Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Weissheit αφού δεν έχεις winrar τα fw πως τα άνοιξες;

 

Θα πας στο http://www.phazeddl.com θα γράψεις στο search winrar και θα σου βγάλει πάρα πολλά διάλεξε ένα και κατέβασε το.

 

Παιδιά καταφέρατε να δείτε ελληνικούς υποτίτλους στο zmplayer;

Παρόλο που έβαλα γραμματοσειρά arial πάλυ κινέζικα τα βγάζει.

 

:mad::mad::mad::mad::mad::(:ninja::cry:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, παιδιά τι fw? Εγώ δεν πρόδεξα κανένα τέτοιο αρχείο. Αμάν! Λέτε να έκανα κανένα λάθος; Αφού όμως μου έβγαλε finished και pass, αρά σωστά δεν έγινε;

 

Thanks φιλάρακι για την διεύθυνση ;)

Link to comment
Share on other sites

weissheit τελικά έκανες μεγάλο λάθος που πήρες το α1200.θα ήταν καλύτερα να πάρεις ένα πιό απλό κινητό.τέλος πάντων το βράδυ που θα ταξιδεύω θα σου εξηγήσω ορισμένα πράγματα,μια και δεν θα εχω τι να κάνω.

 

edit:Καταρχην για να φορτωσεις οτιδηποτε στη μνημη του κινητου πρεπει να εχεις smart asst.

Διαβασε προσεκτικα τι παιζει με τα θεματα γιατι ειναι οτι πιο επικινδυνο για να σου κολλησει το κινητο και μετα να θελει φλασαρισμα-οποτε θα χασεις ολα τα δεδομενα σου.

Αυτο γιατι μπορει να γεμισει τη μνημη,οποτε οταν θα πας να το επανεκινησεις δεν θα ανοιγει.

Οποτε ποτε πανω απο 1 θεμα,παντα πριν back up,και προσεκτικα.

για περισσοτερες,πιο ακριβεις και πιο συγκεκριμενες πληροφοριες http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?p=119929#post119929

please μην καταντήσει chat το τόπικ...υπάρχουν και τα pm..!
ΟΚ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

1.το θεμα ειναι τι χρησιμο μπορεις να κανεις με αυτες τις εφαρμογες.Αν θεωρεις χρησιμο το αντικουνουπικο των s60 ας πουμε τοτε δεν εχω τιποτα να προσθεσω.

2.Οντως 3d παιχνιδια δεν υπαρχουν εκτος απο java.Ομως emulator υπαρχουν.

3.το καλλιτερο hacking app που ξερω ειναι σε java.Απο κει και περα πες μου τι κανει με αυτες τις εφαρμογες που δεν μπορει να το κανει το Α1200

4.ακριβως ιδια οθονη σε αναλυση και χρωματα,4 mm μεγαλυτερη

5.πασο,και να το ειχα δεν θα το χρησιμοποιουσα

6.πασο, αλλα αυτο το πληρωνεις σε μεγεθος

7.Αυτο που λες ειναι περα για περα λαθος.Το Α1200 εχει μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ και ελαφρυτερο λειτουργικο.Αν εσυ του βαλεις ταινια με εικονα vga και ηχο mp3 στα 128 kbps και βεβαια θα κολλεισει

Τελος παντων δεν θελω να το κανουμε εδω διαξιφισμους...

Αν θες πες τα επειχηρηματα σου αλλα να ξερεις δεν θα επανελθω

 

Weissheit: δεν πρεπει να βαλεις με τιποτα αυτο.Διαβασε το 479 ποστ

 

Dont Worry file mou den tha epaneltho apla na ksereis oti apo programa den einai mono to antikounoupiko :p:p:p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι, κανετε το εξης λαθος:

όταν συνδεετε το καλωδιο στον Η\Υ δεν κοιτατε πριν αν το κινητο σας βρισκεται σε data συνδεση και περιμενετε αδίκως το RSD lite να βρει το κινητο σας!! (αυτο σχετιζεται με το αν εχετε και καρτα μνημης βεβαια...)αυτο μπορειτε να το ρυθμισετε...(στα smart motorola, για touch δεν εχω ιδεα) menu>ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις USB>Προεπιλ.συνδεση:>DATA Σύνδεση

 

Το 'χα παθει και εγω, γιαυτο δεν μπορουσα να flashαρω, καποιο καιρο..:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Στο Α1200(και γενικα στα ezx) δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.Για flashing το βαζεις σε κατασταση modem.Ελα ομως που μερικες φορες δεν το βλεπει ουτε ετσι, οποτε σβησιμο, joystick κατω+κουμπι ηχογραφησης+κουμπι ενεργοποιησης και το βλεπει παντα.

Αυτο με τη καρτα δεν ξερω αν επιρεαζει.ομως εγω παντα το φλασαρω με τη καρτα μεσα.ειτε με το κλασικο ειτε με τον αλλο τροπο το βλεπει.και ποτε δεν ειχα προβλημα.Απ' οτι λενε και στο motorolafans (οπου πραγματικα το θεμα ezx motorola το εχουν μελετησει οσο δεν περνει)η καρτα δεν χρειαζεται να βγει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω...

υπαρχει για το μινγκ κατι σαν το netmonitor των nokia?εφαγα το ιντερνετ και βρηκα για οποιοδηποτε αλλο κινητο εκτος των μοτορολα..

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι κανει αυτο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

δες αυτο κ θα καταλαβεις: http://www.symbian-freak.com/quides/netmon.htm

βασικα σου δινει πληροφοριες για το δικτυο.αλλα αφορουν σε μηχανικους κ δινουν παααρα πολυ ενδιαφερουσες πληροφοριες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα θυμηθηκα, παλια ειχα το sx1.

Δεν μου ειχε φανει τοσο χρησιμο.

Δηλαδη εσυ που εισαι μηχανικος,αν καταλαβα καλα, που σε βοηθα στη δουλεια σου;

τελος παντων αν δεν υπαρχει σε java ξεχνατο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καταραμενη cosmote ακομα δεν εχει εγκριθει η φορητοτητα για να παρω ο μινγκ!σημερα μου παν μετα τα χριστουγεννα!

τελος παντων!απο λινουξ ειμαι ελαχιστα γνωστης οποτε θα αναδιατυπωσω.ειναι δυνατον μια εφαρμογη .sis (η και .jar) να την κανουμε compile σε .pkg για το μινγκ?

υγ:εγραψα για "ενδιαφερουσες" πληροφοριες.Το αν ειναι χρησιμες σε οποιονδηποτε δεν με ενδιαφερει,για μενα ειναι "χρησιμες" για την περιεργεια μου.Δεν βρισκω τον λογο να απαντας ειρωνικα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθε αλλο.Δεν ειχα διαθεση να σε ειρωνευτώ.κι εγω εχω ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες.απλα επειδη ειπες για μηχανικους φανταστηκα οτι μπορει να ειναι καποιο χρησιμο εργαλειο για τη δουλεια σου.φανταστηκα οτι μπορει να εισαι κατι σχετικο με τις εταιρειες κινητης.

Αν πιστευεις οτι ειχα τετοια διαθεση συγνωμη.

Θα ειχα ειρωνικη διαθεση αν ελεγες οτι αυτη η εφαρμογη ειναι το ακρως απαραιτητο εργαλειο για καθε χρηστη.

edit: τωρα που το ξαναειδα εχεις δικιο.το ηφος ειναι παρεξηγησιμο.

Αυτο που ζητας με το compile το βρισκω δυσκολο εως αδυνατο.Ασε που ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τον πηγαιο κωδικα για προγραμμα σε symbian.

Οι .jar ηδη παιζουν στο Α1200

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

για να κανεις κατι compile πρεπει να εχεις τον πηγαιο κωδικα.Αν εχεις το προγραμμα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το τρεξεις.

Μια καλη λυση ειναι να παρεις πηγαιο κωδικα απο εφαρμογες για αλλες συσκευες που τρεχουν linux και να τις κανεις compile για πηρηνα linux 2.4 και επεξεργαστη arm.

ομως το δυσκολο ειναι αυτο που θα φτιαξεις να συνεργαζεται με το υπαρχον γραφικο περιβαλλον που ειναι δυσκολο-βεβαια καποιοι το εχουν κανει.

Αν παντως ξερεις απο προγραμματισμο υπαρχουν τροποι να δημιουργησεις μια εφαρμογη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια μεχρι εδω ηταν το θεμα?

 

απο την μερα που μας "εφτιαξε" ο macnick λες και τελειωσαν οι απορειες και τα προβληματα!

(γκρινιαζω!!!)

 

αν μπορει καποιος να απαντησει στο προβλημα μου. οταν συνδεω τα hands-free μπορω να ακουσω μοσικη.ραδιο αλλα δεν ακουσω τον ηχο κλησης μεσα απο τα hands-free το εχει καποιος αλλος?

 

please help!

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα μηνυματα πως μπορω να τα κανω backup? Με το MPT κανει μονο το ημερολογιο και τις επαφες..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Ειμαι φανατικος motorolakias και μετα το Α6188 ( τον μπαμπα του Α1200) μεταπηδησα στο MPX220. Καθοτι windows mobile ( θεε μου εμπειρια και αυτη) περιμενα αρκετο καιρο μεχρι που βγηκε και αποκτησα το Α1200. Να μην μακρυγορω ξερετε κανενα site με παιχνιδια - προγραμματα για το Α1200 . Ψαχνω συγκεκριμενα ενα προγραμμα πουχε το Α6188 ενσωματωμενο ( Στο MPX220 τοχε φτιαξει καποιος χρηστης) οπου εστελνες sms σε πολλους διαφορετικους αποδεκτες οριζοντας ημερα και ωρα αποστολης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα μηνυματα πως μπορω να τα κανω backup? Με το MPT κανει μονο το ημερολογιο και τις επαφες..
αν εχεις κανει τις γνωστες αλλαγες δωκιμασε αυτο. http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=10492

 

τι εγινε ρε παιδια μεχρι εδω ηταν το θεμα?

 

απο την μερα που μας "εφτιαξε" ο macnick λες και τελειωσαν οι απορειες και τα προβληματα!

(γκρινιαζω!!!)

 

αν μπορει καποιος να απαντησει στο προβλημα μου. οταν συνδεω τα hands-free μπορω να ακουσω μοσικη.ραδιο αλλα δεν ακουσω τον ηχο κλησης μεσα απο τα hands-free το εχει καποιος αλλος?

 

please help!

Απο αυριο δεν θα εχω το Α1200.

Θα χρησιμοποιω ενα κινητο με ασπρομαυρη οθονη-Απεξαρτηση.

Ωστωσο αν καποιος χρειαζεται καποια βοηθεια, εδω ειμαστε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει τις γνωστες αλλαγες και για αυτο το θελω το backup. Επειδη ετοιμαζομαι να το flasharw για να μη χασω τα μηνυματα μου..
Link to comment
Share on other sites

Μην φωβασαι.

Αν φλασαρεις με το αρχειο που ειναι φτιαγμενο για οσους εχουν το ελληνικο original firmware δεν χανεις τιποτα.

Το back up περισσοτερο για το φοβο των ιουδαιων ειναι,μηπως παει κατι στραβα και χρειαστει να φλασαρεις με το αλλο αρχειο(οποτε χανονται ολα).

Προσωπικα δεν μπορω να βρω εναν τροπο να συμβει αυτο, ακομη κι αν κατι παει στραβα ξαναφλασαρεις με το ιδιο αρχειο(Μεχρι να ολοκληρωθει επιτυχως η διαδικασια ).Επισης δεν εχει παραπονεθει εστω και ενας μεχρι τωρα οτι κατι δεν πηγε καλα(καποιοι χρειαστηκε απλα να επαναλαβουν την διαδικασια).Πραγματικα θα μου κανει τρομερη εντυπωση αν συμβει κατι τετοιο.

Επειδη ομως παντα πρεπει να περνουμε μετρα ασφαλειας,και το κυριοτερο επειδη καποιος μπορει να κανει καποιο πολυ σημαντικο λαθος(εφαρμοζοντας εσφαλμενα τη διαδικασια),μπορει να νεκρωθει το τηλεφωνο.Αν γινει αυτο μετα το τηλεφωνο επανερχεται μονο απο το επισημο service(για να το κανει καποιος μονος του πρεπει να το ψαξει παααρα πολυ),οποτε εκει εκτος του οτι απαιτουνται 20€ , δεν νομιζω οτι θα σεβαστουν τα δεδομενα που υπαρχουν ηδη.Θα περασουν τα παντα απο την αρχη, και το τηλεφωνο θα ειναι οπως οταν αγοραστηκε.

Σ' αυτη τη σπανια περιπτωση(πραγματικα δεν μπορω να φανταστω πως μπορει να γινει) καλο θα ειναι τουλαχιστον να περισωθουν οι επαφες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Βρήκα πριν λίγο μετά απο αρκετό ψάξιμο και μετά απο διαβασμα αρκετών review αυτό εδώ το screen protector της Boxwave, ονοματι Cleartouch Crystal.

 

Η εταιρία ισχυρίζεται ότι το προιόν της είναι 99% διάφανο αποδεικνύοντας και με διάφορα σχετικά τεστ που μπορουν να βρεθούν στο παραπάνω λινκ. Εγώ σαν άπιστος θωμάς όμως έψαξα και σε άλλα site για απόψεις και απο reviews που διάβασα όλοι λένε ότι είναι η καντιλακ των screen protector.:)

 

Επίσης μπορεί να αφαιρεθεί να πλυθεί και να ξανατοποθετηθεί χωρίς κανένα μα κανένα προβλημα ( περιεργως η μια όψη κολάει και μετα απο πλυσιμο.)

 

http://www.boxwave.com/products/cleartouchcrystal/cleartouch-crystal-screen-protector-motorola-a1200_1263.htm

 

Προσωπικά εγω παρηγγειλα το μοντελο Anti-Glare που ισχυριζεται ότι είναι κατα των δαχτυλιών και της αντιηλιας.

 

http://www.boxwave.com/products/cleartouch/cleartouch-screen-protector-motorola-a1200_1263.htm

 

Είναι και κομένο ακριβώς για την οθόνη του πολυαγαπημένου μας Ming.

 

Κοστίζει 12.95$+3.5$ (τα μεταφορικα για ελλαδα) = 16,45 USD ~ 11.5 ευρώ.

 

Ασφαλώς και θα το παρυσιάσω επισημα όταν έρθει. ( το site υποστηριζει οτι μεχρι τις 31 Δεκεμβριου θα ναι εδω, αλλα δεν το πολυβλέπω)

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως ελεγχω ποια εκδοση λογισμικου εχω; Εχει βγει καμμια προσφατη; Μπορω να κανω αναβαθμιση απο το σπιτι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό χθες. Είναι πολύ ωραίο, αν και δεν έχω προλάβει να το επεξεργαστώ πολύ ώρα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι συμβατό με μια κάρτα 2 GB micro SD Kingston που αγόρασα. Δεν την έχω ανοίξει ακόμα και γι'αυτό ρωτάω λόγω χωρητικότητας της κάρτας(2 GB). Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...