Jump to content

ADSL χωρίς να φαίνεται στο λογαριασμό του τηλεφώνου;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δυστηχός δεν με κάλυψες...:rolleyes:

 

Πήρα 2 φορές στο τμήμα πωλήσεων της Forthnet και για τα πακέτα ιχύει η ημέρα που έλαβαν την αίτηση... Που σημαίνει ότι και 31/12 να την στείλει πάλι θα είναι στην προσφορά!:D

 

ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ti itheles na sou grapsei gia aitiseis mexri tote? den akougete orea sto ayti. ine asteia afta pou les an den to pisteueis pare thlefono kai rota. diladi ego pou pira to kouti apo to plaisio stis 31/1 den eimai mesa sthn prosfora? skepsou ligo
Link to comment
Share on other sites

Kai ego pou pira otenet paketo molis teleiosan oi treis mines mou irthe xoria logariasmos apo tin otenet me to pagio tis otenet kai to pagio grammis.sto logariasmo tou til den fainete tipota apolitos!!
Link to comment
Share on other sites

Kai ego pou pira otenet paketo molis teleiosan oi treis mines mou irthe xoria logariasmos apo tin otenet me to pagio tis otenet kai to pagio grammis.sto logariasmo tou til den fainete tipota apolitos!!

Ναι, αλλά ήρθε λογαριασμός! Η γιαγιά και ο παππούς που βλέπουν τηλεώραση θα ξέρουν ότι είναι εταιρία internet.

 

Οπότε Forthnet με τα 1000 που έχει και καλύτερη ποιότητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτητη ενεργοποίησης πρέπει να βάλω ονοματεπώνυμο του παππού μου και ΑΔΤ ή την δική μου?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στην αίτητη ενεργοποίησης πρέπει να βάλω ονοματεπώνυμο του παππού μου και ΑΔΤ ή την δική μου?

Στα στοιχεία της γραμμής βάζεις αυτά που έχει ο πΟΤΕ, δηλαδή του παππού σου. Στα στοιχεία σύνδεσης εκεί που αναφέρει αν είναι διαφορετικά από τη γραμμή βάζεις τα δικά σου στοιχεία.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν θα πάρουν από την forthnet να ρωτήσουν αν όντως θέλει την σύνδεση? Δεν θέλω να μαλώσω μαζί τους και να τους διώξω από το σπίτι! χιχιχχι
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν θα πάρουν από την forthnet να ρωτήσουν αν όντως θέλει την σύνδεση? Δεν θέλω να μαλώσω μαζί τους και να τους διώξω από το σπίτι! χιχιχχι

Όχι δεν θα πάρουν γιατί ήδη τους έχεις πληρώσει μέσο του πακέτου και γιατί υποτήθεται πως το έχει υπογράψει (ο παππούς σου) εκεί που λέει για τα στοιχεία της γραμμής! Μην ξεχνάς... Ισχύει μέχρι 31/01/2006 η προσφορά των 3 μηνών +3 δώρο και πρέπει να στείλεις και ένα φωτοαντίγραφο λογαριασμού πΟΤΕ μαζί με τα υπόλοιπα στο FAX...

 

 

(Υπάρχει περίπτωση να πάρουν οι πΟΤΕτζίδες στο σταθερό τη μέρα της ενεργοποίησης για να σε ενημερώσουν γι'αυτό να είσαι σπίτι να το σηκώσεις εσύ... :p)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπλέκεις με υπογραφές/ΦΑΞ, μπορείς να κάνεις και την αίτηση on-line, και να στείλεις τον προηγούμενο λογαρισμό με e-mail.

http://www.forthnet.gr/templates/formtemplate.aspx?p=126883

Έτσι το είχα κάνει εγω... :happy:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις την αιτηση on-line το μονο που χρειαζεται ειναι να στειλεις σκαναρισμενο με εmail ενα λογαριασμο του τηλεφωνου. Στα στοιχεια που ζηταει η αιτηση βαζεις ΜΟΝΟ τα δικα σου!!! Δε χρειαζεται ουτε το ονομα του παππου σου, ουτε το ΑΦΜ του, ουτε τιποτα! Το μονο που εμπλεκει τον κατοχο της γραμμης ειναι ενα κουτακι που τικαρεις και λεει οτι απλα ο κατοχος της γραμμης συμφωνει (που συμφωνει αφου δε 8α μαθει τιποτα). Τωρα οταν ενεργοποιηθει η γραμμη η Forthnet δε σε παιρνει τηλεφωνο. Απλα σου στελνει με sms το ονομα χρηστη και τον κωδικο. Ετσι απλα! ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ! FOR SURE!
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις την αιτηση on-line το μονο που χρειαζεται ειναι να στειλεις σκαναρισμενο με εmail ενα λογαριασμο του τηλεφωνου. Στα στοιχεια που ζηταει η αιτηση βαζεις ΜΟΝΟ τα δικα σου!!! Δε χρειαζεται ουτε το ονομα του παππου σου, ουτε το ΑΦΜ του, ουτε τιποτα! Το μονο που εμπλεκει τον κατοχο της γραμμης ειναι ενα κουτακι που τικαρεις και λεει οτι απλα ο κατοχος της γραμμης συμφωνει (που συμφωνει αφου δε 8α μαθει τιποτα). Τωρα οταν ενεργοποιηθει η γραμμη η Forthnet δε σε παιρνει τηλεφωνο. Απλα σου στελνει με sms το ονομα χρηστη και τον κωδικο. Ετσι απλα! ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ! FOR SURE!

εγω περιμενοντας τη δικη μου συνδεση με αγωνια - ηταν βλεπετε μεσα στις διακοπες των χριστουγεννων - εγκατεστησα το μοντεμ και καθε μερα (μετα τη 10η) το ανοιγα. ωσπου ξαφνικα ειδα απο κοκκινες εγιναν 2 πρασινες τελειες που κινουνταν. δεν περιμενα ποτε θα με παρουν αυτοι. πηρα εγω στη forthnet και τους ειπα οτι ο οτε ενεργοποιησε και να μου στειλουν με sms τους κωδικους. ετσι και εγινε και ολα ΟΚ!!

ΧΕΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ!!!

υ.γ. δε μουρθε ακομα λογαριασμος οτε. ειναι σιγουρο οτι δεν εχει εξτρα παγιο dsl?

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενοντας τη δικη μου συνδεση με αγωνια - ηταν βλεπετε μεσα στις διακοπες των χριστουγεννων - εγκατεστησα το μοντεμ και καθε μερα (μετα τη 10η) το ανοιγα. ωσπου ξαφνικα ειδα απο κοκκινες εγιναν 2 πρασινες τελειες που κινουνταν. δεν περιμενα ποτε θα με παρουν αυτοι. πηρα εγω στη forthnet και τους ειπα οτι ο οτε ενεργοποιησε και να μου στειλουν με sms τους κωδικους. ετσι και εγινε και ολα ΟΚ!!

ΧΕΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ!!!

υ.γ. δε μουρθε ακομα λογαριασμος οτε. ειναι σιγουρο οτι δεν εχει εξτρα παγιο dsl?

Ναι! Το είπαμε 200 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έμαθα ότι δικαιούμαι δωρεάν 512/128 γραμμή για έναν χρόνο από τον ΟΤΕ επειδή μπήκα πρώτος στην σχολή μου. (τύχη βουνό!). Επίσης δικαιούμαι και OnDSL economy 5000 εντελώς δωρεάν. Δυστυχώς όμως θα την βάλω στην θεσσαλονίκη. Στον παππού θα βάλω σίγουρα forthnet οπότε κέρδισα 2 σε 1 μιας και όταν κατεβαίνω θεσσ θα χρησιμοποιώ την forthnet. Ευχαριστώ όλους σας!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...