Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη, αλλά μου είναι αδιανόητο να πάω να αγοράσω ένα κινητό τηλέφωνο και να μην μπορώ να κάνω το αυτονόητο, τηλεφωνικές κλήσεις δηλαδή! :cry: Αν είχε πρόβλημα το ραδιόφωνο για παράδειγμα, θα έλεγα ΟΚ, θα λυθεί με αναβάθμιση, είναι κάτι δευτερεύον ούτως ή άλλως. Αλλά να μην έχεις σήμα ή να κόβεται η γραμμή μετά από δύο λεπτά, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

 

Με τον ανταγωνισμό που υπάρχει όλες οι εταιρίες βιάζονται να βγάλουν νέα μοντέλα πριν από τους άλλους και υπάρχουν προβλήματα. Είχα το ΝΟΚΙΑ Ν80 που έχει 620 ευρώ και κατα την διάρκεια της συνομηλίας έκανε διακοπές και αυξομείωνε το σήμα. Φυσικά είχα απενεργοποιήσει το 3G

 

Μάλλον εδώ είναι το πρόβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη, αλλά μου είναι αδιανόητο να πάω να αγοράσω ένα κινητό τηλέφωνο και να μην μπορώ να κάνω το αυτονόητο, τηλεφωνικές κλήσεις δηλαδή! :cry: Αν είχε πρόβλημα το ραδιόφωνο για παράδειγμα, θα έλεγα ΟΚ, θα λυθεί με αναβάθμιση, είναι κάτι δευτερεύον ούτως ή άλλως. Αλλά να μην έχεις σήμα ή να κόβεται η γραμμή μετά από δύο λεπτά, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

 

 

 

Μάλλον εδώ είναι το πρόβλημα...

 

Πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι φταίει το κινητό και όχι το σήμα σου , ή το σήμα του συνομιλητή σου??

Το να διακόπτεται μια κλήση δεν είναι και τόσο σπάνιο φαινόμενο.:worry:

Συμβαίνει και σε περιοχές με καλό σήμα??

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι φταίει το κινητό και όχι το σήμα σου , ή το σήμα του συνομιλητή σου??

Το να διακόπτεται μια κλήση δεν είναι και τόσο σπάνιο φαινόμενο.:worry:

Συμβαίνει και σε περιοχές με καλό σήμα??

Καταρχήν φίλε THEjB τα χρόνια πολλά μου και τις ευχές μου για τα γενέθλια σου.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχουν αναφέρει όλα τα παιδιά που είναι κάτοχοι του κινητού το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αρχίζω να σκέφτομαι λοιπόν μήπως είναι άλλοι οι λόγοι του φαινομένου κι όχι η συσκευή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW810i/R4CE Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia prospathw na sindethw me to pc me to w810 kai na mpw net me gprs alla den mpainei se kamia selida! Mpainw me tim gprs,sindeete me gprs,alla den anoigei selides! Kserei kaneis ti ginete lathos?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως μετά από -μόλις- μία μέρα χρήσης δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα... Ελπίζω να είμαι τυχερός.
Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος στη SE που τολμά και βγάζει στην αγορά κινητά με τέτοιο πρόβλημα (και σε τέτοια τιμή!), χωρίς να το έχει τεστάρει πρώτα! Βάζουν walkman, και ραδιόφωνο και κάμερα, τι να τα κάνω αν δεν μπορώ να κάνω κλήσεις?

Κρίμα και σκεφτόμουν να ξαναπάρω SE αλλά με τόσα προβλήματα, δεν το βλέπω! (Θέλω να πάρω ένα κινητό και να δουλεύει, όχι να τρέχω στο service από την πρώτη μέρα)

μαλλον πως δεν εχεις δει σε αλλες εταιρειες τι προβληματα υπαρχουν στις πρωτες εκδοσεις λογισμικου.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο να ειναι bug του κινητου. Σαμπως αλλαξε και τιποτα απο το w800 για να δημιουργηθουν και bugs?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά, μην πέφτετε να με φάτε! :lol: Ταξιδιώτη φυσικά και ξέρω τα προβλήματα που παρουσιάζονται σε πρώτες εκδόσεις! THEjB δύο παιδιά έχουν αναφέρει προηγουμένως ότι έχουν πρόβλημα να διακόπτονται οι κήσεις, ο ένας με ΤΙΜ ο άλλος με Voda! άρα δεν είναι θέμα δικτύου!

Επειδή είμαι ανάμεσα σε 3 συσκευές, W810, W700 και Ν70 διαβάζω πολύ προσεκτικά τι γράφεται στο κάθε θέμα γιατί πρώτον, δεν έχω λεφτά για πέταμα, και δεύτερον, δεν έχω το χρόνο να τρέχω στο service! Γι'αυτό και θέλω μια ποιοτική συσκευή με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW810i/R4CE Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia prospathw na sindethw me to pc me to w810 kai na mpw net me gprs alla den mpainei se kamia selida! Mpainw me tim gprs,sindeete me gprs,alla den anoigei selides! Kserei kaneis ti ginete lathos?

 

hackfree χθες είχα κι εγώ πρόβλημα με το gprs της ΤΙΜ. Μήπως φταίει αυτό;

 

Hey_Now καλά κάνεις και το ψάχνεις το θέμα. Κανένας δεν θέλει να πληρώνει και μετά να τρέχει. Για αυτό άλλωστε και τα συζητάμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά, μην πέφτετε να με φάτε! :lol: Ταξιδιώτη φυσικά και ξέρω τα προβλήματα που παρουσιάζονται σε πρώτες εκδόσεις! THEjB δύο παιδιά έχουν αναφέρει προηγουμένως ότι έχουν πρόβλημα να διακόπτονται οι κήσεις, ο ένας με ΤΙΜ ο άλλος με Voda! άρα δεν είναι θέμα δικτύου!

Επειδή είμαι ανάμεσα σε 3 συσκευές, W810, W700 και Ν70 διαβάζω πολύ προσεκτικά τι γράφεται στο κάθε θέμα γιατί πρώτον, δεν έχω λεφτά για πέταμα, και δεύτερον, δεν έχω το χρόνο να τρέχω στο service! Γι'αυτό και θέλω μια ποιοτική συσκευή με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs.

 

Ούτε και εγώ έχω λεφτά για πέταμα , ούτε και χρόνο για σέρβις.Αλλά το να το αναφέρουν μόνο 2 , ανάμεσα σε τόσους δεν είναι ενδεικτικός αριθμός , ειδικά , όταν ο ένας έχει TIM που για κάθε χαμένη κλήση σε ανταμοίβει κιόλας:p :p

Σοβαρά τώρα, το ότι έχουν διαφορετικό δίκτυο(ΤΙΜ και Vodafone)δεν λέει κάτι.Σε όλα τα δίκτυα είναι δυνατόν να συμβεί αυτό που περιγράφεις , αρκεί να μην υπάρχει καλό σήμα.Και πρόσεξε αυτό που σου είπα.Μπορεί να ευθύνεται η συσκευή (ή το δίκτυο)του συνομιλητή σου.Γενικά υπάρχουν τόσα πολλά ενδεχόμενα που είναι σχεδόν αδύνατο να "ενοχοποιήσεις" έτσι απλά τη συσκευή σου.Πάντως, για να ησυχάσεις και να είσαι σίγουρη, θα σου πρότεινα να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο και να ζητήσεις έλεγχο του σήματος:)

 

zxr: Thanks για τις ευχές , αν και τώρα τις είδα:) :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW810i/R4CE Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia prospathw na sindethw me to pc me to w810 kai na mpw net me gprs alla den mpainei se kamia selida! Mpainw me tim gprs,sindeete me gprs,alla den anoigei selides! Kserei kaneis ti ginete lathos?

Τις τελευταίες ώρες παρατηρούνται ορίσμένα προβλήματα στο δίκτυο της TIM. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1355479#post1355479

Λίγη υπομονή... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα το w810 κανω το σταυρο μου και ευχομαι να μη μου βγαλει προβλημα... Παντως ειναι παρα πολυ ωραιο τηλεφωνο...
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το W810i σε σύγκριση με το K750i είναι πολύ πιο όμορφο.

 

http://thanasis.th.funpic.de/wp-content/uploads/2006/05/photo26.jpghttp://thanasis.th.funpic.de/wp-content/uploads/2006/05/photo43.jpg

 

Έχω βάλει μερικές φωτογραφίες στο:http://www.delniotis.tk

www.grtones.com - makes your mobile greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Πριν λιγες ωρες πηρα κι εγω το τλη.Θα εχω αργοτερα αρκετες αποριες... αλλα για την ωρα ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ RDS.

Εχω επιλεξει σταθμο με rdw αλλα δεν βλεπω πληροφοριες. Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Πριν λιγες ωρες πηρα κι εγω το τλη.Θα εχω αργοτερα αρκετες αποριες... αλλα για την ωρα ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ RDS.

Εχω επιλεξει σταθμο με rdw αλλα δεν βλεπω πληροφοριες. Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο για να λειτουργήσει. Βάζεις το ράδιο διαλέγεις σταθμό και αν έχει rds τότε το rds γίνεται σκούρο και εκεί που σου λέει την συχνότητα που ακούς σου γράφει το μήνυμα που στέλνει εκείνη την στιγμή ο σταθμός

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα το w810 κανω το σταυρο μου και ευχομαι να μη μου βγαλει προβλημα... Παντως ειναι παρα πολυ ωραιο τηλεφωνο...

όντως, πολύ όμορφο τηλέφωνο! Το έπιασα σήμερα στα χέρια μου στο media markt! Πολύ καλή οθόνη και όμορφο μενού!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

egw eimai poly eyxaristhmenos me to w810 mou! exei kalhterhra xrwmata apo to k750 pou epishs exw kai pio fwteina! kai oi leitourgies einai super kai o hxos super.....kalhtero apo to n70(pou epishs exw) apo apopsh statherothtas kai leitourgikothtas.den m noiazei katholou pou den einai symbian.th douleia tou thn kanei kai me to parapanw.an eixe kai kalhtero video......isws me kamia anabathmish na mporei na trabhksei video se megalhterh analhsh kai perissotera frames...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πάντος είχα πρόβλημα με την λήψη και με το ΝΟΚΙΑ Ν80 που είχα πριν από αυτό. Δεν έκλεινε η γραμμή, αλλά έκανε διακοπές και αυξομοιώσεις στο σήμα. Μπορεί κάποιος με άλλο δίκτυο εκτός vodafone να μας πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα; Αν το έχουν μόνο όσοι έχουν vodafone τότε δεν φτέει το τηλέφωνο.

 

Καλησπερα και απο εμενα.....Πρωτον θελω να απαντησω στον φιλο μου, οτι και εμενα με ενα S700 i που εχω πριν κανα 1-2 βδομαδες τα ιδια μου εκανε με τις κλησεις....Δλδ απο εκει που ειχε σημα επεφτε στο 0 στα ξαφνικα, αλλες φορες εκλεινε η γραμμη οταν μηλαγα, αλλες δεν εκλεινε την γραμμη οταν τελιωνα την κληση, και αλλες φορες δεν μπορουσε να παρει τηλ. λογο σηματος...ενω επρεπε να εχει σημα....Τεσπα ολα αυτα διωρθωθηκαν μονα τους μετα απο καποιες μερες....πιος ξερει....

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν θα αξιζε να δωσω το S700 i που εχω για να παρω αυτο το κινητακι, γιατι μου αρεσει πολυ το ατιμο....:) :p :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.....Πρωτον θελω να απαντησω στον φιλο μου, οτι και εμενα με ενα S700 i που εχω πριν κανα 1-2 βδομαδες τα ιδια μου εκανε με τις κλησεις....Δλδ απο εκει που ειχε σημα επεφτε στο 0 στα ξαφνικα, αλλες φορες εκλεινε η γραμμη οταν μηλαγα, αλλες δεν εκλεινε την γραμμη οταν τελιωνα την κληση, και αλλες φορες δεν μπορουσε να παρει τηλ. λογο σηματος...ενω επρεπε να εχει σημα....Τεσπα ολα αυτα διωρθωθηκαν μονα τους μετα απο καποιες μερες....πιος ξερει....

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν θα αξιζε να δωσω το S700 i που εχω για να παρω αυτο το κινητακι, γιατι μου αρεσει πολυ το ατιμο....:) :p :)

 

Κατά τη γνώμη μου....όχι.

Δεν έχει να σου προσφέρει κάτι επιπλέον σημαντικο.:) εκτός απο το μέγεθος βέβαια(που το κερδίζεις όμως σε οθόνη)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Πηρε το κινητο κι εγω χθες.Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες!

 

ΜΙα ερωτηση στους πιο παλιους κατουχους:

Εχω τη εντυπωση πως δεν εχει πολυ δυνατο ηχο,κανω λαθος? (να σημιωσω πως εχω βαλει την ενατση στο τερμα)

Υπαρχει καποθιος αλλοτ τροπος ή ρυθμιση?

Aκομη οταν το τηλ ειανι σε αναμονη μετα απο ενα λεπτο σβηνει ο φωτισμος και μαυριζει (φανταζομε για εξικονομισει μπαταριας).Υπαρχει τροπος να το απενεργοπιησω? και πως?

 

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που ασχολουμε με το κινητο ακομη δεν βρηκα κατι αρνητικο...

Ειναι τελειο καλη επιλογη εκανα τελικα...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το είδα. Πάρα πολύ ωραίο!!!Ειδικά τα κουμπιά(υπενθημίσεις κτλ...). Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι οτί στην οθόνη έχει κάπως παλιό χαρακτήρα.(σήμα κεραίας,στάθμη μπαταρίας κτλ)Φωτεινότητα της οθόνης καταπληκτική.Αλλά με το κινητό μου δεν θα το άλλαζα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει κ παλιότερα, αλλά δεν πήρα σαφή απάντηση. Είμαι πολύ κοντά στο να αγοράσω το w810 κυρίως γιατί θέλω ένα κινητό που να συνδιάζει πολύ καλό mp3 player. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι η ποιότητα του ήχου και το πόσο καθαρός και χωρίς αλλειώσεις είναι σε μεγάλη ένταση. Kαι επίσης αν έχει αρκετή ένταση κ δύναμη.

 

Κάποιος από τους κατόχους που χρησιμοποιεί εκτεταμένα της μουσικές του ικανότητες?..

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει κ παλιότερα, αλλά δεν πήρα σαφή απάντηση. Είμαι πολύ κοντά στο να αγοράσω το w810 κυρίως γιατί θέλω ένα κινητό που να συνδιάζει πολύ καλό mp3 player. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι η ποιότητα του ήχου και το πόσο καθαρός και χωρίς αλλειώσεις είναι σε μεγάλη ένταση. Kαι επίσης αν έχει αρκετή ένταση κ δύναμη.

 

Κάποιος από τους κατόχους που χρησιμοποιεί εκτεταμένα της μουσικές του ικανότητες?..

 

thanks!

an diabaseis kai sto teleytaio connecting ta sony ericson w800 kai genika ola ta modela tis seiras w kseperasan ola ta kinita pou exoun tin dinatotita na paizoun mp3 oxi apla gia ligo alla me terastia diafora oxi mono mesa apo ta akoustika alla sindethikan kai se ixosistimata kai sxedon kseperasan kai ta ipod tis apple!!!!!sto sistinw to exw apo tin proti mera pou irthe ellada kai den mou exeibgalei to paramikro problima!!!!ase pou stin oikogeneia petaksame ta nokia kai exoume pia to w800 to w900 kai twra to w810!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...