Jump to content

Ταξίδι στο χρόνο


teitzis
 Κοινοποίηση

Σε ποιά δεκαετία θα θέλατε να ζείτε;  

42 members have voted

  1. 1. Σε ποιά δεκαετία θα θέλατε να ζείτε;

    • 50'
      0
    • 60'
      3
    • 70'
      8
    • 80'
      4
    • 90'
      8
    • ΆΛΛΗ
      19


Recommended Posts

Αν μπορούσατε να γυρίσετε πίσω στο χρόνο σε ποια δεκαετία θα θέλατε να ζήσετε και γιατι.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα να επιστρέψω πίσω στο χρόνο θα το έκανα ήτε για να αποτρέψω ατυχήματα και θανάτους συγγενών ήτε για να πάρω άλλες αποφάσεις απο αυτές που είχα πάρει και εχω μετανοιώσει. Για να πω την αλλήθεια θα μου άρεσε να ζήσω ξανά την δεκαετία του 90 αλλά με την ηλικία της εκάστοτε χρονιάς, ας πούμε να πάω στο 91 και να είμαι 6 χρονών!!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζω τη δεκαετία αυτή τη τωρινή γιατί δε τη ζω αλλά είμαι δουλειά σπίτι σπίτι δουλειά άντε και κάνα καφέ μια φορά την εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζω τη δεκαετία αυτή τη τωρινή γιατί δε τη ζω αλλά είμαι δουλειά σπίτι σπίτι δουλειά άντε και κάνα καφέ μια φορά την εβδομάδα

 

Ξέρεις, αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ζεις μια εποχή. Άλλωστε ξέρεις πόσοι ζήσαν παλιότερες δεκαετίες έχοντας την ίδια (και χειρότερη!) καθημερινή ζωή και άμα τους ρωτήσεις πως ήτανε έχουν να σου πούν τόσα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

1500-1700 Γαλλία.

Σεξουαλικα οργια. :p

 

Αντίστοιχη εποχή οργίων είναι και η εποχή του Μεσοπολέμου κυρίως στη Γαλλία και συγκεκριμένα στο Παρίσι και στη Γερμανία, στο Βερολίνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί τώρα δεν γίνονται ....................

Ολες οι εποχές έχουν τα υπέρ και τα κατά

Θα ήθελα να ζω τον παλιό ρομαντισμό αλλά όχι την παλιά νοοτροπία

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στη δεκαετία του 90. Εκεί που τα μόνα μου προβλήματα ήταν αν θα με αφήσουν οι γονείς μου να ξενυχτίσω λίγο παραπάνω κι αν θα πάω στη συναυλία του Κορκολή αναλόγως με το μέσο όρο του τριμήνου μου...κι οτι ο κολλητός μου με πήρε τηλ λιγότερες φορές απ' ότι εγώ.. Ναι, κάτι τέτοια θεωρούσαμε σοβαρά προβλήματα τότε! Μετά καταλάβαμε ποιές είναι πραγματικές αιτίες τσακωμών σε παρέες...

Τότε που δεν είχα πληγωθεί και δεν είχα λόγο να πληγώσω,ούτε και κατά λάθος, κανέναν κι όλα ήταν πιο αθώα και πιο γλυκά :rolleyes:

 

 

Εντωμεταξύ σκέφτομαι κάποιες φορές να ζούσα στη δεκαετία του 60, λόγω απλότητας και περισσότερης αθωότητας των όλων καταστάσων, του ρομαντισμού που υπήρχε τότε πριν ισοπεδώσουμε τα πάντα.... Αλλα όσο το ξανασκέφτομαι δε παίζει, θα με είχαν κρεμάσει...! Αντιδρώ στα πάντα που με ενοχλούν και κυρίως όλοι μου οι φίλοι είναι αγόρια, και δε με ενοχλέι να κάνω μαζι τους ότι βλακεία μου κατέβει μεσα στη μέση του δρόμου ή σαχλαμάρες στις 2 η ώρα το βράδυ στην είσοδο της πολυκατοικίας μου...ή μέσα...! Μαλλον θα είχα σοβαρό πρόβλημα εκεί...!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξαναζήσω την δεκαετία του 90, την δεκαετία της έκρηξης της πληροφορικής. Όχι όμως όντας στην Ελλάδα :p
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι και εγώ παιδί του '90 είμαι αλλά θα ήθελα να ξαναδώ την δεκαετία του '80 από την οποία είμαι πολύ αποστασιοποιημένος και λίγα πράγματα θυμαμαι είδικά προς το τέλος της. Η εποχή της ακρότητας και της άκρατης υπερβολής. Και τεχνολογικά όχι τόσο πίσω όσο πιστεύουμε σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

την περιοδο του '60 και να ξαναρχιζα απο τοτε, αποφευγοντας ολα τα πολλα λαθη που εκανα :)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα να επιστρέψω πίσω στο χρόνο θα το έκανα ήτε για να αποτρέψω ατυχήματα και θανάτους συγγενών ήτε για να πάρω άλλες αποφάσεις απο αυτές που είχα πάρει και εχω μετανοιώσει. Για να πω την αλλήθεια θα μου άρεσε να ζήσω ξανά την δεκαετία του 90 αλλά με την ηλικία της εκάστοτε χρονιάς, ας πούμε να πάω στο 91 και να είμαι 6 χρονών!!! :rolleyes:

δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο με το μυνημα σου, με αντιπροσωπεύει πλήρως!!!

91-96 τα καλήτερα χρονια των παιδικών μου χρόνων!! :O

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πάω για 10 λεπτα στο 1980 να μου δώσω τον αθλητικό καζαμία με τα αποτελέσματα σε όλα τα σπορ μέχρι σήμερα!!!!!!

 

Μετά να δείς γούστα! χεχε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα απλα να γυρισω μερικα χρονια πισω οταν ημουν 10 χρονων και να μην κανω λαθη και πραγματα για τα οποια εχω μετανιωσει πολυ πικρα !

 

 

μηπως θα θελατε να γυρισουμε το χρονο στην προ aids εποχη...??????????????:)

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Αμερική, δεκαετία 70-80, Harvard (νομίζω), να γίνω κολλητός του Gates :P

 

Balmer στην θέση του Balmer και έτσι :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Makari na ginotan na girnages ton xrono pisw........tha allaza polla oxi panw se mena an kai ekana tromera lathi to poli poli 2-3 pragmatakia panw se mena alla gia kapoia alla pou aforoun kai emena alla den eftega egw sigoura tha ta allaza.

 

Alla afta den ginontai mono se tainies....opote ti kanoume???? Afeinoume pisw to parelthon oso kai diskolo na einai...

 

Kalo vradi

/[/url]www.sofia.esmartdesign.com/[/url]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πάω για 10 λεπτα στο 1980 να μου δώσω τον αθλητικό καζαμία με τα αποτελέσματα σε όλα τα σπορ μέχρι σήμερα!!!!!!

 

Μετά να δείς γούστα! χεχε

Back to the future the movie (καλό...) :p

 

Καλό και το μέλλον και το παρόν και το παρελθόν.

Σε προσωπικό επίπεδο πιστεύω ότι θα "δίσταζα" να αλλάξω κάτι στην ζωή μου αν είχα την δυνατότητα να το κάνω πηγαίνοντας πίσω στον χρόνο.

 

Απλά γιατί πιστεύω πως ότι έχει συμβεί μέχρι τώρα προσωπικά σε εμένα (μου αρέσει ή όχι), μπορεί να το επέλεγα σαν "μια άλλη, καλύτερη εκδοχή", αν δεν είχα ζήσει αυτά που έζησα μέχρι τώρα, γιατί μπορεί να ήμουν "κάποιος άλλος"!

 

Επιλέγω το "Άλλη" γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται :Ρ

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Στην δεκαετία του 80.Η χρυσή εποχή του μέταλ.Να παρακολουθούσα όλες τις μεγάλες μπάντες.

 

:cool: :music: :respect: :chair:

Link to comment
Share on other sites

για μενα η δεκαετια του 90 θα ηταν η καλυτερη ισως επειδη ειχα περασει φοβερα,αν παντως διαλεγα καποια αλλη δεκαετια θα ηταν γυρω στ0 1800-1900 οχι ομως στην ελλαδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1500-1700 Γαλλία.

Σεξουαλικα οργια. :p

:lol: Swstooooooos!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...