Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εξαρτάται απο τη συσκευή που έχεις.

Αν έχεις original συσκευή χωρίς να είναι vodafone live, TIM.. μπορείς απο το SEUS

 

SEUS

 

Αν έχει branded συσκευή (VodaLive, TIM..) τότε αν θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε αναβάθμιση πρέπει να βάλεις το original λογισμικό της SE και μετά να κάνεις αναβάθμιση..

 

Για πληροφορίες εδώ..

 

davinciteam

 

Τέλος μπορείς να πας και σε ένα service point της Sony Ericsson και να πεις το πρόβλημα και σου κάνουν αυτοί την αναβάθμιση και τελειώνεις..

 

Ευχαριστω πααααρα πολυ!!!!!!!!

Απο τη πρωτη μερα κατα τη συνομιλια πεφτει η κληση και ειναι πολυ σπαστικο... Δεν εχει να κανει με το σημα το εχω παρατηρησει...

 

Δυστηχως ομως εχω κανει την εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει το αρχειο....:wacko:

Τα νευρα μου!!!!!!!!!1:mad:

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγώ κάτι..

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με τις κλήσεις..

Πέφτει η κλήση μετά απο κάποια συγκεκριμένη διάρκεια ή όποτε τύχει?

Ή αν δεν έχει πολύ καλό σήμα?

 

Ρωτάω γιατί εγώ παρόλο που έχω vodafone Live (άρα και R4CE012) δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα..

Έπεσα σε καλή παρτίδα μάλλον..:confused:

Ακόμα και καλό σήμα να έχει το κινητό διέκοπτε τις κλήσεις. Μάλλον είχε μεγάλο refresh rate του σήματος με αποτέλεσμα την παραμικρή μεταβολή στο δίκτυο να την έβλεπε σαν διακοπή και να τερμάτιζε την κλήση. Φαίνεται ότι όντως έπεσες σε καλή παρτίδα και ήσουν από αυτούς που δεν είχαν πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό γιατί δεν το θυμάμαι; :confused: :worry:

 

Ακόμα και το Κ700 που κοιτάω δεν έχει το "ς" στα σύμβολα....

Στα παλιά τηλέφωνα θυμάμαι το τελικό ς το είχε προς το τέλος των επιλογών από το "0".Μαζί με το "ω" και διάφορα άλλα γράμματα που δεν υπάρχαν στα κουμπιά.Καθώς επίσης και τα τονισμένα ελληνικά "ά"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πααααρα πολυ!!!!!!!!

Απο τη πρωτη μερα κατα τη συνομιλια πεφτει η κληση και ειναι πολυ σπαστικο... Δεν εχει να κανει με το σημα το εχω παρατηρησει...

 

Δυστηχως ομως εχω κανει την εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει το αρχειο....:wacko:

Τα νευρα μου!!!!!!!!!1:mad:

prin to kaneis anabathmisi to kinito deixnei synexeia foul sima alla einai thema ananeosis simatos toy kinitoy,

an peraseis tin kainourgia anabathmisi tha deis oti to sima telika arxizei na paizei apo 1 eos kai tis 5 payles opos ola ta kinita!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Στα παλιά τηλέφωνα θυμάμαι το τελικό ς το είχε προς το τέλος των επιλογών από το "0".Μαζί με το "ω" και διάφορα άλλα γράμματα που δεν υπάρχαν στα κουμπιά.Καθώς επίσης και τα τονισμένα ελληνικά "ά"...

Μα, αν υπήρχε το "ς" στα παλιά κινητά, πρώτον, γιατί να το βγάλουν από τα καινούρια και, δεύτερον, δεν θα ήταν το παράπονο όλων εμάς των Ericsson-άδων ότι δεν έχουμε ποτέ τελικό σίγμα (τουλάχιστον χωρίς Τ9).

 

Όλα όσα λες (για τα τονισμένα γράμματα) είναι σωστά και μπορείς να τα δεις και στο κινητό σου αν απενεργοποιήσεις το Τ9 και θέσεις την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες" στο ενεργό. Ωστόσο το "ς" εξακολουθεί να απουσιάζει (και στο Κ700 που έχω μπροστά μου ισχύει κάτι τέτοιο)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δε με λετε φιλοι μου καλοι...Πως μπορω να απενεργοποιησω αυτην την μαυρη οθονη που βγαζει υστερα απο κανα 5-6 δευτερολεπτα οταν αφησω το κινητο απ τα χερια μου,εστω να δειχνει την ωρα....η το screensaver που εχω επιλεξει.Σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδακια ποια ειναι η τελευταια ναβαθμιση λογισμικου για το κινητακι μας? μπορει να μου πει καποιος?

Είναι η

 

R4DB005

Link to comment
Share on other sites

Μα, αν υπήρχε το "ς" στα παλιά κινητά, πρώτον, γιατί να το βγάλουν από τα καινούρια και, δεύτερον, δεν θα ήταν το παράπονο όλων εμάς των Ericsson-άδων ότι δεν έχουμε ποτέ τελικό σίγμα (τουλάχιστον χωρίς Τ9).

 

Όλα όσα λες (για τα τονισμένα γράμματα) είναι σωστά και μπορείς να τα δεις και στο κινητό σου αν απενεργοποιήσεις το Τ9 και θέσεις την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες" στο ενεργό. Ωστόσο το "ς" εξακολουθεί να απουσιάζει (και στο Κ700 που έχω μπροστά μου ισχύει κάτι τέτοιο)

Οκ, ίσως να κάνω λάθος και να θυμάμαι κάτι άλλο και να το μπερδεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγκατασταση το sony ericsson update service και οταν παω να το τρεξω μου λεει could not locate a java virtual machine! τι να κανω? ξερει καποιος? εκανα και update το java μου αλλα τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

δε με λετε φιλοι μου καλοι...Πως μπορω να απενεργοποιησω αυτην την μαυρη οθονη που βγαζει υστερα απο κανα 5-6 δευτερολεπτα οταν αφησω το κινητο απ τα χερια μου,εστω να δειχνει την ωρα....η το screensaver που εχω επιλεξει.Σας ευχαριστω

Για να δείχνει την ώρα σαν screensaver δεν υπάρχει επιλογή.Τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει πουθενά.Αλλά ότι άλλη εικόνα και να βάλεις την δείχνει.Αλλά πρέπει να βάλεις τον φωτισμό να είναι ενεργός συνέχεια.

Αλήθεια τώρα που το έψαχνα δε βρίκα που είναι το μενού για αυ΄τη την επιλογή.Μήπως γνωρίζει κάποιος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγκατασταση το sony ericsson update service και οταν παω να το τρεξω μου λεει could not locate a java virtual machine! τι να κανω? ξερει καποιος? εκανα και update το java μου αλλα τιποτα!

Επειδή την έχω πατήσει και εγώ απενεργοποίησε οτιδήποτε έχει να κάνει με προστασία του υπολογιστή σου.Antivirus, firewall,spyware,.... Κάποιο από αυτά δεν αφήνει το πρόγραμμα να λειτουργίσει.

Ειδικά αν έχεις το panta κάντω disable.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και καλό σήμα να έχει το κινητό διέκοπτε τις κλήσεις. Μάλλον είχε μεγάλο refresh rate του σήματος με αποτέλεσμα την παραμικρή μεταβολή στο δίκτυο να την έβλεπε σαν διακοπή και να τερμάτιζε την κλήση. Φαίνεται ότι όντως έπεσες σε καλή παρτίδα και ήσουν από αυτούς που δεν είχαν πρόβλημα.

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τις κλήσεις... Στα καλά καθούμενα τερματίζονται με φουλ σήμα!!!

Ήταν orange το τηλέφωνο και του άλλαξα γλώσσα σε ένα μαγαζί με κινητά.Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση μετά μόνος μου αλλά δεν υπήρχαν μετά ελληνικά.Έκανα και ρισετ αλλά τίποτα.Και αναγκάστηκα να ξαναπάω στο μαγαζί να μου περάσουν τα αλληνικά.

Υπάρχει καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τις κλήσεις... Στα καλά καθούμενα τερματίζονται με φουλ σήμα!!!

Ήταν orange το τηλέφωνο και του άλλαξα γλώσσα σε ένα μαγαζί με κινητά.Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση μετά μόνος μου αλλά δεν υπήρχαν μετά ελληνικά.Έκανα και ρισετ αλλά τίποτα.Και αναγκάστηκα να ξαναπάω στο μαγαζί να μου περάσουν τα αλληνικά.

Υπάρχει καμιά λύση;

Το πρόβλημά σου είναι ότι ακόμα τερματίζονται οι κλήσεις ή η γλώσσα; Για το πρώτο θα πρέπει να βεβαιωθείς ότι έχεις την R4DB005 που είναι και η τελευταία έκδοση.

 

Για το δεύτερο, όπως λεει και ο φίλος σε αυτό το post, με ένα διπλό update και ένα διπλό reset μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. :wacko: :wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1531525#post1531525

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να δείχνει την ώρα σαν screensaver δεν υπάρχει επιλογή.Τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει πουθενά.Αλλά ότι άλλη εικόνα και να βάλεις την δείχνει.Αλλά πρέπει να βάλεις τον φωτισμό να είναι ενεργός συνέχεια.

Αλήθεια τώρα που το έψαχνα δε βρίκα που είναι το μενού για αυ΄τη την επιλογή.Μήπως γνωρίζει κάποιος;

ki ego pou to epsaksa den exei tetoia epilogi exei mono gia foteinotita othonis!!!

:( :( :(

krima!:mad:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

ki ego pou to epsaksa den exei tetoia epilogi exei mono gia foteinotita othonis!!!

:( :( :(

krima!:mad:

Και εγώ μόνο τη φωτεινότητα βρίσκω.Μήπως είναι μια επιλογή που με την αναβάθμηση χάνεται(λέω τώρα εγώ).Γιατί μου φαίνεται παράξενο να μην έχει επιλογή για τον φωτισμό.Μήπως υπάρχει κανείς που δεν έχει κάνει την αναβάθμηση να κοιτάξει αν υπάρχει αυτή η επιλογή για τον φωτισμό στην έκδοση του λειτουργικού όπως το δίνει η SE στο κουτί του;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω.

Θελω να μου πειτε ειλικρινα αν το ηχειο που εχει ειναι καλυτερο και πιο δυνατο απο το Κ750.

 

Ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω.

Θελω να μου πειτε ειλικρινα αν το ηχειο που εχει ειναι καλυτερο και πιο δυνατο απο το Κ750.

 

Ευχαριστω.

Σαφώς και είναι.Πιο δυνατό και πιο καθαρός ήχος.:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι.Πιο δυνατό και πιο καθαρός ήχος.:D :D

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

hi! επειδη και εγω σκεφτομαι να το αγορασω (ειμαι μεταξυ αυτου κ w700i), αλλα παρακολουθωντας το forum εδω, μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι εχει αρκετα bugs και εχω τρομαξει. Εκτος απο την διαφορα τιμης με το w700i και το auto focus, (η εμφανιση ειναι υποκειμενικη-για μενα και τα 2 ειναι ΤΕΛΕΙΑ), αξιζει για καποιον αλλο παραπανω λογο το w810i?

thanx

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

hi! επειδη και εγω σκεφτομαι να το αγορασω (ειμαι μεταξυ αυτου κ w700i), αλλα παρακολουθωντας το forum εδω, μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι εχει αρκετα bugs και εχω τρομαξει. Εκτος απο την διαφορα τιμης με το w700i και το auto focus, (η εμφανιση ειναι υποκειμενικη-για μενα και τα 2 ειναι ΤΕΛΕΙΑ), αξιζει για καποιον αλλο παραπανω λογο το w810i?

thanx

 

Οι συσκευές που πωλούνται τώρα στα καταστήματα έχουν περασμένη την τελευταία έκδοση και δεν αντιμετωπίζουν κανένα απολύτως πρόβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν μπόρεσε κανείς να βρεί το Sony Ericsson Media Studio 2.5 ;

 

Τους συγχαίρω εκεί στην Makayama, δεν υπάρχει τπτ στο διαδύκτιο :(

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο μενα.

ενα σοβαρο προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο μου εχει εγκατεστημενο ηδη το νεοτερο λογισμικο και επομενως δεν κανει αναβαθμιση με το update service της ericsson.

και ειναι προβλημα γιατι το κινητο καθως το εχω αγορασει απο εξω δεν εχει ελληνικα και για να τα βαλω πρεπει να κανω αναβαθμιση (flash). δεν γινεται με καποιο τροπο να κανει αναβαθνιση ξανα την ιδια εκδοση??

τι μπορω να κανω?? (εκτος απο το να παω στο davinciteam).

ευχαριστω πολυ

Μη Δεχτείς Να Οριοθετήσεις Τα Όνειρά Σου Στο Πλαίσιο Του Εφικτού
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο μενα.

ενα σοβαρο προβλημα που εχω ειναι οτι το κινητο μου εχει εγκατεστημενο ηδη το νεοτερο λογισμικο και επομενως δεν κανει αναβαθμιση με το update service της ericsson.

και ειναι προβλημα γιατι το κινητο καθως το εχω αγορασει απο εξω δεν εχει ελληνικα και για να τα βαλω πρεπει να κανω αναβαθμιση (flash). δεν γινεται με καποιο τροπο να κανει αναβαθνιση ξανα την ιδια εκδοση??

τι μπορω να κανω?? (εκτος απο το να παω στο davinciteam).

ευχαριστω πολυ

Και γιατί δεν το πάς στη se να στο αναβαθμίσει?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου είναι ότι ακόμα τερματίζονται οι κλήσεις ή η γλώσσα; Για το πρώτο θα πρέπει να βεβαιωθείς ότι έχεις την R4DB005 που είναι και η τελευταία έκδοση.

 

Για το δεύτερο, όπως λεει και ο φίλος σε αυτό το post, με ένα διπλό update και ένα διπλό reset μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. :wacko: :wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1531525#post1531525

 

εμενα παντως επανηλθαν τα ελληνικα μετα απο αυτο.Απο εκει και περα το σημειωσα με κεφαλαια για να τονισω την προσοχη και σε αλλους ενδιαφερομενους:w00t: :tease: :dizzy: :elephant: :spider:

ειναι κακο και αδικο,μας κλεινουν το σκυλαδικο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...