Jump to content

Πρόβλημα με τον αριθμό 9019023601


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ(9019023601).ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ PSTN ME ENA 6MHNO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ HOL. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 2 ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ 11 ΛΕΠΤΑ, 12ΕΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ PC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΡΑΓΗ ΕΞ/ΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ .ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Ή ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΞΗ(ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΤΟΥΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΛΑ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΩΣ ΑΝΤΙVIRUS ΤΗΝ FREE ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ AVG 7.1 KAI ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΜΗΝ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ UPDATES ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΝ LINE.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ(ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ).

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ AVG. AΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΠΟΛΛΑ.

 

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Ο CHRISKON:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα απο όσο ξέρω το antivirus αυτό ποτέ δεν υπάρχει περίπτωση να καλεί τέτοιο νούμερο.Τώρα όσο αφορά αν το Pc έκανα τα τηλέφωνα καλό είναι να κάνεις ένα scan.Όσο αφορά το πρόγραμμα που θα κάνεις scan θα στο πουν τα παιδιά εδώ στο forum μιας και εγώ το έχω πακέτο με antivirus firewall.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να καλεσε το pc ελληνικο νουμερο 90, συνηθως ειναι κλησεις προς διεθνεις προορισμους. Καλεσε στο 134 μπας και σε βοηθησουν, αλλιως ξαναπανε στον οτε και αν παλι δε βγαλεις ακρη ζητα τη βοηθεια της ΕΕΤΤ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ 134 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΕΤΤ;

ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΤΗΛ ΜΕ ΑΝΔΡΙΚΗ ΦΩΝΗ,ΕΛΕΓΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΙΤΙΒΙΖΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕ ΣΕ ΦΑΞ.

Link to comment
Share on other sites

Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων και Ταχυδρομειων. http://www.eett.gr εχει φορμα για καταγγελια, συμπληρωσε τη και θα εχεις νεα φανταζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα σου κάνει ο Οτε που σου λέει οτι δεν ξέρουν!!!!

Κρατάει τουλάχιστον 3 μήνες αρχείο με τα τηλέφωνα που έχεις κάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ(9019023601).ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ PSTN ME ENA 6MHNO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ HOL. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 2 ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ 11 ΛΕΠΤΑ, 12ΕΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ PC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΡΑΓΗ ΕΞ/ΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ .ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Ή ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΞΗ(ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΤΟΥΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΛΑ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΩΣ ΑΝΤΙVIRUS ΤΗΝ FREE ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ AVG 7.1 KAI ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΜΗΝ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ UPDATES ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΝ LINE.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ(ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ).

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ AVG. AΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΠΟΛΛΑ.

 

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Ο CHRISKON:

 

Μήπως πολύ απλά κάποιο φιλαράκι σου πήρε κανένα "ρόζ" τηλεφωνάκι; Τα νούμερα που αρχίζουν από 90 χρησιμοποιούνται κυρίως για (ελληνικές) υπηρεσίες όπως διαγωνισμοί, ωροσκόπια και ροζ τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλο στο έχει κάνει μέσα στο σπίτι... Το πρόβλημα σου είναι να βρεις αυτόν τον αριθμό. Δεν πρέπει να είναι αριθμός ΟΤΕ πάντως, γιατί δεν είναι της μορφής 90 11. Το θέμα μεταφέρεται στη σταθερή τηλεφωνία.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο αυτό έχει εκχωρηθεί σε εναλλακτικό φορέα ο οποίος γύρευε που το έχει δώσει. Πιθανότατα κάποιος από το σπιτι κάλεσε εν αγνοία σου. Αν θες να δεις τι αφορά απλά κάλεσε το!

Αλλιώς βαλε φραγη σε νούμερα 90χχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ(9019023601).ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ PSTN ME ENA 6MHNO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ HOL. ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 2 ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ 11 ΛΕΠΤΑ, 12ΕΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ PC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΡΑΓΗ ΕΞ/ΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ .ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Ή ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΞΗ(ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΤΟΥΝΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΛΑ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΩΣ ΑΝΤΙVIRUS ΤΗΝ FREE ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ AVG 7.1 KAI ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΜΗΝ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ UPDATES ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΝ LINE.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ(ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ).

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ AVG. AΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΠΟΛΛΑ.

 

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Ο CHRISKON:

κ σε μενα ηρθαν στον αναλυτικο του ΟΤΕ κλησεις προς 9019023601,54ευρω!!!εχω ADSL κ φραγη υπεραστικων.ποτε δεν πηρα το συγκεκριμενο αριθμο.Μεσω internet δεν χρεωνεσαι,ουτε φταινε τα antivirus.o OTE,επιμενει οτι εχω κανει αυτες τις κλησεις.Οταν καλω το συγκεκριμενο αριθμο,κανει εναν ηχο σαν fax.Ισως αν υπαρχει φραγη για 090,λυθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς νούμερο χρεώθηκε η μητέρα μου. Οι χρεώσεις είναι κυρίως νύχτα (σβηστός υπολογιστής, για ύπνο οι γονείς), ακόμα και σε καιρό που έλειπαν για ταξίδι!!!

Σημειωτέων, δεν υπάρχει κανείς άλλος στο σπίτι (εγώ είμαι στο εξωτερικό)...

Σύμφωνα με τον ΟΤΕ "έγιναν τα τηλέφωνα - φταίει ο σκληρός σας δίσκος"!!!!

Δυσκολεύομαι να πείσω τώρα τη μάνα μου ότι δε φταίει το γεγονός ότι βάλαμε καινούριο σκληρό στο PC πριν δυο μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι

 

Ξεχάστε τα ροζ προθέματα εξωτερικού με τις υψηλές χρεώσεις. Έχουν πλέον ενεργοποιηθεί και τα δικά μας 90χχχ μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πολύ υψηλές χρεώσεις. Η κλήση δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 10 λεπτά και η χρέωση μπορεί να φτάνει ως και 30 ευρώ.

 

Αν καλέσετε το συγκεκριμένο νούμερο θα δείτε ότι είναι μόντεμ, άρα απλά πρέπει να προσέχουμε όλοι πλέον και για ελληνικούς dialers.

 

Joe

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι

 

Ξεχάστε τα ροζ προθέματα εξωτερικού με τις υψηλές χρεώσεις. Έχουν πλέον ενεργοποιηθεί και τα δικά μας 90χχχ μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πολύ υψηλές χρεώσεις. Η κλήση δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 10 λεπτά και η χρέωση μπορεί να φτάνει ως και 30 ευρώ.

 

Αν καλέσετε το συγκεκριμένο νούμερο θα δείτε ότι είναι μόντεμ, άρα απλά πρέπει να προσέχουμε όλοι πλέον και για ελληνικούς dialers.

 

Joe

 

 

30 ευρώ το δεκάλεπτο; Είσαι σίγουρος; Νομίζω το ανώτατο είναι γύρω στο 1,5 ευρώ/λεπτό... Επίσης νομίζω ότι το ανώταρο όριο στον ΟΤΕ είναι 15λεπτο και όχι δεκαλεπτο.

 

Δεν είναι πρακτικό για τις εταιρίες να καλούνται Ελληνικά 90. Στη διεθνή κλήση μπορείς να μείνεις όσο θες και όχι μέχρι 15λεπτο που ισχύει για τα ελληνικά 90

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, έτσι έχουν τα πράγματα. Ανώτατη διάρκεια είναι τα 10 λεπτά και ανώτατη χρέωση τα 30 ευρώ. Τους συμφέρει γιατί πλέον εισπράττουν οι εδώ πάροχοι και όχι του εξωτερικού. Και όλα αυτά φυσικά νόμιμα και με την έγκριση της ΕΕΤ. :wacko: :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ πως όντως κυκλοφορούν πλέον ελληνικοί dialers. Ο αριθμός στη περίπτωση που αντιμετωπίζω (δεν είναι σε δικό μου μηχάνημα) είναι σχεδόν πανομοιότυπος. Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσει ο ΟΤΕ να πληρωθεί ο λογαριασμός κάνω κάθε τι για να φτάσω στην άκρη του νήματος. Αφου σιγουρεύτηκα ότι ενεργοποιήθηκε ο dialer, συνδέθηκα με ip2location.com και ανακάλυψα την ip που μου δίνει ο &*%&*%^(&. Κάνω tracert και διαπιστώνω πως ως provider για τον &^&^(&$^&%&^ εμφανίζεται η forthnet. Μήπως, λέω μήπως, η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως???

 

Από όσο έχω μάθει IP spoofing σε τέτοιο επίπεδο δεν παίζει, να αλλοιώσουν την public IP ΣΟΥ δηλαδή. Οι κλήσεις όντως δεν ξεπερνούν τα 15 λεπτά της ώρας και τα 30 ευρώ.

 

Προσοχή λοιπόν! ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ, αν θέλετε με οποιοδήποτε τρόπο να πείσετε ότι είστε θύμα, ΜΗΝ τρέχετε antivirus, antispyware και malware προκειμένου να ΣΒΗΣΕΤΕ το συγκεκριμένο dialer. Στη δική μου περίπτωση το antivirus (free-av), το εντοπίζει κατά την ενεργοποίηση του. Απλά μπλοκάρετε την εκτέλεση του ύποπτου λογισμικού. Ακόμα και αν μπούν σε καραντίνα τα αρχεία και τα registry keys από τα συστήματα καθαρισμού, δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορέσετε να το επαναφέρετε το σύστημα ώστε να επιβεβαιώσετε τα λεγόμενα σας.

 

Αν θέλετε να το φτάσετε στα άκρα, καλέστε την υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος στη ΓΑΔΑ. Τότε να δείτε πανηγύρια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και επείδη εδω μέσα ο ένας σκέφτεται τον άλλο, να σου πω πως πρόκειται για αριθμό που χρησιμοποιεί ο πάροχος περιεχομένου ΜΑΚΝΑΝ (ΜΑΚ Media) για υπηρεσίες Τηλεπαρέας. Ο αριθμός άνηκε στη Lannet αλλά μέσω Φορητότητας πέρασε στη παραπάνω εταιρεία... εικασίες... με αποδείξεις!!!
Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apokliete na einai pantos to antivirus 100% einai apo hot grammes.

 

Energopioise tin fragi k gia 090

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κ σε μενα ηρθαν στον αναλυτικο του ΟΤΕ κλησεις προς 9019023601,54ευρω!!!εχω ADSL κ φραγη υπεραστικων.ποτε δεν πηρα το συγκεκριμενο αριθμο.Μεσω internet δεν χρεωνεσαι,ουτε φταινε τα antivirus.o OTE,επιμενει οτι εχω κανει αυτες τις κλησεις.Οταν καλω το συγκεκριμενο αριθμο,κανει εναν ηχο σαν fax.Ισως αν υπαρχει φραγη για 090,λυθει το προβλημα.

 

Αφού η ADSL συνδέεται στο modem, router και μετά στο τηλέφωνο... δε μπορεί να έχεις καλέσει πουθενά από το PC εκτός και αν βγάλανε τόσο εξελιγμένους dialers που να προσβάλουν το DSL modem, ώστε να περνάει στο router και μετά να κάνει κλήσεις...

Αν έγινε και αυτό...να τα περιμένουμε όλα δηλαδή !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...