Jump to content

[Smartphones] Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενημερωτικα το dest6 παιζει αψογα με το htc620, (δεν εχει τα προβληματα που ειχαν αντιμετωπισει τα παιδια που το τρεχαν σε 8310) γραφεις κανονικα περιοχες, οδους, αριθμoύς με το πληκτρολογιο. Το sphelper (virtual mouse ) το χρειαζεσαι μονο για ρυθμίσεις και κανα δυο αλλα. Αλλα το πληκτρολογιο κανει φοβερη δουλεια. Σαν να εχεις ppc:D

http://rapidshare.com/files/23993033/MVI_0273.wmv.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενημερωτικα το dest6 παιζει αψογα με το htc620, (δεν εχει τα προβληματα που ειχαν αντιμετωπισει τα παιδια που το τρεχαν σε 8310) γραφεις κανονικα περιοχες, οδους, αριθμoύς με το πληκτρολογιο. Το sphelper (virtual mouse ) το χρειαζεσαι μονο για ρυθμίσεις και κανα δυο αλλα. Αλλα το πληκτρολογιο κανει φοβερη δουλεια. Σαν να εχεις ppc:D

http://rapidshare.com/files/23993033/MVI_0273.wmv.html

Πάνο το beta for smartphones το δοκίμασες? πως τα πάει σε landscape?

δεν κάνεις κανένα μαγικό "ala panaros" να παιξει και με χάρτες ngi?:p

Link to comment
Share on other sites

Πάνο το beta for smartphones το δοκίμασες? πως τα πάει σε landscape?

δεν κάνεις κανένα μαγικό "ala panaros" να παιξει και με χάρτες ngi?:p

bill thanks for the link. kana 2-3 dll pou allaksa den paizei,an kai fortwnei ton ngi map. tha to psaksw peraiterw kai pistevw na exoume apotelesmata:)

Link to comment
Share on other sites

bill thanks for the link. kana 2-3 dll pou allaksa den paizei,an kai fortwnei ton ngi map. tha to psaksw peraiterw kai pistevw na exoume apotelesmata:)

όταν λες φορτώνει εννοείς τον βλέπει στους διαθέσιμους χάρτες έτσι?

το κακό είναι οτι ανοίγει μόνο τους "ελεύθερους" και δεν αφήνει επιλογή για registration για τον χάρτη της ngi.

έχεις δυσκολη αποστολή, αλλά με τις γνώσεις σου και ίσως μια συνεργασία με τον zep ίσως να καταφέρουμε να κάνουμε ουσιαστικό beta testing γιατι με navteq δουειά δε γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ότι δεν είμαστε καταδικασμένοι…

 

Έλα και θα έχουμε βόλτες το Πάσχα για εξαντλητικό testing!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 λυσεις υπαρχουν. η πρεπει να πατσαριστει το destcore.dll (ωστε να δεχεται και signed και unsigned map) -ψιλοπαρανομο βεβαια:O

η να πατσαριστει το default.ldm του χαρτη της navteq και να αντιγραφει στο χαρτη της ngi.-και αυτο ψιλοπαρανομο. Η λογικη εδω ειναι οτι δεν δημιουργειται directory με licenses (δηλαδη δεν ζητειται εγγραφη χαρτη) μιας και ειναι ηδη registered, αρα υπαρχει μια δυσκολια παραπανω.

Οτι και αν γινει παντως, το ξαναλεω, θα ειναι ψιλοπαρανομο.:O

οτι νεοτερο εχω, τα λεμε:)

Link to comment
Share on other sites

μ'αρεσει το "ψιλο-"παρανομο. Κι ομως το να πατσαριστει το destcore.dll δεν ειναι παρανομο! Παρανομο ειναι καποιος να το εκμεταλλευτει αυτο για να βαλει unsigned map. Εμεις το μονο που λεμε ειναι το πατσαρισμα. Τωρα αν κανεις ....κακοηθης και παρανομος :lol: το εκμεταλλευτει για να βαλει παρανομα χαρτες αυτο ειναι αλλο θεμα. Μιλαω σοβαρα παντως.

Οτι μπορεσεις να κανεις φιλε μου θα σε ευγνωμονει ολο το myphone/windows mobile smartphones σιγουρα!

 

Δημητρης

 

λοιπον 2 λυσεις υπαρχουν. η πρεπει να πατσαριστει το destcore.dll (ωστε να δεχεται και signed και unsigned map) -ψιλοπαρανομο βεβαια:O

η να πατσαριστει το default.ldm του χαρτη της navteq και να αντιγραφει στο χαρτη της ngi.-και αυτο ψιλοπαρανομο. Η λογικη εδω ειναι οτι δεν δημιουργειται directory με licenses (δηλαδη δεν ζητειται εγγραφη χαρτη) μιας και ειναι ηδη registered, αρα υπαρχει μια δυσκολια παραπανω.

Οτι και αν γινει παντως, το ξαναλεω, θα ειναι ψιλοπαρανομο.:O

οτι νεοτερο εχω, τα λεμε:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έμαθα το νέο χτες το απόγευμα(credits to jois21), αλλά απ οτι φαίνεται ούτε το msmobiles έxει πρόβλημα να το δημοσιευσει. mobile office λοιπόν και για wm5 smartphones!!

http://www.ppcwarez.org/phpBB2/userpix/16469_MSOf_1.jpg

http://msmobiles.com/news.php/6328.html

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πρόγραμμα για τη δουλειά που θέλω. Είναι το Megalith GPS Tuner. Μπορείς να ορίσεις σημείο στο χάρτη και να δεις προς τα που θα πας και σε πόση απόσταση βρίσκεσαι απο αυτό. Κάποιος που να το ξέρει; Καμια "βοήθεια" ;

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!

Τωρα το μαθαίνω...

υπάρχει και εγχειριδιο χρησης

κανει τα παντα και αυτο που 8ες καθως και οριοθετηση περιγραμματος και καθοδηγηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!

Τωρα το μαθαίνω...

υπάρχει και εγχειριδιο χρησης

κανει τα παντα και αυτο που 8ες καθως και οριοθετηση περιγραμματος και καθοδηγηση

 

Ξέρεις που μπορώ να το βρώ και να δουλεύει.......?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Το έβαλα το προγραμματάκι και φάνηκε πολύ καλό αλλά δεν είναι καθόλου σταθερό. Με βγάζει στην κανονική οθόνη όπως πριν το βάλω εκτός από μερικές φορές που εμφανίζεται. Πως μπορώ να το βγάλω? Δεν είναι στη λίστα των προγραμμάτων.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμένα μου λειτουργεί μια χαρά. Για να εμφανίζεται πρέπει να πατήσεις πρώτα το πλήκτρο home, εκτός και άν έχεις ορίσει να μη φορτώνει το εξ'ορισμού μενού έναρξη. δες εδώ για οδηγίες χρήσης μήπως και σε βοηθήσει:

 

http://www.e-natives.web.id/

 

Αν παρόλ' αυτά θέλεις να το βγάλεις ένα αρχείο είναι μόνο. Ψάχνεις για το "SmartToolkit.exe" με κάποιον file manager και το διαγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Geia sas paides!!se liges ores tha exw sta xeria mou to Qtek 8500,exete na kanete post kanena site me free Apps kai games!!

 

Exw katevasei eidei kati plugins kai apps,apla oso mporeite voithiste :lol::lol::lol::lol::lol:

Euxaristo:D:D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχετε δει την εφαρμογή Birdsoft.eXtreme.Agenda.v3.0;

 

Φαινεται πολύ καλή και θυμίζει PocketInformant στα PPCs.

Πιστεύω αξίζει να τη δοκιμάσετε, αν θέλετε έχω Free link, σήμερα ανέβηκε!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει την εφαρμογή Birdsoft.eXtreme.Agenda.v3.0;

 

Φαινεται πολύ καλή και θυμίζει PocketInformant στα PPCs.

Πιστεύω αξίζει να τη δοκιμάσετε, αν θέλετε έχω Free link, σήμερα ανέβηκε!:D

είναι όντως εντυπωσιακή η v3.0 αλλά έχει και πράγματα που τα καλύπτω με άλλες εφαρμογές. αν καταφέρουν να κάνουν sync τις σημειώσεις με το outlook τότε τα ξαναλέμε. προς το παρόν παραμένουμε papyrus...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Χρονια πολλα και απο μενα

 

Εχω το 8010 και ειχα βαλει πολλες φορες το tomtom στο τηλεφωνο αλλα παντα ειχα το ιδιο προβλημα (no maps found). Πριν λιγο καιρο βρηκα μια κοπια του tomtom και μεσα στο txt αρχειο που ειχε εγραφε:

This is tomtotm mobile 5 full c****d without any map. copy everything on "storage card/tomtom" (this is just an example).

Create a folder called tomtom in \My Documents on phone memory. in this folder copy Data.chk. To add a map, copy it to storage card. the folder containing the map must be in this form: "country-map".

 

Ειχε βεβαια και το αρχειο Data.chk που μαλλον ειναι c****** .Το εβαλα λοιπον στο My Documents\tomtom στην μνημη του τηλεφωνου, εβαλα ολα τα υπολοιπα στην καρτα και για πρωτη φορα δουλεψε κανονικα και ειδε τον χαρτη.Ελπιζω να δουλεψει και σε σενα αν και ο χαρτης δεν ειναι και πολυ καλος (μαλλον ειναι παλιος) και δεν εχω βρει καινουργια εκδοση(εχω την 608).

 

Αν και παλιό το μήνυμά σου φίλε, μήπως μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

 

Είχες βρει χάρτη της Ελλάδας για την έκδοση αυτή του TomTom;

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει μια έκδοση που είχε προεγκατεστημένο τον χάρτη της Αγγλίας αλλά δε μπορώ με τίποτα να προσθέσω άλλο χάρτη (συγκεκριμένα προσπαθώ να προσθέσω τον χάρτη της Αθήνας που υπάρχει για το tomtom 6)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θα εχω παιδιά το HP915 Messenger από Δευτέρα και όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας μου στέιλει μερικές συμβατές εφαρμογές, θα βάλω το μόνο που έχω τον GS PLayer που πιανει Ιντερνετικο ραδιοφωνο απο ασυρματα δικτυα...
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω παιδιά το HP915 Messenger από Δευτέρα και όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας μου στέιλει μερικές συμβατές εφαρμογές, θα βάλω το μόνο που έχω τον GS PLayer που πιανει Ιντερνετικο ραδιοφωνο απο ασυρματα δικτυα...

 

Ποιο ειναι αυτο? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω φιλε μου. HP iPAQ 514 Voice Messenger ειναι..
Link to comment
Share on other sites

:(

πριν απο 3 χρονια περιπου ειχα ενα SONYERICSSON (p900 an thymamai htan to modelo) παντως ηταν symbian .σε αλλη εννοτητα σ'αυτο το φορουμ ειχα βρει αμετρητες σελιδες με παιχνιδια, εφαρμογες κλπ. (μεχρι και ένα πολυ καλο lemmings ειχα κατεβασει) .δυστυχως αυτο το SE χαλασε .τον τελευταιο καιρο εχει πεσει στα χερια μου ενα HTC3300 me WM6.

ειναι η ιδεα μου ή δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ για τα smartphone ; γιατι εξω απο τα μισα σχεδον posts που ειναι για navigators και 6-7 εφαρμογες trial , den eida tipota allo. οντως ειδικα για τα smartphone τα πραματα ειναι περιορισμενα? ή πρεπει να ψαξω αλλου.....ξερει κανεις που?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...