Jump to content

Myphone:Ena terastio adbanner?


coolajami
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia simera pou mpika sto Myphone otan eixa to mouse pano apo ta duo teleutaia themata (foritotita arithmon stin ameriki kai moby TV) moy evgaze sinexos to pointer heri kai otan patousa opoudipote evgaze addoubleclick site

 

De ksero ti simvenei alla fainetai oti ena meros tis arxikis selidas antimetopizetai os banner apo ton browser mou...

 

Poios ftaiei?TO pc mou i kati lathos stin selida?

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα με OPERA σήμερα μου έβγαλε ένα pop over banner που όμως δεν έφευγε οταν τέλειωνε το animation με συνέπεια να μην μπορώ να διαβάσω την πρώτη σελίδα.

Έλεος ρε παιδιά.

Να βάζετε pop ups αλλά μην γίνεται και unreadable το site.

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με ΙΕ6 δεν το κάνει.

coolajami τι browser έχεις;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Σε Opera δεν το βγάζει ούτε σ'εμένα αλλά όταν μπήκα με ΙΕ 6 εμφανίστηκε!

Δεν θα έλεγα πως είναι ενοχλητικό! Δείχνει το MC60 και είναι αρκετά όμορφο! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Flash banner θα ήθελα να τονίσω ότι προκαλεί προβλήματα σε διάφορούς Browsers! Ο σκοπός του banner θα πρέπει να είναι η προβολή κάποιου προϊόντος κι όχι η δυσκολία του χρήστη και πιθανή αποτροπή του από τη χρήση του Site!

Μια έρευνα στα Logs του web server θα αναδείξει ότι όλοι οι χρήστες δεν είναι Windows και σίγουρα δεν χρησιμοποιούν όλοι Internet Explorer, συνεπώς ένα banner αυτού του είδους κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να ελέγχεται πρώτα ότι λειτουργεί σωστά με τους πιο δημοφιλείς browsers και κατόπιν να βγαίνει online.

Link to comment
Share on other sites

κ εμένα μου το έκανε μια φορά με ΟΠΕΡΑ στην αρχίκη σελίδα του myphone. με ΙΕ δεν δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα τα ίδια...και ΔΕΝ μπορείς να κλικαρεις οτιδήποτε βρίκεται από κάτω εκτός focus

 

Κάντε κάτι.....

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Αλλάξτε browser!

IE owns... :)

 

 

Από πότε αποφασίζουν τα Sites τι Browser θα χρησιμοποιούμε ; :blink:

 

Όλοι οι web designers/programmers που προσπαθούν να κάνουν τα sites τους cross-browser & cross-platform, σίγουρα κάτι ξέρουν !

Link to comment
Share on other sites

Ε... μην μπερδεύετε τα sites με τις διαφημιστικές εταιρείες που αναπτύσσουν διαφημιστικό υλικό για το Διαδίκτυο. Το myPhone.gr δουλέυει χωρίς προβλήματα σε IE6 και Opera. Το web-over της Siemens στην προκειμένη περίπτωση όχι - αφού όπως λέτε παρουσιάζονται προβλήματα σε άλλες browsers - και σε αυτό σίγουρα δεν φέρουμε καμία ευθύνη. Τα καλά νέα είναι ότι το web-over θα εμφανίζεται έως και την Τετάρτη (αύριο). Από την Πέμπτη στις 00.00 ξεχάστε το για τα καλά :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω απλά την απενεργοποίηση του web-over banner της Siemens στην κεντρική σελίδα και την αντικατάστασή του με banner 468 x 60 στο σύνηθες πάνω μέρος. Ελπίζω να μη δημιουργεί προβλήματα και αυτό. Αν ωστόσο κάτι τέτοιο συμβαίνει μπορείτε να αναφέρετε browser που χρησιμοποιείτε και έκδοση, καθώς και λειτουργικό σύστημα, ώστε να προωθήσω τα προβλήματα στους αρμοδίους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Thanks msk! Pantos o opera mou ta troei ola ta pop-up kai den antimetopisa pote provlima!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7700i: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

emena pantws den exei emfanistei pote auto. mallon den etyxe. exw IE kai Den xrisimopoiw pop-up killers ad blockers klp

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Thanks Mάνο !!

 

Πάντως εμένα δεν με χαλάνε τα inpage-banners...ξέρω ότι αν και μικρή είναι μια πηγή εσόδων και αυτή...

Και να βάλεις και άλλα στην πρώτη σελίδα...its ok man...

 

Εγώ πάντως προσπαθώ να κάνω κλικ όσο πιο συχνά μπορώ στα bannerακια...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tα χρόνια περνάνε, αλλά τα ενοχλητικά banners ξαναεμφανίζονται! :p

Ο λόγος για το smart&web banner που αναπτύσσεται χωρίς να παω πάνω το δείκτη και μου κρύβει πίνακα ελέγχου εως συντομεύσεις.

Δηλαδή αν πάω πάνω στο ημερολόγιο θα ανοίξει το lamerobanner.

Link to comment
Share on other sites

Λες να το εβγαλα από το μυαλό μου;

Anyway, χρησιμοποιώ Opera και το banner είναι πραγματικά ενοχλητικο. Ώρες ώρες κάνει κάτι περίεργα. Πριν όταν περνουσα κοντά στην περιοχή του άνοιγε και έκλεινε. :!:

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως, με ΙΕ6 και Norton Antivirus (Firewall etc etc) δε βλεπω ποτε και πουθενα καμια διαφημιση.

 

Αληθεια, εχει διαφημισεις το myphone.gr?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα εδω με FF 1.07 + IE6
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι μια μ@λακία flash που διαφημίζει το smart&web κάτι κάρτες.

Μιλάμε για lameria, κατεβαίνει μέχρι τον τίτλο του forum και τα κρύβει όλα.

Πολύ σπάσιμο όταν το πετυχαίνω. Ευτυχώς έχει πολλές διαφημίσεις το Mp και δεν την βλέπω συνέχεια. :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι μια μ@λακία flash που διαφημίζει το smart&web κάτι κάρτες.

Μιλάμε για lameria, κατεβαίνει μέχρι τον τίτλο του forum και τα κρύβει όλα.

Πολύ σπάσιμο όταν το πετυχαίνω. Ευτυχώς έχει πολλές διαφημίσεις το Mp και δεν την βλέπω συνέχεια. :p

 

 

τι να πουμε ρε johner, πρεπει να εισαι γκαντεμης :p :lol:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

τι να πουμε ρε johner, πρεπει να εισαι γκαντεμης :p :lol:

Όταν είμαι στην ζώνη δράσης του και όταν το μπαλάκι του xbox χοροπηδάει ανοιγοκλείνει το banner. Πλάκα έχει! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...