Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αληθεια ειναι πως..εφοσον εχεις βρει ενα ατομο που ειναι πραγματικα σπανιο..ναι μεν <<<<<θες>>>>> να το αφησεις και να το δεις φιλικα για να εχεις αυτο το ατομο διπλα σου,ξεροντας οτι οντως θα ναι διπλα σου κ μετα..αλλα απο την αλλη δεν θες να το αφησεις,γιατι οταν δεν ειστε φιλικα αλλα ερωτικα θα εχεις αλλη <επαφη> μαζι της/του..τι πιστευετε γι αυτο?

 

Μπορώ να σου μιλήσω εκ πείρας γι' αυτό. Με τον κολλητό μου, το Δημήτρη, είμαστε φίλοι από το '95. Η σχέση μας ήταν πάντα φιλική (μπορεί να υπήρξε μία ερωτική έλξη που μας ώθησε να γνωριστούμε αρχικά, αλλά δεν μετουσιώθηκε ποτέ σε κάτι άλλο...

 

'Ολα αυτά τα χρόνια οι γύρω μας - γονείς, συγγενείς, άλλοι φίλοι - μας "ζαλίζουνε" λέγοντας μας πως είμαστε το τέλειο ζευγάρι και γιατί δεν κάνουμε κάτι μαζί κλπ.

 

Πέρυσι λοιπόν κάναμε μία κουβέντα επί του θέματος (καθ' ότι φιλαράκια, συζητάμε τα πάντα). Καταλήξαμε λοιπόν στο ότι και οι δύο θεωρούμε τη φιλία μας τόσο σπάνια και ιδανική, ώστε δέν θέλουμε να τη διακινδυνεύσουμε.

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάνε αυτά που σου γράφω, απλά δεν μπορείς να προκαθορίσεις πώς θα σου "βγούνε" κάποια πράγματα στην πορεία. Φυσικά, μου έχουν τύχει και περιπτώσεις που ξεκίνησε ως φιλία και κατέληξε σε δεσμό.

 

Όταν και εφόσον γνωρίσεις ένα άτομο που θα το εκτιμήσεις ως φίλη και φυσικά θα μπορείς να χαλιναγωγήσεις τις όποιες σεξουαλικές επιθυμίες, τότε εσύ θα αποφασίσεις πώς θέλεις να εξελιχθεί αυτή η σχέση.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[off topic]

 

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας???? In my opinion NO

 

Αν δεν σου έχει τύχει, προφανώς. Εγώ θεωρώ πως υπάρχει.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

[off topic]

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας???? In my opinion NO

 

αν δεν υπαρχει τοτε εγω δεν εχω 2 κολλητους φιλους ολη μου την ζωη..:blink:

σεβαστη η γνωμη σου αλλα ευτυχως τα γεγονοτα δειχνουνε αλλα..

 

Εβανθε και οι δικοι μου με τον Τολη τον κολλητο μου τα ιδια μας λενε χρονια τωρα:lol: και ναι οντως ταιριαζουμε αλλα φιλικα ξερει τι θελω ξαερει ν ακουει και δεν μας χωριζει καμια ζηλεια κλπ κλπ οπως πχ σε μια σχεση ;) ειναι τελειως διαφορετικο.

ναι καποτε υπηρξε ερωτευμενος μαζι μου αλλα ειμασταν μολις 14 :lol: :lol:

του πεασε με τον καιρο καθως εμενα δεν μου ηρθε ποτε :lol:

 

απ την αλλη ναι εχω κανει σχεση που ξεκινησε απο απλη φιλια:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα υπαρχει πιστευω...Εγω δεν ειχα ποτε "κολλητο" αλλα ειχα πολλους φιλους για παρεα κ.τ.λ. χωρις να "υποβοσκει" κατι αλλο...:)

 

Παντως αυτο το "για να μην διακινδυνεψουμε την φιλια μας" ειναι το πιο χαζο κλισε...Αμα γουσταρονται 2 ατομα(ή εστω ο ενας προς τον αλλον μονο) τι να μην διακινδυνεψεις; Δεν ειναι μετοχές! Αισθηματα ειναι...Ηδη δεν υπαρχει φιλια απο την στιγμη που ξεστομιζεται αυτη η φραση γιατι σημαινει οτι εχουν σκεφτει και αυτο το "κατι παραπανω...";)

 

Evanthe δεν το λεω για σενα απλα γενικα ειναι ενα φαινομενο αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γράψω πολλά, αυτό που ζω εδώ και αρκετό καιρό είναι απερίγραπτο, αλλά είναι εκείνο που κατάφερε να μου βγάλει όσα είχα μέσα μου. Ο έρωτας είναι κάτι που δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε, άλλους τους πονά, άλλους τους κάνει να αισθάνονται όμορφα.

 

Το ότι είναι τόσο ωραίο δεν σημαίνει ότι κάποτε θα τελειώσει, απλώς γιατί είναι ότι πιο όμορφο υπάρχει, αλλά τελειώνει γιατί οι επιλογές ήταν λάθος, το ξέρω απο πρώτο χέρι.

 

Σωστή επιλογή, σημαίνει και ατειλείωτος έρωτας, σε βαθμό που είναι κανείς ικανός να τον καταλάβει και αρκετά δυνατός για να τον ζήσει. Δεν παίζει ρόλο η ηλικία...

 

Αυτά τα λίγα από μένα, και επειδή σίγουρα δεν είναι όλα ρόδινα στον έρωτα... Ριξτε μια ματιά εδώ

 

...Ανάμεικτα συναισθήματα, μα όλα καταλήγουν στο ίδιο, αγαπάς, και σε αγαπούν... Εκεί είναι η αξία...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Την βλέπω στο σχολείο και δεν ξέρω τι να κάνω... Με πλήγωσε πολύ αλλά δεν έχω μάτια για άλλη... Καμιά συμβουλή;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Την βλέπω στο σχολείο και δεν ξέρω τι να κάνω... Με πλήγωσε πολύ αλλά δεν έχω μάτια για άλλη... Καμιά συμβουλή;

 

Δύσκολη περίπτωση φίλε μου. Αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για να μη γενικολογούμε... Πάντως το μόνο γιατρικο, αν σου αρέσει, αν της αρέσεις, απλά να της μιλήσεις, μην κρύβεις τα αισθήματά σου για κείνη. Θα το εκτιμήσει, εκτός και αν υπάρχει άλλος. Τότε, ξέχασέ την, δεν είναι για σένα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη περίπτωση φίλε μου. Αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για να μη γενικολογούμε... Πάντως το μόνο γιατρικο, αν σου αρέσει, αν της αρέσεις, απλά να της μιλήσεις, μην κρύβεις τα αισθήματά σου για κείνη. Θα το εκτιμήσει, εκτός και αν υπάρχει άλλος. Τότε, ξέχασέ την, δεν είναι για σένα...
Άσε φίλε μου... Δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες. Είχα γράψει σε μια προηγούμενη σελίδα τι είχε γίνει. Με έχει μπερδέψει απίστευτα! Την μια είναι απόμακρη και την άλλη προσιτή. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Άβιος η ψυχή της γυναίκας. Σοφά λόγια.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα πρώτη φορά, δεν το είχα δει από την αρχή. Φίλε μου και πάλι, αν δν υπάρχει άλλος απλά πες της πως νιώθεις, καμιά φορά δεν ξέρεις. Είσαι άλλη μια κλασική περίπτωση, τη βλέπεις, σου αρέσει, είναι μόνη, αλλά όταν πας να της μιλήσεις έρχεται άλλος και εσύ πονάς.

 

Άργησες πάλι...

 

Αν δεν έχει κάποιον τώρα, μίλησέ της, θα καταλάβει... Μα πρόσεχε αν έχει πρόσφατα χωρίσει... Σίγουρα θα πει ότι δεν είναι έτοιμη...

 

Μόνο τα σωστά λόγια βρες, και θα την κάνεις να λιώσει, λίγο αν σε θέλει, έστω και αμυδρά, αν τρέφει κάποια συμπάθεια για σένα θα γίνει δική σου. Χρειάζεσαι τα σωστά λόγια, και κουράγιο, να της τα πεις, το κουράγιο πάρτο από τα αισθήματά σου για εκείνη, αν είναι αληθινά, θα της μιλήσεις, ξέρω τι σου λέω...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα πρώτη φορά, δεν το είχα δει από την αρχή. Φίλε μου και πάλι, αν δν υπάρχει άλλος απλά πες της πως νιώθεις, καμιά φορά δεν ξέρεις. Είσαι άλλη μια κλασική περίπτωση, τη βλέπεις, σου αρέσει, είναι μόνη, αλλά όταν πας να της μιλήσεις έρχεται άλλος και εσύ πονάς.

 

Άργησες πάλι...

 

Αν δεν έχει κάποιον τώρα, μίλησέ της, θα καταλάβει... Μα πρόσεχε αν έχει πρόσφατα χωρίσει... Σίγουρα θα πει ότι δεν είναι έτοιμη...

 

Μόνο τα σωστά λόγια βρες, και θα την κάνεις να λιώσει, λίγο αν σε θέλει, έστω και αμυδρά, αν τρέφει κάποια συμπάθεια για σένα θα γίνει δική σου. Χρειάζεσαι τα σωστά λόγια, και κουράγιο, να της τα πεις, το κουράγιο πάρτο από τα αισθήματά σου για εκείνη, αν είναι αληθινά, θα της μιλήσεις, ξέρω τι σου λέω...

Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα; Δεν ξέρω αν έχει φίλο ή αν χώρισε. Η αλήθεια είναι πως δεν την έχω δει με άλλον, αλλά το βράδυ που πήγε να γίνει κάτι... στράβωσαν όλα... Χάθηκε ο κόσμος από γύρο μου. Ήμουν τόσο χάλια, για να φανταστείς, που έφυγα από το μπαρ στις 2:00 μ.μ και κοιμήθηκα 3 ώρες. Ήμουν πολύ απογοητευμένος. Και τώρα φοβάμαι την απόρριψη. :this:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα; Δεν ξέρω αν έχει φίλο ή αν χώρισε. Η αλήθεια είναι πως δεν την έχω δει με άλλον, αλλά το βράδυ που πήγε να γίνει κάτι... στράβωσαν όλα... Χάθηκε ο κόσμος από γύρο μου. Ήμουν τόσο χάλια, για να φανταστείς, που έφυγα από το μπαρ στις 2:00 μ.μ και κοιμήθηκα 3 ώρες. Ήμουν πολύ απογοητευμένος. Και τώρα φοβάμαι την απόρριψη. :this:

 

Ξέρω, η απόρριψη πονάει, αλλά αν δεν ρισκάρεις φίλε μου, δεν θα κάνεις τίποτα, θα συνεχίσεις να περνάς τα βράδια σου μόνος, να τη σκέφτεσαι, ακόμη και αν εκείνη σε θέλει, δεν θα το μάθεις ποτέ, είναι κρίμα.. Αν υπάρχει κάτι καλό εδώ εγώ δεν μπορώ να το δώ, και δυστυχώς δεν το ξερει κανένας, μόνο αν προκαλέσεις την τύχη σου θα μάθεις την αλήθεια. Αν δεν είσαι αρκετά δυνατός για να δεχθείς ένα ενδεχόμενο χτύπημα της ζωής, μην το δοκιμάσεις, αλλά αν βρεις τα λόγια, αν είσαι σίγουρος για το τι θέλεις, προχώρα, ίσως σου βγει σε καλό. Αν όχι, θα μάθεις ότι απλώς δεν ήταν για σένα, και θα συνεχίσεις να ψάχνεις το άλλο σου μισό... Κάποια άλλη. Αλλά αν δεν θέλεις να χάσεις την ευκαιρία, αν δεν θέλεις να σε προλάβει άλλος προχώρα.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω, η απόρριψη πονάει, αλλά αν δεν ρισκάρεις φίλε μου, δεν θα κάνεις τίποτα, θα συνεχίσεις να περνάς τα βράδια σου μόνος, να τη σκέφτεσαι, ακόμη και αν εκείνη σε θέλει, δεν θα το μάθεις ποτέ, είναι κρίμα.. Αν υπάρχει κάτι καλό εδώ εγώ δεν μπορώ να το δώ, και δυστυχώς δεν το ξερει κανένας, μόνο αν προκαλέσεις την τύχη σου θα μάθεις την αλήθεια. Αν δεν είσαι αρκετά δυνατός για να δεχθείς ένα ενδεχόμενο χτύπημα της ζωής, μην το δοκιμάσεις, αλλά αν βρεις τα λόγια, αν είσαι σίγουρος για το τι θέλεις, προχώρα, ίσως σου βγει σε καλό. Αν όχι, θα μάθεις ότι απλώς δεν ήταν για σένα, και θα συνεχίσεις να ψάχνεις το άλλο σου μισό... Κάποια άλλη. Αλλά αν δεν θέλεις να χάσεις την ευκαιρία, αν δεν θέλεις να σε προλάβει άλλος προχώρα.
Πραγματικά δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Μόνο ένα ευχαριστώ γιατί με γεμίζεις με κουράγιο με αυτά που λες.

 

:)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου φαίνεται έπεσε πολύ νεκρίλα... :p Και εδώ και γενικώς... Όλοι μου οι φίλοι/φίλες είναι μπακούρια (συμπεριλαμβανομένου και εμού)... :ρ
Link to comment
Share on other sites

ego eimai mia xara para poli eroteumenos me ena koritsi edo kai 6 mines aurio meta apo 1 xrono apofasisa na tis ta zitiso!!alla entaksei argisa alla ta katafera!!!!:lol:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια καψούρα η δικιά μου αλλά με πολύ καλές προοπτικές.. :O Με κυνηγούσε 6 μήνες διακριτικά και φυσικά με κατάφερε! Τώρα είμαστε απλά αχώριστοι! :love:

 

Τελικά από το δικό μου και το προηγούμενο ποστ το συμπέρασμα είναι ότι κάποιες φορές το γοργόν δεν έχει χάρη! :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από το δικό μου και το προηγούμενο ποστ το συμπέρασμα είναι ότι κάποιες φορές το γοργόν δεν έχει χάρη! :p

Για μενα παντως το γοργον εχει χαρη...Αμα την "τρεναρεις" πολυ την κατασταση ξενερωνεις κιολας στο τελος! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όποιος βιάζεται σκοντάφτει! :p

Δεν ειπαμε να τρεχεις κιολας...;) Αλλα το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται κι ο παπας...Εγω ειμαι της αποψης οτι αμα θελει ο ενας, θελει κι ο αλλος, και το τρεναρουν επ αοριστον ειναι σπαστικο...

 

Να δω ποσες παροιμιες θα πουμε ακομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένα όλες οι σχέσεις έχουν μια ημερομηνία λήξεις. Αν το τρενάρεις κανένα εξάμηνο θα πάψει να υφίσταται αυτό που νιώθεις πριν ακόμα αρχίσει η σχέση. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους οι οποίοι από την πρώτη μέρα της σχέσης τους ονειρεύονται πως θα ζήσουν την υπόλοιπη ζωή τους με αυτόν τον άνθρωπο. Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές και ας κατέβουμε από το ροζ συννεφάκι. Πόσο θα κρατήσει; Ένα χρόνο άντε δύο; Μετά προσγειώνεσαι πολύ απότομα αν δεν είσαι λίγο ρεαλιστής και ονειροβατείς. Δυστυχώς σε αυτό το ροζ συννεφάκι βρίσκονται εκτός από τα δεκατετράχρονα και κάποιοι ενήλικες. Σήμερα ένα άτομο που εργάζεται σε νοσοκομείο μου είπε πως εισήχθη μια κοπέλα 24 χρονών ύστερα από απόπειρα αυτοκτονίας που την ώθησε ένας χωρισμός (τουλάχιστον έτσι υποστήριξαν οι συγγενείς της).
Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένα όλες οι σχέσεις έχουν μια ημερομηνία λήξεις. Αν το τρενάρεις κανένα εξάμηνο θα πάψει να υφίσταται αυτό που νιώθεις πριν ακόμα αρχίσει η σχέση. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους οι οποίοι από την πρώτη μέρα της σχέσης τους ονειρεύονται πως θα ζήσουν την υπόλοιπη ζωή τους με αυτόν τον άνθρωπο. Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές και ας κατέβουμε από το ροζ συννεφάκι. Πόσο θα κρατήσει; Ένα χρόνο άντε δύο; Μετά προσγειώνεσαι πολύ απότομα αν δεν είσαι λίγο ρεαλιστής και ονειροβατείς. Δυστυχώς σε αυτό το ροζ συννεφάκι βρίσκονται εκτός από τα δεκατετράχρονα και κάποιοι ενήλικες. Σήμερα ένα άτομο που εργάζεται σε νοσοκομείο μου είπε πως εισήχθη μια κοπέλα 24 χρονών ύστερα από απόπειρα αυτοκτονίας που την ώθησε ένας χωρισμός (τουλάχιστον έτσι υποστήριξαν οι συγγενείς της).

 

Κάποτε όμως δεν πρέπει να σκεφτούν και το μέλλον τους; Δε θα παντρευτούν ποτε; (Αναφέρομαι στους ενήλικες)

Εκτός αν, λέγοντας ενήλικες, αναφέρεσαι σε άτομα άνω των 18 ή είσαι κατά του γάμου! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε όμως δεν πρέπει να σκεφτούν και το μέλλον τους; Δε θα παντρευτούν ποτε; (Αναφέρομαι στους ενήλικες)

Εκτός αν, λέγοντας ενήλικες, αναφέρεσαι σε άτομα άνω των 18 ή είσαι κατά του γάμου! :)

 

 

Φυσικά και δεν αναφέρομαι με την λέξη «ενήλικες» για τα άτομα άνω των δεκαοχτώ ετών. Την χρησιμοποίησα με την ευρεία έννοια της λέξεως. Επιπλέον θεωρώ πως δεν συντρέχει κανένας λόγος να παντρευτεί κανείς αν δεν έχει αποφασίσει ακόμα να κάνει παιδιά. (Βέβαια την απόφαση αυτή την θεωρώ από τις μεγαλύτερες που πρέπει να πάρει ένας άνθρωπος και θα πρέπει να έχει πλήρη συνείδηση της πράξεώς του). Αλλά ας έρθω στο πρώτο ερώτημά σου. Πιστεύεις πως ο γάμος είναι ο μόνος σκοπός του ανθρώπου σε αυτόν τον κόσμο; Αν τύχει και βρει το άτομο με το οποίο θα μπορέσει να ζήσει για μια ζωή τότε εντάξει, ας παντρευτεί. Αλλά σχεδόν όλοι παντρεύονται, κάνουν παιδιά και μετά τους «τελειώνει» αυτό που ένιωθαν στην αρχή και καταπιέζουν τους εαυτούς τους σε έναν ανιαρό γάμο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...