Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mobile-review.com/articles/2005/walkman-w810i-en.shtml

 

Το "έψαξαν" λιγάκι οι Ρώσοι.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις καμία πιο καλή φωτογραφία του; (όχι τόσο κουνημένη)

 

Μου θύμισε λίγο Playstation το μενού...δεν ξέρω γιατί..

 

Δεν τις βγάζω εγώ τις φωτογραφίες δυστυχώς... Μακάρι να ήμουν

εκεί, αλλά δυστυχώς...

Αν βρω κάποια άλλη εικόνα θα την βάλω σίγουρα!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κερατα τι ειναι; Ομορφα φαινονται. Απο αποδοση;

Και το κυριοτερο: Απο τιμη;

 

 

Αυτα ειναι ενα απο τα 3 νεα ηχεια για το W800, K750, W900 και ολα τα μουσικα κινητα που θα κυκλοφορησουν:

 

Απο το επισημο site της SE:

 

http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_28681high_45_0_4000.jpgΦορητά Ηχεία MPS-60

Σύντομα κοντά σας

Αρκετά μικρά για να χωράνε στην τσέπη σας αλλά με ποιότητα ήχου η οποία προσδίδει ακόμη περισσότερη ισχύ στη μουσική που έχετε αποθηκευμένη στο τηλέφωνό σας, αυτά τα φορητά ηχεία είναι "must" για κάθε λάτρη της μουσικής. Το μοίρασμα των αγαπημένων σας τραγουδιών με τους φίλους και την οικογένειά σας είναι πανεύκολο: Πάρτε το μουσικό σας κινητό τηλέφωνο, συνδέστε το με τα ηχεία και απολαύστε στερεοφωνική μουσική οπουδήποτε κι αν βρίσκεστε. Παίρνοντας ρεύμα από το κινητό τηλέφωνο, το MPS-60 είναι ένα πραγματικά φορητό μουσικό αξεσουάρ. Χρησιμοποιώντας το μενού του τηλεφώνου σας, μπορείτε να επιλέξετε κομμάτια και να ρυθμίσετε την ένταση του ήχου. Το μόνο που χρειάζεστε για μια επιτυχημένη εμπειρία μουσικής είναι το μουσικό σας κινητό τηλέφωνο και το MPS-60 (και, φυσικά, την αγαπημένη σας μουσική).

 

 

 

http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_28675high_45_0_4000.jpgΕπιτραπέζια Βάση Μουσικής MDS-60

Σύντομα κοντά σας

Εάν σας ενδιαφέρει σοβαρά το θέμα της ποιότητας ήχου, η Επιτραπέζια Βάση Μουσικής MDS-60 με το εμπορικό σήμα Walkman™ είναι μια ισχυρή επιτραπέζια βάση μουσικής η οποία σας επιτρέπει να μοιράζεστε την αγαπημένη σας μουσική που έχετε αποθηκευμένη στο τηλέφωνό σας με μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων. Απλά τοποθετήστε το μουσικό σας κινητό τηλέφωνο στην υποδοχή της επιτραπέζιας βάσης και αυξήστε την ένταση. Μικρών διαστάσεων και λεπτή αλλά με πολύ πλούσιο ήχο, η αποκλειστική κομψή σχεδίασή της κάνει την επιτραπέζια βάση το τέλειο κεντρικό κομμάτι για το γραφείο ή το σπίτι σας. Παίρνοντας ρεύμα από μπαταρία ή από πρίζα, το MDS-60 μπορεί να διπλωθεί για να χωράει στην τσάντα σας, μετατρεπόμενο σε ένα πραγματικά φορητό μουσικό αξεσουάρ. Με καλύμματα ηχείων διαθέσιμα σε πορτοκαλί και άσπρο, το MDS-60 μπορεί να "ντυθεί" ανάλογα με τη διάθεσή σας. Η αποκλειστική αλλά διακριτική σχεδίασή του το κάνει ένα ελκυστικό συμπλήρωμα στη σειρά των μουσικών αξεσουάρ σας.

 

 

http://www.sonyericsson.com/images/spgc/GPD_25276high_45_0_4000.jpgHome Audio System MDS-70

Σύντομα κοντά σας

Με έναν ενισχυτή, ηχεία πλήρους εύρους και ένα υπογούφερ, μπορείτε εύκολα να απολαμβάνετε μουσική που υπάρχει αποθηκευμένη στο τηλέφωνό σας, στο σπίτι - στερεοφωνικά και με σπουδαία ποιότητα ήχου.

 

Ενισχυτής και ηχεία L/R με εξαιρετική ποιότητα ήχου

Πολυμετασχηματιστής/φορτιστής AC με υπογούφερ

Φόρτιση της μπαταρίας του κινητού τηλεφώνου

Ήχος Surround με τον Ψηφιακό επεξεργαστή σημάτων (DSP)

 

 

 

 

 

 

 

Tα σεβη μου,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Thanx YpNoS.

 

Να σας πω τι σκευτομαι. Ειχα σκοπο στο αμεσο μελλον να παρω μια ms duo pro 1GB περιπου στα 85€. Και μου ρθε φλασια. Να πουλησω το k750 μου (γυρω στα 280€, ΠΡΙΝ βγει το W810 γιατι θα πεσει η τιμη του κ750 μολις βγει αυτο), και με τα λεφτα που θα επαιρνα την καρτα, να βαλω πολυ λιγα ακομα και να παρω το W810. Πως σας φαινεται; :)

 

EDIT: Στο τελος του review, λεει:

The K750i, and correspondingly the W810i will be replaced only in the end of 2006, the next model will distinguish with a QVGA-screen, a 3MP camera, support for all possible Bluetooth profiles (but you still will be forbidden to scan other devices and their file structure), expanded memory card (512 MB), stereosound like in the W550i and support for UMTS. The phone size will be comparable with the K750, and only about two mm thicker. And also that will be the first phone built on a new interface maximum compatible with Nokia UI. It is probable that one more intermediate product will appear on this way, and then we will introduce the W830i, which will collect new Bluetooth profiles and a new screen.

 

 

Κ επειδη το μονο που με χαλαει στο k750 ειναι το joystick, με λιγο φτιαξιμο κ μια μνημη, να περιμενω αυτο το επομενο μοντελο που θα βγει; :wacko::confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanx YpNoS.

 

Να σας πω τι σκευτομαι. Ειχα σκοπο στο αμεσο μελλον να παρω μια ms duo pro 1GB περιπου στα 85€. Και μου ρθε φλασια. Να πουλησω το k750 μου (γυρω στα 280€, ΠΡΙΝ βγει το W810 γιατι θα πεσει η τιμη του κ750 μολις βγει αυτο), και με τα λεφτα που θα επαιρνα την καρτα, να βαλω πολυ λιγα ακομα και να παρω το W810. Πως σας φαινεται; :)

 

EDIT: Στο τελος του review, λεει:

The K750i, and correspondingly the W810i will be replaced only in the end of 2006, the next model will distinguish with a QVGA-screen, a 3MP camera, support for all possible Bluetooth profiles (but you still will be forbidden to scan other devices and their file structure), expanded memory card (512 MB), stereosound like in the W550i and support for UMTS. The phone size will be comparable with the K750, and only about two mm thicker. And also that will be the first phone built on a new interface maximum compatible with Nokia UI. It is probable that one more intermediate product will appear on this way, and then we will introduce the W830i, which will collect new Bluetooth profiles and a new screen.

 

 

Κ επειδη το μονο που με χαλαει στο k750 ειναι το joystick, με λιγο φτιαξιμο κ μια μνημη, να περιμενω αυτο το επομενο μοντελο που θα βγει; :wacko::confused:

καλη σκεψη κανεις αλλα 280 που θελεις να το πουλησεις ειναι καπως 'τσιμπημενη' η τιμουλα.με το σκεπτικο σου μπορει ο ενδιαφερομενος να δωσει αλλα 50 και να το παρει καινουργιο.παντως για να βρεις αγοραστη θα ριξεις την τιμη κατω απο 250.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αφαιρέσει το κάλυμμα της φωτογραφικής ή είναι ιδέα μου? Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται κάποιο slider ωστε να κλείνει ο φακός. Αν όντως το αφαίρεσαν, κακώς...
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αφαιρέσει το κάλυμμα της φωτογραφικής ή είναι ιδέα μου? Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται κάποιο slider ωστε να κλείνει ο φακός. Αν όντως το αφαίρεσαν, κακώς...

Το αφαιρεσαν, δυστυχως...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Photos: http://www.newmobile.nl/eur/nl/photos.php?phone_id=1751442

 

AND

 

Videos:http://www.newmobile.nl/eur/nl/videos.php?phone_id=1751442

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου αρεσει πολυ ο φωτισμος του πληκτρολογιου σε σχεση με το μαυρο χρωμα του κινητου.αψογο,ελπιζω η ποιοτητα κατασκευης του να ειναι σε καλα επιπεδα και φυσικα ανωτερο απο το K-750.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το Pad και τι το joystick; επισης γιατι ειναι κακο το οτι αφαιρεθηκε το καλυμμα απο την φωτογραφικη; τα περισσοτερα κινητα δεν εχουν καλυμμα!
Link to comment
Share on other sites

Είδα το μενού και ήθελα να ρωτήσω θα υπάρχουν διαφορετικές επιλογές εμφανισής του;

 

τι ειναι το Pad και τι το joystick;

Tο pad είναι αυτό που χρησιμοποιείτε στα κινητά clamsel, και δεν "εξέχει" τόσο απο την συσκευή, ούτε αφήνει περιθώρια να εισαχθεί σκόνη στο εσωτερικό της συσκευής.

Το joystick, εξέχει και αφήνει και κενό χώρο γύρω γύρω για να μπορείς να το κινήσεις προς όλες τις κατευθύνσεις. Αρνητικό του (αν και νομίζω ότι είναι πιο εύχρηστο), είναι ότι αν δεν το προσέχεις αρκετά χαλάει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το Pad και τι το joystick; επισης γιατι ειναι κακο το οτι αφαιρεθηκε το καλυμμα απο την φωτογραφικη; τα περισσοτερα κινητα δεν εχουν καλυμμα!

 

Για τη διαφορά ανάμεσα σε pad και joystic σου απάντησε ο NiCkOs_gr. Τώρα για το κάλυμμα, γιατι να μην έχει, εφόσον μπορείς να αποφύγεις το καθάρισμα απο δαχτυλιές και σκόνες καθε τρεις και λίγο? :happy: (Στο 7250 που είχα, ακούμπαγα το δάχτυλο στο "τζαμάκι" της κάμερας όσο μίλαγα :p )

Το οτι δεν το έχουν τα περισσότερα τηλέφωνα δε νομίζω να σημαίνει κάτι: πόσα τηλέφωνα είχαν "εσωτερική" κεραία πριν το 3310? :p :p

 

Υ.Γ: Το W810 περιλαμβάνεται ήδη στο Bluetooth Remote Control της SE ... και μου φαινόταν νωρις...

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

χαλαει; στο 3230 που το εχω 7 μηνες το εχω ξεσκισει, αλλα ειναι μια χαρα.. συνεχεια παιζω μαζι του. :lol:

 

mene εχεις δικιο.. απλως δεν ειναι τετοιο το μειονεκτημα, ωστε να αποτρεπει καποιον απο την αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το καινούργιο flash menu της SE.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο SE W550.

:)

το κανονικο θα υπαρχει ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο 1ο τέταρτο του 2006. Δηλαδή Μάρτιο ή Απρίλιο.

Τώρα αν αργήσει και λιγάκι ή δεν έχουν αρκετά για διάθεση όπως έγινε με το Κ750 και το W800 δεν θα μου φανεί περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Αραγε θα μπορούμε να βάλουμε το Firmware του W810 στα δικά μας κινητά? ( k750 - W800 ) Θα έχει το ίδιο hardware?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

@Lux Λογικά πρέπει να έχει, στο w550 έχει και τα 2.

 

Video of w810:http://www.engadget.com/videos/ces06/EngCES06_Sony.mov

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το κάλυμμα, γιατι να μην έχει, εφόσον μπορείς να αποφύγεις το καθάρισμα απο δαχτυλιές και σκόνες καθε τρεις και λίγο? :happy: (Στο 7250 που είχα, ακούμπαγα το δάχτυλο στο "τζαμάκι" της κάμερας όσο μίλαγα :p )

 

Πιθανότατα ένας λόγος που δεν προτίμησα να έχει κάλυμα το κινητό, και μάλιστα το ενεργό κάλυμα, είναι ότι χαλάει σχετικά εύκολα.

 

Το έχουν παρατηρήσει αρκετοί γνωστοί μου, κάτοχοι του W800i, K750i, ακόμα και του S700i...

 

Καλό όντως και πρακτικό, αν χαλάει όμως...

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ξέρω τι λέτε εσείς, πάντος το όλο Desing είναι και πολύ γ@μώ:p :) :happy:
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδειά γίνετε να αγοράσει κάποιος το κ750 και να του βάλει το λογισμικό του w800? Αν ναι πως? Γιατί αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχουν διαφορές στα πλήκτρα! Σκεφτόμουνα για το W800 να περιμένω το καινούργιο ή δεν αξίζει η αναμονή? Βασικά αν ξέρει κάποιος ποιές είναι ακριβώς οι προσθήκες και οι αλλαγές στο w810? Εκτός της εμφάνισης δηάδή που είναι μακράν καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά γίνετε να αγοράσει κάποιος το κ750 και να του βάλει το λογισμικό του w800? Αν ναι πως? Γιατί αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχουν διαφορές στα πλήκτρα!

 

Δεν υπάρχει καμμία απολύτως διαφορά μεταξύ των 2 κινητών, ούτε στα πλήκτρα ούτε πουθενά αλλού. Η αλλαγή αυτή γίνεται εδώ και πολύ καιρό απο το Davinci. Κοστίζει 10 ευρώ και χρειάζεσαι πιστωτική κάρτα για να πληρώσεις.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...