Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως επεσε 1000 μορια και..θα ανεβει αλλο τοσο..ετσι για τα πρακτικα μας ελεγαν οτι φετος θα κλεισουν και θα μεινουν τρεις σχολες ανοικτες και οτι η βαση θα ειναι απο 15000 μορια το κατωτατο..

τωρα αν ον καθηγητης ειναι και μαντης παιξε κινο και ασε την αστυνομια..:lol:

ok θα δούμε τον Αύγουστο που βγαίνουν οι βάσεις.. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok θα δούμε τον Αύγουστο που βγαίνουν οι βάσεις.. :)

 

στο ευχομαι με ολη μου την καρδια φιλε ζιζανιστη.αν ψαξεις σχολια μου στο φορουμ πριν 3 χρονια θα καταλαβεις οτι προσπαθω πολυ καιρο..παντως να κανεις οτι μπορεις περισσοτερο αν ειναι πραγματικα το ονειρο σου αυτο!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! θα ηθελα να μαθω αν οι στρατιωτικες σχολες εχουν ορια για το υψος, οπως Η Σ.Τ.Υ.Α, Σ.Υ.Δ, Ικαρων, Σ.Μ.Υ.. Επεισεις αν ξερεται οποιονδηποτε τροπο για να προσθεσω εστω και ενα εκατοστω στο μποι μου! Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! θα ηθελα να μαθω αν οι στρατιωτικες σχολες εχουν ορια για το υψος, οπως Η Σ.Τ.Υ.Α, Σ.Υ.Δ, Ικαρων, Σ.Μ.Υ.. Επεισεις αν ξερεται οποιονδηποτε τροπο για να προσθεσω εστω και ενα εκατοστω στο μποι μου! Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

κανοντας μονοζυγο κυριως..προσεχε ομως μην φυγει κανενας σπονδυλος!:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα αρκει να κρεμομαι μονο απο το μονοζυγο? δεν θελει καποια ασκηση? Μηπως ξερεις και για το υψος στο στρατο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα αρκει να κρεμομαι μονο απο το μονοζυγο? δεν θελει καποια ασκηση? Μηπως ξερεις και για το υψος στο στρατο?

 

πρεπει να εχει βγει προκυρηξη που να τα λεει ολα.τι ζηταει δηλαδη..απο στρατο δεν ξερουμε και πολλα δυστηχως:wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει βγει προκυρηξη που να τα λεει ολα.τι ζηταει δηλαδη..απο στρατο δεν ξερουμε και πολλα δυστηχως:wacko:

 

Για την αστυνομία 1.70 είναι η 1.73 ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! θα ηθελα να μαθω αν οι στρατιωτικες σχολες εχουν ορια για το υψος, οπως Η Σ.Τ.Υ.Α, Σ.Υ.Δ, Ικαρων, Σ.Μ.Υ.. Επεισεις αν ξερεται οποιονδηποτε τροπο για να προσθεσω εστω και ενα εκατοστω στο μποι μου! Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Υπάρχει ειδικό βιβλιαράκι που μοιράζεται από τα σχολεία σε όσους δηλώνουν τις σχολές που είπες, αλλά και γενικά για στρατό.... Στο βιβλιαράκι αναφέρονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!!! Πάντως ναι υπάρχει όριο στο ύψος, αλλά για κάθε σχολή είναι διαφορετικό.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

έχω τελειώσει Πληροφορική σε Πανεπιστήμιο και ενδιαφέρομαι πολύ σοβαρά να δώσω ξανά πανελλήνιες για μαι στρατιωτική σχολή γιατί με ενδιαφέρει πολύ η αποκατάσταση. Είμαι ανάμεσα στη ΣΥΔ, στη ΣΤΥΑ, στη ΣΜΑ και στη σχολή αξιωματικών ΕΛΑΣ. Ποια είναι η γνώμη σας; Ποια αξίζει τον κόπο περισσότερο; Και σε περίπτωση που είμαι παντρεμένη με αξιωματικό της ΕΛΑΣ γλιτώνω τις μεταθέσεις και πάω όπου πάει εκείνος ή όχι; Είμαι 23 χρονών...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

έχω τελειώσει Πληροφορική σε Πανεπιστήμιο και ενδιαφέρομαι πολύ σοβαρά να δώσω ξανά πανελλήνιες για μαι στρατιωτική σχολή γιατί με ενδιαφέρει πολύ η αποκατάσταση. Είμαι ανάμεσα στη ΣΥΔ, στη ΣΤΥΑ, στη ΣΜΑ και στη σχολή αξιωματικών ΕΛΑΣ. Ποια είναι η γνώμη σας; Ποια αξίζει τον κόπο περισσότερο; Και σε περίπτωση που είμαι παντρεμένη με αξιωματικό της ΕΛΑΣ γλιτώνω τις μεταθέσεις και πάω όπου πάει εκείνος ή όχι; Είμαι 23 χρονών...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Δυστυχώς δεν μπορείς να δώσεις για στρατιωτικές σχολές καθώς το όριο ηλικίας είναι για τις μεν σχολές υπαξιωματικών τα 21 για τις δε σχολές αξιωματικών το όριο ποικίλει και μπορεί να είναι και μικρότερο.Μπορείς να δώσεις μόνο για αστυνομία ή μπορεί να μπεις με κάποια προκύρηξη ως αξιωματικος στο στρατό(πχ φυσικοί στη πολεμική αεροπορία ως μετεωρολόγοι).

 

Οι αστυνομικοι δεν εχουν πολλες μεταθέσεις ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

felicita μην καταστρεψεις το πτυχιο πηγαινοντας σε στρατο/αστυνομια
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι κανενας που να γνωριζει τι θα γινει με την πρακτικη;τι θα κανουμε και που θα παμε;αν εχει βγει καποια διαταγη σχετικα με θεσεις κλπ..;
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αθηνα-θεσσαλονικη θα παμε πρακτικη txcellas.

 

felicita μπορεις να μπεις αστυνομια, ειχα γνωρισει ατομο το οποιο ηταν επιλοχιας στο στρατο και στα 26 μπηκε αστυνομια γιατι δεν αντεχε αλλο στρατο εχω και αλλα παραδειγματα απο την σχολη μου, μια κοπελα τελειωσε πολιτικων επιστημων, ο αλλος τεφαα, αστυφυλακων ειναι μεχρι τα 26, αξιωματικων ειναι πιο κατω. μη δινεις σημασια στην βλακωδη αποψη ενος που ειδα "χαραμιζεις το πτυχιο σου" μπορεις να μπεις αστυνομια και οι πιθανοτητες να ασχοληθεις με το αντικειμενο που σπουδασες(διωξη ηλ. εγκληματος) ειναι πολλες. οσο για τις μεταθεσεις στην αστυνομια υπαρχει το αμεταθετο δεν ειναι οπως στον στρατο που σε μετακινουν καθε 3 χρονια π.χ. και οσο για το αν εισαι παντρεμενη με αξιωματικο ή και αστυφυλακα στις μεταθεσεις που αν θελετε πατε τις περνετε μαζι και πατε οπουδηποτε μαζι. σου ευχομαι καλη τυχη σε ο,τι κανεις!

 

zitanistis λοττο με τον καθηγητη σου ασε τις βασεις.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

some 1 επειδη σε κοβω για πρωτο ετη ψαρακλα, βγες εξω δες πως δουλευει το συστημα και ελα να μου απαντησεις

Επισης στην αστυνομια δεν ισχθει το αμεταθετο ,υπαρχει κανονισμος μεταθέσεων

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι πολύτεκνη περνάς στο ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ !!! πόσο δύσκολο μπορεί να έιναι ??? Γενική είναι τα παιδιά που δεν είναι ουτε τρίτεκνοι ούτε πολυτεκνοι

 

 

:X την πολυτεκνΗ που την ειδες δεν ξερω :p

ρε παιδια τελικα ποτε δινουμε αθληματα?? ναι εχω ξαναρωτησει εδω μεσα μου ειπαν πριν τα αποτελεσματα αλλα οποιον εχω πει μου λεει μετα , :shifty: :worry:

Link to comment
Share on other sites

:X την πολυτεκνΗ που την ειδες δεν ξερω :p

ρε παιδια τελικα ποτε δινουμε αθληματα?? ναι εχω ξαναρωτησει εδω μεσα μου ειπαν πριν τα αποτελεσματα αλλα οποιον εχω πει μου λεει μετα , :shifty: :worry:

 

καπου ιουλιο ειναι συνηθως η ημερομηνια.αναλογα με τον νομο σου.πηγαινε στο τμημα της περιοχης σου.θα τα εχουν αναρτημενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση όσον αφορά τις ειδικές κατηγορίες στις πανελλήνιες για την αξιωματικών ΕΛΑΣ. Σε περίπτωση που ο πατέρας σου έχει μεγάλλο ποσοστό αναπηρίας ανήκεις σε κάποιοα ειδική κατηγορία ή όχι???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση όσον αφορά τις ειδικές κατηγορίες στις πανελλήνιες για την αξιωματικών ΕΛΑΣ. Σε περίπτωση που ο πατέρας σου έχει μεγάλλο ποσοστό αναπηρίας ανήκεις σε κάποιοα ειδική κατηγορία ή όχι???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.....

 

σωστή ερώτηση.. και εγώ το ίδιο θέλω να μάθω..

Link to comment
Share on other sites

παλια ισχυε 100% αυτο αλλα τωρα νομιζω πως οχι..:(

 

πωωω είναι ελεινοί.. βάζουν όπως όπως παιδιά πολύτεκνων και άλλους με σημαντικότερα προβλήματα δεν τους έχουν καμιά κατηγορία!

Link to comment
Share on other sites

πωωω είναι ελεινοί.. βάζουν όπως όπως παιδιά πολύτεκνων και άλλους με σημαντικότερα προβλήματα δεν τους έχουν καμιά κατηγορία!

 

δν ειμαι ρε ****το 100% σιγουρος αν γινεται..παρε ενα τηλ στο τμημα της περιοχης σου και ρωτα τον αξιωματικο υπηρεσιας.θα σε βοηθησει με χαρα και πες εδω και σε μας..:)

Link to comment
Share on other sites

πωωω είναι ελεινοί.. βάζουν όπως όπως παιδιά πολύτεκνων και άλλους με σημαντικότερα προβλήματα δεν τους έχουν καμιά κατηγορία!

 

δηλαδη εσυ εχεις σοβαρο προβλημα που ο πατερας σου μπορει να ειναι αναπηρος?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ εχεις σοβαρο προβλημα που ο πατερας σου μπορει να ειναι αναπηρος?

 

φιλε τι ερωτηση ειναι αυτη;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

σαν εισαγωγη το λεω... και οπως το διατυπωσε ετσι για τους πολυτεκνους .. δεν θελω να θιξω τπτ και κανεναν... αμα το πηρατε ετσι...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ εχεις σοβαρο προβλημα που ο πατερας σου μπορει να ειναι αναπηρος?

 

ναι ρε φίλε μεγάλο πρόβλημα.. δεν θέλω να δημοσιεύσω δημοσίως το πρόβλημα αυτό!

δεν είναι άδικο να μπαίνουν με μικρότερο βαθμό οι πολύτεκνοι; γιατί να μην υπάρχει ισοτιμία;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...