Jump to content

Voipbuster (πρώην: τηλεφωνία μέσω Internet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βολεύει καθόλου να κάνεις τηλέφωνα από πισι. Εγώ πήρα ένα sipura και ησύχασα. Ούτε υπολογιστή ανοιχτό χρειάζεται ούτε τίποτα. Για κινητό εννοείς free? Όχι δεν υπάρχει. Για σταθερά αυτά που ξέρω είναι το voipbuster και το sipdiscount που με ένα μικρό ποσό έχεις απεριόριστες κλήσεις για μερικούς μήνες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α μαλιστα . οποτε δεν με ενδιαφερει γιατι δεν μιλαω καθολου απο το σπιτι. Thx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Diabasa oles tis selides tou sygekrimenoy post. Kala ola ayta alla boroume na kanoume mia perilipsi.

 

1) Yparxoun kapoia programmata gia free stathera kai topika ellada. Yparxei kanena programma gia kinita?

 

2) Poio einai to pio ftino paketo se voip. To i-call?

 

3) To i-call einai poio ftino kai apo opoiodipote alli tilefoniki epilogi (OTE, Telepassport, Vivodi ktl..) se kinita kai kliseis pou xreonontai.

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι.

2)Voipbuster, τζάμπα σε σταθερά σε πολλές χώρες, συμπεριλαμβανομένου και της Ελλάδας.

3)Τo icall είναι πιο φτηνό για κλήσεις σε κινητά ελλάδας απο ότι το voipbuster.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι.

2)Voipbuster, τζάμπα σε σταθερά σε πολλές χώρες, συμπεριλαμβανομένου και της Ελλάδας.

3)Τo icall είναι πιο φτηνό για κλήσεις σε κινητά ελλάδας απο ότι το voipbuster.

 

Ena ata veltionei tin poiotita tis fonis se mia voip klisi, se sxesi me to aplo mikrofonaki kai akoustika?

Episis apo tin stimgi pou xrisimopoieis to voip me kleisto pc den exeis kai to maximum ton dynatotiton tis syndesis sou?

 

Poio ATA na paro? Sipura i pap2?

 

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Kaneis den apantise giati omos kapoioi me tin idia syndesi xrisimopoioun to voipbuster mia xara kai alloi xalia.

 

Εδώ νομίζω θα βρεις την απάντηση σου...

 

Πρόβλημα περιορισμού πακέτων απο OTE ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia mhpws kserei kaneis an mporw na milaw me to buster me bt?exw ola ta aparethta alla den blepw na exei kapia rithish to buster.....

to exei kataferei kaneis?

euxaristw

Αν έχεις ΒΤ στον υπολογιστή σου μπορείς π.χ. να το ρυθμίσεις να μιλάς από το κινητό σου. Στο ελληνικό PC-WORLD Απριλίου υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για skype μέσω BT.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ΒΤ στον υπολογιστή σου μπορείς π.χ. να το ρυθμίσεις να μιλάς από το κινητό σου. Στο ελληνικό PC-WORLD Απριλίου υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για skype μέσω BT.

dustixws den menw elada opote den mporw na parw kai to pc-world.an mporouses grhgora na mou peis kapoies basikes rithmiseis.....

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Tools --> Options --> Sound Devices σου επιτρέπει να διαλέξεις τη συσκευή από την οποία θα ακούς και θα μιλάς. Θα πρέπει δηλαδή να έχει εγκατασταθεί κάποιο audio device και να το επιλέξεις από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδώ νομίζω θα βρεις την απάντηση σου...

 

Πρόβλημα περιορισμού πακέτων απο OTE ;)

 

kala ola ayta. Diladi me Vivodi pou exei diko tis diktyo den tha exoume provlima? Mono ayti einai i eggyimeni lysi? Oloi aytoi pou milane me voipbuster free apo pou pernoun apo eksoteriko?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, ακούστε και από εμένα ένα κουφό...... ! :X

Κατέβασα χθες το voipbuster, το εγκατέστησα και άρχισα να κάνω κλήσεις από το PC σε σταθερά τηλέφωνα γνωστών μου στην Ελλάδα, με trial, και χωρίς να αγοράσω credits.....

Ενώ λοιπόν την πρώτη μέρα μπορούσα να κάνω δωρεάν κλήσεις του ενός λεπτού και μετά έκλεινε η γραμμή και έπρεπε να ξαναπάρω (και μετά από 30 κλήσεις μου έλεγε ότι τελείωσα το trial και πρέπει να βάλω 10 ευρώ για να μιλάω απεριόριστα), δοκίμασα να φτιάξω νέο λογαριασμό με username και password, και πάλι trial, και από χθές το βράδυ μέχρι και τώρα που γράφω, παίρνω όποιο σταθερό θέλω και μιλάω απεριόριστα χωρίς να κλείνει η γραμμή στο 1 λεπτό, και χωρίς να μου λέει να αγοράσω credits..... :worry: (μου το λέει μόνο όταν πάω να καλέσω κινητό).....

 

Και ρωτώ τώρα : Πώς έγινε αυτό το κουφό???? :O

Και έπίσης, υπάρχει περίπτωση να χρεώνεται το σταθερό τηλέφωνο που καλώ με κάποιο τρόπο??? Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει!!! :O

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεται το σταθερό.

Θα ήθελα μια απάντηση με επιχειρήματα αν γίνεται..... :O

Και επίσης, αν δεν χρεώνεται το σταθερό, τότε πως συμβαίνει αυτό το κουφό???? :blink:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια απάντηση με επιχειρήματα αν γίνεται..... :O

Και επίσης, αν δεν χρεώνεται το σταθερό, τότε πως συμβαίνει αυτό το κουφό???? :blink:

Αποκλείεται να χρεώνεται το σταθερό σου. Δεν υπάρχει εξήγηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να πληρωσω με Paypal στο sipdiscount αλλα δεν το εχει διαθεσιμο? Τι παιζει,σε 2 μερες θα μου ληξουν τα credits!
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να πληρωσω με Paypal στο sipdiscount αλλα δεν το εχει διαθεσιμο? Τι παιζει,σε 2 μερες θα μου ληξουν τα credits!

 

 

Σε εμένα το έχει! Αν δεν ήταν πρόβλημα του sipdiscount και έχει διορθωθεί τώρα, δοκίμασε με κάποιον άλλον browser.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να ειναι προβλημα του browser.Εκανες login και στα payment options σου εχει paypal εσενα???
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να ειναι προβλημα του browser.Εκανες login και στα payment options σου εχει paypal εσενα???

 

Τώρα που το δοκίμασα, κάτι άλλαξε. Βασικά δεν μου επιτρέπει να κάνω αγορά, γιατί λέει έχω επαρκή υπόλοιπο και θα πρέπει να το καταναλώσω για να κάνω νέα αγορά χρόνου ομιλίας...

 

Menu--> Buy Credit-->

 

You have sufficient credit. Please use your remaining credit first and top up again later.

 

Πάντως χθές που διάβασα το μήνυμα σου και το δοκίμασα προχωρούσε κανονικά και μου έβγαζε μαζί με τις άλλες επιλογές και το Paypal. Κατά πάσα πιθανότητα, θα κάνουν αλλάγες στο site τους και τη μια θα βγαίνει έτσι, την άλλη γιουβέτσι! :p

 

EDIT: Α επίσης είσαι σίγουρος ότι λήγει σε 2 μέρες; Γιατί αν λήγει πρέπει να σου στείλουν μήνυμα που σε ενημερώνουν, σε εμένα τουλάχιστον 1 μήνα πριν τη λήξη μου στείλανε. Το περίεργο είναι ότι ενώ ήξερα ότι ισχύει ο χρόνος για 4 μήνες (120 μέρες δε λέει στο site τους; ), τελικά ήταν 6! Είχα κάνει την αγορά 19 Νοεμβρίου και έληξε 19 Μαιου και φυσικά το μήνυμα ήρθε 1 μήνα πριν που με ενημέρωνε! Το παραθέτω παρακάτω...

 

Dear XXX,

 

We would like to remind you that your SipDiscount credit will expire on 2006-05-19.

Please use your credit before it expires and/or buy new credit. If you buy new credit before your old credit expires any old credit left in your account will also remain valid.

 

Kind regards,

SipDiscount Customer Services

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ενημερωσει αρκετο καιρο πριν.

Αυτη τη στιγμη μου βγαζει Your credit will expire in 1 days. Please buy extra credit to prevent this from happening. By buying some extra credit your current credit will also remain valid.

Please note that when you buy new credit it may take up to 10 minutes for the shown expiry date to be updated.

 

και μολις παω να κανω buy credit ''You have sufficient credit. Please use your remaining credit first and top up again later.''

 

Δεν ξερω τι στο διαλο γινεται,τους εχω στειλει και email.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το διορθωσαν αυτο με το paypal αλλα απο οτι βλεπω τωρα θελει ενα verification το οποιο μαλλον ειναι super buggy...
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πέσεις κάτω από 5 ευρώ για να πληρώσεις

Κάνε μερικά κινητά σήμερα και μόλις πέσεις κάτω από 5 πλήρωσε .

Αλλιώς θα χάσεις όλο το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...