Το γιατί δε δείχνει τις σελίδες σωστά με το nonstop ίσως είναι θέμα του proxy της wind.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαιρετε!

 

μπορω να χρησιμοποιησω την συσκευη μου ως modem ??

 

δηλαδη να την συνδεω με υπολογιστη και να χρησιμοποιει ο υπολογιστης το κινητο για να εντοπιζει δικτυα wifi , 3G και να μπαινω νετ????

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!

 

μπορω να χρησιμοποιησω την συσκευη μου ως modem ??

 

δηλαδη να την συνδεω με υπολογιστη και να χρησιμοποιει ο υπολογιστης το κινητο για να εντοπιζει δικτυα wifi , 3G και να μπαινω νετ????

 

για σου φιλεμου δεν μπορεις για τοv απλο λογο το w950 δεν εχει wifi αλλα και να ειχε δε νομιζω οτι γινετε αυτο που θες. με gprs 3g γινετε μοντεμ το τηλ αλλα οι χρεωσεις τωρα που η γουιντ κοβει το απεριοριστο ειναι απαγορευτικες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ένα κινητό W958c και θέλω να του βάλω ελληνικά,αλλά δεν βρίσκω πουθενά το language package που να ταιριάζει στο Organiser.... Δίνω μερικές πληροφορίες.

 

Phone: CXC162037 R9EC001

Organizer: CXC 162115 R4C01

CDA: 162017/51 R5A01

 

Οποίος μπορεί αν μου δώσει ένα χέρι βοηθείας θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά απο θητεία στη Λήμνο που το κινητό την έβγαλε καθαρή, όταν γύρισα σπιτάκι μου, το χτύπησα και έσπασε το τζαμάκι της πρόσοψης. για αρκετό καιρό έψαχνα να το φτιάξω αλλά τίποτα.τόσο καιρό το κινητό δούλευε κανονικά, απλά δεν είχα την αφή. με τον καιρό, μάλλον έφυγε κανένα κομμάτι απο το τζαμάκι αυτό και πήγε στην οθόνη η οποία και χάλασε τελείως.

 

Το θέμα είναι το εξής, ψάχνω απεγνωσμένα την άσπρη θήκη του συγκεκριμένου μοντέλου polar white όπως και οθόνη για αυτό γιατί το είχα βολευτεί. όποιος ξέρει κανένα μαγαζί ή καμια διεύθυνση στο νετ ας μου απαντήσει...

Ευχαριστώ...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Από το ebay δες εδώ π.χ θα σου βγει 42 euros.

Και ένα guide για να περάσεις την οθόνη: http://www.formymobile.co.uk/Dismantle/w950disassembly.htm

Link to comment
Share on other sites

Από το ebay δες εδώ π.χ θα σου βγει 42 euros.

Και ένα guide για να περάσεις την οθόνη: http://www.formymobile.co.uk/Dismantle/w950disassembly.htm

 

σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, εντάξει με την οθόνη, άσπρη πρόσοψη που θα βρω; polar white; καμιά ιδέα;

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Γνήσια η οθόνη πάντως έχει 72.80 EUR από το formymobile.co.uk. Από το ebay δεν ξέρω τι παίζει.. διάβασα τις προάλλες κι αυτό το σχόλιο...

I don´t trust the Ebay sellers anymore. Most of them sell copied china shit. I already bought 2 screens,

and when comparing the screens with the original which was built, i every time found out that the material was poorer than the original one.

 

Once i had problems with a P900 screen and the touchpad. However watch out and pay a bit more for original items.

Το google πάντως δε βγάζει τίποτα για polar white. Τι είναι, λαστιχένια θήκη; Ή καλύμματα μπρος-πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Το google πάντως δε βγάζει τίποτα για polar white. Τι είναι, λαστιχένια θήκη; Ή καλύμματα μπρος-πίσω;

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο έβγαινε σε δύο χρώματα.

Το ένα είναι αυτό το μαυροειδές που όλοι ξέρουμε (purple black ή κάτι τέτοιο) και το άλλο είναι το polar white. Γενικά το άσπρο δεν πρέπει να πούλησε πολύ.

Αν πατήσεις στο google w950i στις εικόνες, θα σου βγάλει το μαύρο και ένα άσπρο.

Το θέμα είναι πως κάπου πρέπει να υπάρχει αυτή η πρόσοψη που κατα τη γνώμη μου είναι πολύ πιο όμορφη απο τη μαύρη. πάντως στην ελλαδίτσα μας δεν νομίζω να υπάρχει...:(

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to Sony Ericsson W950i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...