Jump to content

[Smartphones] Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντί για το PocketBreeze των ppc χρησιμοποιείς το Facade.

Μόνο που εδώ το facade είναι μονόδρομος, ενώ στα ppc έχουμε και το αντίπαλο δέος, το diary. Αχ γιατί δεν αποφασίζει η καλή μου spb να ασχοληθέι και μετα smartphones λίγο πιο σοβαρά. θα βλέπαμε θαύματα!!:superman:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραία τα κάναμε όλα σιγά σιγά ...

Μετά από 3 μήνες με το κινητό μπορώ να πω ότι τώρα έχω τελειώσει και έχω ένα αρκετά λειτουργικό τηλέφωνο-εργαλείο...

Κανένα παιχνιδάκι μόνο μου λείπει...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Ξερετε τι αλλαζουμε στη registry για να εμφανιζεται το μενου οχι με εικονιδια αλλα γραμμες οπως των wm 2003???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραία τα κάναμε όλα σιγά σιγά ...

Μετά από 3 μήνες με το κινητό μπορώ να πω ότι τώρα έχω τελειώσει και έχω ένα αρκετά λειτουργικό τηλέφωνο-εργαλείο...

Κανένα παιχνιδάκι μόνο μου λείπει...

skyforce reloaded και το παιζεις στο τερμα με τα ακουστικα :up:

infinite dreams rulez :D

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Ξερετε τι αλλαζουμε στη registry για να εμφανιζεται το μενου οχι με εικονιδια αλλα γραμμες οπως των wm 2003???

αλλαξε το HKCU\Software\Microsoft\Shell\StartMenu\GridView σε 0.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Ξερετε τι αλλαζουμε στη registry για να εμφανιζεται το μενου οχι με εικονιδια αλλα γραμμες οπως των wm 2003???

current user-software-microsoft-shell-startmenu-gridview και αλλαζεις την τιμή σε 0.

υπάρχει και σχετική εφαρμογή, αλλά ούτε που θυμάμαι πως την λένε:)

Link to comment
Share on other sites

current user-software-microsoft-shell-startmenu-gridview και αλλαζεις την τιμή σε 0.

υπάρχει και σχετική εφαρμογή, αλλά ούτε που θυμάμαι πως την λένε:)

Eυχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας.

Μηπως υπαρχει και ενα οδηγος για Tim Wap Settings .

MMS μετά απο αρκετό ψαξιμο τα ενεργοποιησα (To Qtek site και της Tim δεν εχουν ρυθμισεις) οριστε τι βρήκα.

 

"" Στο HOW-TO τώρα, θα πάτε ΕΝΑΡΞΗ > ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ > GPRS όπου θα επιλέξετε ΜΕΝΟΥ > ΠΡΟΣΘΗΚΗ.

 

* Περιγραφή: TIM MMS

* Σύνδεση με: Δίκτυο WAP

* Σημείο πρόσβασης: mnet.b-online.gr

* Όνομα χρήστη: mms

* Κωδικός: mms

* Πρωτεύον DNS: ΚΕΝΟ

* Δευτερεύον DNS: ΚΕΝΟ

* Διεύθυνση IP: ΚΕΝΟ

 

Επιλέξτε ΤΕΛΟΣ διαδοχικά για να επιστέψετε στην αρχική οθόνη.

 

Στο δεύτερο βήμα θα πάτε ΕΝΑΡΞΗ > ΜΗΝΥΜΑΤΑ > MMS > ΜΕΝΟΥ > ΕΠΙΛΟΓΕΣ > ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ > MMS (το κλικάρετε), τώρα πατήστε ΜΕΝΟΥ > ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMSC > MENOY > NEO

 

* Όνομα: TIM MMS

* Διεύθυνση URL MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

* Πύλη WAP: 192.168.200.11

* Θύρα: 9201

* Σύνδεση μέσω: Δίκτυο WAP

* Έκδοση WAP: WAP 1.2

 

Επιλέξτε ΤΕΛΟΣ διαδοχικά για να επιστέψετε στην αρχική οθόνη. Είστε έτοιμοι και μπορείτε να στείλετε και να λάβετε MMS. ""

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως και κατι off topic το HTC Mteor που μολις απεκτησα με την Rom της Imate sp Jas πραγματικά πυροβολάει .Υπερβολικα γρηγορο αψογη κατασκευη οθονη,3g....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Skype for MS SMARTPHONE released !

 

This is the best news story of year 2006 for Windows Mobile! Not only Skype has adapted mobile client to run with Pocket PC phones powered by energy-saving 200 MHz processors, but most importantly Skype has released mobile client for MS Smartphone, the smaller Windows Mobile platform for touch screen -less devices! We have tested it and it works perfectly, including making voice calls over Internet (screen shots from MS Smartphone edition, not from Pocket PC version):

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/software/windows-mobile-smartphone-skype-1.jpg

 

Here are some observations and information about Skype for MS Smartphone:


  • yes, voice calls are working, also in MS Smartphone phones, not just Pocket PC phones! And processor 200 MHz from Texas Instruments is enough for voice calls! It is incredible but true - Skype must have optimized somehow the mobile client to achieve it, but it works.
  • there is home screen plug-in from Skype that shows current status of the connection and other information - right on the home screen of the smartphone!
  • many features known from PC version and Pocket PC version of Skype client are available in MS Smartphone version, including text chats (instant messaging), listening to voice mails, checking your SkypeOut balance, making phone calls to other people on the Internet and to regular phone numbers (through SkypeOut)
  • similarly like it is in Pocket PC version it is possible to specify whether Skype should use Wi-Fi only or also 3G and Wi-Fi connections - whatever available. Since in some countries (like: UK) there are no unlimited flat rate data plans to connect to the Internet, allowing access through Wi-Fi only (if desired) is reasonable.
  • now even cheap smartphones with Wi-Fi are effectively becoming Skype phones but offer also GSM phone functionality! In other words: instead of Skype-only Wi-Fi phone from Netgear or D-Link users can buy cheap MS Smartphone with Wi-Fi and get a Skype phone functionality by installing the mobile client!
  • the version available now is still BETA - 2.2.0.18 - but it already works reliably!

To download mobile client for MS Smartphone (or the new version for Pocket PC optimized for slow processors) click here.

 

Source

Link to comment
Share on other sites

:respect: :respect: :respect: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :respect: :respect: :respect:

 

Αν και είναι ακόμα πόλύ νωρίς μια νέα εποχή για τις επικοινωνίες γλυκοχαράζει...

 

Οραματίζομαι ήδη κάτι αντίστοιχο με συμβατά με WiMax κινητά όπου δεν θα υπάρχει σταθερή τηλεφωνία, δεν θα υπάρχει κινητή τηλεφωνία δεν θα υπάρχει τίποτα παρά... ασύρματη σύνδεση στο internet

 

it can be only one!

 

(πωρώθηκα και ξέφυγα λίγο απο την πραγματικότητα... ας επιστρέψουμε τώρα στην πραγματικότητα του πΟΤΕ...)

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

SMS Exporter

 

 

 

http://www.tntsoft.com/img/smsexpani.gif

SMS Exporter archive or export your text SMS messages into a single text file. All the folders inside SMS include Inbox, OutBox, Drafts, Sent Items and Deleted Items are exported. Text file can be saved at storage memory card or phone memory. And can be copy out from device or viewed by any text reader. SMS Exporter runs on Windows Mobile 2003, Windows Mobile 2003 SE and WM5, Smartphone or Pocket PC with ARMV4 processor.

 

User can setup export file location, in memory storage card or in phone memory. Change export file name.

 

Trial version only export up to 5 messages for every folder.An installer was provided which you can install and uninstall lately if you do not want to use it anymore. User could optionally install the application into storage memory card which save your precious phone memory.

 

Full version is affordably sale at 10 USD. By register through Paypal or other agent, you can purchase the register code online instantly.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous,

 

Yparxei kanena programmataki gia kleidwma arxeiwn me pass?

 

στα γρήγορα μου έρχεται ο resco explorer 5.32. δεν θυμάμαι αν υπάρχει κανένα άλλο αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εχω ένα προβληματάκι και ψάχνομαι, μήπως κάποιος ξερει κάτι.

Εχω εγκαταστήσει το TomTom και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με το bluetooth gps που έχω.Ενώ το κινητο συνδέεται μια χαρά, άλλες εφαρμογές το βλέπουν και συνεργάζονται άψογα(Microsoft Pocket Streets) το TomTom μου λέει ''no GPS data'' και όταν πάω μέσα από την εφαρμογή να του ορίσω να το δει μου λέι ότι πρέπει να γίνει πρώτα pairing.

Mήπως έχει καμία ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω;

ΕΥχαριστώ

 

και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εχω ένα προβληματάκι και ψάχνομαι, μήπως κάποιος ξερει κάτι.

Εχω εγκαταστήσει το TomTom και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με το bluetooth gps που έχω.Ενώ το κινητο συνδέεται μια χαρά, άλλες εφαρμογές το βλέπουν και συνεργάζονται άψογα(Microsoft Pocket Streets) το TomTom μου λέει ''no GPS data'' και όταν πάω μέσα από την εφαρμογή να του ορίσω να το δει μου λέι ότι πρέπει να γίνει πρώτα pairing.

Mήπως έχει καμία ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω;

ΕΥχαριστώ

 

και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

 

στις ρυθμίσεις του bluetooth έχεις ανοίξει κάποιο com port για το gps?

και μένα μια χάρα δούλευε με το holux 236.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις του bluetooth έχεις ανοίξει κάποιο com port για το gps?

και μένα μια χάρα δούλευε με το holux 236.

 

Δεν θυμάμαι, το 'χω σπίτι, θα το δω το απόγευμα.

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις του bluetooth έχεις ανοίξει κάποιο com port για το gps?

και μένα μια χάρα δούλευε με το holux 236.

 

Τα ports (com6 , com7)ειναι εντάξει αλλά δυστυχώς δεν το κατάφερα να δουλέψει.Πλήρης απογοήτευση!

Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι μόλις ξεκινώ το pocket streets όλα μέλι γάλα.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα μια homescreen, δεν ειναι ουτε ολοκληρωμενο, ουτε τελειο, αλλα ειναι μια αρχη :grin:

το μονο plugin που χρειαζεται οπως βλεπετε ειναι του Fizz traveller. χρωματα εχει τα κλασσικα των windows μπλε-ασπρο. wallpaper βαζετε οτι θελετε :O

βαζετε το *.xml στο φακελο application data\home\ βεβαιως βεβαιως.

 

http://img90.imageshack.us/img90/751/screen001zz9.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάποια games τα οποία αντί για εγκατάσταση με .cab ή .exe κτλ , σου έχει έτοιμο ένα folder και απλά τον βάζεις όλον μέσα στο /storage card/program files και παίζουν κανονικά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι γιατί όταν κάνω shortcut το .exe στο φάκελο /windows/games και τρέχω από εκεί το shortcut δεν παίζει το παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω την ερωτευτηκατε τη homescreen :p

εφτιαξα και μερικα color schemes για να διαλεγετε τα χρωματα που θελετε σε μενου κλπ.(τα βαζετε στο φακελο application data\home\ ή my documents στη μνημη τηλεφωνου ή στην καρτα μνημης).

ειναι τα: Red, Green, Blue, Grey Black, Yellow, Purple, Ciel και Brown.

Link to comment
Share on other sites

Xerei kaneis kanena programma metafrasis apo ellinika-agglika kai to antistrofo? Euxaristw

λεξικο εννοεις;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1649834#post1649834 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά χρόνια πολλα σε όλους.

 

Προσπαθώ να περάσω το tomtom mobile στο καινουριο μου HTCv1240. Το κατέβασα από link σε ένα προηγούμενο post. Περνάω όλα τα αρχεία στην κάρτα(όπως λέει το txt που το συνοδεύει) και μετά περνάω τους χάρτες (Eastern_Europe) στην κάρτα. Έχω δοκιμάσει τον τρόπο που αναφέρεται σε παλαιότερα post (δημιουργία currentmap.dat με το path που βρισκεται ο χάρτης) αλλα το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά και μου λέει no maps found. Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο να τερματίσω το πρόγραμμα. Σίγουρα κάτι λάθος κάνω με τους χάρτες. Όποιος το έχει κάνει και του δουλεύει ας μου απαντήσει. Αναλυτικά που πρέπει να βάλω το φάκελο "Eastern_Europe-Map" για να τρέξει το πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά.

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...