Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω και εγω σε 2-3 τελευταιες που ειδα με τον κειτζ οτι ηταν χαλια.

(wicker man, knowing, next)

 

η προσφατη ομως πριν κανα 2μηνο "The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans" μου αρεσε παρα πολυ, επαιζε αριστα το κακο μπατσο...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί.... το original Wicker man με τον Κρίστοφερ Λι και την περούκα να χορεύει ήταν καλύτερο?

Ασε που ήταν το πρώτο μιούζικαλ τρόμου!

(εγώ το ΛΑΤΡΕΨΑ!)

Είδα το Mirrors και μου άρεσε ΠΑΡΑ πολλλλλλλύ!

Link to comment
Share on other sites

είδα το case 39...τα συναισθήματα αναμειχτά.καταρχάς μεχρι την 1 ώρα πάνω κάτω έλεγα από μέσα μου:''τι σκατά συμβαίνει σε αυτή τη ταινία;;είναι μεταφυσική;μπα...είναι κοινωνική;μπα...είναι θρίλερ της πλάκας;μπα...'' ευτυχώς όταν ξεκινάνε οι θάνατοι ζεσταίνετε κάπως το θέμα.πιστεύω ότι αν δεν πρωταγωνιστούσε το ζευγάρι ''η κοπελιά που έπαιξε τη χοντρή βρετανίδα μεθύστακα που τελικά το τσίμπησε το αγόρι'' και ''ο τυπας από το hangover'' (φυσικά και δεν θυμάμαι τα ονόματα μες τη μαύρη νύχτα) θα είχαμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.αν έχετε χρόνο χαζέψτε το και πείτε εντυπώσεις...

 

εμενα μου αρεσε πολυ!! Σε καμια φαση την ταινιας δεν βαρεθηκα.

Και γω μεχρι ενα σημειο δεν ηξερα που θα κατεληγε... και μου αρεσε καπως αυτο το μυστηριο... εδινε κατι το διαφορετικο. Καλα το κοριτσακι επαιξε πολυ καλα, αν και στην αρχη λεω τι το κουραζουνε το καημενο.. χαχα. Το συνιστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσε πολυ!! Σε καμια φαση την ταινιας δεν βαρεθηκα.

Και γω μεχρι ενα σημειο δεν ηξερα που θα κατεληγε... και μου αρεσε καπως αυτο το μυστηριο... εδινε κατι το διαφορετικο. Καλα το κοριτσακι επαιξε πολυ καλα, αν και στην αρχη λεω τι το κουραζουνε το καημενο.. χαχα. Το συνιστω παντως!

 

τελικα ηταν καλη ταινια,αν και στην αρχη την εκοψα για μουφα.

μας μπερδευει ευχαριστα για το ρολο που παιζει το κοριτσακι

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

είδα το case 39...τα συναισθήματα αναμειχτά.καταρχάς μεχρι την 1 ώρα πάνω κάτω έλεγα από μέσα μου:''τι σκατά συμβαίνει σε αυτή τη ταινία;;είναι μεταφυσική;μπα...είναι κοινωνική;μπα...είναι θρίλερ της πλάκας;μπα...'' ευτυχώς όταν ξεκινάνε οι θάνατοι ζεσταίνετε κάπως το θέμα.πιστεύω ότι αν δεν πρωταγωνιστούσε το ζευγάρι ''η κοπελιά που έπαιξε τη χοντρή βρετανίδα μεθύστακα που τελικά το τσίμπησε το αγόρι'' και ''ο τυπας από το hangover'' (φυσικά και δεν θυμάμαι τα ονόματα μες τη μαύρη νύχτα) θα είχαμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.αν έχετε χρόνο χαζέψτε το και πείτε εντυπώσεις...

 

επειδη την ειδα την ταινια πριν μερικες μερες μπορεις να μου πεις σε ποια αναφερεσε

οταν λες χοντρη βρετανιδα μεθυστακα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ειπα:''η κοπελιά που έπαιξε τη χοντρή βρετανίδα μεθύστακα που τελικά το τσίμπησε το αγόρι'' δεν ειναι στη πραγματικότητα χοντρη.. ειναι η renee zellweger(thanks google.you are my bff)

αααα ειδα και The House of the Devil. μου αρεσε αρκετα φανηκε οτι το ειχαν δουλεψει το θεμα.τρομαχτικη δεν την λεω αλλα ενα άγχος μια κατάσταση στη προκαλει.νομιζα οτι εβλεπα horror ταινια απο τα 80s :lol: λεει οτι βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, δεν το πολυ εχαψα αλλα οσο να ναι με εβαλε σε ενα καταλληλο mood. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eψαξα να δω ποια ταινια ειναι αυτη και τελικα την εχω δει.Αχρωμη ταινια .Ο Κειτζ εχει πεσει παρα πολυ τα τελευταια χρονια.

 

οχι απλα αχρωμη,εσχατη ταινια...

οπως και το wrong turn 3

all time classic το psycho...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

The collector, αρκετα καλο! πολυ κλειστοφοβικο, και νιωθεις οτι εχει παρει διαφορα στοιχεια απο αλλα θριλερ (αρκετες στιγμες ενιωθα οτι αυτο που βλεπω κατι μου θυμιζει), σχεδον ολη η υποθεση διαδραματιζεται σε ενα σπιτι. Αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι αντιγραφη απο κατι... αρκετες ακραιες σκηνες, το περιμενα πιο light. Για τους λατρεις, αξιζει να το δουν!
Link to comment
Share on other sites

ειδα το the collector και περασε πολυ ευχαριστα η ωρα.

ειδα και το Jennifer's Body.ηταν ωραιο!!ειχε πλακα και η megan δεν ηταν κακη....

αλλα ποτε θα δω κατι και θα τρομαξω??ακομα περιμενω..εχετε ακουσει για κανενα καλο θριλερ που θα βγει τους επομενους μηνες?

Link to comment
Share on other sites

The collector, αρκετα καλο! πολυ κλειστοφοβικο, και νιωθεις οτι εχει παρει διαφορα στοιχεια απο αλλα θριλερ (αρκετες στιγμες ενιωθα οτι αυτο που βλεπω κατι μου θυμιζει), σχεδον ολη η υποθεση διαδραματιζεται σε ενα σπιτι. Αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι αντιγραφη απο κατι... αρκετες ακραιες σκηνες, το περιμενα πιο light. Για τους λατρεις, αξιζει να το δουν!

 

θα ελεγα οτι μοιαζει στο saw με ολες αυτες τις παγιδες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαίνει γιατί η ταινία όταν ήταν στα χαρτιά τη προώρίζαν για prequel του saw(αλλά προφανώς δεν έκατσε) όπως και αυτοί που δούλεψαν τη ταινία είχαν δουλέψει σε ταινίες του saw...αλλά εντάξει το πάλεψαν για να μην καταλήξει σαν κλώνος του saw και αυτο φαίνεται.αλλά γενικά η ταινία δεν ήταν πολύπλοκη το ίδιο και οι παγίδες.
Link to comment
Share on other sites

ειδα το the collector και περασε πολυ ευχαριστα η ωρα.

ειδα και το Jennifer's Body.ηταν ωραιο!!ειχε πλακα και η megan δεν ηταν κακη....

αλλα ποτε θα δω κατι και θα τρομαξω??ακομα περιμενω..εχετε ακουσει για κανενα καλο θριλερ που θα βγει τους επομενους μηνες?

 

Αν και γενικα δεν πιστευω στο τρομο απο ταινιες,η μονη ταινια που καταφερε να με κανει νιωσω ασχημα τα τελευταια χρονια ηταν το REC.Οποτε περιμενω με ανυπομονησια το REC 2

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

^^^ακομη μια ταινια με

ιούς,λυσσασμένα ζομπι και αηδίες??ελεος στο τελος θα γινω εγω λυσσασμένο ζομπι!!!!χαχαχαχαχα

 

αυτα που με τρομαζουν πραγματικα ειναι ταινιες με φαντασματα, στοιχειωμένα σπιτια κ.α. αλλα τετοιες καλες ταινιες ειναι πολυ λιγες :(

Link to comment
Share on other sites

Χμ,δυσκολα βαζεις...ειδικα με το το PA,κλισαριστηκε λιγο το genre

 

Γενικα τρομαζεις περισσοτερο με το υπερφυσικο και την αδιορατη απειλη?Εγω ειμαι περισσοτερη της σχολης "physical απειλη σε κλειστοφοβικο περιβαλλον".Κι εδω οι καλες ταινιες σπανιζουν.

 

Αν εχεις εξαντλησει τα κλασσικα του ιαπωνικου κινηματογραφου και τις απομιμησεις τους,αναζητησε κατι απο την indie terror σκηνη,π.χ στα φεστιβαλ τυπου AfterDark κτλ

 

δες κι εδω http://en.wikipedia.org/wiki/After_Dark_Horrorfest

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ναι τα υπερφυσικα με τρομαζουν απιστευτα γιατι ειναι τοσο αγνωστα!!και τα εχουν καταντησει στο hollywood τα ποια κλισε....εχω ακουσει για το after dark αλλα δεν εχει τυχει να ασχοληθω..θα το ψαξω καλυτερα!!καλα οσο για ιαπωνικα και γενικα asian horror εχω δει τις ποιο εμπορικες/γνωστες ας το πουμε ταινιες τους και εχω μεινει παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη!!μιλαμε δεν εχουν το θεο τους αυτοι..προσφατα ανακαλυψα και ενα site που εχει μαζεμενα τα παντα για asian horror και εχει πολυ ψωμι...

αλλα εχω καταληξει οτι τωρα ποια σε ολα τα ειδη οι καλες ταινιες σπανιζουν.oh well, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα..

τωρα στο mega εχει τα 13 ghosts ωραιο story αλλα γιαti στη μεγαλη οθονη δεν καταφερε να τους βγει σωστα δεν ξερω...το σπιτι τα σπαει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πως η ταινία ειναι απιστευτη μπουρδα. Βαρετή μεχρι αηδίας. Εγώ άντεξαν κοντά στο μισάωρο. Δεν παλευεται με τίποτα.

Σίγουρα ο τριερ δεν είναι από τους αγαλημενους μου σκηνοθέτες, αλλά αυτή δεν είναι ταινία τρόμου, ούτε με την κλασσικη ούτε με καμία άλλη εννοια.

Μάλλον ούτε οι κριτικοί δεν την άντεξαν όλη.

 

ειναι φανταστικη η ταινια...ο καθενας εχει διαφορετικο γουστο ...εμενα μου αρεσε αυτο το αρωστημενο υφος της ταινιας...που την εκανε και διαφορετικη 9/10

Link to comment
Share on other sites

ειναι φανταστικη η ταινια...ο καθενας εχει διαφορετικο γουστο ...εμενα μου αρεσε αυτο το αρωστημενο υφος της ταινιας...που την εκανε και διαφορετικη 9/10

you sick sick bastard αχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol:(φιλικά παντοτε :happy: )

εννοειται οτι ο καθενας εχει τα γουστα τα!!χαιρομαστε που βρήκες κατι να σου αρεσει αλλα μην προσπαθησεις να μας αλλαξεις μυαλα..θα χασεις το χρονο σου;)

Link to comment
Share on other sites

ειδα το ZOMBIELAND

υπεροχη ταινια και απιστευτο γελιο(αλλα υποτιθεται οτι ειναι θριλερ) ασε που δινει και καταπληκτικα tips αν οντως μας επιτεθούν ζομπι αρα και εκπαιδευτικη...γκαντεμια τωρα πρεπει να δω και το REC(γιατι ειπα οτι δεν θα το δω για τους γνωστους λογους αλλα μοιαζει με zombieland αρα το ολο θεμα αναιρείται αν γινομαι κατανοητη..)

τεσπα δείτε ZOMBIELAND!!!!!!!τα σπαει!!

ασχετο το legion ειναι θριλερ ή περιπετεια??

Link to comment
Share on other sites

ειδα το ZOMBIELAND

υπεροχη ταινια και απιστευτο γελιο(αλλα υποτιθεται οτι ειναι θριλερ) ασε που δινει και καταπληκτικα tips αν οντως μας επιτεθούν ζομπι αρα και εκπαιδευτικη...γκαντεμια τωρα πρεπει να δω και το REC(γιατι ειπα οτι δεν θα το δω για τους γνωστους λογους αλλα μοιαζει με zombieland αρα το ολο θεμα αναιρείται αν γινομαι κατανοητη..)

τεσπα δείτε ZOMBIELAND!!!!!!!τα σπαει!!

ασχετο το legion ειναι θριλερ ή περιπετεια??

 

Για το zombieland συμφωνο ,πολυ καλο .

Το REC (ισπανικο) ωραιο αλλα καπου μου τα χαλασε στο τελος.Το Quarantine (αμερικανικο remake του REC) δεν το εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

To Rec (εκτός από τα zombie) δεν έχει καμία σχέση με το Zombieland.

Καμία όμως.

Το Legion δεν είναι ούτε θρίλερ ούτε περιπέτεια. Είναι απλά ΜΑΠΑ!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν εχει σχεση το zombialand ειναι απολαυση!!!:lol::lol:...απλα και τα 2 πεφτουν σε κατηγορια ζομπι...για αυτο το ειπα..και ολοι ξερουμε πως βγαινουν τα ζομπι πανω-κατω so..απλα ξεχαστε τη σύγκριση!

τοσο χαλια το legion?κριμα και ψηνόμουν να το δω:(

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν εχει σχεση το zombialand ειναι απολαυση!!!:lol::lol:...απλα και τα 2 πεφτουν σε κατηγορια ζομπι...για αυτο το ειπα..και ολοι ξερουμε πως βγαινουν τα ζομπι πανω-κατω so..απλα ξεχαστε τη σύγκριση!

τοσο χαλια το legion?κριμα και ψηνόμουν να το δω:(

Ναι...ναι...χάλια.

Και δεν είναι μόνο ότι δεν έχει τίποτα να πει ως θρίλερ (γιατί δεν είναι θρίλερ). Είναι που και ακόμα και η δράση (που είναι το μόνο που έχει) είναι ψιλο-βαρετή και ακόμα και στα σημεία που θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρουσα, είναι το απόλυτο σκοτάδι, οπότε δε βγαίνει άκρη.

Για την υπόθεση δε μιλάω καν. Αχταρμάς. Είχανε εκεί μια ιδέα για τους αγγέλους και για το τέλος του κόσμου, τα βάλανε στο μπλέντερ και βγάλανε το Legion.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

οσοι γουσταρετε splatter δειτε το ΝΕΚΡΟΜΑΝΤΕΙΑ... αρκετα καλο...

 

http://www.traileraddict.com/content/unknown/necromentia.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

REC 2, πολλοι το περιμεναμε φανταζομαι!

Ξεκιναει απο εκει που τελειωνει το 1, ειναι μια συνεχεια και οχι μια διαφορετικη ιστορια. Οποτε αν δεν εχει δει καποιος το 1, δεν λεει να το δει.. Κινειται στα ιδια χναρια του πρωτου, και ισως να ισχυει και εδω οτι το πρωτοτυπο ειναι παντα καλυτερο, γιατι ειναι σαν να περιμενεις κατι πολυ πιο αξιολογο.

Παντως εχει την αναλογη ατμοσφαιρα, καλες σκηνες, και σε οσους αρεσε το 1, δεν εχουν παρα να δουν και αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρισε το "ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ" σε dvd

 

 

Η ταινία προκάλεσε σοκ και απίστευτες αντιδράσεις στο Φεστιβάλ Καννών

και θεωρήθηκε το σκάνδαλο της διοργάνωσης. Δίχασε την κριτική

στη χώρα μας, όσο καμία άλλη ταινία στο παρελθόν.

 

 

 

http://img689.imageshack.us/img689/806/avclubk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...