Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερεται ποτε μπαινουμε στο περιπου στη σχολη;εχω ακουσει οτι μας στελνουν οπου θελουν αλλα δηλωνουμε προτιμηση και μεις.ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ξερεται ποτε μπαινουμε στο περιπου στη σχολη;εχω ακουσει οτι μας στελνουν οπου θελουν αλλα δηλωνουμε προτιμηση και μεις.ισχυει;
Από ότι ξέρω θα μας καλέσουν στα εκάστοτε αστυνομικά τμήματα που κάναμε τα χαρτιά για να δηλώσουμε την σχολή με σειρά προτιμήσεις και ανάλογα με τα μόρια που έχεις πας. Εγώ πάω Κομοτηνή! :p
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη γινεται βαση της σειρας εισοδου ,πραγμα που σημαινει οτι οι πρωτοι διαλεγουν που θα πανε ενω οι τελευταιοι πανε οπου τους κατσει
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα μπειτε πρωτα στα στρατοπεδα κ μετα στις σχολες..εμεις περσι μπηκαμε 28 σεπτεμβριου...οποτε γυρω εκει...

 

 

 

παιδια για ποιο τ.δ.α σκεφτεστε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και για το 10%; περασα με σειρα 127 στους 176 γενικη σειρα...θα με ψαχνω;;;

 

 

Υπαρχει μια σειρα εισοδου για ολους του επιτυχοντες μαζι με βαση τα μορια ασχετως κατηγοριας ,

με αυτη θα γινει η κατανομη ,οποτε πρεπει να βρεις την σειρα σου στους 2500 περιπου που περασαν φετος

 

euxaristw poli... kati allo, ti douleia kanei mia kopela pou eina sthn asfaleia?? einai epikundino? thelw na mpw stin astynomia alla h douleia se grafeio den me ekfrazei idiaitera. me ti mou proteinete na asxolithw an akolouthisw ayto??

 

episis akouw k mou lene ''min mpeis me xara sti sxoli'' giati mou to lene auto?

 

Αξ. Υπηρεσιας, ταυτοτητες ,αδειες οπλοκατοχης ,αρχειο . γραμματεια ,δακτυλογραφος

Ολες λετε οτι δεν θελετε γραφοδουλεια αλλα μολις πιασεται την καρεκλα δεν το κουνατε και αν καμια φορα βγειτε εξω για κανα "μετρο" κλεγεστε για καμια βδομαδα

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ηδη στα τεφαα και σπουδαζω κ περασα αστυφυλακων και ο αξιωματικος που πηρε σπιτι μου τηλεφωνο ειπε οτι πρεπει να διαγραφω απο τη σχολη μου.παρολο αυτα εχω ακουσει οτι επειδη ειμαι τεφαα μπορω να κανω διακοπη και να παρω ενα χαρτι διαγραφης απο τη σχολη και αργοτερα να συνεχισω.γνωριζει καποιος κατι;heeellllpppppp
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ηδη στα τεφαα και σπουδαζω κ περασα αστυφυλακων και ο αξιωματικος που πηρε σπιτι μου τηλεφωνο ειπε οτι πρεπει να διαγραφω απο τη σχολη μου.παρολο αυτα εχω ακουσει οτι επειδη ειμαι τεφαα μπορω να κανω διακοπη και να παρω ενα χαρτι διαγραφης απο τη σχολη και αργοτερα να συνεχισω.γνωριζει καποιος κατι;heeellllpppppp

 

τυπικα πρεπει να διαγραφεις αλλα αν μπορεις να κανεις διακοπη γιατι να μην το κανεις?ετσι κ αλλιως μεσα στη σχολη θα εισαι μονο 1 χρονο οποτε σε βολευει....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ηδη στα τεφαα και σπουδαζω κ περασα αστυφυλακων και ο αξιωματικος που πηρε σπιτι μου τηλεφωνο ειπε οτι πρεπει να διαγραφω απο τη σχολη μου.παρολο αυτα εχω ακουσει οτι επειδη ειμαι τεφαα μπορω να κανω διακοπη και να παρω ενα χαρτι διαγραφης απο τη σχολη και αργοτερα να συνεχισω.γνωριζει καποιος κατι;heeellllpppppp

 

Το πιθανοτερο ειναι να μην στο κανουν δεκτο αν εμφανισεις χαρτι διακοπης στην αστυφυλακων και θα σου ζητησουν διαγραφη ,ισος θα ηταν καλυτερα να μην εμφανισεις κανενα χαρτι και να ρισκαρεις λιγο στο μελλον αν κατι στραβωσει εμφανιζεις τοτε το χαρτι της διαγραφης

Μπορεις να διαγραφεις ,να ξαναδωσεις με 10% και μετα ειναι θεμα του τεφα αν θα σου αναγνωρισει μετα τα μαθηματα ψωξε το λιγακι

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο ειναι να μην στο κανουν δεκτο αν εμφανισεις χαρτι διακοπης στην αστυφυλακων και θα σου ζητησουν διαγραφη ,ισος θα ηταν καλυτερα να μην εμφανισεις κανενα χαρτι και να ρισκαρεις λιγο στο μελλον αν κατι στραβωσει εμφανιζεις τοτε το χαρτι της διαγραφης

Μπορεις να διαγραφεις ,να ξαναδωσεις με 10% και μετα ειναι θεμα του τεφα αν θα σου αναγνωρισει μετα τα μαθηματα ψωξε το λιγακι

 

δυστηχως με το 10% μπηκα ελ.ασ και ηταν η τελευταια μ φορα.καλυτερα να μν το ρισκαρο λεω και εγω!κριμα παντως 2 χρονια σπουδων!:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόσα μόρια θέλει κάποιος για να περάσει σε αστυνομική σχολή;:worry:

 

Φετος η ατυφυλακων ηταν στα 13124 και η αξιωματικων 18553.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι 40 μερες οι πρωτες που λενε οτι ειναι παλουκι τι περιλαμβανουν;20 μερες στρατιωτικη εκπαιδευση και τις αλλες στη σχολη;
Link to comment
Share on other sites

βασικά οι πρώτες μέρες είναι διακοπές

μετά την ορκωμοσία αρχίζει η κανονική

εκπαίδευση.

Link to comment
Share on other sites

βασικά οι πρώτες μέρες είναι διακοπές

μετά την ορκωμοσία αρχίζει η κανονική

εκπαίδευση.

 

δλδ τι θα κανουμε τι πρωτες μερες στο στρατοπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Πριν την ορκωμοσια ειναι τα δυσκολα οχι μετα.Αφου ΠΡΙΝ την ορκωμοσια ειναι η βασικη εκπαιδευση που ειναι το πιο "δυσκολο" κομματι.

 

Η βασικη περιλαμβανει πραγματα οπως : στιβους μαχης , τρεξιμο , ασκησεις , ασκησεις πυκνης ταξης , παρελασεις , πορειες (νυχτερινες και ημερησιες) , θεωρια , βολες με G-3 κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν την ορκωμοσια ειναι τα δυσκολα οχι μετα.Αφου ΠΡΙΝ την ορκωμοσια ειναι η βασικη εκπαιδευση που ειναι το πιο "δυσκολο" κομματι.

 

Η βασικη περιλαμβανει πραγματα οπως : στιβους μαχης , τρεξιμο , ασκησεις , ασκησεις πυκνης ταξης , παρελασεις , πορειες (νυχτερινες και ημερησιες) , θεωρια , βολες με G-3 κτλ κτλ κτλ...

 

δλδ εκει θα περασουν οι 40 πρωτες δυσκολες μερες που λενε;

Link to comment
Share on other sites

δλδ εκει θα περασουν οι 40 πρωτες δυσκολες μερες που λενε;
Ακριβώς. :) Και κάτι άλλο. Μήπως ξέρει κανείς ποια είναι τα μαθήματα μέσα στην σχολή;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...