Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιο κόλπο/ρύθμιση στη συσκευή έτσι ώστε όταν κλείνουμε το bluetooth handsfree και κάνει disconnect να κλείνει αυτόματα και το bluetooth του τηλεφώνου μετά από κάποια ώρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο κόλπο/ρύθμιση στη συσκευή έτσι ώστε όταν κλείνουμε το bluetooth handsfree και κάνει disconnect να κλείνει αυτόματα και το bluetooth του τηλεφώνου μετά από κάποια ώρα?

Τσου φίλε μου...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο κόλπο/ρύθμιση στη συσκευή έτσι ώστε όταν κλείνουμε το bluetooth handsfree και κάνει disconnect να κλείνει αυτόματα και το bluetooth του τηλεφώνου μετά από κάποια ώρα?

Σαν επιλογή δεν υπάρχει. Ούτως ή άλλως όμως το bluetooth όταν δεν εκπέμπει/δέχεται πέφτει σε power save οπότε δεν επιβαρύνει πολύ την διάρκεια της μπαταρίας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να κανεις hard reset στο Κ810i

Ευχαριστω

Εδω μιλαμε για το w810i.

 

στο ερωτημα σου τωρα..ΝΑΙ γινετε,μενου-ρυθμισεις-γενικες-επαναφορα αρχικων ρυθμισεων(κωδικος 0000).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mα καινουριο υποτιθεται οτι μου εδωσαν φιλε μου!!!! Το κινητο σε λειτουργειες και μενου και λοιπα ειναι αψογο και ειναι και πανεμορφο. Γι'αυτο δεν το εχω πεταξει ακομα. Αλλα τι να το κανεις;;;; ΔΟΥΛΕΥΕΙ; ΟΧΙ!!!!!!!! Προβλημα με το ακουστικο στο αλλαζουν με το στανιο, σου δινουν καινουριο παλι προβλημα με ακουστικο και το κουμπι της καμερας αυτη την φορα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην μου πειτε οτι πιστευει κανενας οτι ειναι καινουργια αυτα που δινουν;;;;; Ανακατασκευασμενα μαλλον θα ειναι.... Μετα τις γιορτες θα παει στην sony ericsson αλλα ξερω οτι παλι για πολλοστη φορα θα πουν οτι δεν εχει τιποτα.... Οχι μαγκες. Με το παλαιμαχο Panasonic X70 δεν ειχα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ! Με το GX25; ΤΙΠΟΤΑ! Mε οτι τελοσπαντων εκτος sony ericsson μια χαρα! Και οποτε χρειαστηκε κατι σε καποια αντιπροσωπεια, εκαναν δουλεια! Δεν το πεταξαν σε μια ακρη να το ξαναδωσουν πισω οπως ηταν!!!!

Εδω ειναι κοροιδια καθε φορα που τους πας κατι λενε οτι ειναι μια χαρα και στο κανουν update απλα...... Απαραδεκτοι επιεικως.....

 

Καλησπερα παιδια. Τελικα η Sony Ericsson ειναι απολυτα προβλεψιμη.... Το κινητο εννοειται πηγε για service αλλα ακομα περισσοτερο εννοειται και εξυπακουεται οτι η Sony Ericsson δεν βρηκε κανενα προβλημα. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν το κοιταξαν καν.....

Το κινητο κανει ακριβως τα ιδια. Απιστευτα ενοχλητικο buzzing απο τον πομποδεκτη στο ακουστικο την ωρα που μιλας (ειδικα οταν εχει απολυτη ησυχια βλαστημας την ωρα και την στιγμη....), και ακομα χειροτερα, αδυναμια να τραβηξει φωτογραφιες εστω και αν το κανει αυτο μια στις δεκα φορες. Κανει autofocus και εκει πατας να τραβηξει φωτο, αλλα σταματαει και επανερχεται στην κατασταση που ηταν πριν πατησεις για autofocus..... Αισχος! Εκανα hard reset χωρις αποτελεσμα. Το κινητο πολυ απλα ειχε προβλημα απο την μερα που το πηρα, και αυτο που "αντικατεστησαν" απο την Sony Ericsson οχι μονο δεν πρεπει να ηταν καινουριο αλλα ειχε και αλλη (χειροτερη οπως αποδειχθηκε) βλαβη στο κουμπι της καμερας. Απαραδεκτο επιεικως, και ακομα περισσοτερο απαραδεκτη η Sony Ericsson που ΑΡΝΕΙΤΑΙ να παραδεχθει το προβλημα του κινητου. Εγω προσωπικα αν και εχω αλλο εναν χρονο περιπου εγγυηση, δεν ξαναασχολουμαι....

Και το καλο; Πηρα ενα motorola w270 της πλακας με 44€ το οποιο παιζει και mp3 και εχει και ραδιοφωνο και δεν κανει το πα-ρα-μι-κρο!!!! Δυστυχως το w810 μαλλον θα παει στα χερια καποιου εμπορα που θα το αγορασει για φραγκοδιφραγκα..... Δεν πειραζει Sony Ericsson, μαλλον ειχα δικιο τελικα οταν ελεγα οτι το τελευταιο πραγματικα καλο τηλεφωνο ηταν το θεικο Τ39!!!!!!!

 

Υ.Γ. Αν εχετε μια τελευταια προταση, η υποδειξη για το τι μπορω να κανω με την καμερα του και το προβλημα της (φυσιολογικο δεν νομιζω να ειναι να χανει το autofocus και να επιστρεφει στην προηγουμενη κατασταση) πριν το σκοτωσω για 40€ (και πολλα λεω) παρακαλω θα ηθελα να μου πειτε.....

Ευχαριστω!

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τελικα η Sony Ericsson ειναι απολυτα προβλεψιμη.... Το κινητο εννοειται πηγε για service αλλα ακομα περισσοτερο εννοειται και εξυπακουεται οτι η Sony Ericsson δεν βρηκε κανενα προβλημα. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν το κοιταξαν καν.....

Το κινητο κανει ακριβως τα ιδια. Απιστευτα ενοχλητικο buzzing απο τον πομποδεκτη στο ακουστικο την ωρα που μιλας (ειδικα οταν εχει απολυτη ησυχια βλαστημας την ωρα και την στιγμη....), και ακομα χειροτερα, αδυναμια να τραβηξει φωτογραφιες εστω και αν το κανει αυτο μια στις δεκα φορες. Κανει autofocus και εκει πατας να τραβηξει φωτο, αλλα σταματαει και επανερχεται στην κατασταση που ηταν πριν πατησεις για autofocus..... Αισχος! Εκανα hard reset χωρις αποτελεσμα. Το κινητο πολυ απλα ειχε προβλημα απο την μερα που το πηρα, και αυτο που "αντικατεστησαν" απο την Sony Ericsson οχι μονο δεν πρεπει να ηταν καινουριο αλλα ειχε και αλλη (χειροτερη οπως αποδειχθηκε) βλαβη στο κουμπι της καμερας. Απαραδεκτο επιεικως, και ακομα περισσοτερο απαραδεκτη η Sony Ericsson που ΑΡΝΕΙΤΑΙ να παραδεχθει το προβλημα του κινητου. Εγω προσωπικα αν και εχω αλλο εναν χρονο περιπου εγγυηση, δεν ξαναασχολουμαι....

Και το καλο; Πηρα ενα motorola w270 της πλακας με 44€ το οποιο παιζει και mp3 και εχει και ραδιοφωνο και δεν κανει το πα-ρα-μι-κρο!!!! Δυστυχως το w810 μαλλον θα παει στα χερια καποιου εμπορα που θα το αγορασει για φραγκοδιφραγκα..... Δεν πειραζει Sony Ericsson, μαλλον ειχα δικιο τελικα οταν ελεγα οτι το τελευταιο πραγματικα καλο τηλεφωνο ηταν το θεικο Τ39!!!!!!!

 

Υ.Γ. Αν εχετε μια τελευταια προταση, η υποδειξη για το τι μπορω να κανω με την καμερα του και το προβλημα της (φυσιολογικο δεν νομιζω να ειναι να χανει το autofocus και να επιστρεφει στην προηγουμενη κατασταση) πριν το σκοτωσω για 40€ (και πολλα λεω) παρακαλω θα ηθελα να μου πειτε.....

Ευχαριστω!

 

Εγώ φίλε μου το έχω ήδη 2 χρόνια το κινητό.

Οσον αφορά τον ήχο που λες με τα ακουστικά έχεις απόλυτο δίκιο γι'αυτό κι εγώ όταν θέλω να ακούσω κάτι (όταν δεν είμαι σε δημόσιο χώρο φυσικά) ανοίγω το εξωτερικό ηχείο και έχω την ησυχία μου...

Συμφωνώ και για το 2ο με τον φακό αλλά σε εμένα δεν μου το κάνει τόσο συχνά...

Κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει με το κλείστρο...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να αυξηθεί η ένταση του κινητού...

Γιατί κάθε άλλο παρά walkman μου θυμίζει...

Δεν με κουφαίνει κιόλας που λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω το κινητό 1 χρόνο και κάτι μήνες (ήμουν από τους τελευταίους μάλλον, αγοραστές του) και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Με τον ήχο το μόνο σπαστικό είναι κατά τη διάρκεια του ραδιοφώνου που κάνει αυτό το μπιζ που και που και σαν λύση κλείνω το ράδιο και στα καπάκια το ξανά ανοίγω (μέχρι να το ξανακάνει). Η κάμερα ποτέ δε μου έβγαλε πρόβλημα. Ίσα ίσα έχω περάσει και drivers που την πειράζουν και έχω τρομερή απόδοση στις φωτογραφίες μου. Να ήμουν τόσο τυχερός; όταν μιλάω δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να ακούω. Όσο αφορά το walkman έχει απίστευτη ποιότητα μαζί με τα ακουστικά τα μαμίσια.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να αυξηθεί η ένταση του κινητού...

Γιατί κάθε άλλο παρά walkman μου θυμίζει...

Δεν με κουφαίνει κιόλας που λέμε...

εγω το κινητο το εχω 2 χρονακια,το κινητο δεν εχει "κρασαρει" ποτε!

τωρα..ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με ολο το συνολο και με ενα εξτρα σετ ακουστικων εχω τον ηχο που θελω.

απο αλλα κινητα mp3 το θεωρω το καλυτερο.αν ψαχνεις κατι καλυτερο.η αλλαζεις ακουστικα η αγοραζεις ενα mp3 player.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kι εγω ειχα πολυ θετικη εμπειρια με το W810.

Τωρα πια θελοντας να το κρατησω το εχω φυλαξει στο κουτι του, μετα απο 1μιση χρονο χρησης. Μιας και το ειχα παντα σε θηκη, ειναι σε αψογη κατασταση εμφανισιακα.

Ο διαδοχος του ειναι το Κ800, μιας και προτεραιοτητα σε αυτη τη φαση δινω στην καμερα και οχι στο ΜΡ3.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω το κινητό 1 χρόνο και κάτι μήνες (ήμουν από τους τελευταίους μάλλον, αγοραστές του) και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Με τον ήχο το μόνο σπαστικό είναι κατά τη διάρκεια του ραδιοφώνου που κάνει αυτό το μπιζ που και που και σαν λύση κλείνω το ράδιο και στα καπάκια το ξανά ανοίγω (μέχρι να το ξανακάνει). Η κάμερα ποτέ δε μου έβγαλε πρόβλημα. Ίσα ίσα έχω περάσει και drivers που την πειράζουν και έχω τρομερή απόδοση στις φωτογραφίες μου. Να ήμουν τόσο τυχερός; όταν μιλάω δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να ακούω. Όσο αφορά το walkman έχει απίστευτη ποιότητα μαζί με τα ακουστικά τα μαμίσια.

 

Κι εμένα το παθαίνει. Βγάζω τα ακουστικά από την συσκευή και τα ξαναβάζω πριν κλείσει το ράδιο. Ούτε αναβάθμιση το έλυσε ούτε τίποτα, κάτι ηλεκτροστατικό μοιάζει να είναι :mad::mad::mad:

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το παθαίνει. Βγάζω τα ακουστικά από την συσκευή και τα ξαναβάζω πριν κλείσει το ράδιο. Ούτε αναβάθμιση το έλυσε ούτε τίποτα, κάτι ηλεκτροστατικό μοιάζει να είναι :mad::mad::mad:

Πρέπει να το έχουν αρκετοί αυτό το bug. Σήμερα (δεν ξέρω από πότε ήταν διαθέσιμη) έκανα αναβάθμιση, μιας που το θυμήθηκα. Δεν άκουσα όμως ακόμη μουσική από ράδιο να δω αν το κάνει πάλι. Πως βλέπουμε είπαμε την έκδοση;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε είπαμε την έκδοση;

Μενου--ρυθμισεις--γενικες--update service--εκδοση λογισμικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μενου--ρυθμισεις--γενικες--update service--εκδοση λογισμικου.

Πράγματι... σε ευχαριστώ πολύ! Και μιας που γίνεται κουβέντα, σήμερα έκανα αναβάθμιση σε αυτήν:

CXC1250316/R4EA031

Γνωρίζεις σε τι διαφέρει από τις προηγούμενες; διορθώνει (πχ) το μπζζζζζ του ραδιοφώνου όταν ακούς τον αγαπημένο σου σταθμό;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... σε ευχαριστώ πολύ! Και μιας που γίνεται κουβέντα, σήμερα έκανα αναβάθμιση σε αυτήν:

CXC1250316/R4EA031

Γνωρίζεις σε τι διαφέρει από τις προηγούμενες; διορθώνει (πχ) το μπζζζζζ του ραδιοφώνου όταν ακούς τον αγαπημένο σου σταθμό;

Μπααααα, δεν νομίζω. Η SE ποτέ δεν θεώρησε το συγκεκριμένο θέμα ως πρόβλημα οπότε δεν θα έκανε κάτι για να το διορθώσει. Άσε που δεν το κάνουν όλα αλλά κάποια που είναι κατασκευασμένα στο.... Τιμπουκτού!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου προφανώς είναι από εκεί... πάλι το κάνει γ@μώτο. Θα το αντέξω πάντως.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από 3,5 χρόνια χρήσης και βασανισμού το κινητάκι παρέδωσε πνεύμα. Την Παρασκευή άρχισε να μην κουδουνίζει, το Σάββατο που δοκίμασα να το φορτίσω δεν φόρτιζε και όταν το έκλεισα δεν ξανά άνοιξε ποτέ. Πιθανότατα λόγω υγρασίας (όλο αυτό τον καιρό το έπαιρνα μαζί μου στις προπονήσεις οπότε έχει πιεί άπειρα λίτρα ιδρώτα!!!).

 

Υ.Γ.: Αυτή τη στιγμή έχω ένα παλιό ΝΟΚΙΑ. Κατάντια...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

erwthsh genikh gia ta walkman kinhta ths sony ericsson:

 

o mp3 player pou exoun mporei na pai3ei ta tragoudia opws tou ta anebazei kaneis (px an tou perasei kaneis 4 folders, na arxisei me ola tou prwtou, tou deuterou kok) h ta diabazei ola (ane3arthta apo folder) kai ta paizei alfabhtika (ana onoma h mp3 tag id)???

Link to comment
Share on other sites

erwthsh genikh gia ta walkman kinhta ths sony ericsson:

 

o mp3 player pou exoun mporei na pai3ei ta tragoudia opws tou ta anebazei kaneis (px an tou perasei kaneis 4 folders, na arxisei me ola tou prwtou, tou deuterou kok) h ta diabazei ola (ane3arthta apo folder) kai ta paizei alfabhtika (ana onoma h mp3 tag id)???

Μπορεις να κανεις λιστα και να βαλεις οτι τραγουδια θελεις εσυ.τωρα μπορεις να ακουσεις τα κομματια ξεχωριστα και ολα μαζι.μπορεις τυγχαια,μπορεις με επαναληψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια εγω εχω προβλημα με το σημα!Το χανει σιγα-σιγα δηλαδη πεφτει γραμμουλα-γραμμουλα και το κανει οποτε το θυμηθει!Μετα απο 5 δευτερα το ξαναβρισκει!Ειναι κριμα να μεινει στο συρταρι το τηλεφωνακι γτ με εχει βολεψει!

Μπορει να βοηθησει κανεις?Τί φταιει?Εχω δοκιμασει διαφορες sim πανω!Αλλα τα ιδια!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω προβλημα με το σημα!Το χανει σιγα-σιγα δηλαδη πεφτει γραμμουλα-γραμμουλα και το κανει οποτε το θυμηθει!Μετα απο 5 δευτερα το ξαναβρισκει!Ειναι κριμα να μεινει στο συρταρι το τηλεφωνακι γτ με εχει βολεψει!

Μπορει να βοηθησει κανεις?Τί φταιει?Εχω δοκιμασει διαφορες sim πανω!Αλλα τα ιδια!

Αλλαζεις το "τσιπ" της κεραιας,δεν φταινε η sim

Με την πολυχρησια και μετα απο καμια γερη πτωση..μπορεις να παθεις αυτην την "ζημια",εγω το ιδιο ειχα αντιμετωπισει σε παλιοτερο κινητο,ενω εδειχνε οτι ειχα σημα..μολις ερχοταν μια κληση,με πεταγε εκτος δικτυου.

αλλαξα κεραια..και το προβλημα λυθηκε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις το "τσιπ" της κεραιας,δεν φταινε η sim

Με την πολυχρησια και μετα απο καμια γερη πτωση..μπορεις να παθεις αυτην την "ζημια",εγω το ιδιο ειχα αντιμετωπισει σε παλιοτερο κινητο,ενω εδειχνε οτι ειχα σημα..μολις ερχοταν μια κληση,με πεταγε εκτος δικτυου.

αλλαξα κεραια..και το προβλημα λυθηκε.:)

που μπορω να βρω αυτο το τσιπ που λες?Ηδη του εκανα μια ολικη επεμβαση απο μαυρο σε λευκο απο ebay και ειναι μουρη!Σαν καινουριο!Plz help me!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω αυτο το τσιπ που λες?Ηδη του εκανα μια ολικη επεμβαση απο μαυρο σε λευκο απο ebay και ειναι μουρη!Σαν καινουριο!Plz help me!

Σε μαγαζια με ανταλλακτικα για κινητα τηλεφωνα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...