Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια χαιρετω!Δεν αφησα την ευκαιρια που παρουσιαστηκε απ το πλαισιο να πεσει κατω και απεκτησα και εγω αυτο το κομψοτεχνημα μου λεγεται A1200, εκτιμω πολυ τις προσπαθιες που κανετε για ενημερωση και σας ευχαριστω!Επειδη ομως δεν καταφερα να βγαλω ακρη διαβαζοντας καποιες απ τις σελιδες του foroum μπορει καποιος γνωστεις να με βοηθησει και να μου πει τι πρεπει να κανω για να περασω καμια ταινια στο κηνιτο? πρεπει να περασω καποιο αλλο προγραμμα και να μκρινω τις διαστασεις ?:lost::lost::
Link to comment
Share on other sites

Όχι.πρόβλημα διαστάσεων δεν έχει αντειμετωπιστεί ακόμα με αυτό το κινητό.Εγώ .avi ταινίες που έβλεπα στο pc τις περνούσα στο κινητό και τις έβλεπα...:p

 

Για να παίξεις ταινίες, θα χρειαστεί να flash-άρεις το κινητό σου, ωστε να περάσεις προγράμματα μορφής .pkg , και να τα αναπαραγεις.2-3 πό τα 1000δες προγράμματα, έχουν την δυνατότητα να αναπαράγουν ταινίες...

Έτσι πρώτα πρέπει να φλασάρεις το κινητό και ύστερα να περάσεις στην διαδικασία με τις ταινίες...

 

Υ.Γ. μόλις περάσεις το firmware, του macknick (ως γνωστων) θα πρεπει να σκεφτεις αν όντως θέλεις να το κάνεις κιαν δεν έχεις πρόβλημα αν γίνει κάτι με την εγγύηση.Γιατί ίσως και να χαθεί...:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

katarxas efxaristw tsoump gia tin voithia (ean k telika den ta vrika ta arxeia gia na ta svisw..oute kan to .sbf vrika,alla afou petyxe to flashing k oi pkg efarmoges leitourgoun kanonika den me peirazei:))

Twra tha ithela n rwtisw kati allo,prin liges meres evala k egw mia f2go gia na mpainw sto web me to non stop mesw tou a1200.Mporw n pw oti exw meinei efxaristimenos apo tis epidoseis tou kin k se afton ton tomea,twra afto pou tha ithela n rwtisw einai ean mporw na syndethw sto internet (me to non stop)exontas to a1200 ws montem?k ean nai pws akrivos tha to kanw?ean gnwrizei kapoios pou exei to kin k mpainei m afton ton tropo tha m voithouse poly ean mou apantouse.ean exei apantithei idi mia tetoia erwtisi zitaw syggnwmi alla mexri twra exw diavasei to miso thread (mesw tou kin)k den exw vrei kati sxetiko.yparxei vevaia k ena sxetiko thema stin wind alla einai panw apo 180 selides k grafoun rythmiseis(me mia matia pou eriksa) kyriws gia alles markes kinitwn (gia moto den vrika tipota ligo pou epsaksa).thnx

Link to comment
Share on other sites

ki ena allo provlima pou exw re paidia einai oti den paizei videos apo youtube.com (pataw sto link tou site gia na dw to video,anoigei o player tou kinitou,alla meta vgazei minima sfalma)kserei kanenas ti ftaiei?i mipws den mporoume na doume videakia apo to web k adika prospathw?..:worry.
Link to comment
Share on other sites

katarxas efxaristw tsoump gia tin voithia (ean k telika den ta vrika ta arxeia gia na ta svisw..oute kan to .sbf vrika,alla afou petyxe to flashing k oi pkg efarmoges leitourgoun kanonika den me peirazei:))

Twra tha ithela n rwtisw kati allo,prin liges meres evala k egw mia f2go gia na mpainw sto web me to non stop mesw tou a1200.Mporw n pw oti exw meinei efxaristimenos apo tis epidoseis tou kin k se afton ton tomea,twra afto pou tha ithela n rwtisw einai ean mporw na syndethw sto internet (me to non stop)exontas to a1200 ws montem?k ean nai pws akrivos tha to kanw?ean gnwrizei kapoios pou exei to kin k mpainei m afton ton tropo tha m voithouse poly ean mou apantouse.ean exei apantithei idi mia tetoia erwtisi zitaw syggnwmi alla mexri twra exw diavasei to miso thread (mesw tou kin)k den exw vrei kati sxetiko.yparxei vevaia k ena sxetiko thema stin wind alla einai panw apo 180 selides k grafoun rythmiseis(me mia matia pou eriksa) kyriws gia alles markes kinitwn (gia moto den vrika tipota ligo pou epsaksa).thnx

χρησιμοποιεις το motorola phone tools.

προσοχη, πρεπει να χρησιμοποιησεις οπωσδηποτε το wind gprs, οχι το wind internet(δηλαδη acess point name gwap.b-online.gr και οχι gint.b-online.gr) αλλιως ο επομενος λογαριασμος...

τωρα σχετικα με το πως θα χρησιμοποιησεις το motorola phone tools, δεν θυμαμαι ακριβως.παντως αφου καταφερεις να το συνδεσεις εχει μια επιλογη ωστε να δημιουργησεις συνδεση στο internet.μετα θα πρεπει να ωρισεις στον browser σου στοιχεια για τον proxy server (192.168.200.010 port:9401 username:wap password:wap)

ki ena allo provlima pou exw re paidia einai oti den paizei videos apo youtube.com (pataw sto link tou site gia na dw to video,anoigei o player tou kinitou,alla meta vgazei minima sfalma)kserei kanenas ti ftaiei?i mipws den mporoume na doume videakia apo to web k adika prospathw?..:worry.

για να μπορεις να κανεις streaming θα πρεπει να συνδεεσαι με wind internet, αρα ξεχνα το...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ok,efxaristw poly macnick gia tin voithia,tha xrisimopoihsw to phone tools.

ps:sygxaritiria k gia tin katapliktiki douleia pou ekanes me to flashing.ena xrono exw to kin k molis prin liges meres pou ekana to flashing katalava tis pragmatikes dinatotites tou.

Link to comment
Share on other sites

kai egw thelw help! prospatho na perasw to mgmaps kai den ta katafernw kanw oti akrivos leei to help file o thanos25 an thimame kala alla tipota :(( giati ?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω!Δεν μπορω να δω τους χαρτες.Απο το προγραμμα μπορω να κανω browse μονο στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα.Οποιος γνωριζει πιο μπορει να ειναι το προβλημμα ας μας δωσει τα φωτα του.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση... ειναι σιγουρο οτι θα χαθει η εγγυηση?

 

Όχι, δεν είσαι σίγουρο!!Απλά επειδή αλλάζεις ενα μικρό μέρος του κινητού, δεν φαίνεται σαν να έχει περαστεί άλλο fw.Γιαυτό!!

 

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω!Δεν μπορω να δω τους χαρτες.Απο το προγραμμα μπορω να κανω browse μονο στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα.Οποιος γνωριζει πιο μπορει να ειναι το προβλημμα ας μας δωσει τα φωτα του.Ευχαριστω

 

kai egw thelw help! prospatho na perasw to mgmaps kai den ta katafernw kanw oti akrivos leei to help file o thanos25 an thimame kala alla tipota :(( giati ?

 

Δείτε αυτό!!!

Θέλω να πώ πως δεν έχετε προσέξει εκεί που λέει:

 

7.εμεις αλλαζουμε τα παρακατω.

 

- DRM-Mode: Allowed

- Is-Trusted: 1

- Domain: Manufacturer

- Jad-Path: /mmc/mmca1/.system/java/DownloadApps/MIDlet/Files/mgmaps-signed.jad

και κανουμε save

 

Να ξέρετε η διαδρομή δεν είναι ίδια!Θα χρειαστεί να αλλάξετε το jad-path. Γιατί μπορεί να μην είναι ίδια η διαδρομή και το κινητό να χάνεται και να κοιτάει αλλου!Και να βγάζει σφάλμα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να αγοράσω το κινητό και αυτό που με καίει είναι αν γίνεται να γίνει συγχρονισμός με Google Calendar όταν το συνδέσω με υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

den xerw exw kanei akrivos oti leei to help file tou thanos25 pano apo 7 fores kai apotelesma 0 afto pou leei o filos oti otan kaneis browse den dixnei tipota!!!!
Link to comment
Share on other sites

den xerw exw kanei akrivos oti leei to help file tou thanos25 pano apo 7 fores kai apotelesma 0 afto pou leei o filos oti otan kaneis browse den dixnei tipota!!!!

προσεξτε λιγο αυτο που λεει ο tsoump.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει καταφέρει να συνδέσει κάποιος το Α1200 με το ΜΡΤ v5.0?

Έκανα την αναβάθμιση από την v4 online στην v5 και τώρα μου λέει ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζετε!!!

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να λέει κάτι τέτοιο...

απλά έχουν αλλάξει ίσως οι drivers...

πήγαινε:

έναρξη > πίνακας ελέγχου > σύστημα > καρτέλα:υλικό > διαχείριση συσκευών > εκεί θα βρείς το κινητό σου.. κάνε δεξί κλίκ και πάτα ενημέρωση > (συνιστάται)..

Με αυτό ίσως το κινητό να συχ/ζεται καλά!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia ta greeklish alla den exw alli dinatotita...

Sto Storage Path gia tous xartes ti prepei na valoume akrivws?egw de mporw na kanw browse gia na vrw ton fakelo MGMapsCache de mou vgazei tin epilogi na mpw mesa stin karta mnimis mou...Euxaristw...!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia ta greeklish alla den exw alli dinatotita...

Sto Storage Path gia tous xartes ti prepei na valoume akrivws?egw de mporw na kanw browse gia na vrw ton fakelo MGMapsCache de mou vgazei tin epilogi na mpw mesa stin karta mnimis mou...Euxaristw...!!!

1.στο κινητο πας ρυθμισεις,λειτουργια usb, και επιλεγεις μαζικη αποθηκευση

2.στο pc (εφοσον εχεις XP)ανοιγεις ενα οποιοδηποτε φακελο, πας στη μπαρα που βρισκεται στη κορυφη, εργαλεια , επιλογες φακελων, και επιλεγεις να ειναι εμφανεις οι κρυφοι φακελοι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Nai ok alla sto kinito otan paw sta settings tou mgmaps (map browsing)...to browse de mou vgazei kapoia epilogi vgazei enan katalogo phone/ kai enan / .Ston phone/ emfanizei osa yparxoun stin mnimi tou kinitou kai sto allo tipota mono ton ../
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Μηπως υπαρχει καποιο παιχνιδι του στυλ find it? Καλο δεν θα ηταν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, καλημερα

αντιμετωπιζω ενα πολυ σπαστικο προβλημα με το κινητο εδω και λιγους μηνες. Ουσιαστικά δεν ειναι κατι που εμφανιζεται συνεχως αλλα διακοπτομενα δηλ μπορει να εμφανμιστει για 3 μερες, να παψει και να επανεμφανιστει μετα απο 20 κ.ο.κ

Για να γινω πιο συγκεκριμενος: ενω ολα τα υπολοιπα λειτουργουν αφογα , οταν προσπαθω να στειλω sms δεν μπορω. Παταω δηλαδη με το πενακι το κουμπι αποστολη στην οθονη αφης, φαινεται οτι πατιεται δηλ οτι η οθονη ανταποκρινεται στο πατημα αλλα το μηνυμα δε στελνεται, δηλ΄δεν αλλαζει η οθονη και δε μου εμφανιζει το μηνυμα απεστάλη. Ειναι ιδιαίτερα σπαστικο γιατι αξαφνα παυω να μπορω να επικοινωνησω με sms και ουτε reset ούτε αφαιρεση μπαταριας κλπ το διορθωνει. Το πηγα μια φορα στη μοτορολα και το μονο που μου ειπαν ειναι οτι κολλαει το λειτουργικο και πρεπει να γινει αναβαθμιση με το επομενο firmware μπας και ξεκολλησει. Μπηκαν λοιπον στο καταλληλο site και δεν υπηρχε νεο update!! περιμενα 3 ωρες στο καταστημα γιατι ζω σε αλλη πολη και δεν ηθελα να ξαναπεερασω και τα πηρα πολυ ασχημα στο κρανιο. πανω που ημουν ετοιμος να εκραγω πηρα πισω το τηλ και το απογευμα ξεκολλησε. Για 20 ημερες ολα οκ και παλι χτες κολλημα.. στο καταστημα wind της πολης μου το μονο που μπορεσαν να μου πουν ειναι να το ξαναστειλουν στη μοτορολα (15 μερες διαρκεια αποστολης-παραλαβης :mad:

τι στο καλο μπορει να συμβαινει; εχει κανεις παρομποιο προβλημα; μηπως καποιος πιο ειδικος ή πειραχτηρι απο μενα μπορει να με διαφωτισει πως μπορω να βρω λυση; ευχαριστω εκ των προτερων!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να λέει κάτι τέτοιο...

απλά έχουν αλλάξει ίσως οι drivers...

πήγαινε:

έναρξη > πίνακας ελέγχου > σύστημα > καρτέλα:υλικό > διαχείριση συσκευών > εκεί θα βρείς το κινητό σου.. κάνε δεξί κλίκ και πάτα ενημέρωση > (συνιστάται)..

Με αυτό ίσως το κινητό να συχ/ζεται καλά!:)

 

Καλημέρα, μετά από απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση του MPT v.5 το πρόβλημα παραμένει. Πατώ σύνδεση μέσω καλωδίου και συνδέω το Α1200 στη usb. Τα ΧΡ αναγνωρίζουν το κινητό σαν modem ή storage device αλλά το MPT όταν η μπάρα φτάσει στη μέση μου εμφανίζει το μήνυμα Unsupported Phone Detected. Έχω εγκαταστήσει και τους drivers μέσω Motorola driver installer. Επίσης έχω δοκιμάσει update μέσω του device manager τον XP που μου πρότεινες, αλλά δεν βρέθηκαν νέοι. To έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές usb και πάντα το ίδιο. Καμιά πρόταση, ευχαριστώ.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, καλημερα

αντιμετωπιζω ενα πολυ σπαστικο προβλημα με το κινητο εδω και λιγους μηνες. Ουσιαστικά δεν ειναι κατι που εμφανιζεται συνεχως αλλα διακοπτομενα δηλ μπορει να εμφανμιστει για 3 μερες, να παψει και να επανεμφανιστει μετα απο 20 κ.ο.κ

Για να γινω πιο συγκεκριμενος: ενω ολα τα υπολοιπα λειτουργουν αφογα , οταν προσπαθω να στειλω sms δεν μπορω. Παταω δηλαδη με το πενακι το κουμπι αποστολη στην οθονη αφης, φαινεται οτι πατιεται δηλ οτι η οθονη ανταποκρινεται στο πατημα αλλα το μηνυμα δε στελνεται, δηλ΄δεν αλλαζει η οθονη και δε μου εμφανιζει το μηνυμα απεστάλη. Ειναι ιδιαίτερα σπαστικο γιατι αξαφνα παυω να μπορω να επικοινωνησω με sms και ουτε reset ούτε αφαιρεση μπαταριας κλπ το διορθωνει. Το πηγα μια φορα στη μοτορολα και το μονο που μου ειπαν ειναι οτι κολλαει το λειτουργικο και πρεπει να γινει αναβαθμιση με το επομενο firmware μπας και ξεκολλησει. Μπηκαν λοιπον στο καταλληλο site και δεν υπηρχε νεο update!! περιμενα 3 ωρες στο καταστημα γιατι ζω σε αλλη πολη και δεν ηθελα να ξαναπεερασω και τα πηρα πολυ ασχημα στο κρανιο. πανω που ημουν ετοιμος να εκραγω πηρα πισω το τηλ και το απογευμα ξεκολλησε. Για 20 ημερες ολα οκ και παλι χτες κολλημα.. στο καταστημα wind της πολης μου το μονο που μπορεσαν να μου πουν ειναι να το ξαναστειλουν στη μοτορολα (15 μερες διαρκεια αποστολης-παραλαβης :mad:

τι στο καλο μπορει να συμβαινει; εχει κανεις παρομποιο προβλημα; μηπως καποιος πιο ειδικος ή πειραχτηρι απο μενα μπορει να με διαφωτισει πως μπορω να βρω λυση; ευχαριστω εκ των προτερων!

εχεις βαλει το πειραγμενο firmware;

δεν ξερω πως και γιατι αλλα και εγω το εχω παθει-ισως εχει σχεση με το πειραγμα, αν και μου φενεται απιθανο.

τελος παντων, οταν περασα ξανα το firmware ολα διορθωθηκαν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση του MPT v.5 το πρόβλημα παραμένει. Πατώ σύνδεση μέσω καλωδίου και συνδέω το Α1200 στη usb. Τα ΧΡ αναγνωρίζουν το κινητό σαν modem ή storage device αλλά το MPT όταν η μπάρα φτάσει στη μέση μου εμφανίζει το μήνυμα Unsupported Phone Detected. Έχω εγκαταστήσει και τους drivers μέσω Motorola driver installer. Επίσης έχω δοκιμάσει update μέσω του device manager τον XP που μου πρότεινες, αλλά δεν βρέθηκαν νέοι. To έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές usb και πάντα το ίδιο. Καμιά πρόταση, ευχαριστώ.

δοκιμασε να κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στο κινητο.

πες μου το αποτελεσμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει το πειραγμενο firmware;

δεν ξερω πως και γιατι αλλα και εγω το εχω παθει-ισως εχει σχεση με το πειραγμα, αν και μου φενεται απιθανο.

τελος παντων, οταν περασα ξανα το firmware ολα διορθωθηκαν.

 

 

όχι, δεν πειραξα τιποτε απολυτως. Οπως το πηρα απο τη μαμα του,απο τον Οκτωβριο το εχω. Μου την εχει βιδωσει γιατι απο την Μοτορολα αναφερουν οτι δε γινεται αντικατασταση της συσκευης !! εγω εν τω μετααξυ δε μπορω να στειλω μηνυματα και κανεις απποο οσους απευθυνθηκα δε μπορει να δωσει λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...