Jump to content

Aκτινοβολία SAR και τιμές συσκευών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω χρησιομοποιω το ΝΟΚΙΑ 8310 με δεικτη SAR 0.82 ( υψηλο θα ελεγα... :( ) .

Θελω να ρωτησω αν δεχομαστε την επιδραση της ακτινοβολιας μονο οταν μιλαμε στο κινητο ή ακομη και οταν το εχουμε σε λειτουργια ή οταν το χρησιμοποιουμε για να ακουμε ραδιοφωνο ( ομολογω πολυ συχνα ... ) . Μηπως γμωριζει κανεις??? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υψηλό εάν σκεφτείς ότι το όριο είναι στο 2.0 ;)

 

Για αυτούς που μιλούν με τις ώρες το ιδανικό είναι να χρησιμοποιούν όχι το απλό hfree αλλά bluetooth ακουστικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια. Ξερει καποιος το Motorola Pebl ποσο SAR εχει?

Το ψαχνω παντου και βρισκω διαφορετικες τιμες.

Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως ειναι δυνατον το Κ750i φιλων μου να γραφει στο πακετο SAR 0.66 και το δικο μου να γραφει 0.99?????? Απαραδεκτο μου ακουγεται..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος μου είπε ότι η ακτινοβολία του "σεσουάρ" είναι μεγαλύτερη από του κινητού:confused: :confused: Κάποιος ηλεκτρολόγος - μηχανολόγος να μας διαφωτίσει???? τί γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως ειναι δυνατον το Κ750i φιλων μου να γραφει στο πακετο SAR 0.66 και το δικο μου να γραφει 0.99?????? Απαραδεκτο μου ακουγεται..

δοκιμασες maestro να γυρισεις το manual αναποδα? :)

το πιο πιθανο ειναι να εγινε τυπογραφικο λαθος, ολα βγαινουν απο το εργοστασιο με τις ιδιες προδιαγραφές

:up:
Link to comment
Share on other sites

Το Κ750i έχει 0,66 ενώ το D750i 0,52. To V360 δεν το έχω στην λίστα που τηρώ. Είναι καινούριο;

 

 

 

Δεν ειναι καινουργιο.Μοτορολα ειναι,clamsell,262.000 tft,vga camera,video,mms,bt,mp3 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος μου είπε ότι η ακτινοβολία του "σεσουάρ" είναι μεγαλύτερη από του κινητού:confused: :confused: Κάποιος ηλεκτρολόγος - μηχανολόγος να μας διαφωτίσει???? τί γίνεται???

 

Pragmatika ta sesoyar paragoyn polh aktinobolia logo toy kinhthra!!!Enas aplos tropos na to katalabeis einai an parathrhseis pws dhmhoyrgoyn perhsoteres paremboles se othones!(Hlektronikos eimai :) )

 

Symboylh:Makria apo phlones hpsilhs tashs ths D.E.H. einai karkinogonoi:cry:

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει το 0.12 στο ΜΡΧ200? το βλεπω στο βιβλιαρακι και δεν το πιστευω οτι ειναι τοσο κατω!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιομοποιω το ΝΟΚΙΑ 8310 με δεικτη SAR 0.82 ( υψηλο θα ελεγα... :( ) .

Θελω να ρωτησω αν δεχομαστε την επιδραση της ακτινοβολιας μονο οταν μιλαμε στο κινητο ή ακομη και οταν το εχουμε σε λειτουργια ή οταν το χρησιμοποιουμε για να ακουμε ραδιοφωνο ( ομολογω πολυ συχνα ... ) . Μηπως γμωριζει κανεις??? :worry:

τελικα υπαρχει απαντηση σε αυτο το ερωτημα?

:up:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ακουσα το εξης.

 

Καθε κινητο μπορει να παραγει ως ελαχιστη ακτινοβολια 0,01w/kg το οποιο ειναι λογικο,και ως μεγιστη 2w/kg se cosmote,3 w/kg σε voda+τΤΙΜ.αυτο δεν ειναι λιγο κουλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...