Jump to content

Friends (NBC)


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον 2 επεισοδια που ξεχωρισα τωρα που ξαναειδα τους τιτλους ειναι :

 

1-5 : The One With The East German Laundry Detergent

3-9 : The One With The Football

 

Βεβαια αν τα ξανακοιταξω λιγο ακομα σιγουρα θα σου πω αλλα επεισοδια.Ολα ειναι φανταστικα. :D

Όντως πολύ ωραία επεισόδια! Ειδικά στο πρώτο, εκεί που ο Ross κουτουλάει στην πόρτα του πλυντηρίου, γελούσα για κανά 5λεπτο :rotfl:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι το αγαπημένο σας επεισόδιο; :w00t:

 

R u kidding? :w00t:

Δε γίνεται αυτό που λες...άντε ένα από κάθε season και αυτό με μεγάλη δυσκολία !!

 

Από την 6η που βλέπω αυτές τις μέρες,μου αρέσει το concept με το Bruce Willis και τα αστεία που κάνουν στο Ross για τη σχέση του με την Elizabeth και φυσικά η πρόταση γάμου :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

R u kidding? :w00t:

Δε γίνεται αυτό που λες...άντε ένα από κάθε season και αυτό με μεγάλη δυσκολία !!

 

Από την 6η που βλέπω αυτές τις μέρες,μου αρέσει το concept με το Bruce Willis και τα αστεία που κάνουν στο Ross για τη σχέση του με την Elizabeth και φυσικά η πρόταση γάμου :D

 

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι ποια είναι η αγαπημένη σκηνή σε κάθε επεισόδειο....

 

αν και στα πιο πολλά και αυτό θα ήταν δύσκολο....

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση. Όταν δείχνει το κτίριο της Μόνικα από έξω, κάτω δείχνει ένα μαγαζί που είναι κόκκινο από έξω. Ξέρουμε (έχει αναφερθεί ποτέ στην σειρά) τί μαγαζί είναι αυτό?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

http://www.sport24.gr/gossip.asp?catid=10021&catco=0$2$10021$

 

"Τα Φιλαράκια" ταινία!

Έντονες είναι οι φήμες τον τελευταίο καιρό ότι οι πρωταγωνιστές της πολύ αγαπημένης τηλεοπτικής σειράς "Τα Φιλαράκια" έχουν δεχθεί πρόταση για την επανένωσή τους, όχι για τα γυρίσματα νέων επεισοδίων αλλά για την παραγωγή ομότιτλης ταινίας. Στην απόφαση αυτή έπαιξε καθοριστικό ρόλο η επιμονή των θεατών να παρακολουθούν τις επαναλήψεις και μάλιστα με αρκετά καλά ποσοστά, δείχνοντας πως ακόμα υπάρχει χώρος για τα φιλαράκια στην προτίμησή τους. Τα γυρίσματα της σειράς σταμάτησαν το 2004 μετά από συνεχή παρουσία δέκα ετών, και ενώ οι πρωταγωνιστές ακολούθησαν "σόλο" καριέρα, κανένας από αυτούς δεν γνώρισε αντίστοιχη επιτυχία. Ακούγεται πως οι πρωταγωνιστές της επικείμενης ταινίας -αν τελικά προχωρήσει η παραγωγή- θα εισπράξουν από 10 εκατ. λίρες έκαστος.

 

Ειχε ακουστει οταν τελειωσε η σειρα οτι μπορει να γινει κατι τετοιο!Ξερετε τπτ περισσοτερο?:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση. Όταν δείχνει το κτίριο της Μόνικα από έξω, κάτω δείχνει ένα μαγαζί που είναι κόκκινο από έξω. Ξέρουμε (έχει αναφερθεί ποτέ στην σειρά) τί μαγαζί είναι αυτό?

Έψαξα σε μερικά επεισόδια αλλά το δείχνει σπάνια... :confused: Σε μία φάση που το έδειξε από μακριά έμοιαζε περισσότερο με περίπτερο ή κάτι τέτοιο... :what: :)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση για να πείτε καμία γνώμη :

Στο τελευταίο της 7ης,στη δεξίωση μετά το γάμο,ο Ross αλλάζει τραπέζι για να κάτσει μαζί με τη Mona και τελικά καταλήγει στο τραπέζι με τα παιδάκια. Δίπλα του κάθεται ο Ben;Και γιατί δεν τον δείχνει να παίζει καθόλου; :confused:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά πιστεύω πως τα φιλαράκια είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει απο σήριαλ!!

Be best and f@ck the rest..

 

http://www.dzygn.com/forums/images/avatars/animated/lsvader.gif

 

http://www.thewushucentre.com/characters/anjin.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση για να πείτε καμία γνώμη :

Στο τελευταίο της 7ης,στη δεξίωση μετά το γάμο,ο Ross αλλάζει τραπέζι για να κάτσει μαζί με τη Mona και τελικά καταλήγει στο τραπέζι με τα παιδάκια. Δίπλα του κάθεται ο Ben;Και γιατί δεν τον δείχνει να παίζει καθόλου; :confused:

 

Ναι, ο Ben κάθεται δίπλα του. Δεν κατάλαβα πολύ καλά την απορία σου όμως. Δεν τον δείχνει να παίζει με τον Ross, σαν πατέρας & γιος; Αν είναι αυτό, τότε δεν είναι εντελώς παράλογο, αφού ο Ben κάθεται σε ένα τραπέζι γεμάτο παιδάκια και άρα μάλλον προτιμά την δική τους παρέα :) Άσε που μπορεί να ντρέπεται κιόλας, αφού ο πατέρας του κλάνει συνεχώς ("It wasn't me! It was the chair again!!!!!") :p

 

ΥΓ. Η σκηνή που περιγράφεις είναι από το πρώτο επεισόδιο της 8ης σεζόν. ;)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο Ben κάθεται δίπλα του. Δεν κατάλαβα πολύ καλά την απορία σου όμως. Δεν τον δείχνει να παίζει με τον Ross, σαν πατέρας & γιος; Αν είναι αυτό, τότε δεν είναι εντελώς παράλογο, αφού ο Ben κάθεται σε ένα τραπέζι γεμάτο παιδάκια και άρα μάλλον προτιμά την δική τους παρέα :) Άσε που μπορεί να ντρέπεται κιόλας, αφού ο πατέρας του κλάνει συνεχώς ("It wasn't me! It was the chair again!!!!!") :p

 

ΥΓ. Η σκηνή που περιγράφεις είναι από το πρώτο επεισόδιο της 8ης σεζόν. ;)

 

Η απορία μου είναι γιατί,αφού τον έβαλαν στο σενάριο,δεν τον έβαλαν να μιλάει καθόλου. Δεν είχαν άλλα παιδάκια-κομπάρσους; :p

 

Υ.Γ. Γράψε λάθος!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι γιατί,αφού τον έβαλαν στο σενάριο,δεν τον έβαλαν να μιλάει καθόλου. Δεν είχαν άλλα παιδάκια-κομπάρσους; :p

Μάλλον έγινε το εξής: Στη συγκεκριμένη σκηνή χρειαζόντουσαν αρκετά παιδάκια για να γεμίσει το τραπέζι˙ ένα από αυτά έπρεπε να είναι ο Ben για να μην έχει «τρύπα» το σενάριο (ο γιός του Ross δε θα μπορούσε να λείπει από το γάμο). Και δεν μιλάει μάλλον γιατί κανένα άλλο παιδάκι δε μιλάει στη σκηνή αν δεν απατώμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έγινε το εξής: Στη συγκεκριμένη σκηνή χρειαζόντουσαν αρκετά παιδάκια για να γεμίσει το τραπέζι˙ ένα από αυτά έπρεπε να είναι ο Ben για να μην έχει «τρύπα» το σενάριο (ο γιός του Ross δε θα μπορούσε να λείπει από το γάμο). Και δεν μιλάει μάλλον γιατί κανένα άλλο παιδάκι δε μιλάει στη σκηνή αν δεν απατώμαι.

 

Και γω αυτό σκέφτηκα,ότι από τη μια δε μπορούσε να λείπει,από την άλλη δεν είχε λόγο να μιλήσει οπότε απλά υπάρχει :p

 

Μιλάνε σίγουρα τα κοριτσάκια που χορεύουν με το Ross,μαζί με το τελευταίο και συμπαθέστατο - το μισώ αυτό το κοριτσάκι :w00t:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ομολογώ ότι σας έβαλα δύσκολα ρωτώντας σας ποιο είναι το αγαπημένο σας επεισόδιο. Τώρα θα σας ρωτήσω κάτι ποιο εύκολο (τουλάχιστον δεν έχει 240 επιλογές!).

 

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας; :)

Ψηφίστε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71343

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ομολογώ ότι σας έβαλα δύσκολα ρωτώντας σας ποιο είναι το αγαπημένο σας επεισόδιο. Τώρα θα σας ρωτήσω κάτι ποιο εύκολο (τουλάχιστον δεν έχει 240 επιλογές!).

 

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας; :)

Ψηφίστε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71343

 

Πάλι δύσκολα βάζεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτηση: στα site που προαναφέρατε, μπορείς να κατεβάσεις μόνο επεισόδεια? Εννοώ δηλαδή, μπορούμε κάπου να βρούμε videακια με τις σκηνές που δεν έχουν δείξει (σκηνές που κάνανε λάθη, που γελάγανε κλπ)?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στα site που προαναφέρατε, μπορείς να κατεβάσεις μόνο επεισόδεια? Εννοώ δηλαδή, μπορούμε κάπου να βρούμε videακια με τις σκηνές που δεν έχουν δείξει (σκηνές που κάνανε λάθη, που γελάγανε κλπ)?

Τέτοια video θα βρεις στο DC++ και στο emule αν ψάξεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στα site που προαναφέρατε, μπορείς να κατεβάσεις μόνο επεισόδεια? Εννοώ δηλαδή, μπορούμε κάπου να βρούμε videακια με τις σκηνές που δεν έχουν δείξει (σκηνές που κάνανε λάθη, που γελάγανε κλπ)?

Τα μόνα extras που υπάρχουν είναι το videoclip από το τραγούδι,το video που είχαν τραβήξει όταν είχανε πάει στο Λονδίνο και στο τελευταίο DVD υπάρχουν συνεντεύξεις από ηθοποιούς που είχανε παίξει στη σειρά και αστεία video που είχαν κάνει λάθη κτλ... :) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει και ενα ακομα video με λαθη, αστεια, κτλ (Bloopers Hosted By Conan O' Brien ) που ειχε βγει πριν το τελευταιο dvd, αλλα δεν θυμαμαι αν περιεχει καποιες ιδιες σκηνες... :O

Α και εχω δει και ενα "χιουμοριστικο" video με καποιους -αγνωστους νομιζω- ηθοποιους να σατιριζουν τους χαρακτηρες απο τα φιλαρακια, και τον Matthew Perry να υποδυεται...τον Joey! :p

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει και ενα ακομα video με λαθη, αστεια, κτλ (Bloopers Hosted By Conan O' Brien ) που ειχε βγει πριν το τελευταιο dvd, αλλα δεν θυμαμαι αν περιεχει καποιες ιδιες σκηνες... :O

Α και εχω δει και ενα "χιουμοριστικο" video με καποιους -αγνωστους νομιζω- ηθοποιους να σατιριζουν τους χαρακτηρες απο τα φιλαρακια, και τον Matthew Perry να υποδυεται...τον Joey! :p

Το χιουμοριστικό Video με άλλους ηθοποιούς να υποδύονται τα Φιλαράκια κτλ το έχει το τελευταίο DVD στα Special Features; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκφραστηκα σωστα μαλλον... :confused: :worry:

Τα πραγματα ειναι οπως τα ειπες, αλλα υπαρχουν και τα extras που ανεφερα εγω, οχι στο τελευταιο dvd (πιθανως σε καποια παλαιοτερα)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τα extra που υπάρχουν στο τελευταίο DVD, τα ξέρω. Δεν το έχω αγοράσει όμως, οπότε δεν τα έχω... Όσο για αυτό που είπε ο PMNEDM, ότι δηλαδή υπάρχουν και άλλα σε πιο παλιο DVD, νομίζω ότι κάπου έχω δει, ότι στο τέλος της 7ης σεζόν υπάρχει ένα video όπου οι ηθοποιοί έχουν μαζευτεί στον καναπέ του καφέ, και μιλάνε με έναν από τους παραγωγούς. Γνωρίζει κανείς κάτι?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρη οτι στο video που αναφερεις, το ατομα με το οποιο μιλανει ειναι παραγωγος και οχι ο Conan O' Brien (παρουσιαστης χιουμοριστικης εκπομπης);

 

Γιατι και στο video που αναφερω εγω (Friends: stuff you never seen ,Hosted by Conan O'Brien, νουμερο επεισοδιου:171, 15 Φεβρουαριου 2001) ετσι ειναι. Καθονται ολοι μαζι και συζητουν διαφορες γκαφες απο τα μεχρι τοτε γυρισματα. :confused:

Anyway, αν μπορειτε δειτε το!Αξιζει! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρη οτι στο video που αναφερεις, το ατομα με το οποιο μιλανει ειναι παραγωγος και οχι ο Conan O' Brien (παρουσιαστης χιουμοριστικης εκπομπης);

 

Γιατι και στο video που αναφερω εγω (Friends: stuff you never seen ,Hosted by Conan O'Brien, νουμερο επεισοδιου:171, 15 Φεβρουαριου 2001) ετσι ειναι. Καθονται ολοι μαζι και συζητουν διαφορες γκαφες απο τα μεχρι τοτε γυρισματα. :confused:

Anyway, αν μπορειτε δειτε το!Αξιζει! :D

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά ό,τι περιέχει αυτό το video (με τον Conan O' Brien), περιλαμβάνεται (μεταξύ πολλών άλλων) και στο video που βρίσκει κανείς στο τελευταίο dvd της 10ης σεζόν με τις γκάφες.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...