Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια με τις διαγραφες απ τις σχολες τι γινεται???ποτε παμε?και που το δινουμε το χαρτι της διαγραφης μας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Marieke, το τηλεφώνημα από το Α.Τ. θα αργήσει λίγο ακόμη. Όταν σας πουν τάδε ημέρα τάδε ώρα θα πρέπει να είστε εκεί για να πάρετε τα σχετικά δικαιολογητικά και να δηλώσετε τότε σχολές προτίμησης.

θα αργισει ε??και ειχα κανονισει ταξιδι..κριμα..

 

evaggelia ευχομαι να μας τα πουν αυτα στο αστυνομικο τμημα οταν μας καλεσουν γιατι και εγω δεν τα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

θα αργισει ε??και ειχα κανονισει ταξιδι..κριμα..

 

evaggelia ευχομαι να μας τα πουν αυτα στο αστυνομικο τμημα οταν μας καλεσουν γιατι και εγω δεν τα ξερω..

 

Έτσι κι εμείς είχαμε κανονίσει ένα ταξιδάκι στη Ρώμη, αλλά ακόμη πηγαίνουμε.....Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

το υψος για τη αστυνομια ειναι 1.70 και σε κοβουν και για εναν ποντο.για το στρατο χωρις σιγουρια πρεπει να ειναι 1.55

 

1,65 είναι στο στρατό

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

kontolis η πορεια 2 ημερων ισχυει για εσας εκει η για ολους τους δοκιμους φιλε ?

 

Επισης , εμας δεν μας ενημερωσε κανεις προς το παρον ουτε προφορικα.Θα δειξει αλλα οπως φαινετε θα ισχυσει αυτο...Παντως ο λογος αγνωστος προς το παρον.

 

tsiltea ε ναι αυτα μπορεις να κανεις πανω κατω στον ελευθερο χρονο , η να παρεις κανα τηλεφωνο , η να αραξεις λιγο κτλ..Συγκεκριμενα πραγματα.Τι αλλο να κανεις δηλαδη ?:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ...ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ...ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΛΩΝΑ-ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ..ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΩΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ.ΙΟΥΝΗ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ!!!ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΙΝΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΑΚΗ Κ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ....ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΗ,ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ.ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.....
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ...ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ...ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΛΩΝΑ-ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ..ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΩΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ.ΙΟΥΝΗ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ!!!ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΙΝΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΑΚΗ Κ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ....ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΗ,ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ.ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.....

δυστυχως και εγω το ακουσα αυτο..ολοι οι πρωτοετεις θα κανουν τη βασικη αθηνα-θηβα εμαθα εγω..θα μας την κανουν στρατιωτικοι...οποιος την παλεψει,μετα την ορκομωσια θα παει στη σχολη που περασε..

ολα φετος θα γινουν που μπηκαμε εμεις...

και ξαναλεω οτι πιστευω οτι ολα αυτα γινονται για να χορεσουν καπου οι ειδικοι φρουροι..

ελπιζω να μην εφαρμοστουν γιατι θα περασουμε χαλια..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ...ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ...ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΛΩΝΑ-ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ..ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΩΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ.ΙΟΥΝΗ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ!!!ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΔΙΝΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΑΚΗ Κ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ....ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΗ,ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ.ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.....

 

Paides pithanon na isxiei ayto dioti emeis pou eimastan protoeteis mesa sti sxoli akougotan entona auto....

Diladi 1 xrono sta TDA kai ena xrono praktiki....

Apo kei kai pera pistevo oti einai kapws palouki na sas kanoun ti vasiki oi stratiotikoi....

Oson afora tous eidikous frourous paizei na kanoun tin ekpaideusi tous stis sxoles ths Dimotikhs astinomias kai exo akousei oti einai i teleutea fora pou pernoun E.F.

Diladi apo tis epomenes xronies einai sigouro oti oi theseis gia tin astifilakon stis prokirikseis tha einai poli pio polles ara ta paidia pou de perasan fetos tha exoun polles pithanotites na perasoun tou xronou...

 

Wesker oi 2 meres odoiporika itan mia diki mou skepsi dioti de tairiazoun oi meres de mporoume diladi na feugoume Pempti 18 Sep kai na mpainoume meta apo 20 meres adeia Tetarti imera sinithos mpainane oi 2etis meta tin adeia mera Kyriaki ara ipopsiazomai oti tha dothoun 2 meres odoiporika...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα τηλεφωνο και ρωτησα..μου ειπαν οτι 90% θα εφαρμοστει απο φετος..συζητητε αλλα δεν ειναι σιγουρο ακομα..:what:

μου ειπαν επισης οτι αν γινει,θα περασουμε αρκετα δυσκολα γιατι η εκπαιδευση θα γινει απο στρατιωτικους...::mad::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καιρός είναι μωρέ μπας και σταματήσουν να πέρνουν περίστροφα από τις τσέπες(απο το τσαντάκι που αφήνει στο χειρόφρενο έστω..) των αστυνομικών:lol:
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

θα περασουμε αρκετα δυσκολα γιατι η εκπαιδευση θα γινει απο στρατιωτικους...::mad::cry:

 

...ναι, και το πρόβλημα είναι ακριβώς... πού? :)

 

Τι νομίζεις ότι θα σας κάνουν, θα σας φάνε? Ειδικά τις κοπέλες... :rolleyes: :p

 

Παλούκι είναι μόνο το ΚΕΑΠ, για όσους (άντρες μόνο) επιλέξουν αργότερα να το περάσουν. Εκεί θα ξεχάσουν όλα όσα ήξεραν. Από εκεί και πέρα σιγά ρε παιδιά. Σε τελική ανάλυση, όπως είπα και στο άλλο θέμα, για αστυνομικοί πηγαίνετε, όχι επισκέπτες υγείας :p

Link to comment
Share on other sites

...ναι, και το πρόβλημα είναι ακριβώς... πού? :)

 

Τι νομίζεις ότι θα σας κάνουν, θα σας φάνε? Ειδικά τις κοπέλες... :rolleyes: :p

 

Παλούκι είναι μόνο το ΚΕΑΠ, για όσους (άντρες μόνο) επιλέξουν αργότερα να το περάσουν. Εκεί θα ξεχάσουν όλα όσα ήξεραν. Από εκεί και πέρα σιγά ρε παιδιά. Σε τελική ανάλυση, όπως είπα και στο άλλο θέμα, για αστυνομικοί πηγαίνετε, όχι επισκέπτες υγείας :p

σιγουρα δεν πηγαινουμε για"επισκεπτες υγειας" αλλα σιγουρα η εκπαιδευση θα ειναι πολυ πιο ζορικη αν γινει απο στρατιωτικους..και εκτος αυτο,πανω που θα συνηθιζουμε,πανω που θα κανουμε παρεες,θα παρουμε τα μπογαλακια μας και θα παμε αλλου..παλι απο την αρχη..παλι καιρος προσαρμογης..και ολα τα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πιθανόν να είναι και λίγο πιο "ζόρικη" (sic) η εκπαίδευση, και?? Νέοι είστε, παληκάρια είστε, κίνητρο έχετε, θα την περάσετε. Σκέφτεσαι μην σας κόψουν μήπως? Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Καταρχήν σε διαβεβαιώνω ότι οι στρατιωτικοί μετά τις πρώτες 2-3 μέρες θα βαριούνται την ζωή τους. Μη σου πω ότι περισσότεροι θα έχουν βάλει βύσμα για τους βάλουν εκπαιδευτές σε εσάς για να λουφάρουν.

 

Για το άλλο θέμα, νομίζω σε όλη σου την σταδιοδρομία θα κάνεις φίλους και θα τους χάνεις μετά από λίγο λόγω μεταθέσεων, και αυτοί εσένα. Επιπλέον και χωρίς παρεξήγηση, δε νομίζω ότι μπαίνει κανείς στην αστυνομία για να κάνει φίλους :p Δεν είναι φορέας κοινωνικής δικτύωσης :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε οτι γινεται,ωραια?και οι σχολες μετα 8α μενουν αδειες απο 2ετεις?γιατι οταν 8α κανουν 1 χρονο πρακτικη τα 2αρια,οπως λετε,στις σχολες μονο οι 1ετεις θα ναι.δεν νομιζω να ισχυει...θα αδειασουν οι σχολες,και δεν τους συμφερει.

εγω μια φορα δεν θελω να ισχυει.καλυτερα 2 πρακτικες παρα 1 χρονος πρακτικη.

Link to comment
Share on other sites

απο αποψη μισθου δοκιμου τι γινεται μενει 180 ευρω, γιατι αν κανουμε πρακτικη στη περιοχες που μενουμε καλα ειναι αλλιως πως θα καλυφθουν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... αυτο που ακουγεται για 1 χρονο θεωρια και 1 χρονο πρακτικη το εχω ακουσει ΚΑΙ ΕΓΩ στην σχολη.Αυτο γινεται με την δικαιολογια οτι οταν ο δοκιμος βγαινει εξω το καλοκαιρι χανει την επαφη με την σχολη , χαλαρωνει , κτλ..Αυτο που ακουσα εγω συγκεκριμενα και μας το ειπανε στην σχολη ειναι , ΕΝΑΣ ΠΛΗΡΗΣ χρονος μεσα στην σχολη δηλαδη ΧΩΡΙΣ πρακτικη το καλοκαιρι για τους ασσους , και μετα απο Σεπτεμβριο-Οκτωμβριο εναν χρονο πρακτικη χωρις καθολου σχολη , και μετα απλα πτυχιακες στο δευτερο ετος και ονομασια...

 

Αυτο για την εκπαιδευση στα στρατοπεδα πρωτη φορα το ακουω..Και ενταξει ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ δεν θα πατε στα ΟΥΚ σε κεντρα πεζικου θα πατε για την βασικη εκπαιδευση , στα ΤΔΑ νομιζετε δεν ερχονται στρατιωτικοι να σας κανουνε μαθημα ?

Και βεβαια ερχονται.Πχ βολες , πυξιδες , κτλ κανετε με στρατιωτικους.Τι τρελενεσται ?Καλυτερα να κανετε εκει βασικη παντως.Εξαλου και στην σχολη ΚΑΙ στιβους μαχης θα περασετε , ΚΑΙ πορειες θα κανετε ΚΑΙ φωνες θα ακουτε ΚΑΙ καμψεις θα φατε ΚΑΙ τρεξιμο.Αρα ποια η διαφορα ?Απλα ισως αυτο γινει για να υπαρχει χωρος για τους Ε.Φ.

 

Λοιπον οσο αναφορα εμας τα 2αρια , διαβασα σημερα την επισημη οδηγια-διαταγη για την παραταση.

 

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ.Αδεια απο 19/9 εως 8/10.Παρουσια στην σχολη Πεμπτη 9/10.Οι 2 λογοι που προβαλονται στην διαταγη ΕΙΝΑΙ : Πρωτον , λογο της Διεθνους Εκθεσης Θεσσαλονικης , Δευτερον λογο του οτι τα νησια εχουνε ακομα μεγαλο ποσοστο τουριστων και χρειαζονται ακομα ενισχυση.

 

Ισως να ειμαστε μαζι με Ε.Φ , ισως να ερθουνε οι Ασσοι μετα δεν ξερω.

 

Ενα σκεπτικο ειναι ερχονται οι Ασσοι 1 εβδομαδα πριν απο εμας , την Κυριακη δηλαδη 5/10.Αλλο ειναι οτι ερχονται την επομενη Κυριακη δηλαδη 11/10.Αλλο σκεπτικο ειναι κανουνε 40 μερες βασικης στα στρατοπεδα , και ερχονται κατα τα τελη Νοεμβριου οποτε οι Ε.Φ θα εχουνε φυγει.Αλλα οτι και να λεμε δεν ισχυει εως οτου υπαρξει επισημη οδηγια...Ολα ειναι ΜΟΝΟ θεωριες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα τηλεφωνο και ρωτησα..μου ειπαν οτι 90% θα εφαρμοστει απο φετος..συζητητε αλλα δεν ειναι σιγουρο ακομα..:what:

μου ειπαν επισης οτι αν γινει,θα περασουμε αρκετα δυσκολα γιατι η εκπαιδευση θα γινει απο στρατιωτικους...::mad::cry:

 

ΩΡΑΙΑ!!

Το μονο κακο ειναι οτι αυτο θα γινει στην ανεκδιηγητη Αθηνα...οπουδηποτε αλλου θα ηταν καλυτερα :down::down: . Σε στρατοπεδο κανονικα ε?

Link to comment
Share on other sites

H εκπαίδευση μπορεί να γίνει μόνο σε στρατόπεδο που έχει εγκαταστάσεις για εκπαίδευση, κοιτώνες, αίθουσες, κιόσκια κτλ κτλ κτλ.

 

Στην Αττική μόνο δυο τέτοια στρατόπεδα υπάρχουν με ικανή χωρητικότητα πλέον: Αυλώνα και Μεγάλο Πεύκο. Το δεύτερο μάλλον αποκλείεται :p

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΩ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΟΙ 1 ΜΠΑΙΝΟΥΝ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ,ΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!!

 

Αυτο ας ελπισουμε να ειναι λαθος :)

Τσπ,ολα αυτα ειναι εικασιες,οταν παμε στο εκαστοτε ΑΤ θα ενημερωθουμε επακριβως

Link to comment
Share on other sites

+ αν οντως γινει ετσι, σε ποια "φαση" αυτης της "πορειας" θα επιλεξουμε ποια "κατευθυνση" θα ακολουθησουμε αργοτερα? (τροχαια, "απλά" αστυνομια, ΜΑΤ κτλ. ) -βλεπετε δεν ξερω τις ονομασιες..
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις μηπως μας κανετε καψωνια???παντως αν ειναι αυτο οχι απο τωρα,εχουμε 1 χρονο στην σχολη!:p:p:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο και ρωτησα..αυτο με τα στρατοπεδα θα γινει σιγουρα..τωρα παιζεται για τον αν θα γινει αυτο με τον 1 χρονο εκπαιδευση και 1 χρονο πρακτικη..εμενα μου ακουγεται λογικο,γιατι αφου δεν θα ξαναπαρουν ειδικους φρουρους θα παιρνουν γυρω στους 2000 αστυφυλακες..που θα χορεσουν??

 

και trobocob® δεν μπηκα στην αστυνομια για να κανω φιλους αλλα ειναι σιγουρο οτι οταν περνας 40 μερες με καποια ατομα,λογικο ειναι να εχεις καποια σχεση μαζι τους...τεσπα εννοουσα οτι πανω που θα συνηθιζεις και θα προσαρμοζεσαι θα σηκωθεις και θα φυγεις και φτου και απο την αρχη μεσα στη σχολη..

 

ρωτησα επισης ποτε περιπου θα μας καλεσουν στα α.τ για να δηλωσουμε τ.δ.α..για την ακριβεια ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να μας καλεσουν μετα τις 10/09 και μου ειπε με μια ανεση οτι 10 με 21 θα παρουσιαστουμε στα στρατοπεδα...

 

τωρα μια ερωτηση στους παλιους..τι να κραταμε μαζι μας..το λεω γιατι αν περιμενω απο αυτους παιζει να μας τα πουν και 1 ωρα πριν παρουσιαστουμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...