Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το πας μόνο για καθάρισμα δεν στο κρατάνε και στο καθαρίζουν την ίδια στιγμή.Τώρα για το πόσο θα σου πάρουν δεν το γνωρίζω.Αλλά δεν νομίζω τώρα για ένα καθάρισμα μια μέρα, μου φαίνεται εξωπραγματικό.

επιτηδες θα στο καθυστερησουν για να σου τσιμπησουν το χρημα.ειναι η πολιτικη τετοιων μαγαζιων,τωρα αν το πας σε ενα SE,θα εχεις αλλη μεταχειρηση και πιο εξειδικευμενη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτηδες θα στο καθυστερησουν για να σου τσιμπησουν το χρημα.ειναι η πολιτικη τετοιων μαγαζιων,τωρα αν το πας σε ενα SE,θα εχεις αλλη μεταχειρηση και πιο εξειδικευμενη! :)

Για την SE συμφωνό απόλυτα.Αλλά εγώ μια φορά που το πήγα για καθάρισμα στο Γερμανο μου το κάνανε αμέσως.Τώρα δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση.Για αυτό και το πρότεινα.Τι να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!κατοχος του πολυ καλου τηλεφωνου-κατα την γνωμη μου-εδω και 15 ημερες και μπορω να πω οτι δεν εχω κανενα ιδιαιτερο παραπονο.

μια απορια μονο.οταν προσπαθω να κανω update μεσω wap-update service-εαν ειμαι σε ελληνικη γλωσσα βγαινουν κινεζικα ενω εαν βαλω αγγλικη μου λεει οτι υπαρχει μια αναβαθμιση ,την κατεβαζει κανει επανεκινιση το τηλ.αλλα τελικα μου γραφει failed!δεν δοκιμασα μεσω ιντερνετ γιατι το τηλ.ειναι ακομα στις πρωτες φορτισεις.η εκδοση που εχω ειναι η R4CK003

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!κατοχος του πολυ καλου τηλεφωνου-κατα την γνωμη μου-εδω και 15 ημερες και μπορω να πω οτι δεν εχω κανενα ιδιαιτερο παραπονο.

μια απορια μονο.οταν προσπαθω να κανω update μεσω wap-update service-εαν ειμαι σε ελληνικη γλωσσα βγαινουν κινεζικα ενω εαν βαλω αγγλικη μου λεει οτι υπαρχει μια αναβαθμιση ,την κατεβαζει κανει επανεκινιση το τηλ.αλλα τελικα μου γραφει failed!δεν δοκιμασα μεσω ιντερνετ γιατι το τηλ.ειναι ακομα στις πρωτες φορτισεις.η εκδοση που εχω ειναι η R4CK003

Αν δεν κάνω λάθος και να με διορθώσει αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο η υπηρεσία της αναβάθμισης μέσο του wap δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.Είναι μόνο για δίκτυα εξωτερικού.

Γιατί δεν προσπαθείς μέσο internet να κάνεις την αναβάθμηση.Είναι και πιο γρήγορη και πιο αξιόπιστη επικοινωνία για τη μετάδοση των δεδομένων. Μέσω του wap μπορεί να έχεις απώλειες κατά τη μετάδοση της αναβάθμησης μιάς και είναι μεγάλο το πρόγραμμα που καταβάζεις.Περίπου στα 15-20MB.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos exei kaneis ta original themes apo to 810? efxaristo!!

 

Καλησπερα.:worry: original themes για walkman.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

POIA EINAI TA SINITHI PROBLIMA TOY W810 ???

Με την αναβάθμηση που έχει βγάλει η SE και από τα post των υπόλοιπων που έχουν το κινητό τα προβλήματα έχουν εξαλειφθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.

.

.

.

Μέσω του wap μπορεί να έχεις απώλειες κατά τη μετάδοση της αναβάθμησης μιάς και είναι μεγάλο το πρόγραμμα που καταβάζεις.Περίπου στα 15-20MB.

Κατά την αναβάθμιση μέσω wap, δεν "κατεβαίνει" ούτε ο installer, ούτε ο loader, τα 2 προγράμματα δηλαδή που είναι υπεύθυνα για την φόρτωση του firmware από το PC στο τηλέφωνο. (αν θέλετε να σας περιγράψω την διαδικασία πιο τεχνικά, ευχαρίστως)

Κατεβαίνει μόνο το ίδιο το firmware, που για τι 810 είναι από 1,3 - 1,5 ΜΒ.

 

Φιλικά, Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω χθες update στο firmware του κινητου απο το PC, εγινε πολυ γρηγορα χωρις κανενα προβλημα!!!

(Το μονο προβλημα ηταν να βρω το "macromedia flash player")

 

Τελος καλο ολα καλα :D

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναβάθμιση μέσω wap, δεν "κατεβαίνει" ούτε ο installer, ούτε ο loader, τα 2 προγράμματα δηλαδή που είναι υπεύθυνα για την φόρτωση του firmware από το PC στο τηλέφωνο. (αν θέλετε να σας περιγράψω την διαδικασία πιο τεχνικά, ευχαρίστως)

Κατεβαίνει μόνο το ίδιο το firmware, που για τι 810 είναι από 1,3 - 1,5 ΜΒ.

 

Φιλικά, Γιώργος.

Ευχαριστώ για την διεκρίνηση.Έτσι για να μαθαίνουμε και τίποτα.

Ευχαριστώ, Τριανταφυλλος:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουάάάάά :( όλοι κάνουν αναβάθμιση το κινητό τους εκτός από μένα!! :(:(:(:(:(

Ακόμα τίποτα με την αναβάθμιση για Vodafone live συσκευές! :(

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Ουάάάάά :( όλοι κάνουν αναβάθμιση το κινητό τους εκτός από μένα!! :(:(

Ακόμα τίποτα με την αναβάθμιση για Vodafone live συσκευές!

 

Μήν ανησυχείς...υπάρχουν και συμπάσχοντες... :cry:

 

(Εάν ξαναπάρω vl εμένα να με...)

 

VODAFONE LIVE :angry: :down: :chair: :knife: :rocket: :protest:

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βγάζετε το VL βρε παιδιά;

 

Αν ποτέ πάθει κάτι, το πάτε σε ένα μαγαζί, σας βάζουν πίσω το VL και η εγγύηση ισχύει κανονικά.(τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω)

 

Και πλέον χωρίς το VL, κάνω όλες τις αναβαθμίσεις και έχω και πρόσβαση στα flash themes που απλά σπέρνουν!

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βγάζετε το VL βρε παιδιά;

 

Αν ποτέ πάθει κάτι, το πάτε σε ένα μαγαζί, σας βάζουν πίσω το VL και η εγγύηση ισχύει κανονικά.(τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω)

 

Και πλέον χωρίς το VL, κάνω όλες τις αναβαθμίσεις και έχω και πρόσβαση στα flash themes που απλά σπέρνουν!

δεν νομιζω οτι μπορει παλι να φλασαριστει το τηλεφωνο με το "κοκκικο μενου".λαθος θα εχεις διαβασει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι μία πολύ καλή ιδέα να βγάλεις το vl από το κινητό αν εξαιρέσεις τη μείωση της εγγύησης για ένα χρόνο..

Και έρχομαι τώρα εγώ και σας ρωτάω:

Άν έχω μία συσκευή πρώην vl κ την πάω για service πώς θα καταλάβει ο τεχνικός ότι κάτι έχει αλλάξει στο κινητό;Αφήνει κάποιο ανεξίτηλο ηλεκτρονικό αποτύπωμα το vl ή μέσω σειριακού αριθμού (Υποθετικά μιλάω δέν ξέρω..) :worry:

Ένα σημάδι είναι κ το πλάστικο στο κάτω μέρος της συσκευής.Άλλα εάν πάω σε ένα κατάστημα se κ τους πώ να το αλλάξουν;Η ακόμα ακόμα να το βγάλω μόνος μου κ να τους πώ ότι έλεγε walkman;

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Είναι μία πολύ καλή ιδέα να βγάλεις το vl από το κινητό αν εξαιρέσεις τη μείωση της εγγύησης για ένα χρόνο..

Και έρχομαι τώρα εγώ και σας ρωτάω:

Άν έχω μία συσκευή πρώην vl κ την πάω για service πώς θα καταλάβει ο τεχνικός ότι κάτι έχει αλλάξει στο κινητό;Αφήνει κάποιο ανεξίτηλο ηλεκτρονικό αποτύπωμα το vl ή μέσω σειριακού αριθμού (Υποθετικά μιλάω δέν ξέρω..) :worry:

Ένα σημάδι είναι κ το πλάστικο στο κάτω μέρος της συσκευής.Άλλα εάν πάω σε ένα κατάστημα se κ τους πώ να το αλλάξουν;Η ακόμα ακόμα να το βγάλω μόνος μου κ να τους πώ ότι έλεγε walkman;

Από όσο γνωρίζω το IMEI της κάθε συσκευής είναι και το αναγνωριστό που έχει η SE για την κάθε συσκευή και της υποδεικνίει ακριβώς τα χαρακτηριστικά που είχε το τηλεφώνου τη στιγμή που συσκευάστηκε.Οπότε από εκεί μπορεί να καταλάβει αν είχες ναι ή όχι VL "λειτουργικό".

Αν δει όμως η SE ότι έχεις αλλάξει firmware από vl σε "απλό" τότε η εγγύηση χάνεται ολόκληρη και δεν μπορεί να στο επισκευάσει.Ακόμα και αν θες να σε χρεώσουν για την επισκευή, δεν το αναλαμβάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω το IMEI της κάθε συσκευής είναι και το αναγνωριστό που έχει η SE για την κάθε συσκευή και της υποδεικνίει ακριβώς τα χαρακτηριστικά που είχε το τηλεφώνου τη στιγμή που συσκευάστηκε.Οπότε από εκεί μπορεί να καταλάβει αν είχες ναι ή όχι VL "λειτουργικό".

Αν δει όμως η SE ότι έχεις αλλάξει firmware από vl σε "απλό" τότε η εγγύηση χάνεται ολόκληρη και δεν μπορεί να στο επισκευάσει.Ακόμα και αν θες να σε χρεώσουν για την επισκευή, δεν το αναλαμβάνουν.

απολυτως Σωστος ;) ετσι ισχυει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω το IMEI της κάθε συσκευής είναι και το αναγνωριστό που έχει η SE για την κάθε συσκευή και της υποδεικνίει ακριβώς τα χαρακτηριστικά που είχε το τηλεφώνου τη στιγμή που συσκευάστηκε.Οπότε από εκεί μπορεί να καταλάβει αν είχες ναι ή όχι VL "λειτουργικό".

Αν δει όμως η SE ότι έχεις αλλάξει firmware από vl σε "απλό" τότε η εγγύηση χάνεται ολόκληρη και δεν μπορεί να στο επισκευάσει.Ακόμα και αν θες να σε χρεώσουν για την επισκευή, δεν το αναλαμβάνουν.

 

Με άλλα λόγια..είναι άτοπη η συμβουλή ορισμένων παιδιών να αλλάξουμε το λειτουργικό της συσκευής μας.Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει καλά...Παρ'όλα αυτά ένα παιδί από Γαλλία νομίζω είχε πεί ότι είχε πάρει το κινητό απο εκεί κ αφού έκανε ότι έκανε στο service στην Ελλάδα δέν συνάντησε πρόβλημα.

 

προσπαθώ να εντοπίσω το post του..

 

 

το βρήκα! σελίδα 52 νούμερο 1025.

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο w810 γίνεται να φαίνεται το ρολόι όταν είναι σβηστή η οθόνη του κινητού?

επίσης γινεται να αποθηκεύονται πιο γρήγορα οι φωτογραφίες?-sorry αν έχουν απαντηθεί αλλά με τόσα θέματα που έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό....-

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια..είναι άτοπη η συμβουλή ορισμένων παιδιών να αλλάξουμε το λειτουργικό της συσκευής μας.Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει καλά...Παρ'όλα αυτά ένα παιδί από Γαλλία νομίζω είχε πεί ότι είχε πάρει το κινητό απο εκεί κ αφού έκανε ότι έκανε στο service στην Ελλάδα δέν συνάντησε πρόβλημα.

 

προσπαθώ να εντοπίσω το post του..

 

 

το βρήκα! σελίδα 52 νούμερο 1025.

Το post που αναφέρεις το διάβασα αλλά αναφέρει ότι το μοναδικό που έκανε είναι να προσθέσει την ελλήνική γλώσσα.Αυτή είναι μια (ας πούμε αναβάθμιση) που κάνει επίσημα η SE.Δηλαδή να προσθέσεις μια γλώσσα που λείπει και θες δεν είναι πρόβλημα.Αλλά να αλλάξεις ολόκληρο firmware είναι πρόβλημα.Γιατί οι εταιρίες έχουν κάνει συμγωνία για το firmware που θα έχει η κάθε συσκευή.Για αυτό έχεις και τη δυνατότητα να επιλέξεις ελεύθερη συσκευή ή με κάποιο λειτουργικό άλλης εταιρίας.Με αυτή τη λογική ισχύει και η ανα΄λογη εγγύηση της κάθε εταιρίας.

Και τα παιδιά που έχουν τα προβλήματα με το VL λειτουργικό και περιμένουν την αναβάθμηση εξαρτάται πότε θα τη δώσει η vodafone και όχι η SE.

Καλημέρα σε όλους και καλό σαββατοκύριακο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εκανα update μεσω internet και αφου κολλησε την πρωτη φορα,την δευτερη πηγε κανονικα και μου περασε την R4DB005.εχασα ομως την ελληνικη γλωσσα,δηλαδη ελληνικο μενου δεν υπαρχει παρολο που του λες επιλογη γλωσσα sim,ενω στα μηνυματα υπαρχει επιλογη ελληνικων αλλα μονο κεφαλαια!what?τι παιχτηκε ρε παιδια,help me!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...