Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Macknic ta linux mou lene gt opos eixa pei eimai kai xristis auton!!!Alla apo oti exw mathei den ta exoun valei kai open source kernel alla ena FW tis motorola!!Etsi den einai i kanw lathos?!

 

 

Υ.Γ Apo games ektos java exei bgalei tpt se *.pkg??

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ'οτι εμαθα δεχεται pkg κανονικα.

σε 3 μερες θα το εχω κ γω!ερωτας ειναι!

μπορει καποιος να μου πει αν χανεται το ΙΜΕΙ με αλλαγη FW?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την Αναζήτηση Επαφών.

To Push mail είναι μιά άλλη τεχνολογία διαφορετική από ένα POP3 mail το Οποίο συγχρονίζει Mail,Επαφές,Σημειώσεις over the air (GPRS) αλλά χωρίς να κατεβάζει όλο το mail παρά κάποια αρχικά bytes και άν θέλεις ζητάς το υπόλοιπο ή τα επισυναπτώμενα. Βασιζεται πάνω σε ένα Server Που στηνεται δίπλα σε έναν Exchange Server τον οποίο έχει κατασκευάσει η εταιρεία Visto.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τους κατόχους του τηλεφώνου. Η συσκευασία είναι κλειστή με ζελατίνη ή με κάποια ταινία ασφαλείας? Επειδή πολλά γίνονται τον τελευταίο καιρό στα καταστήματα δε θέλω να πάρω κανένα ανοιγμένο. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

στη wind που το πηρα το χει σε προσφορα -150 ευρο με δωρο το κολορς και ακουστικα bluetooth.το κουτι του κινητου εχει ταινια ασφαλειας και ολο το πακετο μεσα σε ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

Chem twra poia ta perrisotera kinita einai me tainia asfaleias,sto lew gt douleuo se magazi kinitis tilefonias!!Oso gia ta *.pkg an yparxei kapoio site,ektos motofans kai etc,na mou to kanete link na check!!!Mono .pkg oxi java!!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εμαθα δεχεται pkg κανονικα.

σε 3 μερες θα το εχω κ γω!ερωτας ειναι!

μπορει καποιος να μου πει αν χανεται το ΙΜΕΙ με αλλαγη FW?

:lol:

 

 

Oxi file mou to IMEI den allazei mono to oi ekdosi kai o seriakos arithos tou logismikou allazei kai oxi to IMEI,o kataskeuastis to vazei sto kalima kato apo tin mpataria!!Pisteuo se kalipsa file mou!!:):):)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! να ρωτησω, τι λεει το A1200?? ειναι τοσο αξιοπιστο??λενε οτι τα touch εχουν πολλες λεπτομερωδης ρυθμισεις....και πως μπορεις να κανεις παραπανω ρυθμισεις, σε σχεση με τα smart!! αυτο συμβαινει στο Α1200??

 

γενικα, θα ηθελα καποια αρνητικα-θετκα του!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Macknic ta linux mou lene gt opos eixa pei eimai kai xristis auton!!!Alla apo oti exw mathei den ta exoun valei kai open source kernel alla ena FW tis motorola!!Etsi den einai i kanw lathos?!

 

 

Υ.Γ Apo games ektos java exei bgalei tpt se *.pkg??

ο kernel ειναι open source οπως σε καθε linux(2.4 linux kernel)

Αυτο που δεν ειναι open source ειναι το GUI( grafic user interfase)-ισως ειναι και αυτο αλλα δεν το ξερω.

Το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν εχει βγει SDK(stadart development kit) ωστε να μπορουν αλλοι προγραμματιστες να φτιαξουν προγραμματα(εκτος της motorola)

Οστωσο καθ' ενας μπορει να φτιαξει ενα προγραμμα που θα το τρεχει ο πυρηνας του linux(Ας πουμε εγω ειχα φτιαξει μια πολυ απλη εφαρμογη με 5 εντολες που αλλαζε το αγγλικο με το ελληνικο πληκτρολογιο).Ομως καμια εφαρμογη δεν μπορει να συνεργαστει με το GUI(εκτος φυσικα απο αυτες που εχει φτιαξει η motorola).

Ολες οι εφαρμογες .pkg(η Qt πιο σωστα) εχουν κατασκευαστει απο μεμονωμενους προγραμματιστες-hackerοκαταστασεις δηλαδη- και ολες δουλευουν απευθειας με τον πυρηνα του linux.Πολλες μαλιστα δουλευουν στο παρασκηνιο.

Τελος παντων ειτε ετσι ειτε αλλιως το θεμα ειναι οτι δυνατοτητα κατασκευης εφαρμογων υπαρχει.Αλλα οσο δεν βγενει SDK-μαλλον δεν θα βγει ποτε- καμια εταιρια δεν προκειται να ασχοληθει με τη συγκεκριμενη πλατφορμα, οποτε οτι βγει θα ειναι δουλεια μεμονωμενων ανθροπων που ασχολουνται απο χομπι.

Η μονη ελπιδα για ενα πληρως ανοιχτο λειτουργικο που θα εχει και πολλες εφαρμογες ειναι το openmoko.Οταν βγει(κατι λενε για μεσα 2008) γρηγορα θα το προσαρμοσουν στο Α1200 μιας και απο hardware το Α1200 πεταει ενω υπαρχουν ηδη οι drivers για linux(αυτοι που εχει ηδη πανω) για τις διαφορες συσκευες που εχει.

gia ta *.pkg an yparxei kapoio site,ektos motofans kai etc,na mou to kanete link na check!!!Mono .pkg oxi java!!

Δεν νομιζω να βρεις πουθενα κατι περισσοτερο απ' οτι στο motorolafans-Αν ξερεις κινεζικα ισως υπαρχει κατι περισσοτερο,αλλα δεν νομιζω.Γενικα οτι κυκλοφορει αργα η γρηγορα θα βγει στο motorolafans.

για games μπορεις να δεις στους emulator(game boy advance + dos)

Ευχαριστώ για την Αναζήτηση Επαφών.

To Push mail είναι μιά άλλη τεχνολογία διαφορετική από ένα POP3 mail το Οποίο συγχρονίζει Mail,Επαφές,Σημειώσεις over the air (GPRS) αλλά χωρίς να κατεβάζει όλο το mail παρά κάποια αρχικά bytes και άν θέλεις ζητάς το υπόλοιπο ή τα επισυναπτώμενα. Βασιζεται πάνω σε ένα Server Που στηνεται δίπλα σε έναν Exchange Server τον οποίο έχει κατασκευάσει η εταιρεία Visto.

κοιτα δεν το εχω ψαξει(email διαβαζω μεσω html)

Παντως το Α1200 μπορει να συγχρονιστει με Exchange Server.οποτε...

 

Καλησπερα!! να ρωτησω, τι λεει το A1200?? ειναι τοσο αξιοπιστο??λενε οτι τα touch εχουν πολλες λεπτομερωδης ρυθμισεις....και πως μπορεις να κανεις παραπανω ρυθμισεις, σε σχεση με τα smart!! αυτο συμβαινει στο Α1200??

 

γενικα, θα ηθελα καποια αρνητικα-θετκα του!

1.Απο αξιοπιστια ειμαστε πολυ καλα.

2.Για δυνατοτητες μπορεις να διαβασεις το 142 ποστ.

3.Απο τη μανα του εχει μια σχετικα ευρεια δυνατοτητα παραμετροποιησης.Αν το πειραξεις εχεις δυνατοτητα να αλλαξεις σχεδον οτιδηποτε-αλλα αυτα θελουν πολυ ενασχοληση.παντως δεν μπορω να πω οτι απο τη μανα του εχει μεγαλυτερη δυνατοτητα παραμετροποιησης απ' οτι ενα s60

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς τα θερμά μου συγχαρητήρια στους macnick και alextsoukalas που κατάφεραν να "ξεκλειδώσουν" το κινητό.

Αγόρασα και εγώ ένα Α1200e και με το που το έβγαλα από το κουτί σκέφτηκα να το φλασάρω. Ακολούθησα κατά γράμμα της οδηγίες του 479 post,φόρτωσα το macnick.sbf καθώς είχα το ελληνικό fw και στο RSDlite μου έγραψε pass. Όλα μια χαρά, κάνω restart το κινητό και είναι τζάμι!! Το smartass τρέχει κανονικά και μου εγκαθιστά εφαρμογές *.pkg, όμως οι εφαρμογές δεν τρέχουν.

Έβαλα το zmplayer αλλά δεν τρέχει, ούτε με "Άνοιγμα με" πάνω στα αρχεία. Μήπως έχετε καμιά ιδέα; Έκανα κάτι λάθος; Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link με pkg εφαρμογή που να τρέχει στο δικό του κινητό;

Δεν εγκατέστησα το ekonsole είναι απαραίτητο;

 

:wacko::wacko::(:(:(:wacko:

 

Εγκατέστησα το qezxplayer.pkg και έτρεξε όμως μετά το τέλος του video το κινητό κόλλησε και αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία.

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας.. αλλά τώρα όλοι θα το πάρετε; Είναι απαίσιο λέμε, καταλάβετέ το και αγοράστε κανένα που ν' αξίζει τα λεφτά του (και αν δεν με πιάσατε.. ναι, θέλω να είμαι απ' τους λίγους που το έχουν, πειράζει; :p )

ΠΑΝΤΩΣ αν έχετε μεγάλο κόλλημα με τα θέματα και σας αρέσει όλη την ώρα ν' αλλάζετε κλπ, μην το πάρετε θα απογοητευτείτε.. Χωρίς πλάκα, έτσι την πάτησα κι εγώ..

Κατά τ' άλλα, άψογο :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ το σκέφτομαι να το παρω. Πλησιάζει κι η επιδότηση...

Ένα πράγμα με χαλάει μόνο: Ένα τέτοιο κινητό δεν θα έπρεπε να έχει και 3G;

Βλέπω ότι και το νεότερο 1600 δεν έχει ενώ έχει WiFi και AGPS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@xam:φιλε αφου δουλευει το smart=>Δουλευουν οι pkg.

Το qezxplayer ειναι λιγο baggy, αφου ομως δουλεψε=>+1 ακομα οτι δουλευουν οι pkg

Αρα κατι δεν εκανες καλα με το zmplayer.

@weissheit:Τελικα εχεις πολυ καλο black humor...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

@ macknick : Για να το λες εσύ έτσι θα 'ναι, αλλά σοβαρά μιλούσα :X

 

Φιλαράκι jotz, αν θέλεις την ειλικρινή μου γνώμη άσχετα με το αν είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού, αφού έχεις επιδότηση, θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι άλλο που ν' αξίζει πιο πολύ με λιγότερα χρήματα και να είναι πιο normal, να το χαρείς.

Τόσο καλά κινητά έχουν οι Νokia & SE..

Mην σε ξεγελά το ότι είναι αφής, με linux και η εμφάνιση (και στα λέω αυτά γιατί κι εμένα κάποιος εδώ μέσα μου τα έλεγε και δεν τον άκουσα δυστυχώς)

Σκέψου καλά και ψαξ' το και σίγουρα μην κάνεις καμιά γρήγορη κίνηση, just relax and take your time

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, όλη μέρα σήμερα προσπαθώ να περάσω το zmplayer αλλά τζίφος!

Μάλλον πρέπει να είμαι χαζός, τι να πω. :dizzy::shock::hypno:

Βρήκα ένα zip αρχείο με το zmplayer εδώ:http://www.modmymoto.com/forums/downloads.php?do=file&id=4541

Παρόλο που διάβασα τις οδηγίες δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.

Διαβάστε τι έκανα και πείτε μου αν είναι σωστό:

1.Άλλαξα την κατάληξη του zip σε pkg και έκανα install με smartass,έγινε εγκατάσταση αλλά δεν δουλεψε.

2.Άλλαξα την κατάληξη του zip σε mpkg πάτησα install αλλά μου γράφει "Μνήμη πλήρης"(Έχει κάρτα 256mb).

3.Αν το κάνω unzip στο pc μου βγάζει ένα φάκελο που δεν περιέχει κανένα pkg ή mpkg αρχείο.

 

Τελικά τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει οεο;; :help::help::superman::rtfm::scared::cold:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο απο το motorolafans.com

Σιγουρα δουλευει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Τελικά macnick είχες δίκαιο, έβαλα την έκδοση για το e6 και παίζει.

Τα avi τα παίζει μια χαρά, τα wmv τα παίζει προβληματικά, πρώτα ακούγονται όλοι οι ήχοι και μάλιστα σαν σκιουράκια (έχει γέλιο πάντως!!) και μετά ξεκινά το video. Μπορεί να πείραξα και κάτι στις ρυθμίσεις και ακούγονται έτσι.

 

 

:grin::grin::grin::geek::up::up::up::up::yahoo::yahoo:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το 2ο

ή το βιντεακι που εβαλες ειναι λιγο βαρυ.

εμενα τα βιντεακια μια χαρα τα παιζει-εφοσον εχουν αναλυση 320x240 και φυσιολογικο bit rate ηχου

Παντος να ξερεις οτι εχει ενα bag.Αν δουλευει και σε παρουν τηλεφωνο νομιζω ή δεν μπορεις να το σηκωσεις ή κολλαει εντελως.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika to pira dokimastika apo to magazi pou douleuo kai apodixtike polly asta na pane

mporei na exei linux alla akoma oso kai na to kaneis den einai open source,einai periorismeno se polla pragmata

To M600 einai treis kalitero telika kai as min exei kai kamera,gia photo exw kai to N90!!

Wraio san emfanisei eukolo stin litourgia tou alla den ftanei se epidosei ta symbian tis Ericsson kai tis Nokia,ama pesei i timi tou gyro sta 200euro mporei na to paro apla gia na to exw!!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκαιο macnick, ήταν βαρύ το video. Δοκίμασα που λες να κάνω avi με divx compression και με υπότιτλους πάνω στο video και είναι τέλειο…!!!!

Θα ξεκινήσω να κάνω ολόκληρη ταινία σε λογικό μέγεθος και θα σας την ανεβάσω.

Προς στιγμήν έχω για σας την εκπομπή Εξάντας με θέμα τα ψηφιακά νεκροταφεία, είναι σε μορφή rmvb για real player.

 

 

Απολαύστε : http://rapidshare.com/files/76625003/EKSANTAS-PSIFIAKA-APOBLHTA.rmvb.html

 

Περιμένω σχόλια.

 

:):p:lol::D:rolleyes:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

@drake19:Πασο.αυτα σου τα ειχα πει.

Απλα μπορεις να μου πεις κατι που κανει το Μ600 και δεν μπορει να το κανει το Α1200-συγκεκριμενα, οχι γενικα και αοριστα δεν περνει εφαρμογες

@xam:Ξερεις τι σκεφτομαι αφου εχεις διαθεση να φτιαξεις υλικο , θα ηταν κριμα να τα ανεβαζεις εδω χυμα, και να χανονται.Μηπως θα ηταν καλλιτερα να δημιουργηθει καινουργιο θεμα;

Ξερω οτι ο mod ειναι λιγο αυστηρος και δεν θελει πολλα θεματα, ομως αν θελουμε μπορουμε να φτιαξουμε ενα subforum αποκλειστικα ελληνικο στο motorolafans οπου ειναι λιγο πιο φιλελευθεροι.

Εδω χανεται λιγο η μπαλα.Αν ας πουμε καποιος θελει να περασει το ελληνικο τροποποιημενο fw ποσο ευκολο ειναι να το βρει;

 

πω αν το ειχες ανεβασει νωριτερα θα ειχα κατι να περασω την ωρα μου.ειμαι στο τρενο και κοβω φλεβες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ti mporei na kanei to M600 pou den mporei to A1200 tha sou po:

1.Exei tis apires efarmoges os UIQ Symbian

2.Exei pliros 3D paixnidia,Emulators kai alla

3.Yparxoun para polla programata gia polles xriseis p.x Hacking apps mesw bluetooth

4.Megaliteri kai katharoteri othoni apo to A1200

5.Einai 3G pragma pou to A1200 den einai

6.Poly poio kaliteros xeirismos sta programata kai sta paixnidia xreisimopoiontas kai tin othoni kai to pliktrologio

7.Den kolaei se tainies oso varies kai na einai opos p.x tou Xam

Telika san gnomi dikia mou i Nokia kai i Ericsson einai ena Bima mprosta sta Smartphones!!

 

Υ.Γ Ama thes mporo na sou po kai alla pragmata pou kanei to M600 kai den mporei na kanei to A1200!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Macnick έριξες ωραία ιδέα, εγώ είμαι μέσα για κάτι τέτοιο, βέβαια στο χρονικό διάστημα που ακολουθεί είμαι λίγο πιεσμένος αλλά κάτι θα κάνουμε.

 

Ωραίο το κινητό από έξω, για να το δούμε και από μέσα:

 

http://www.imageshack.gr/files/63of21vxl6wm1mle3g2n_thumb.jpg http://www.imageshack.gr/files/ud8mlzs5mn3vl6m18yj5_thumb.jpg

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

loipon oti edwsa mexri twra akuro.

pernate th russian 12R http://rapidshare.com/files/72477447/11.52.12R_F4.rar.htm (kedikos linuxmoto.ru)

meta kanetai install ayth thn efarmogh http://briefcase.pathfinder.gr/file/macnick/51266/589366

kai meta bazetai opoudhpote thelete sth mnhmh ayto to arxeio http://briefcase.pathfinder.gr/file/macnick/51266/589483 .

an thelete ellhniko plhktrologio brhsketai to teleytaio arxeio kai to kanetai EXECUTE me to "smart assistant"-akougetai ena ding

an thelete xana aggliko epanalambanetai

 

ayth th fora to exw dokimasei-sigoyra doyleuei.

 

Eπειδή αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα, ερώτηση:

Στο πρώτο που έδωσες link, λέει password for encrypted file, ποιός είναι ο κωδικός;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...