Jump to content

Ster - Village - Odeon. Τι προτιμάτε;


stevetra
 Κοινοποίηση

Ποιον κινηματογράφο προτιμάτε?  

186 members have voted

  1. 1. Ποιον κινηματογράφο προτιμάτε?

    • Ster Century Cinemas
      67
    • Village Cinemas
      84
    • Odeon
      26
    • Αλλον
      9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Το ODEON εχει τις χειροτερες αιθουσες και απαισια καθισματα...ειδικα αυτο το Κοσμοπολις ειναι εφιαλτης!

 

 

2)STER ... Τωρα τελευταια η πρωτη μου επιλογη. Καλες αιθουσες , αποσταση μεταξυ τους και ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΥΡΑ πλακάκια με στρασακια στα lobby.... ΜΕ χαλάει πολύ που η θεση της κοκα κολα ειναι κατω και το οτι τα πραγματα που αγοράζεις απο το κυλικειο ειναι πολυ ακριβα...

 

 

3)VILLAGE . Η αγαπημένη μου συνηθεια. με 4 ευρω παιρνεις ενα jumbo combo ολο δικο σου με μεγαλο ποπ κορν και το αναψυκτικο της επιλογης σου.Ειδικα αν ειναι και ζεστό... Πολυ ωραιο φουαγιέ και χωρο υποδοχής και ζεστο περιβαλλον (ειδικα στο Park που ειναι και οι αγαπημενες μου αιθουσες...) Και αν βαλω και τις Gold μέσα... Οτι καλυτερο...

 

 

Οπότε τελικά ψηφίζω Village.

:X
Link to comment
Share on other sites

xanthi eimai

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος σε ποια περιοχη βρισκονται τα ster και σε πια περιοχη βρισκονται τα village;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι βεβαιο πως το 99% των Θεσσαλονικιων θα ψηφισει ster λογω του οτι μεχρι τωρα τα village στο continent ( :lol: ) δεν μπορουσαν καν να συγκριθουν με τα στερ οποτε πηγαινε ολος ο κοσμος στα στερ. Για να καταλαβετε τα βιλατζ ειχαν εκεινες τις καρεκλες που μολις σηκωνοσουν σηκωνοταν και αυτες, και για να περασει καποιος επρεπε να σηκωθεις!

 

Στην Αθηνα πιστευω θα ειναι 70-30 υπερ των βιλατζ λογω του οτι τα στερ ηρθαν αρκετα αργοτερα και δεν προσεφεραν κατι το καινουριο καθως τα υπαρχοντα βιλατζ ειχαν χωρο, πολυθρονες κλπ αν δεν κανω λαθος.

 

Καλα για τα odeon Θεσ/νικης ουτε λογος, εχε χαρη που ειναι κεντρο-καρακεντρο!

 

tote pou les gia ta village sta continent (prin posa xronia den 8imame twra einai IKEA edw kai 4 peripou xronia ) kai tis a8inas ta prota village nomizw itan etsi

 

alla otan oi 8essalonikis eixan STER xronia prin tous a8inaious(me koroideyan filoi mou apo a8ina otan tous elega oti paw STER) :p , arxisan na ektimoun noritera tis piotikoteres ai8ouses tis eyropis.

 

prosopika protimw ta STER, alla i V-MAX sta cosmos (twn village) mou arese logo mege8ous (i megaliteri multiplex ai8ousa tis europis ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Village Cinemas me trella..........

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ η φιλοσοφία στο σχεδιασμό και τα χρώματα των Ster Cinemas.

akrivos!

kai mena ayto maresei!!!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Village επειδή είναι κοντά στο σπίτι μου, με τα 1000 όμως αν μπορούσα στα Ster...

Odeon δν έχω πάει ποτέ [δν έτυχε...]

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα Ster Cinemas. Έχουν πολύ καλύτερη ακουστική, πολύ μεγαλύτερη οθόνη (δεν συγκρίνω την Vmax των Village) και με πολύ χώρο ανάμεσα στις καρέκλες (ειδικά στα Ster στο Ίλιον οι αίθουσες είναι υπέροχες). Στα Village έχω πάει ελάχιστες φορές και το έχω μετανειώσει. Γενικά στα Ster έχουν ακόμα και καλύτερη διακόσμηση. Τα Village μου δίνουν την εντύπωση του πολύ εντυπωσιακού σε σημείο να γίνεται ενοχλητικό και αντιαισθητικό. (Γνώμη μου πάντα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το Ster, αν και δε με βολεύουν πολύ οι περιοχές γι'αυτό και πηγαίνω μάλλον συχνότερα στο Village. Την Κυριακή πάντως πήγα Village στο Mall και ξετρελάθηκα με τις πολυθρόνες (σε κανονική αίθουσα, όχι Γκόλντεν). Απείρως καλύτερο από το κλασικό Village.

Και τα δύο πάντως μου αρέσουν εξίσου γιατί είναι τα μόνα σινεμά που έχουν τόσο καλή απόσταση μεταξύ των θέσεων και είναι και πολύ αμφιθεατρικά, ώστε δεν ανησυχώ για το αν θα κάτσει κανένας ψηλός μπροστά μου (λόγω ύψους έχω μονίμως αυτό το πρόβλημα :( )

 

Το Κοσμόπολις δεν είναι τίποτα τρομερό κατά τη γνώμη μου.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε παιδιά, αλλά εγώ ψήφισα odeon.:)

Τα village είναι απλά άψογα με καταπληκτικό pop corn και coca cola στα 4€:p

Το μόνο που μου την σπάει στα village είναι το γεγονός ότι δεν έχουν διάλειμα:mad: και γι αυτό προτιμάω odeon όταν μπορώ.

Επίσης με τα odeon, όταν κάνω κράτηση μέσω internet στα εισητήρια, μου δείχνει ποιές θέσεις στην αίθουσα θα πάρω, και δεν μου λέει ένα ξερό, μέση κέντρο ή πίσω αριστερά κλπ;)

Εμπειρία με ster δεν έχω ακόμα, γιατί δεν υπάρχει κάποιο κοντά μου, ή κάποιο που να είναι εύκολα προσβάσιμο για μένα:)

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τα Ster είναι ότι δεν χρειάζεσαι πιστωτική για να κλείσεις εισητήρια. Απλά σου δίνει έναν κωδικό και πρέπει να έισαι 30 λεπτά νωρίτερα για να τα παραλάβεις. Έχω γίνει και μέλος και κάθε Δευτέρα Τρίτη και Τετάρτη το εισητήριο έχει μόλις 5,5€.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Ster Cinemas γιατί:

1) Έχουν άνετες αίθουσες και καθίσματα.

2) Έχουν 5.5 ευρώ το εισιτήριο Δευτέρα ως Τετάρτη (με την κάρτα MOvie Club).

3) Κλείνεις εισιτήρια χωρίς χρήση πιστωτικής.

4) Τα Ster στο Escape Center στο Ίλιον είναι κοντά στο σπίτι μου :)

 

Ουσιαστικά επανέλαβα αυτά που ειπώθηκαν παραπάνω. :p

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιά είναι η έννοια του να βρεις εισητήριο μέσω internet, αν χρειάζεται να πας εκεί μισή ώρα νωρίτερα για να το πάρεις:lol:

Εγώ προχθες πήγα 8:59 στο village στο Παγκράτι να δω μια ταινία που άρχιζε στις 9:rolleyes:

Απλά χτύπησα την κάρτα μου, έβγαλε το εισητήριό μου, πήρα τα λαχταριστά ποπ κορν, και μπήκα κατευθείαν μέσα:cool:

 

EDIT: Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο, τα ster κάνουν διάλειμα??

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν θέλεις να δίνεις κάρτες και τα σχετικά, τότε το να πας μισή ώρα νωρίτερα για να πάρεις τα εισητήρια σου δεν είναι και τίποτα σημαντικό νομίζω. Σημείωσέ ότι οι θέσεις είναι ακριβώς εκεί που θέλεις και όχι απλά στο περίπου. Καθώς μιλάς με το τηλεφωνικό κέντρο (οι οποίοι είναι και πολύ ευγενικοί) συμφωνείς ακριβώς σειρά και απόσταση από διάδρομο. Διάλλειμα δεν κάνουν συνήθως εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις (π.χ. Άρχοντας των δαχτυλιδιών, Χάρυ Πότερ...).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ODEON Starcity καθως και τα ODEON του κεντρου, γιατι ειναι πιο φτηνα καθε τοσο τζαμπα ταινια, τζαμπα ποπκορν....

 

Με τιποτα Cosmopolis που ειναι αθλιο....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Village Μαρούσι γιατί με βολεύει από Αττική οδο (στο Ster δεν μπόρεσα να πάω :O ) και κλείνω και εισητήρια από το Γερμανό της γειτονιάς μου. :respect:

Αν πας 30 λεπτά νωρίτερα για Σάββατο βράδυ αν βρεις εισητήρια θα είσαι αγκαλιά με τον οθόνη :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

hi kidz

sevwmai tis apopseis sas

alla akoyste kai mia trith to cinema den einai super-market tainiwn

kai oyte eimaste amerikanakia na pigainoyme sta malls gia diaskedasi

protimw ta cine toy kentroy appolon attikon ktl poy exoyn xaraktira kai atmosfaira

sorry thats my point of viw:ninja:

gimme gimme shelter

:ninja:

and i've been putting out the fire with gasoooliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...