Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε οχι και να συγκρινουμε το Jeepers Creepers με το Shining...ελεορ
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω αναφερομαι στην δραση. και ο δολοφονος ειναι πιο cult.. αυτα τα λεω απο το τρειλερ που ειδα για το jepers Creepers 2 ( δεν εχω δει καμμια ταινια απο τις 2 ). ο δολοφονος ειναι απο τους πιο " μοντερνους " που εχω δει..
Link to comment
Share on other sites

το jepers Creepers 1 το έχει σήμερα στις 23.00 ο ΑΝΤ1. Πάντως το 1 και το 2 δεν θα έλεγα πως είναι οι απόλυτες ταινίες τρόμου.... με λίγο ποπ-κορν βλέπονται :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου φαινεται οτι το jeepers Creepers εχει περισσοτερη δραση;

 

το πρωτο shining ( 1980 ) ειχε διαρκεια 146 λεπτα. αυτο εχει 260 λεπτα..

AAAAAAAA να με συγχωρείτε!!!!

Δεν μιλάμε για το πασίγνωστο αριστούργημα του Κιούμπρικ τότε.

Μιλάμε για μια απομίμα.

 

Ολα τα προηγούμενα μου σχόλια ήταν για το Shining του Κιούμπρικ.!!!!!!!

Αυτό δεν το έχω δει. Καμιά φθηνή απομίμα θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η "απομίμηση" του Shining (ουσιαστικά τηλεοπτική μεταφορά, -παύλα βιασμός) δεν είναι και ότι καλύτερο...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

το jeepers Creepers μουφα φαινεται τελικα..

 

 

* OYPS!! πως τελειωσε ετσι ξαφνικα; καθησα λιγα στον υπολογιστη επειδη ειχε διαφημισεις και δεν προλαβα να δω το τελος!! τι εγινε; *

Link to comment
Share on other sites

 

 

Βλέπεις την κοπέλα να μιλάει με την γριά μάντισα και να της λέει ότι "δεν απάντησες αν έχεις κάνει ποτέ λάθος στις προβλέψεις σου"Η μάντισσα απαντάει ότι αυτή είναι μια τρελή γριά και όποιον και να ρωτήσεις θα σου το πει.

 

Βγαίνει έξω η κοπέλα για να πάει στους γονείς της που είχαν έρθει και βλέπει ένα κοράκι να πετάει.

 

Η κάμερα ακολουθεί το κοράκι και μας πάει στο "λημέρι" του τέρατος όπου το βλέπουμε να έχει κρεμάσει το παιδί και να του έχει βγάλει τα μάτια και να τα έχει βάλει αυτό.

 

 

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όντως η "απομίμηση" του Shining (ουσιαστικά τηλεοπτική μεταφορά, -παύλα βιασμός) δεν είναι και ότι καλύτερο...

Δεν συγκρινεται με το παλιο καλο shining αλλα ειναι η πιστη μεταφορα του βιβλου. Τον μαεστρο τον προσεξατε? Δεν σας φανηκε παραξενη φιγουρα? :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το shining ειχε μερικες μουφιες βεβαια...Π.χ. η σκηνη με την τυπισσα που εβγαινε απο την μπανιερα κι εσταζε κ.τ.λ. μου θυμισε the ring και πεθανα στο γελιο... :lol: Εκει που βγηκε το παιδακι απο το δωματιο νομιζοντας πως της εχει γλυτωσει...πολυ τρομαξα :cry:

 

Jeepers creepers για τρελο γελιο....Ρε τι τραβηξαν αυτα τα παιδια...Απορια που μου μεινε:Τελικα τι εκαιγε εκεινο το σαπιοτζηπ και πηγαινε ετσι κομματια;;; :D Πολυ γρηγορα δεν ετρεχε....;Η μονη μουφα του εργου θα μου πειτε.... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να φανταστείς ότι το τέρας στο Jeepers creepers1 είναι εξυπνότερο από το 2 (αν και πρόκειτε για το ίδιο τέρας :w00t: )

Στο 1 οδηγεί, χρησιμοποιεί όπλα ενώ στο 2 πετάει και είναι άοπλο :p H σκηνή που πέθανα στο γέλιο όταν έβλεπα το 2 είναι εκεί που έχει κλεισει τους μαθητές στο σχολικό πηγαίνει στο πίσω τζαμι και αρχίζει να το γλύφει :p :up:

 

++++

Στο 1 ο μικρός τα 'θελε και τα παθε χάρηκα που στο τέλος τον έκανε κουστούμι :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι το 2 ειναι ακομα χειροτερο!

Εκει που γλυφει το τζαμι και χαμογελαει λες;Και οι αλλοι μεσα στο λεωφορειο τα χουν δει ολα;;! :shock:

Αυτο που λες το σκεφτηκα κι εγω...Γιατι στο 1 οδηγει,εχει οπλο και κανει και τσατσιες ;) (δεν θυμαμαι σε ποιο σημειο αλλα καπου τους εκανε ενα κολπο να τους παγιδεψει), ενω στο 2 ακατοικητο τελειως...! :blink: Το μονο που παραμενει ειναι η ασχημοφατσα του! :p :alien:

Ασε που στο 2 σκοτωνει και τον Al Santos :love: στην μεση της ταινιας(του κοβει το κεφαλι και το φοραει)... :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι το 2 ειναι ακομα χειροτερο!

Εκει που γλυφει το τζαμι και χαμογελαει λες;Και οι αλλοι μεσα στο λεωφορειο τα χουν δει ολα;;! :shock:

Αυτο που λες το σκεφτηκα κι εγω...Γιατι στο 1 οδηγει,εχει οπλο και κανει και τσατσιες ;) (δεν θυμαμαι σε ποιο σημειο αλλα καπου τους εκανε ενα κολπο να τους παγιδεψει), ενω στο 2 ακατοικητο τελειως...! :blink: Το μονο που παραμενει ειναι η ασχημοφατσα του! :p :alien:

Ασε που στο 2 σκοτωνει και τον Al Santos :love: στην μεση της ταινιας(του κοβει το κεφαλι και το φοραει)... :cry:

 

Ναι αυτό λέω :lol:

 

μα μη μου πεις ότι δεν τα ήθελε και αυτός καθόταν κάτω από το φτερό του και γέλαγε τον άρπαξε και αυτό για να αντικαταστήσει το δικό του το κεφαλάκι :devil:

 

αααα και τώρα που το θυμίθηκα το τραγουδάκι που ακουγόταν στο 1 τι σχέση είχε με το τέρας? στο 2 γιατί δεν ακούγεται?

 

(μεγάλο ταλέντο ο σεναριογράφος αυτού του αριστουργήματος!!!!) :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω :lol:

 

μα μη μου πεις ότι δεν τα ήθελε και αυτός καθόταν κάτω από το φτερό του και γέλαγε τον άρπαξε και αυτό για να αντικαταστήσει το δικό του το κεφαλάκι :devil:

 

αααα και τώρα που το θυμίθηκα το τραγουδάκι που ακουγόταν στο 1 τι σχέση είχε με το τέρας? στο 2 γιατί δεν ακούγεται?

 

(μεγάλο ταλέντο ο σεναριογράφος αυτού του αριστουργήματος!!!!) :lol:

Οντως τα θελε κι αυτος αφου ειπε(οταν στεκοταν απο κατω του):"Σαν κουρτινα του ντουζ ειναι!"(τα φτερα του)...Αμ καλυτερα να μασας... :X

 

Το τραγουδακι δεν καταλαβα ουτε κι εγω τι ρολο βαρουσε στο ολο (εκπληκτικο και αψογο κατα τα αλλα) σεναριο.... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά προσωπικά με κουράσανε οι ταινίες με τέρατα και πνεύματα και γενικά τα ψυχολογικά θρίλερ, θέλω να δω και λίγο splatter thriller :knife: :knife: :cry:
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ για να σώσω όσο περισσότερους μπορώ :p

 

Μην πάρετε την ταινία UNDEAD (ΟΙ ΑΠΕΘΑΝΤΟΙ) βλέποντάς την δεν κατάλαβα αν ήταν θριλερ ή άθλια κομωδία... Τα είχε μπερδέψει όλα κομήτες,ζομπι,εξωγήινους και απο υπόθεση ΠΑΤΑΤΑ....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το τραγουδακι δεν καταλαβα ουτε κι εγω τι ρολο βαρουσε στο ολο (εκπληκτικο και αψογο κατα τα αλλα) σεναριο.... :p

 

Αν θυμάμαι καλά υποτίθεται οτι όποτε άκουγες αυτό το κομμάτι, το τερατάκι θα χτυπούσε κάπου κοντά :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υποτίθεται οτι όποτε άκουγες αυτό το κομμάτι, το τερατάκι θα χτυπούσε κάπου κοντά :rolleyes:

 

Ναι αλλά στο 2 δεν ακούγεται... Φένεται λοιπόν ότι στο 2 το τέρας μεγάλωσε σοβαρεύτηκε και άλλαξαν τα μουσικά του ακούσματα :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο 2 δεν ακούγεται... Φένεται λοιπόν ότι στο 2 το τέρας μεγάλωσε σοβαρεύτηκε και άλλαξαν τα μουσικά του ακούσματα :lol:

lol lefkal!!!χαχαχαχα

 

Οι απεθαντοι τι ακριβως υποθεση εχουν;;; :confused: Κατι μου λεει οτι το εχω δει(ολες τις καλες ταινιες καθομαι και βλεπω,αυτη θα μου ξεφυγε; :O :p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lol lefkal!!!χαχαχαχα

 

Οι απεθαντοι τι ακριβως υποθεση εχουν;;; :confused: Κατι μου λεει οτι το εχω δει(ολες τις καλες ταινιες καθομαι και βλεπω,αυτη θα μου ξεφυγε; :O :p )

 

Να τη ξέχασες αποκλείεται :p ειναι από τα αριστουργήματα που μένουν στο μυαλό :lol: κοίτα εδώ την έχει σαν θρίλερ αλλά επιμένω πως ήταν κομωδία :w00t:.

Η υπόθεση πάνω κάτω είναι ίδια με αυτό που περιγράφει το site αλλά.... :alien:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

To Freddy vs. Jason ειναι για τρελα γελια!Αν και ο Freddy ειναι classic... :)

 

lefkal λοιπον κοιτα πραγματα!Δεν τους εχω δει τους απεθαντους...! :( Απορια:τα ζομπι ερχονται με τους μετεωριτες 'η ζομπι και εξωγηινοι επιτιθονται μαζι; :worry:

 

Ασχετο αλλα για το Resident Evil τι γνωμη εχετε;Το 2 πιστευω οτι ηταν απο τις καλυτερες ζομπι-movies...Δεν υπηρχαν μονο ανθρωποι-ζομπι αλλα και σκυλια-ζομπι παρακαλω. ;) Κορυφαιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...