Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν μπορεί κανείς να μου πεί πως μπορώ να σβήσω απο την playlist του w810i κάποια τραγούδια τα οποία έχω σβήσει απο την memory card. Φαίνεται να τα κρατάει όλα στη λίστα κ ενώ πατάω διαγραφή μετά μου τα ξαναεμφανίζει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν μπορεί κανείς να μου πεί πως μπορώ να σβήσω απο την playlist του w810i κάποια τραγούδια τα οποία έχω σβήσει απο την memory card. Φαίνεται να τα κρατάει όλα στη λίστα κ ενώ πατάω διαγραφή μετά μου τα ξαναεμφανίζει...

 

Αν και υπάρχει γενικό τόπικ για το Sony Ericsson w800i...

 

Τα τραγούδια που δεν θες πια, μπορείς να τα διαγράψεις από τη Διαχείριση Αρχείων->Ήχοι. Μετά, όταν ανοίξεις το Walkman, και πας στα Τραγούδια, η λίστα θα έχει ανανεωθεί και δεν θα περιέχει τα τραγούδια που διέγραψες :)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει και τα δύο κινητά να μας πει εντυπώσεις και συγκρίσεις?????

 

Έχω το Κ750 και είχα δει το W810 στα χέρια μιας συναδέλφου στο γραφείο. Το W810 είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά ελάχιστα θα σου προσφέρει η μετάβαση απ΄το Κ750 στο W810. Το θεωρώ μία άσκοπη σπατάλη χρημάτων, γιατί ό,τι κάνεις με το Κ750, θα κάνεις και με το W810.

Εκτός αν η λειτουργία walkman σου είναι τόσο απαραίτητη.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ750 και είχα δει το W810 στα χέρια μιας συναδέλφου στο γραφείο. Το W810 είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά ελάχιστα θα σου προσφέρει η μετάβαση απ΄το Κ750 στο W810. Το θεωρώ μία άσκοπη σπατάλη χρημάτων, γιατί ό,τι κάνεις με το Κ750, θα κάνεις και με το W810.

Εκτός αν η λειτουργία walkman σου είναι τόσο απαραίτητη.

 

Μου φαίνεται ότι πλησιάζω κατα πολύ την άποψή σου! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κανείς να μου πεί πως μπορώ να σβήσω απο την playlist του w810i κάποια τραγούδια τα οποία έχω σβήσει απο την memory card. Φαίνεται να τα κρατάει όλα στη λίστα κ ενώ πατάω διαγραφή μετά μου τα ξαναεμφανίζει...

 

Δοκίμασε να σβήσεις και να ματανοίξεις το κινητο σου. :D

-=druid=-
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έλα μου που τα έχω σβήσει ήδη μέσω του PC κ δεν υπάρχουν στο Διαχείρηση αρχείων --> Ήχοι. Στη λίστα του Walkman όμως είναι ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Είμαι 15 χρονων και καινούρια στο φόρουμ.ξέρω είμαι μικρή,αλλά ενδιαφέρομαι να ακολουθήσω τομέα ηλεκτρονικών ξέρετε( υπολογιστές,τηλεπικοινωνίες).

Έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις λοιπόν και θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων εάν με βοηθούσατε.

Έχω ενα w810 της tim(wind),στο οποίο θέλω να βάλω flash menu όπως σε μερικά βιντεάκια στο youtube.Κατεβασα το φαρ μανατζερ.όπως επίσης κατεβασα και το xs++.

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1)Τι εννοούμε με την εννοια firmware

2)Unbranded: δηλαδή??

3)Τι άλλο πρέπει να κατεβάσω για να καταφέρω αυτό που θέλω δηλαδή να βάλω φλασ μενού?

αν μπορείτε να μου εξηγήσετε με απλά λόγια...

 

α και μια άλλη ερώτηση λίγο ασχετη αλλά το έχω απορία: Στο κινητό μου πάνω πάνω λεει ακομα ΤΙΜ.αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να βάλω καρτα wind??

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Είμαι 15 χρονων και καινούρια στο φόρουμ.ξέρω είμαι μικρή,αλλά ενδιαφέρομαι να ακολουθήσω τομέα ηλεκτρονικών ξέρετε( υπολογιστές,τηλεπικοινωνίες).

Έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις λοιπόν και θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων εάν με βοηθούσατε.

Έχω ενα w810 της tim(wind),στο οποίο θέλω να βάλω flash menu όπως σε μερικά βιντεάκια στο youtube.Κατεβασα το φαρ μανατζερ.όπως επίσης κατεβασα και το xs++.

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1)Τι εννοούμε με την εννοια firmware

2)Unbranded: δηλαδή??

3)Τι άλλο πρέπει να κατεβάσω για να καταφέρω αυτό που θέλω δηλαδή να βάλω φλασ μενού?

αν μπορείτε να μου εξηγήσετε με απλά λόγια...

 

α και μια άλλη ερώτηση λίγο ασχετη αλλά το έχω απορία: Στο κινητό μου πάνω πάνω λεει ακομα ΤΙΜ.αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να βάλω καρτα wind??

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1) Όταν λέμε firmware εννοούμε το software που έχει μέσα το κινητό. Κάτι σαν το λειτουργικό σύστημα όπως είναι τα windows σε ένα υπολογιστή

 

2) Unbranded σημαίνει οτι δεν είναι κάποιας εταιρίας. Δηλαδή δεν είναι vodafone, tim/wind και τα λοιπά. Είναι όπως το φτιάχνει η sony ericsson

 

3) Γι' αυτό πρέπει να ψάξεις στο inet. Εκεί θα βρείς πάρα πολλές πληροφορίες.

Θα σε βοηθήσει πολύ και αυτό

 

 

Το ότι γράφει ακόμα tim δεν πειράζει. Στην ουσία κάτω από wind δουλεύει απλά δεν σου έχουν στείλει ακόμα το καινούριο λογότυπο. Θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή.:p

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

 

τώρα όμως πως μπορώ να το κάνω unbranded?????

και ποιές θα είναι οι συνέπειες.?δηλαδή θα χαθέι η εγγύηση,θα το δέχονται για σερβις σε καταστήματα..??

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

 

τώρα όμως πως μπορώ να το κάνω unbranded?????

και ποιές θα είναι οι συνέπειες.?δηλαδή θα χαθέι η εγγύηση,θα το δέχονται για σερβις σε καταστήματα..??

Αφησε'το ως εχει! δεν κερδιζεις τιποτα και το μενου τις τιμ δεν επηρεαζει λειτουργιες του κινητου απ'οσο ξερω :cool:

Επισης Ναι! θα χασεις την εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έλα μου που τα έχω σβήσει ήδη μέσω του PC κ δεν υπάρχουν στο Διαχείρηση αρχείων --> Ήχοι. Στη λίστα του Walkman όμως είναι ακόμα...

 

Υπάρχουν ακόμα... και παίζουν; Ή σου βγάζει "αναπαραγωγή απέτυχε";

 

Δοκίμασε με το που ανοίξεις το Walkman, να πας στον κατάλογο "Κομμάτια" και να περιμένεις να τα φορτώσει όλα. Όταν αφαιρείς ένα τραγούδι ή βίντεο από το κινητό, το "W" θέλει ανανέωση για να τα έχει αφαιρέσει και από τη δική του λίστα ;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

aaaaa...........omws 8elw na tou valw flash menu...sigoura einai pio wraio apo ths tim!!!!!!!!

 

Αν θυμάμαι καλά μπορείς να του βάλεις flash menou. Αν ήταν Voda θα είχες πρόβλημα.

 

Asxeti aporia:Poios o logos na patas to c patimeno tin ora pou sindeeis to kinito me to pc?

 

Προσωπικά δεν το κρατάω πατημένο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Το έχεις διαβάσει κάπου ότι πρέπει να το κρατάς πατημένο; Μήπως μπερδεύεσαι με την πρώτη προσπάθεια σύνδεσης;

 

EDIT: RAVER χρόνια πολλά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Asxeti aporia:Poios o logos na patas to c patimeno tin ora pou sindeeis to kinito me to pc?

 

Αυτό πρέπει να το κάνεις μόνο στην διαδικασία αναβάθμισης και μάλλον γίνεται για να εξασφαλιστεί ότι κάποιος κάνει από πρόθεση την διαδικασία και όχι κατά λάθος.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

kalispera...tha thela kapios an ine eukolo na anaferei ta thetika k ta arnitika tis siskevis gti me endiaferei..thanx :rolleyes:

Το μονο αρνητικο...που εχω :worry: ειναι οτι δεν εχει πορτακι η καμερα!

θετικα παρα πολλα(καλη αυτονομια,καλος mp3 player,καλη φωτογραφια την ημερα) και εχει :food: σε 2 μηνες πολλες τουμπες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο...που εχω :worry: ειναι οτι δεν εχει πορτακι η καμερα!

θετικα παρα πολλα(καλη αυτονομια,καλος mp3 player,καλη φωτογραφια την ημερα) και εχει :food: σε 2 μηνες πολλες τουμπες.

Κι εγώ,σχεδόν όλα θετικά.Το μόνο αρνητικό με το πορτάκι.Συν του ότι έχει και χαμηλή τιμή,είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για όσους ζητούν κάτι "παραπάνω"!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο...που εχω :worry: ειναι οτι δεν εχει πορτακι η καμερα!

θετικα παρα πολλα(καλη αυτονομια,καλος mp3 player,καλη φωτογραφια την ημερα) και εχει :food: σε 2 μηνες πολλες τουμπες.

ti enoeis toumbes?:shifty::happy:

aa k kati akoma.. pia i diafora metaksi w810 k w810i

Link to comment
Share on other sites

ti enoeis toumbes?:shifty::happy:

aa k kati akoma.. pia i diafora metaksi w810 k w810i

 

Καμία.

Στην ουσία ότι έρχεται στην ελλάδα και στην ευρώπη γενικότερα, είναι i.

Το i σημαίνει International.

To c china και κάτι τέτοια.

 

Δεν παίρνω και όρκο βέβαια, διορθώστε με αν κάνω λάθος..:p

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο...που εχω :worry: ειναι οτι δεν εχει πορτακι η καμερα!

θετικα παρα πολλα(καλη αυτονομια,καλος mp3 player,καλη φωτογραφια την ημερα) και εχει :food: σε 2 μηνες πολλες τουμπες.

+1

Στης τούμπες που έχει φάει έχει φανεί σκυλί!!!

 

Πάντως για το κάλυμμα της κάμερας δεν ξέρω αν είναι κρίμα ή όχι μ'αυτά που διαβάζω για το Κ750....θα προτιμούσα αν είχε να είναι σαν του W800...:confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei ti prepei na kanw prwta gia na valw flash menu sto kinito mou????????????

 

Εχεις Wind σωστά?

Δεν ξέρω αν είναι ή όχι σαν το VL.Αν είναι τότε πρέπει να κάνεις debranding και από εκεί και πέρα ,να τα βάλεις.

Εαν δεν γνωρίζεις πως να το κάνεις ,καλύτερα να πας σε κανένα μαγαζί που το κάνει ,ώστε να μην χαλάσεις το κινητό σου.

 

Και να ξέρεις ότι βγαίνεις εκτός εγγύησης...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...