Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα χθες το βραδυ το 5...

ενταξει ανατρεπτικο τελος...

Περιμενουμε το 6 και το 7 :)

 

Μέχρι 6 θα βγει :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 5 είναι καλό?Να το δω?

 

Ναι αρκετά συμπαθητικό και ανατρεπτικό.

Οι σκηνές των θανάτων είναι πιο soft σε σχέση με τα προηγούμενα

Link to comment
Share on other sites

Tο είδα τελικά.Καλο ήταν...Ποιο άλλο προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να ψαχτειτε οσοι θελετε κι εχετε ορεξη σε παλιες ταινιες, σχετικα αγνωστες, του ειδους...Μικρη εβλεπα αρκετες τετοιες και ειναι αρκετα πιο καλες απο οτι τα "χιτακια". Θα αρχισω να ξαναψαχνω και θα προτεινω καμια.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

eida xtes to UNBORN...

ok an exeresoume thn hot protagonistria kai ton gary oldman <spoudaios hthopios>> to PROTO miso htan idio me to RING

TO DEUTERO miso htan idio me ton exorkisth,

kai TO TRITO miso htan idio me to austronauts wife.

autos poy to ekane TI SKEFT0TAN?:O

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Το P2 το ειδα την προηγουμενη βδομαδα..αρκετα καλο ηταν..βεβαια δν το βρηκα και τοσο ευκολα..δν ειναι και τοσο γνωστο..

Επισης αρκετα καλο ειναι το ''Mirrors''..;)..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το P2 το ειδα την προηγουμενη βδομαδα..αρκετα καλο ηταν..βεβαια δν το βρηκα και τοσο ευκολα..δν ειναι και τοσο γνωστο..

Επισης αρκετα καλο ειναι το ''Mirrors''..;)..

το σάββατο είδα κι εγώ το Mirrors αρκετά καλό ομολογώ με ανατριχιαστικές σκηνές αλλά όχι τόσο απότομες που να σου κόβει την ανάσα και να τρομάζεις πιο πολύ αηδίαζες παρά τρόμαζες. Αλλά από τα καλά θρίλερ που έχω δει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καμια γνωμη για το "walled in"? kai to "let the right one in"?

 

το πρωτο δεν μου αρεσε καθολου...το αλλο ειναι να το δω αυτες τις μερες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Hit & Run.

Σπλατεράκι της σειράς, χωρίς ιδιαίτερο budget ή πρωτοτυπία, ωστόσο δεν θα του έβαζα κάτω από 6. Για να περάσει ένα βράδυ, καλό είναι.

 

Έχει δει κανείς το Babysitter Wanted?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω :)

Άλλωστε κυκλοφόρησε και σε καλή ποιότητα το The Unborn :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρετε κ αυτα τα δυο... http://www.videoterror.com/COVERS/KM31.jpghttp://tormentedfilms.com/store/images/storm-warning.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω :)

Wait no more.

 

Καταρχάς, είπα να δω αυτήν την ταινία επειδή με έπεισε το 8,1 που του έδινε το imdb. Σήμερα η βαθμολογία έχει πέσει στο 7,4 (και όσο περισσότεροι το βλέπουν, μάλλον θα πέσει ακόμα...).

 

Anyway, η ταινία είναι προφανώς low budget, αλλά είναι ΟΚ. Τουλάχιστον τα πρώτα 40 λεπτά, οπότε έχει και κάποια ατμόσφαιρα. Στα υπόλοιπα 40' γίνεται πιο extreme και αλλάζει πορεία το story, χωρίς να έχει υπερβολικό gore (εδώ που τα λέμε με το θέμα που προκύπτει along the way, θα μπορούσε το αίμα να είναι πολύ περισσότερο).

 

Tελοσπάντων, δεν θέλω να προδώσω το ""μυστικό"", αλλά με χάλασε λίγο το twist της υπόθεσης. Με τις βαθμολογίες δεν τα πάω καλά, αλλά το 7,4 του imdb μού φαίνεται αρκετά μακριά από έναν λογικό μ.ό. γι'αυτήν την ταινία.

 

Άλλωστε κυκλοφόρησε και σε καλή ποιότητα το The Unborn :)

Μάλλον θα περιμένω μια καλύτερη έκδοση -όχι ότι καίγομαι να το δω. Αν το τσεκάρεις, πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Wait no more.

 

Καταρχάς, είπα να δω αυτήν την ταινία επειδή με έπεισε το 8,1 που του έδινε το imdb. Σήμερα η βαθμολογία έχει πέσει στο 7,4 (και όσο περισσότεροι το βλέπουν, μάλλον θα πέσει ακόμα...).

 

Anyway, η ταινία είναι προφανώς low budget, αλλά είναι ΟΚ. Τουλάχιστον τα πρώτα 40 λεπτά, οπότε έχει και κάποια ατμόσφαιρα. Στα υπόλοιπα 40' γίνεται πιο extreme και αλλάζει πορεία το story, χωρίς να έχει υπερβολικό gore (εδώ που τα λέμε με το θέμα που προκύπτει along the way, θα μπορούσε το αίμα να είναι πολύ περισσότερο).

 

Tελοσπάντων, δεν θέλω να προδώσω το ""μυστικό"", αλλά με χάλασε λίγο το twist της υπόθεσης. Με τις βαθμολογίες δεν τα πάω καλά, αλλά το 7,4 του imdb μού φαίνεται αρκετά μακριά από έναν λογικό μ.ό. γι'αυτήν την ταινία.

 

 

Μάλλον θα περιμένω μια καλύτερη έκδοση -όχι ότι καίγομαι να το δω. Αν το τσεκάρεις, πες μας.

 

Βλέπω λίγο το cast τώρα.

Καλά βάλανε τον τηλεοπτικο Kyle XY να παίξει μαζί με τον τηλεοπτικό πατέρα του στην ίδια ταινία??

Μη μου πείτε ότι και στην ταινία κάνει τον πατέρα του!!:lol::lol::lol::lol:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα κατεβαζω ενα θριλερακι ''the strangers'' που ειναι καποιοι αγνωστοι με μασκες μεσα σε ενα σπιτι και θελουν να σκωτοσουν το ζευγαρι που μενει στ σπιτι..κατι τετοιο..:p..βσκ μηπως το εχει δει κανεις..??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα κατεβαζω ενα θριλερακι ''the strangers'' που ειναι καποιοι αγνωστοι με μασκες μεσα σε ενα σπιτι και θελουν να σκωτοσουν το ζευγαρι που μενει στ σπιτι..κατι τετοιο..:p..βσκ μηπως το εχει δει κανεις..??

 

Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσίασε.Χλιαρο ηταν .

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα κατεβαζω ενα θριλερακι ''the strangers'' που ειναι καποιοι αγνωστοι με μασκες μεσα σε ενα σπιτι και θελουν να σκωτοσουν το ζευγαρι που μενει στ σπιτι..κατι τετοιο..:p..βσκ μηπως το εχει δει κανεις..??

 

θριλερακι?????κωμωδία καλυτερα πες :p

εγω το ειδα κ γελουσα αντι να τρομαξω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω λίγο το cast τώρα.

Καλά βάλανε τον τηλεοπτικο Kyle XY να παίξει μαζί με τον τηλεοπτικό πατέρα του στην ίδια ταινία??

Μη μου πείτε ότι και στην ταινία κάνει τον πατέρα του!!:lol::lol::lol::lol:

Όχι, δεν κάνει τον πατέρα του!

Και ο Dallas (που βασικά στην ταινία παίζει ένα ρολάκι) έχει κανονικά αφαλό. Καλά, δεν τον δείχνει κιόλας, αλλά υποθέτω :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

θριλερακι?????κωμωδία καλυτερα πες :p

εγω το ειδα κ γελουσα αντι να τρομαξω..

 

A καταλαβα..:lol:..ναι πλεον λιγα ειναι τα πραγματικα θριλερ με ολη την εννοια της λεξης..καλα αν ειναι θα το δω εγω (μην πανε χαμενα και 701mb..:p..)

α οσον αφορα τα SAW ε βγηκε το ενα ολοι τρεχαμε να δουμε περι τινος προκειται, μετα το ΙΙ, το ΙΙΙ τα ιδια ε μετα πιστευω πως καταντησαν βαρετα..ποσα πια να βγαλεις..:O..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...