Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο με το σήμα είναι πολύ σπαστικό. Εκτός του οτί δεν πιάνει, πολλές φορές κλείνει μόνο του τις κλήσεις ή πχ εκέι που έχει σήμα 5 γραμμές πεφτει στο 0 :<

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι θέμα αναβάθμισης αυτό, πολύ φοβάμαι οτί δε θα φτιαχτεί όπως πρέπει με αναβάθμιση.

Καλό κινητάκι αλλά να μην έχει σήμα?

 

Δε θα συνιστούσα την αγορά του αν πρώτα δε φτιαχτεί το πρόβλημα...

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντος είχα πρόβλημα με την λήψη και με το ΝΟΚΙΑ Ν80 που είχα πριν από αυτό. Δεν έκλεινε η γραμμή, αλλά έκανε διακοπές και αυξομοιώσεις στο σήμα. Μπορεί κάποιος με άλλο δίκτυο εκτός vodafone να μας πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα; Αν το έχουν μόνο όσοι έχουν vodafone τότε δεν φτέει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

to diktio den ftaiei afou amesws to vazo se allo kinito k douleuei wraia.

 

tis perissoteres fores exei full sima k leei mono epeigouses kleiseis.

 

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα se και τα παλιότερα Ericsson.Όταν δεν υπάρχει σήμα , και μπορείς να κάνεις μόνο επείγουσες κλήσεις, τότε ο μετρητής του σήματος σου δείχνει την ισχύ για αυτές μόνο , τις επείγουσες κλήσεις.

Αν δεν είχες καθόλου σήμα τότε δεν θα μπορούσες να κάνεις ούτε επείγουσες κλήσεις.

 

Μήπως οι κάρτες sim που έχεις είναι παλιές??(λέω τώρα)Τα καινούρια κινητά δεν δουλεύουν με πολύ παλιές κάρτες.(των 3,6 V)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Απ'ότι κατάλαβα απο αυτά που διάβασα εδώ μέσα, είναι ότι το W810i είναι ένα πολύ όμορφο κινητό αλλά δυστυχώς με μερικά αλλά σοβαρά προβλήματα, χωρίς να υπάρχει κάποια σοβαρή απάντηση για την επίλυσή τους. Το Σάββατο το παρείγγειλα απο τον Κωτσόβολο, χωρίς να ρωτίσω αν είναι Vodafone Live ή όχι. Ξέρει κανείς να μου πεί; Επίσης, μήπως να ακύρωνα την παραγγελία, μετά απο όσα διάβασα περί των προβλημάτων του; Δεν έχω καμία διάθεση να δώσω ένα ποσό, που στην ουσία δεν το πολυ αξίζει, και μετά να τρέχω απο εδώ και απο εκεί για αναβαθμίσεις και τα σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τον τερματισμο της κλησης μου το κανει κι εμενα το παρατηρησα την προηγουμενη βδομαδα,δεν ειναι ομως κατι που με αγχωνει,ξερω οτι θα διορθωθει συντομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Απ'ότι κατάλαβα απο αυτά που διάβασα εδώ μέσα, είναι ότι το W810i είναι ένα πολύ όμορφο κινητό αλλά δυστυχώς με μερικά αλλά σοβαρά προβλήματα, χωρίς να υπάρχει κάποια σοβαρή απάντηση για την επίλυσή τους. Το Σάββατο το παρείγγειλα απο τον Κωτσόβολο, χωρίς να ρωτίσω αν είναι Vodafone Live ή όχι. Ξέρει κανείς να μου πεί; Επίσης, μήπως να ακύρωνα την παραγγελία, μετά απο όσα διάβασα περί των προβλημάτων του; Δεν έχω καμία διάθεση να δώσω ένα ποσό, που στην ουσία δεν το πολυ αξίζει, και μετά να τρέχω απο εδώ και απο εκεί για αναβαθμίσεις και τα σχετικά.

 

Θα λυθουν ολα με τις πρωτες αναβαθμησεις που θα κανεις δωρεαν απο τον υπολογιστη σου! Χαλαρωσε! Εκανες καλη επιλογη!

Τωρα εαν ειναι VF Live, θα εχεις καποιο προβληματακι που ομως και αυτο φτιαχνει με το davinci !:)

Link to comment
Share on other sites

Θα λυθουν ολα με τις πρωτες αναβαθμησεις που θα κανεις δωρεαν απο τον υπολογιστη σου! Χαλαρωσε! Εκανες καλη επιλογη!

Τωρα εαν ειναι VF Live, θα εχεις καποιο προβληματακι που ομως και αυτο φτιαχνει με το davinci !:)

 

Τι προβληματάκι θα έχει ο φίλος δλδ??

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Τι προβληματάκι θα έχει ο φίλος δλδ??

 

Ειναι γνωστα τα restictions που εχει το VF live κινητο (πχ. ηχους κλησης mp3 cutomized, αλλα μενου, κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστα τα restictions που εχει το VF live κινητο (πχ. ηχους κλησης mp3 cutomized, αλλα μενου, κλπ κλπ)

 

Δεν νομίζω ότι υφίσταται κανείς περιορισμός πλέον.Αισθητικό και μόνο αισθητικό είναι το θέμα πλέον(άλλα εικονίδια στο μενού)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υφίσταται κανείς περιορισμός πλέον.Αισθητικό και μόνο αισθητικό είναι το θέμα πλέον(άλλα εικονίδια στο μενού)

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζει η vodafone να βάζει στα κινητά αυτό το άθλιο μενού; Εάν θέλει ας βάλει μονάχα τις δικές της συντομεύσεις προς τις υπηρεσίες της στο κανονικό μενού.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Θα λυθουν ολα με τις πρωτες αναβαθμησεις που θα κανεις δωρεαν απο τον υπολογιστη σου! Χαλαρωσε! Εκανες καλη επιλογη!

Τωρα εαν ειναι VF Live, θα εχεις καποιο προβληματακι που ομως και αυτο φτιαχνει με το davinci !:)

κι οχι μονο απο τον υπολογιστη,αλλα κανονικα update κι απο το κινητο χωρις να συνδεθει καθολου με usb:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι οχι μονο απο τον υπολογιστη,αλλα κανονικα update κι απο το κινητο χωρις να συνδεθει καθολου με usb:)

Nαι ρε φιλαρακι αλλα θα σε χρεωνει πολλα μεχρι να κατεβασεις την αναβαθμιση απο το κινητο;)

Link to comment
Share on other sites

loipon to apotelesma.... piga stin sonyericsson to service k afou mou kanan anavathmisi , den lithike to provlima.mou leei o ipeuthinos pigene apo ekei pou to pires k na apaiteiseis na sou dwsoun kainourgio.

 

etsi kai egine. piga ston germano , tous eksigo kai mou dwsan kainourgio.

ai na doume mipos k auto vgalei kana xouzouri....

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα κι εγώ!

Τόσο καιρό το ποθούσα!!

Προς το παρόν φορτίζει. Ελπίζω να είμαι "τυχερός" και να μην έχει κάποιο πρόβλημα. Το ίδιο πρόβλημα που έχουν κάποιοι εδώ το έχουν και στο esato:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=120631

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν με αφήνει να μιλήσω πολύ ώρα :confused: Μου κλείνει τις κλήσεις μετά από 2-3 λεπττά λέτε να φταίει η Vodafone ή το κινητό??

 

to kinito fteei ego exo tim kai mou exei psasei ta neura!

Link to comment
Share on other sites

to kinito fteei ego exo tim kai mou exei psasei ta neura!

και θα διορθωθεί με κανένα update ή φταίει η συσκευή οπότε να το δώσω πίσω να μου δώσουν καινούργια :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

και θα διορθωθεί με κανένα update ή φταίει η συσκευή οπότε να το δώσω πίσω να μου δώσουν καινούργια :p

 

kai ego se ena update elpizo giati allios 8a pao gia epistrofi!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τρελό και κουλό πρόβλημα αυτό με τις κλήσεις. Δεν έχω ξανά ακούσει κάτι παρόμοιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος στη SE που τολμά και βγάζει στην αγορά κινητά με τέτοιο πρόβλημα (και σε τέτοια τιμή!), χωρίς να το έχει τεστάρει πρώτα! Βάζουν walkman, και ραδιόφωνο και κάμερα, τι να τα κάνω αν δεν μπορώ να κάνω κλήσεις?

Κρίμα και σκεφτόμουν να ξαναπάρω SE αλλά με τόσα προβλήματα, δεν το βλέπω! (Θέλω να πάρω ένα κινητό και να δουλεύει, όχι να τρέχω στο service από την πρώτη μέρα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος στη SE που τολμά και βγάζει στην αγορά κινητά με τέτοιο πρόβλημα (και σε τέτοια τιμή!), χωρίς να το έχει τεστάρει πρώτα! Βάζουν walkman, και ραδιόφωνο και κάμερα, τι να τα κάνω αν δεν μπορώ να κάνω κλήσεις?

Κρίμα και σκεφτόμουν να ξαναπάρω SE αλλά με τόσα προβλήματα, δεν το βλέπω! (Θέλω να πάρω ένα κινητό και να δουλεύει, όχι να τρέχω στο service από την πρώτη μέρα)

Ας μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσμα Hey_Now. Δεν νομίζω να μην έχουν τεστάρει τόσο βασικές λειτουργίες του κινητού. Κάτι άλλο πρέπει να παίζει εδώ... :what:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος στη SE που τολμά και βγάζει στην αγορά κινητά με τέτοιο πρόβλημα (και σε τέτοια τιμή!), χωρίς να το έχει τεστάρει πρώτα! Βάζουν walkman, και ραδιόφωνο και κάμερα, τι να τα κάνω αν δεν μπορώ να κάνω κλήσεις?

Κρίμα και σκεφτόμουν να ξαναπάρω SE αλλά με τόσα προβλήματα, δεν το βλέπω! (Θέλω να πάρω ένα κινητό και να δουλεύει, όχι να τρέχω στο service από την πρώτη μέρα)

 

Με τον ανταγωνισμό που υπάρχει όλες οι εταιρίες βιάζονται να βγάλουν νέα μοντέλα πριν από τους άλλους και υπάρχουν προβλήματα. Είχα το ΝΟΚΙΑ Ν80 που έχει 620 ευρώ και κατα την διάρκεια της συνομηλίας έκανε διακοπές και αυξομείωνε το σήμα. Φυσικά είχα απενεργοποιήσει το 3G

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...