Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν με ενδιέφερε ρε συ μπισκοτάκι, θα το χα ξεκόψει εξ αρχής. Ίσως είναι ότι μέσα μου δεν θέλω να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος (στην επιλογή του ατόμου, και ότι έκανα λάθος στις κινήσεις μου). Αν δεν μ' άρεσε η παρέα της θα τελείωνε εκεί το παραμύθι...

 

Το φαντάστηκα ότι για να το "συζητάμε" σίγουρα κάτι υπάρχει μέσα σου ακόμα..Όλοι μας πάντως λίγο πολύ έχουμε περάσει παρόμοιες φάσεις..Δλδ να έχουμε σχεδιάσει κάτι και να μην μας βγαίνει και να απορούμε που κάναμε λάθος..Για μένα λάθος έκανε η κοπέλα που ότι και να έγινε τελικά δεν ξεκαθάρισε την θέση της (νομίζω κάτι τέτοιο λέει και η trela7)..

 

Σας εχει τυχει ιστοριες του παρελθοντος να γυριζουν πισω σαν κατι να ζητουν και κοπελες γνωστες μονο να αρχισουν να εχουν αγριες διαθεσεις .........μετα απο μια περιοδο ταραχων στην ζωη μου τωρα που ειπα να ηρεμησω λιγο αρχισαν και δημιουργουν ταραχες εκεινες ΓΙΑΤΙ?

 

Και αυτό σε χαλάει?!?Κοίτα κατ'εμέ για 2 λόγους γυρνάει κάποιος-κάποια στα παλιά...1)κατάλαβε ότι αυτό που θέλει τελικά στην ζωή του είσαι εσύ (λίγο σπάνιο αλλά υφίσταται) και 2)θέλει να περάσει την ώρα του και βρήκε εσένα "θύμα"...βάλτα κάτω και θα βρεις απάντηση....

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μένα λάθος έκανε η κοπέλα που ότι και να έγινε τελικά δεν ξεκαθάρισε την θέση της (νομίζω κάτι τέτοιο λέει και η trela7)..

 

ευχαριστω!! επιτελους καποιος καταλαβε τι θελω να πω... για μενα αγαπητε soublaki εχει μπει τελος στην ιστορια και επρεπε να εχει θιχτει και ο εγωισμος σου για να το ξεπερασεις πιο γρηγορα! απο την στιγμη που δεν ειναι ο αλλος ξεκαθαρος και ντομπρος μαζι σου, τι να τον κανεις;; να σου λεει ψεματα;; γι αυτο προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι, βαλε χ και προχωρα! και ευχομαι να μην ξαναπεσεις σε τετοια... και ο καφες ναι μαλλον ηταν η υποχρεωση, αλλα και το σημειο που θα επρεπε να εχει ξεκαθαρισει την κατασταση αν ηθελε να το κανει! δυστυχως ομως δεν το εκανε... ;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!! επιτελους καποιος καταλαβε τι θελω να πω... για μενα αγαπητε soublaki εχει μπει τελος στην ιστορια και επρεπε να εχει θιχτει και ο εγωισμος σου για να το ξεπερασεις πιο γρηγορα! απο την στιγμη που δεν ειναι η άλλη ξεκαθαρη και ντομπρα μαζι σου, τι να την κανεις;; να σου λεει ψεματα;; γι αυτο προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι, βαλε χ και προχωρα! και ευχομαι να μην ξαναπεσεις σε τετοια... και ο καφες ναι μαλλον ηταν η υποχρεωση, αλλα και το σημειο που θα επρεπε να εχει ξεκαθαρισει την κατασταση αν ηθελε να το κανει! δυστυχως ομως δεν το εκανε... ;) ;) ;)

 

Η άλλη γιατί αμα ήταν Ο άλλος τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που παραλίγο να πνιγούμε με το νερό που έριξε, η "φωτιά άναψε" και ήταν και κούκλα!!!!!!!!!!!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Paidia uparxei kanenas pantremenos edw pera kai na min einai erwteumenos me tin gunaika tou???:rolleyes: :lol: :shifty: :X :O :cool:
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Για να αναστήσουμε το thread λιγάκι, ας πω δυο λόγια κι εγώ. Σε προηγούμενες σελίδες είδα να γίνεται συζήτηση για την απόρριψη τον αντίστοιχο φόβο που προκαλεί σε πολλούς και τη συνακόλουθη αδυναμία να κάνουν μία πρόταση σε κοπέλα. Κατά τη γνώμη μου είναι σχετικά εύκολο αν αποκτήσεις μια μικρή εμπειρία με τις γυναίκες να ξεχωρίζεις ποια είναι αυτή που είναι ανοιχτή στο να κάνει κάτι μαζί σου κι ποια αυτή που δεν είναι.

 

Πολλοί θεωρούν αυτό το φόβο αδικαιολόγητο ή τουλάχιστον έτσι λένε ωστόσο κατ' εμέ είναι φυσικός. Μια χυλόπιτα δεν είναι ακριβώς ανώδυνη για την ψυχολογία του άνδρα - πολλώ δε μάλλον από μια κοπέλα με την οποία είναι ερωτευμένος. Εχοντας εισπράξει τέτοιες χυλόπιτες μπορώ να πω πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις μετά από μια τέτοια αποτυχία είναι να ξεκόψεις κάθε σχέση με αυτό το άτομο. Ει δυνατόν να μην υπάρχει ούτε οπτική επαφή. Από τη στιγμή που τα συναισθήματα συνεχίζουν αν υπάρχουν μια τέτοια τριβή φέρνει μεγάλη ψυχολογική φθορά - με όλα τα συνακόλουθα.

 

Ενα άλλο τραγικό λάθος για μένα είναι πως πολλοί όταν απορριφθούν συνεχίζουν με μία φιλική σχέση ελπίζοντας πως θα αλλάξει κάτι. Με αποτέλεσμα να ξενερώνουν άγρια (στην καλύτερη των περιπτώσεων) όταν η "φίλη" τους θα τους συστήσει τον καινούριο της.

 

Αυτά τα ολίγα σαν συμβολή στη συζήτηση περί έρωτος ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για να αναστήσουμε το thread λιγάκι, ας πω δυο λόγια κι εγώ. Σε προηγούμενες σελίδες είδα να γίνεται συζήτηση για την απόρριψη τον αντίστοιχο φόβο που προκαλεί σε πολλούς και τη συνακόλουθη αδυναμία να κάνουν μία πρόταση σε κοπέλα. Κατά τη γνώμη μου είναι σχετικά εύκολο αν αποκτήσεις μια μικρή εμπειρία με τις γυναίκες να ξεχωρίζεις ποια είναι αυτή που είναι ανοιχτή στο να κάνει κάτι μαζί σου κι ποια αυτή που δεν είναι.

Πιστευω δεν ειναι παντα ετσι,ειδικα οταν το ατομο το ξερεις λιγο.

θελω να πω δεν ξερεις την συμπεριφορα στην "καθημερινη της ζωη" ή πως συμπεριφερεται σ'εναν φιλο κτλ οποτε προς αποφυγη παρεξηγήσεων περιμενεις ενα σημαδι για να εισαι σιγουρος.

φυσικα αυτη που δεν θελει να κανει κατι μαζι σου...κανει μπαμ οκ.

 

Πολλοί θεωρούν αυτό το φόβο αδικαιολόγητο ή τουλάχιστον έτσι λένε ωστόσο κατ' εμέ είναι φυσικός. Μια χυλόπιτα δεν είναι ακριβώς ανώδυνη για την ψυχολογία του άνδρα - πολλώ δε μάλλον από μια κοπέλα με την οποία είναι ερωτευμένος. Εχοντας εισπράξει τέτοιες χυλόπιτες μπορώ να πω πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις μετά από μια τέτοια αποτυχία είναι να ξεκόψεις κάθε σχέση με αυτό το άτομο. Ει δυνατόν να μην υπάρχει ούτε οπτική επαφή. Από τη στιγμή που τα συναισθήματα συνεχίζουν αν υπάρχουν μια τέτοια τριβή φέρνει μεγάλη ψυχολογική φθορά - με όλα τα συνακόλουθα.

Αν εισπραξεις την χυλοπιτα..εκει τα πραγματα παιρνουν σε αλλη διασταση...αναγκαστηκα πρεπει να την ξεχασεις.....εστω ερωτικα.

 

Ενα άλλο τραγικό λάθος για μένα είναι πως πολλοί όταν απορριφθούν συνεχίζουν με μία φιλική σχέση ελπίζοντας πως θα αλλάξει κάτι. Με αποτέλεσμα να ξενερώνουν άγρια (στην καλύτερη των περιπτώσεων) όταν η "φίλη" τους θα τους συστήσει τον καινούριο της.

Αν συνεχισεις φιλικα...τοτε πρεπει να το θελεις πραγματικα και να πεις οκ αφου δεν μπορω να σ'εχω ας μεινουμε φιλοι με ολα τα επακολουθα...αυτο ειναι κατα την κριση του καθενος κατα ποσο μπορει να το αντεξει..:O

 

Τελικα οπως και να το κανουμε ο ερωτας, η αγαπη, ή η μεγαλη συμπαθεια τελος παντων,χτυπαει καμπανακι εκει που δεν το περιμενεις,θα ελεγα καλυτερα να φοβαστε την απροοπτη στιγμη(που θα την πατησετε) παρα απο το να φατε μια χυλοπιτα.

ειναι πολυ πιο απολαυστικο! και οσο κρατησει...κρατησε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να κάνεις αυτό που νοιώθεις, αυτό που σου "βγαίνει" εσένα ως προσωπικότητα, αλλιώς δεν θα κάνεις κάτι σωστό γιατί πολύ απλά δεν θα σου βγαίνει από μέσα σου. Και το χειρότερο είναι ότι αυτό γίνεται αμέσως αντιληπτό από τον/την άλλη και είσαι χαμένος από χέρι.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως και να το κανουμε ο ερωτας, η αγαπη, ή η μεγαλη συμπαθεια τελος παντων,χτυπαει καμπανακι εκει που δεν το περιμενεις,θα ελεγα καλυτερα να φοβαστε την απροοπτη στιγμη(που θα την πατησετε) παρα απο το να φατε μια χυλοπιτα.

ειναι πολυ πιο απολαυστικο! και οσο κρατησει...κρατησε.

 

 

billako μήπως λέω μήπως ερωτευτήκαμε?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

μηπως;;; :D :D :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: για πες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

billako μήπως λέω μήπως ερωτευτήκαμε?!?

:rolleyes: σαν να χανω τα λογια μου...

μηπως;;; :D :D :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: για πες...

Τι να πω κι εγω.....θα δειξει....:O μπορει και να μη φανει τιποτα..:worry:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: σαν να χανω τα λογια μου...

 

Τι να πω κι εγω.....θα δειξει....:O μπορει και να μη φανει τιποτα..:worry:

 

αμα χανεις τα λογια σου... αστο... τελειωμενη υποθεση!!! :D :D :rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: σαν να χανω τα λογια μου...

 

Τι να πω κι εγω.....θα δειξει....:O μπορει και να μη φανει τιποτα..:worry:

 

Χάνεις εσύ τα λόγια σου?!?ok με έπεισες τώρα...

 

αμα χανεις τα λογια σου... αστο... τελειωμενη υποθεση!!! :D :rolleyes:

 

Μόνο τελειωμένη?!?Καλού κακού ας αρχίσει αν ψάχνει για εκκλησία...:lol: :lol:

 

Lovee is in the airrrrrrrr :p

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο 100% ειναι οτι την παω-γουσταρω σαν ανθρωπο...

κι ερχομαι τωρα να αναρωτιεμαι γιατι εξωτερικευτηκα τοσο γρηγορα.

τελος παντων.

ολα καλα.:)

εκκλησια οχι...αλλα θα εκανα υπομονη :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ξεχάσω μια γκόμενα που υποτίθεται οτι τα είχαμε σχεδόν 4 χρόνια.εγώ βέβαια έλειπα συνέχεια,είχα κι άλλες-αρκετές χωρίς να το ξέρει,και πάντα την θεωρούσα δεδομένη.γύριζα σε αυτήν και ήξερα οτι πάντα θα είναι εκεί.

μέχρι που γύρισα ελλάδα πριν 1 μήνα και μου είπε οτι έμαθε οτι είχα άλλες στην αγγλία και μου ζήτησε να μην ξαναβρεθούμε.εννοείται οτι εγώ την πίεσα και βρεθήκαμε,της είπα ψέματα οτι τπτ απο αυτά δεν είναι αλήθεια.περάσαμε μαζί τη νύχτα και την επόμενη μέρα.και μετά απο 2 μέρες μου είπε οτι δε θέλει να με ξαναδεί επειδή την εκμεταλλέυομαι.

στην αρχή λέω εντάξει τι έγινε,αφού δε την αγαπούσα ούτως ή άλλως.θα βρώ άλλη σκέφτηκα-δεν υπάρχει πρόβλημα.τελικά δεν βρήκα άλλη όμως μέχρι στιγμής και την είδα πριν λίγες ώρες εντελώς τυχαία.

μόλις την είδα πανικοβλήθηκα εν τω μεταξύ.κατευθείαν έψαξα να δώ μήπως είναι με κανέναν άλλον μαζί,και τη κόζαρα συνέχεια και δεν μπορούσα να τραβηχτώ απο πάνω της.

μου μιλούσαν οι κολλητοί και δεν άκουγα τι έλεγαν.είχα κολλήσει για πολύ ώρα εκεί.ούτε μουσικούλα άκουγα,ούτε έβλεπα τπτ άλλο.

δεν είχε κανέναν μαζί ευτυχώς.με κάτι φίλες της ήταν.της έστειλα περίπου 30-40 μνμτα, της είπα οτι την θέλω ξανά,τα μετάνιωσα όλα που έκανα,δεν θα τα ξανακάνω,οτι πεθαίνω για αυτήν,και λοιπά.

μου απάντησε τα ίδια έλεγες εδώ και 4 χρόνια κάθε φορά και με έβλεπες σαν εναλλακτική λύση μόνο για να βρισκόμαστε βράδυ και να εξαφανίζεσαι μετά.

την έπερνα στο κκινητό συνέχεια μέχρι που το σήκωσε τελικά και κανονίσαμε να βρεθούμε την πέμπτη βραδάκι ,χωρίς να ξέρω τι να της πώ όμως.

και τελικά μετά απο ώριμη σκέψη κατέληξα στο γεγονός οτι δε θέλω καμία άλλη και έχω κολλήσει με αυτήν.

τι δώρα προτείνετε για επανασύνδεση και τι λένε σε τέτοιες περιπτώσεις πέρα απο τα τετριμμένα οτι τα μετάνιωσα,είμαι άλλος άνθρωπος,κτλ??

απίστευτο πως γυρνάνε τα πραγμάτα και εκεί που την έφτυνα συνέχεια να αναλαμβάνω τον ρόλο τώρα να την παρακαλάω να βρεθούμε.

σκέφτηκα να πάρω λουλούδια και ένα δωράκι,καμιά καρδούλα τπτ τέτοιο,με αλυσίδα για τον λαιμό αλλά δεν ξέρω όμως.

να διευκρινίσω οτι στα 4 αυτά χρόνια ο μόνος λόγος που ήθελα να βρεθούμε ήταν μόνο για εκτόνωση και τπτ άλλο.αλλά τώρα κάτι άλλαξε και δε ξέρω πως έγινε αυτό.άρχισα να σκέφτομαι εντελώς διαφορετικά.αυτή είναι 4 χρόνια πιο μικρή 23 δηλαδή.

για πείτε τπτ.εχώ κολλήσει και δε ξέρω τι να κάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι τάμα...Προσωπικά και πρόταση γάμου να μου έκανες (όχι εσύ ο ίδιος αλλά αυτός που θα ήταν στην θέση σου και θα είχε κάνει παρόμοια πράγματα) η απάντηση μου θα ήταν όχι...!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ξεχάσω μια γκόμενα που υποτίθεται οτι τα είχαμε σχεδόν 4 χρόνια.εγώ βέβαια έλειπα συνέχεια,είχα κι άλλες-αρκετές χωρίς να το ξέρει,και πάντα την θεωρούσα δεδομένη.γύριζα σε αυτήν και ήξερα οτι πάντα θα είναι εκεί.

μέχρι που γύρισα ελλάδα πριν 1 μήνα και μου είπε οτι έμαθε οτι είχα άλλες στην αγγλία και μου ζήτησε να μην ξαναβρεθούμε.εννοείται οτι εγώ την πίεσα και βρεθήκαμε,της είπα ψέματα οτι τπτ απο αυτά δεν είναι αλήθεια.περάσαμε μαζί τη νύχτα και την επόμενη μέρα.και μετά απο 2 μέρες μου είπε οτι δε θέλει να με ξαναδεί επειδή την εκμεταλλέυομαι.

στην αρχή λέω εντάξει τι έγινε,αφού δε την αγαπούσα ούτως ή άλλως.θα βρώ άλλη σκέφτηκα-δεν υπάρχει πρόβλημα.τελικά δεν βρήκα άλλη όμως μέχρι στιγμής και την είδα πριν λίγες ώρες εντελώς τυχαία.

μόλις την είδα πανικοβλήθηκα εν τω μεταξύ.κατευθείαν έψαξα να δώ μήπως είναι με κανέναν άλλον μαζί,και τη κόζαρα συνέχεια και δεν μπορούσα να τραβηχτώ απο πάνω της.

μου μιλούσαν οι κολλητοί και δεν άκουγα τι έλεγαν.είχα κολλήσει για πολύ ώρα εκεί.ούτε μουσικούλα άκουγα,ούτε έβλεπα τπτ άλλο.

δεν είχε κανέναν μαζί ευτυχώς.με κάτι φίλες της ήταν.της έστειλα περίπου 30-40 μνμτα, της είπα οτι την θέλω ξανά,τα μετάνιωσα όλα που έκανα,δεν θα τα ξανακάνω,οτι πεθαίνω για αυτήν,και λοιπά.

μου απάντησε τα ίδια έλεγες εδώ και 4 χρόνια κάθε φορά και με έβλεπες σαν εναλλακτική λύση μόνο για να βρισκόμαστε βράδυ και να εξαφανίζεσαι μετά.

την έπερνα στο κκινητό συνέχεια μέχρι που το σήκωσε τελικά και κανονίσαμε να βρεθούμε την πέμπτη βραδάκι ,χωρίς να ξέρω τι να της πώ όμως.

και τελικά μετά απο ώριμη σκέψη κατέληξα στο γεγονός οτι δε θέλω καμία άλλη και έχω κολλήσει με αυτήν.

τι δώρα προτείνετε για επανασύνδεση και τι λένε σε τέτοιες περιπτώσεις πέρα απο τα τετριμμένα οτι τα μετάνιωσα,είμαι άλλος άνθρωπος,κτλ??

απίστευτο πως γυρνάνε τα πραγμάτα και εκεί που την έφτυνα συνέχεια να αναλαμβάνω τον ρόλο τώρα να την παρακαλάω να βρεθούμε.

σκέφτηκα να πάρω λουλούδια και ένα δωράκι,καμιά καρδούλα τπτ τέτοιο,με αλυσίδα για τον λαιμό αλλά δεν ξέρω όμως.

να διευκρινίσω οτι στα 4 αυτά χρόνια ο μόνος λόγος που ήθελα να βρεθούμε ήταν μόνο για εκτόνωση και τπτ άλλο.αλλά τώρα κάτι άλλαξε και δε ξέρω πως έγινε αυτό.άρχισα να σκέφτομαι εντελώς διαφορετικά.αυτή είναι 4 χρόνια πιο μικρή 23 δηλαδή.

για πείτε τπτ.εχώ κολλήσει και δε ξέρω τι να κάνω.

 

 

πως να την πεισεις ρε φιλε τωρα αυτη την κοπελα οτι αλλαξες;; μπες λιγο στη θεση της... αν σου φεροταν καποιος ετσι θα τον συγχωρουσες; και οχι μονο σε ερωτικο επιπεδο, αλλα και σε φιλικο... ενταξει, μπορει προσωπικα να πιστευω οτι αν πραγματικα, αλλά πραγματικα οι ανθρωποι θελουν, μπορουν να αλλαξουν με πολλη προσπαθεια και πολλη δουλεια και θεληση, αλλα αλλαξες οντως;;;

ή μηπως, αν και οταν σου πει το ναι να ειστε μαζι, θα την παρατησεις παλι και θα αρχισεις τα ιδια;; μηπως εχει πληγωθει ο εγωισμος σου απλως και θες να την εχεις ετσι για να πεις οτι την ξανακερδισες;;; και να εχεις αλλαξει οντως, ποιος της λεει αυτηνης οτι ειναι αληθεια;;; ;) ;)

συγγνωμη κιολας που στα χωνω, δεν ειναι δουλεια μου, δικο σου θεμα ειναι και κανεις δεν σε κρινει, αλλα σου λεω μερικα απο τα πραγματα που μπορει να ακουσεις και θα πρεπει να τα αντιμετωπισεις!!!!

πρωτα πρεπει να σκεφτεις και να απαντησεις αυτα και μετα να σκεφτεις τι μπορεις να κανεις για να την εχεις πισω...

 

Αυτά κάνετε και εμείς που φερόμαστε σωστά είμαστε οι μ@λ@κες της υποθέσεως.

 

συμφωνω απολυτα, αλλα πες μου εσυ τωρα, αν εισαι γυναικα και εχεις τραβηξει αυτα πως θα εμπιστευτεις ευκολα εναν αλλον;;; ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...