Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera se olous!!!

 

Meta apo polla polla pragmata pou exw kanei ki egw sto ming mou (flasharisma tou manick, gmaps, web cam, ktl) mou menoun na kanw kana duo pragmatakia pou thelw akoma....

 

To prwto einai na ftiaksw ena swap xwro sth karta mnhmhs. Exw dei diafora progamatakia alla den exw kanei kanena na doulepsei. Kserei kaneis kapoio pou na exei doulepsei???

 

To alo einai na peiraksw ligo to skin mou. Thelw p.x. na allaksw ligo to plhktrlogio (se auto pou exw hdh egkatasthsei) kai tis mpares kulishs. Kserei kapoios kapoio eukolo kai kalo skin editor h kapoio tropo na to kanw mesa apo to kinhto (p.x. LinuxExplorer)?

 

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω χρησιμοποιώ το mySwap:

 

http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=10262

 

και δουλεύει τέλεια.Καλό είναι και το swap manager

 

http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=9528.

 

Αφού εγκαταστήσεις το πρόγραμμα πήγαινε στο φάκελο system/qtdownload/MySwap και αντικατέστησε το swap.bin που έχει ήδη (8 mb νομίζω) με όποιο άλλο θες.Το 128αρι θα σε καλύψει πιστεύω.Όσο για το άλλο σου ερώτημα αν κατάλαβα καλά μάλλον θες αυτό:

 

http://my.opera.com/eakrin/blog/show.dml/457361

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δεις παρακάτω τον δέχεται τον Opera!

http://www.operamini.com/download/pc/motorola/motorola_a1200/

Wi-Fi όχι δεν έχει...:cry:

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Xtes pernousa kati arxeia sthn karta mnhmhs mou, kai gemise, ekana cancel to copy twn arxeiwn kai apo ekei kai pera h karta mnhmhs mou upoloitourgouse. Anagkasthka na ths kanw format kai na ksanaperasw ola ta programmata pou eixa (.pkg). Tha ithela na rwthsw tio eginw me ta pali. Tha yparxoun san fantasmata sto kinhto h exoun digrafei ki ayta????

 

Epishs eixa ena programma. Egw to eixa onomasei Linux Explorer (mallon kapws alliws tha to ellegan) kai mou epetrepe na vlepw kai na peirazw ta eswterika arxeia tou thlefwnou mou. Ksereis kaneis pou mporw na to vrw?? Euxaristw.

Link to comment
Share on other sites

1)Αν είχες java προγράμματα εγκατεστημένα στο τηλέφωνο τοτε δεν διαγράφηκαν.Τα java στην κάρτα όπως και τα .pkg (τα οποία εγκαθιστούνται μόνο στην κάρτα απ'οσο ξέρω), "χάθηκαν" με το φορμάτ!

2)Μήπως εννοεις αυτό;

http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=16477

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι απο hardware!! Είχα παρει καιρο τώρα screen protector, ειναι μια διαφανεια η οποια αποτρεπει την κακομεταχειριση της οθονης!!

Το εβαλα, αλλα ειχαν μεινει κατι ινες απο το βαμβακι που καθαριζα την οθονη, και εμειναν λακουβακια στην οθονη!! Καθαρισα με νερο και οινοπνευμα την οθονη και απο τις 2 μεριες, αλλα δεν εγινε κατι!!

 

Γενικοτερα τι μπορω να κανω για να εξαφανιστους οι "μυκιλες" αερως στην οθονη?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν νομίζω πως ήταν λάθος σου το νερο!Η παραμικρή υγρασία μπορεί να έχει καταστροφικά αποτελέσματα...!(εντάξει γίνομαι υπερβολικός το ξέρω, πάντως θέλει προσοχή:)) Για τον καθαρισμό της οθόνης υπάρχουν στα καταστήματα υπολογιστών ειδικά υγρά για LCD οθόνες.Όσο για να μήν έχεις θύλακες αέρος στην οθόνη κάτω από το προστατευτικό χρειάζεται λίγο προσοχή κατά την τοποθέτηση του.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

αφου ειδα δυσμενη αποτελεσματα, με τα λακουβακια, πηγα να την καθαρισω (βγαζοιντας την) με νερο, μπας και φυγουν οι ινες απο βαμβακι!!

 

τωρα τι μπορω να κανω? η κολλα παραμενει δυνατη, αλλα δεν νομιζω να αντεξει ακομα αν συνεχισουν να βρισκονται τα λακουβακια...:/:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αλλη μια φορα να βαλω τους χαρτες!! Δεν τα καταφερα!!!

Μου ζηταει τρελο χωρο!!! Έχω σπαταλίσει εξαιτίας τους 1,2 γκιγκαμπάϊτ χώρο!! και έψω βάλει μόνο την ελλάδα!! όλα της τα συνορα!!Σχολαστικα-σχολατικα το εκανα... γιατι τοσο χωρο?:(

 

~~~~~~~~~~~~~~

σκεφτηκα να τον μικρυνω!!Θα βαλω μερικα μερη που θελω, αλλα σε τι τυπο ειναι καλυτερα να τ βαλω? Υβριδικος ή χαρτης?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια όχι, αλλά μπορείς πολύ απλά να την περάσεις εσύ!!:)

 

 

Υ.Γ. Η χρέωση είναι τεράστια, πάντως!!! (εκτός αν έχεις κανά....wind plus);)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδια! να σασ κάνω μια ερήτηση γιατί φαίνετε να ξέρετε! έχω διαβάσει κάτι λίγα μόλισ πήρα και εγώ το κινητό θέλω να ρωτήσω αν κάνω όλα όσα γράφει ο macnick δεν θα έχω μετά ελληνικό menu?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Εχω σημαντικο προβλημα συνδεσης του κινητου με το pc μου.Μπορει καποιος να μου πει τροπο επιλυσης?Εχωεγκαταστησει το το motorola phone tools,αλλα συνεχως μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να εντοπισει την συσκευη μου.Το εχω δοκιμασει σε ολες τισ usb θυρες
ntineli
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδια! να σασ κάνω μια ερήτηση γιατί φαίνετε να ξέρετε! έχω διαβάσει κάτι λίγα μόλισ πήρα και εγώ το κινητό θέλω να ρωτήσω αν κάνω όλα όσα γράφει ο macnick δεν θα έχω μετά ελληνικό menu?

 

Το menu θα είναι κανονικά, ελληνικό!! Αξίζει να προχωρήσεις στο flash-άρισμα!!Κάντο άφοβα για μένα!!:)

 

καλησπερα παιδια.Εχω σημαντικο προβλημα συνδεσης του κινητου με το pc μου.Μπορει καποιος να μου πει τροπο επιλυσης?Εχωεγκαταστησει το το motorola phone tools,αλλα συνεχως μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να εντοπισει την συσκευη μου.Το εχω δοκιμασει σε ολες τισ usb θυρες

 

Το MTP δεν συγχρονίζεται με το pc οπότε πάς:

έναρξη>πίνακας ελέγχου>σύστημα>καρτέλα :υλικό>διαχείριση συσκευών. Εκεία θα δεις το κινητο σου ως ένα "τυφλό" αντικείμενο στον υπολογσιτή!!Θα κάνεις δεξί κλικ πάνω του και θα πατήσεις <<ενημέρωση προγράμματος οδήγησης>> και τέλος θα σου εμφανίσει ένα παράθυρο που είναι ο οδηγός!! Επιλέγεις <<αυτόματη εγκατάσταση λογισμικού>> και περιμένεις εωσότου ο Η\Υ να βρεί το mtp!! αν δεν γίνει (αν και δύσκολο) κάντο χειροκίνητα επιλέγοντας εσύ τον φάκελο που θέλεις να ψάξει το κινητό!!:)

 

ελπίζω να βοήθησα!!;)

 

Δοκιμασα αλλη μια φορα να βαλω τους χαρτες!! Δεν τα καταφερα!!!

Μου ζηταει τρελο χωρο!!! Έχω σπαταλίσει εξαιτίας τους 1,2 γκιγκαμπάϊτ χώρο!! και έψω βάλει μόνο την ελλάδα!! όλα της τα συνορα!!Σχολαστικα-σχολατικα το εκανα... γιατι τοσο χωρο?:(

 

~~~~~~~~~~~~~~

σκεφτηκα να τον μικρυνω!!Θα βαλω μερικα μερη που θελω, αλλα σε τι τυπο ειναι καλυτερα να τ βαλω? Υβριδικος ή χαρτης?

 

 

αυτό κανείς?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

 

 

αυτό κανείς?

μην επιλεγεις τοσο υψηλη αναλυση.βαλε μεχρι 14.

απο κει και περα επελεξε αυτο που σε βολευει περισσοτερο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια όχι, αλλά μπορείς πολύ απλά να την περάσεις εσύ!!:)

 

 

Υ.Γ. Η χρέωση είναι τεράστια, πάντως!!! (εκτός αν έχεις κανά....wind plus);)

 

Ευχαριστω.

1.την περνας νορμαλ (δηλ. χωρις να χρειαζεται φλασαρισμα)?

2.Εχω voda και με 3 € παγιο, 30m το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

1.την περνας νορμαλ (δηλ. χωρις να χρειαζεται φλασαρισμα)?

2.Εχω voda και με 3 € παγιο, 30m το μηνα.

 

1. ναι, κανονικα εφαρμογη jar/jad είναι!!:)

2.Τότε οκ!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελιωνω και ολοκληρωνω τα παντα και ξεκιναω να ανοιξω την εφαρμογη για να φτιαξω τις τελευταιες λεπτομεριες!!ΤΟ GMAPS μ λεει :!:"το προγραμμα δεν βρεθηκε" και μετα " η εφαρμογη δεν θα εκκινηθει εξαιτιας ενος σφαλματος εφαρμογης" !!!!

 

Τι γινεται? Τι εχω κανει?Που ισως να εχω κανει λαθος?!!!!!!!!!:(:cry:

 

 

Το δοκιμασα και στην καρτα μνημης και στην μνημη του τηέφωνου!! Αλλα οταν το αποθηκευα στο τηλεφωνο δεν μ εμφανιζε τον φακελο "mid"

 

1.κανουμε εγκατασταση το mgmaps.jar στην ΜΝΗΜΗ του Α1200

2.μετα την εγκατασταση βρισκουμε το εκονιδιο mgmaps στο μενου το τρεχουμε

και αμεσως κανουμε exit

3.συνδεουμε το Α1200 με το pc σε κατασταση μαζικη αποθηκευση

κανουμε αντιγραφη τον φακελο (MGMapsCache) με τα αρχεια του χαρτη στην καρτα μνημης

4.μεσα στην καρτα μνημης πρεπει να βλεπυμε ενα φακελο ".system" αν οχι πρεπει να παμε στις

επιλογες φακελων των windows και επιλεγουμε εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων

5.μετα παμε στον φακελο \.system\java\DownloadApps\MIDlet

(το MIDlet ειναι ο φακελος που εχει γινει εγκατασταση το mgmaps.jar)

ανοιγουμε ολους τους φακελους MIDlet που θα βρουμε μεχρι να βρουμε αυτον που θα εχει μεσα

το mgmaps.jar

 

HELP PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελιωνω και ολοκληρωνω τα παντα και ξεκιναω να ανοιξω την εφαρμογη για να φτιαξω τις τελευταιες λεπτομεριες!!ΤΟ GMAPS μ λεει :!:"το προγραμμα δεν βρεθηκε" και μετα " η εφαρμογη δεν θα εκκινηθει εξαιτιας ενος σφαλματος εφαρμογης" !!!!

 

Τι γινεται? Τι εχω κανει?Που ισως να εχω κανει λαθος?!!!!!!!!!:(:cry:

 

 

Το δοκιμασα και στην καρτα μνημης και στην μνημη του τηέφωνου!! Αλλα οταν το αποθηκευα στο τηλεφωνο δεν μ εμφανιζε τον φακελο "mid"

 

1.κανουμε εγκατασταση το mgmaps.jar στην ΜΝΗΜΗ του Α1200

2.μετα την εγκατασταση βρισκουμε το εκονιδιο mgmaps στο μενου το τρεχουμε

και αμεσως κανουμε exit

3.συνδεουμε το Α1200 με το pc σε κατασταση μαζικη αποθηκευση

κανουμε αντιγραφη τον φακελο (MGMapsCache) με τα αρχεια του χαρτη στην καρτα μνημης

4.μεσα στην καρτα μνημης πρεπει να βλεπυμε ενα φακελο ".system" αν οχι πρεπει να παμε στις

επιλογες φακελων των windows και επιλεγουμε εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων

5.μετα παμε στον φακελο \.system\java\DownloadApps\MIDlet

(το MIDlet ειναι ο φακελος που εχει γινει εγκατασταση το mgmaps.jar)

ανοιγουμε ολους τους φακελους MIDlet που θα βρουμε μεχρι να βρουμε αυτον που θα εχει μεσα

το mgmaps.jar

 

HELP PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εχω γραψει ενα οδηγο στην σελιδα 66

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2373401#post2373401

αν τα κανεις ολα οπως γραφω θα παιξει σιγουρα

το registy το αλλαζεις?

μιας και εισαι απο την κορινθο γιατι δεν "κυκλωνεις" την γυρω περιοχη?

εγω εχω ανεβασει την αττικη με 5 εως 17 zoom και ο χορος στην καρτα ειναι 340 ΜΒ περιπου

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Δυστυχως για μενα δεν μπορω σε καμια περιπτωση να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη.Συνεχως μου βγαζει μηνυμα οτι παρουσιαστηκε προβλημα κατα την εγκατασταση της συσκευης.Και οτι παρουσιαστηκε προβλημα κατα την εγκατασταση του υλικου MTP Device.Εχει κανεις καμια προταση?Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε βοηθεια
ntineli
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως θελεις να κανεις στο κινητο?Για μεταφορα αρχειων, απλα επιλεγεις στο menu>ρυθμισεις>λειτουργια USB>μαζικη αποθηκευση, και το συνδεεις!!υστερα μπορεις να μεταφερεις αρχεια!:)

 

Αν θελεις τις λειτουργιες του MTP για καποιους λογους (μεταφορα αρχειων sim, οπως επαφες)τοτε θα χρειαστει να συγχρονισεις το kinito me to pc!Στην περιπτωση σου θα απεγκαταστησεις και θα επανεγκαταστησεις το MTP, και θα παρεις την δουλεια αππο την αρχη!! (το κινητο να ειναι σε λειτουργια USB σε modem ή Συγχρονισμος Πολυμεσων)!!

Μολις εγκαταστησεις το mpt και συνδεσεις το κινητο σου, και καταλαβεις πως δεν το αναγνωριζει τ pc, θα πας: εναρξη>πινακας ελεγχου>συστημα, καρτελα:υλικο>διαχειριση συσκεων> δεξι κλικ και ενημερωση!!Πατα την πρωτη επιλογη στον οδηγο που θα σου εμφανιστει, αν δεν γινει τιποτα!ξαναδοκιμασε αλλα με την 2ρη επιλογη (την απο κατω της 1ης) στην οποια θα αναζητησεις εσυ τον φακελο που θελεις να ψαξει ο υπολογιστης ως drivers του κινητου!!

υστερα θα εισαι οκ!!

 

ελπιζω να βοηθησα!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Mια απορια που εδω και καιρο τωρα μου εχει δημιουργηθει:

Γιατι δεν γινεται να παιξει στην οθονη .gif (κινουμενο) αρχειο εικονας ως φοντο?

Στα SE γινεται, και στον υπολογιστη!!

Καποια λυση υπαρχει γι'αυτο?

Να βαζεις φοντο μια κινουμενη εικονα και να την αναπαραγει συνεχως!

:confused:

 

σαν αυτες για πχ: http://wallpaper.hellaphone.com/working.gif http://farm2.static.flickr.com/1141/1352472302_82a02820c2_o.gif http://img518.imageshack.us/img518/2498/12tu3.gif http://img310.imageshack.us/img310/3481/orangeshadew38ta.gif http://i268.photobucket.com/albums/jj25/funkadopest/trippycubetest.gif

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν κανω μια κληση μου βγαζει συνεχεια, στην αρχη <ορισμενες απο τις εκτροπες κλησεων ειναι ενεργες..

Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν κανω μια κληση μου βγαζει συνεχεια, στην αρχη <ορισμενες απο τις εκτροπες κλησεων ειναι ενεργες..

Τι παιζει?

to sigkekrimeno minima mou to vgazei k emena giati exo energopoihmenh tin ektropi ston tilefoniti isos exeis k esi kati antistoixo

:yinyang:Black, the color of betrayal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...