Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδες.Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος του W810i αλλα σε VL

Θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να δω την εκδοση του λογισμικου και πος μπορω να ακυροσω το VL και να του βαλω το κανονικο λογισμικο

 

Για να δείς το λογισμικό πάτα διαδοχικά

 

> * < < * < *

 

όπου > είναι το δεξιά στο D-pad

όπου < είναι το αριστερά

και * είναι το πλήκτρο με το αστεράκι

 

 

Για να βγάλεις το vl κοίτα εδώ και εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε zafevolution ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Θα δοκιμασω οτι γραφει εκει. Απλα θελω να ρωτησω αν μπορω να βγαλω την VL εκδοση μονος μου η πρεπει να το παω απο καποιο μαγαζι για να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε zafevolution ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Θα δοκιμασω οτι γραφει εκει. Απλα θελω να ρωτησω αν μπορω να βγαλω την VL εκδοση μονος μου η πρεπει να το παω απο καποιο μαγαζι για να το κανω.

Μπορείς και μόνος σου μέσω inet αλλά θα πρέπει να δώσεις 10 euro

Όλα αυτά τα γράφω στα post που είπα να διαβάσεις..

Βέβαια είναι λίγο παλιά αλλά η φιλοσοφία είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

:!:Paidia thelw na mia boi8eia dn mporw na mporw sto internet apo to w810i.Exw parei to mhnyma apo tin vodafone pou kanei egatastasi kati ri8miseis alla kai pali dn mporw na mpw pou8ena.Mporei kapoios pou gnwrizei na mou dwsei analitikes plirofories?(vodafone ala cart exw) thnx.Otan paw na mpw leei: Service is not part of the active profile.
Link to comment
Share on other sites

:!:Paidia thelw na mia boi8eia dn mporw na mporw sto internet apo to w810i.Exw parei to mhnyma apo tin vodafone pou kanei egatastasi kati ri8miseis alla kai pali dn mporw na mpw pou8ena.Mporei kapoios pou gnwrizei na mou dwsei analitikes plirofories?(vodafone ala cart exw) thnx

tha pas sindesimotita-rithmiseis internet kai tha epilekseis ws default to vodafone.kanonika prepei meta na mpeneis

:)
Link to comment
Share on other sites

:!:Paidia thelw na mia boi8eia dn mporw na mporw sto internet apo to w810i.Exw parei to mhnyma apo tin vodafone pou kanei egatastasi kati ri8miseis alla kai pali dn mporw na mpw pou8ena.Mporei kapoios pou gnwrizei na mou dwsei analitikes plirofories?(vodafone ala cart exw) thnx

 

Paizei rolo pou exw parei to kinito apo tin tim ?kai exei mesa to timplus?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη προκαταβολικά αν έχει αναφερθεί κάπου αυτό αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες και δεν βρήκα κάτι σε όσες έψαξα. Μόλις πήρα το κινητό αυτό, το συνέδεσα με το καλώδιο που είχε η συσκευασία με το pc αλλά το pc δεν βλέπει το κινητό.Το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικά pc με windows xp και windows 2000. Eχει ιδέα κάποιος για το τι μπορεί να φταίει?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό αυτό, το συνέδεσα με το καλώδιο που είχε η συσκευασία με το pc αλλά το pc δεν βλέπει το κινητό.Το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικά pc με windows xp και windows 2000. Eχει ιδέα κάποιος για το τι μπορεί να φταίει?:blink:

Μέσα στη συσκευασία υπάρχει κ ένα cd. Τρέξε το cd πρώτα να κάνει εγκατάσταση τους drivers και το suite και μετά όταν στο ζητήσει απο μόνο του, σύνδεσε καλώδιο κ κινητό στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς αυτό κάνω αλλά κάνει αναζήτηση και λέει δεν βρίσκει τηλέφωνο συνεδεμένο

Και ΥΠΟΨΗΝ !!!! Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά pc , όχι μόνο σε ένα :(

Link to comment
Share on other sites

ΒΓΗΚΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Firmware R4EK001 CID49

 

Για να δούμε...:)

Είναι δυνατόν να υπάρχει στο wotanserver και όχι στο SEUS??? Βγάινουν πιο αργά? Ξέρετε? (Ή μήπως αυτο το firmware βγήκε μόνο για κινητά άλλων χωρών?)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κανένα w810 που να μην είναι made in malaysia η made in china? Θέλω να αγοράσω αλλά δεν ξέρω που έχει? Μπορεί να με βοηθήσει κανείς???
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κανένα w810 που να μην είναι made in malaysia η made in china? Θέλω να αγοράσω αλλά δεν ξέρω που έχει? Μπορεί να με βοηθήσει κανείς???

Και τι θελεις να ειναι ???? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση, το τηλέφωvο υποστηρίζει dual sim της Cosmote?

Ευχαιστώ προκαταβολικα.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν είναι made in china ? είναι κατώτερης ποιότητας ?

 

ΝΑΙ! Είναι κατώτερης ποιότητας αποδεδειγμένα! Παρατήρησέ το π.χ. στις τηλεοράσεις LCD. Όλοι οι υπεύθηνοι καταστημάτων όταν σου προτείνουν μία καλή τηλεόραση σου αναφέρουν made in japan sharp κι όχι made in china ή made in slovenia κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! Είναι κατώτερης ποιότητας αποδεδειγμένα! Παρατήρησέ το π.χ. στις τηλεοράσεις LCD. Όλοι οι υπεύθηνοι καταστημάτων όταν σου προτείνουν μία καλή τηλεόραση σου αναφέρουν made in japan sharp κι όχι made in china ή made in slovenia κ.τ.λ.

Δεν ειναι αποδεδειγμενο αυτο..εγω π.χ, εχω παπακι αστρεα και ericsson τ39μ και ειναι κατασκευασμενα στην Μαλαισια.εως τωρα περιπου 10 χρονια το παπι και αλλα 5 χρονια το κινητο δουλευεουν αψογα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα το κ750 κι ήταν ΤΕΛΕΙΟ στην ένταση και στην ποιότητα ήχου την ομιλία. Σκέφτομαι τώρα να αγοράσω το w810 αλλά διαβάζω από παντού και κυρίως από ξένα site ότι είναι σκέτη απογοήτευση το ακουστικό του με πολύ χαμηλή ένταση κι ότι με το ζόρι ακούς τον άλλον στο δρόμο π.χ. Τί λέτε για το θέμα? Θα ήθελα αρκετές γνώμες.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το κ750 κι ήταν ΤΕΛΕΙΟ στην ένταση και στην ποιότητα ήχου την ομιλία. Σκέφτομαι τώρα να αγοράσω το w810 αλλά διαβάζω από παντού και κυρίως από ξένα site ότι είναι σκέτη απογοήτευση το ακουστικό του με πολύ χαμηλή ένταση κι ότι με το ζόρι ακούς τον άλλον στο δρόμο π.χ. Τί λέτε για το θέμα? Θα ήθελα αρκετές γνώμες.

Εγω παντως εχω την καλυτερη αποψη για το κινητο! αψογο και στην ομιλια και στην αυτονομα και στην ψυχαγωγια! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και το εσκίσα λίγο το κινητάκι τελικά...

Με έπιασε σήμερα να κάνω flashing...

Τι το ήθελα?:confused:

 

Λοιπόν το κινητό παραμένει Vodafone Live ,αλλά με όλα τα icons της Non Branded έκδοσης...άλλος άνθρωπος δεν νομίζω να έχει καταφέρει τέτοιο πράγμα.

 

Καμιά ιδέα πως να σβήσω και αυτά τα τελευταία vod σημάδια??

 

Links & και ότι άλλο χρήσιμο δεκτά....

 

 

Πάντως όλα δουλεύουν καλα...

Τηλ κάνει,sms στέλνει,κάμερα οκ,κτλ.

 

Αντε να τελειώσω μ'αυτό να βάλω τα άσπρα του....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη προκαταβολικά αν έχει αναφερθεί κάπου αυτό αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες και δεν βρήκα κάτι σε όσες έψαξα. Μόλις πήρα το κινητό αυτό, το συνέδεσα με το καλώδιο που είχε η συσκευασία με το pc αλλά το pc δεν βλέπει το κινητό.Το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικά pc με windows xp και windows 2000. Eχει ιδέα κάποιος για το τι μπορεί να φταίει?:blink:

 

Μέσα στη συσκευασία υπάρχει κ ένα cd. Τρέξε το cd πρώτα να κάνει εγκατάσταση τους drivers και το suite και μετά όταν στο ζητήσει απο μόνο του, σύνδεσε καλώδιο κ κινητό στο pc.

 

Μα ακριβώς αυτό κάνω αλλά κάνει αναζήτηση και λέει δεν βρίσκει τηλέφωνο συνεδεμένο

Και ΥΠΟΨΗΝ !!!! Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά pc , όχι μόνο σε ένα :(

 

Όταν συνδέεις το κινητό με το usb cable σου πετάει ένα menu στο κινητό που λέει μεταφορά αρχείων, λειτουργία τηλεφώνου?

Αν θέλεις να βάλεις αρχεία στο κινητό (εικόνες, ήχους, mp3 κ.τ.λ) θα πρέπει να πατήσεις μεταφορά αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το κ750 κι ήταν ΤΕΛΕΙΟ στην ένταση και στην ποιότητα ήχου την ομιλία. Σκέφτομαι τώρα να αγοράσω το w810 αλλά διαβάζω από παντού και κυρίως από ξένα site ότι είναι σκέτη απογοήτευση το ακουστικό του με πολύ χαμηλή ένταση κι ότι με το ζόρι ακούς τον άλλον στο δρόμο π.χ. Τί λέτε για το θέμα? Θα ήθελα αρκετές γνώμες.

 

Κανείς που να έχει και τα δύο κινητά να μας πει εντυπώσεις και συγκρίσεις?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κανείς να μου πεί πως μπορώ να σβήσω απο την playlist του w810i κάποια τραγούδια τα οποία έχω σβήσει απο την memory card. Φαίνεται να τα κρατάει όλα στη λίστα κ ενώ πατάω διαγραφή μετά μου τα ξαναεμφανίζει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...