Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άφησε το να φορτίσει για περίπου 4 ώρες. Προσπάθησε τις επόμενες τρεις τέσσερις φορές να αποφορτίσεις και να φορτίσεις πλήρως τη μπαταρία. Η πλήρης απόδοση της θα φανεί μετά τις 4 φορτίσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερωτηση...

Αναφερετε τα flash themes οτι δεν παιζουν ή δεν τα δεχονται η VL συσκευες αν καταλαβα καλα.

 

Οταν λετε flash themes ειναι αυτα που το wallpaper ειναι κινουμενα γραφικα;

Διοτι αν ειναι ετσι το δικο μου εχει κατι κινουμενα themes equaliser, orbit

 

sorry αν δεν καταλαβα καλα :)

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

να το παω δηλ. στην vodafone και να ζητησω να κανουν αναβαθμιση ?πολυ περιεργο προβλημα παντως κανει κανονικα εξερχομενες κλησεις απο το bluetooth και κολαει στις εισερχομενες , σκεφτομουν να παρω bluetooth της ericsson μηπως ειναι απο εκει αλλα μην το πληρωσω τσαμπα

Γενικότερα στις μέρες μας όλες οι συσκευές bluetooth είναι συμβατές μεταξύ τους ανεξέρτητα από την κατασκευάστρια εταιρία.Οπότε αν έχεις πρόβλημα με μια συσκευή θα έχεις και με άλλες.το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στη VD μαζί με το handsfree και να το δουν εκεί.Γιατί από αυτά που λες 100% χρειάζεται αναβάθμηση η συσκευή σου.

Να κανω μια ερωτηση...

Αναφερετε τα flash themes οτι δεν παιζουν ή δεν τα δεχονται η VL συσκευες αν καταλαβα καλα.

 

Οταν λετε flash themes ειναι αυτα που το wallpaper ειναι κινουμενα γραφικα;

Διοτι αν ειναι ετσι το δικο μου εχει κατι κινουμενα themes equaliser, orbit

 

sorry αν δεν καταλαβα καλα :)

Ακριβώς.Τα flash themes είναι αυτά με τις κινούμενες εικόνες στα menu.

Τα προεγκατεστημένα flash themes που παίζει έιναι αυτά που του έχει περάσει η VD.Αν όμως θελήσεις να πάρεις ένα flash theme από μια unbranded συσκευή ενός φίλου σου τότε δεν θα τα παίζει.Αυτό είναι το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Τα flash themes είναι αυτά με τις κινούμενες εικόνες στα menu.

Τα προεγκατεστημένα flash themes που παίζει έιναι αυτά που του έχει περάσει η VD.Αν όμως θελήσεις να πάρεις ένα flash theme από μια unbranded συσκευή ενός φίλου σου τότε δεν θα τα παίζει.Αυτό είναι το πρόβλημα.

 

Thanks :)

Ακομη δεν ετυχε να δοκιμασω να παρω απο αλλη συσκευη, παντως οσα κατεβασα απο το internet τα παιρνει μια χαρα...

 

http://www.shieldzone.com/item_description/SONW810I.html

Πολυ καλη λυση για προστασια οθονης ή ακομη και ολοκληρου του κινητου.

Το εχει δοκιμασει ο ξαδερφος μου και ειλικρινα δεν καταλαβαινεις διαφορα στην οθονη... καμια σχεση με τα πλαστικα εργοστασιακα καλυματα που θελεις τοσο πολυ να τα βγαλεις για να απολαυσεις την οθονη αλλα κανεις υπομονη μπας και γλυτωσεις καμια γρατζουνια απτις πρωτες μερες που πονανε ΠΟΛΥ :cry:

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Thanks :)

Ακομη δεν ετυχε να δοκιμασω να παρω απο αλλη συσκευη, παντως οσα κατεβασα απο το internet τα παιρνει μια χαρα...

 

http://www.shieldzone.com/item_description/SONW810I.html

Πολυ καλη λυση για προστασια οθονης ή ακομη και ολοκληρου του κινητου.

Το εχει δοκιμασει ο ξαδερφος μου και ειλικρινα δεν καταλαβαινεις διαφορα στην οθονη... καμια σχεση με τα πλαστικα εργοστασιακα καλυματα που θελεις τοσο πολυ να τα βγαλεις για να απολαυσεις την οθονη αλλα κανεις υπομονη μπας και γλυτωσεις καμια γρατζουνια απτις πρωτες μερες που πονανε ΠΟΛΥ :cry:

 

εγω τα πλαστικα τα βγαζω αμεσως μολις παρω το κινητο...:rolleyes: δεν μπορω,θελω να το βλεπω ομορφο...:p

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Επισης και κατι αλλο που παρατηρησα στον MyPhoneExplorer:

Στο k700i η ποιοτητα του σηματος ηταν καρφι στο 100% πραγμα που δεν συμβαινει με το w810i το οποιο παιζει σε αρκετα χαμηλοτερα ποσοστα...

Το πρόβλημα με το σήμα είναι παλιό bug της συσκευής που έχει διορθωθεί με την τελευταία αναβάθμηση.Αν δεν έχει περασμένη την έκδοση EA031 τότε κάνε μια αναβάθμηση και θα δεις που θα φτιάξει.εμένα προσωπικά το σήμα μέσα στην Αθήνα είναι μόνιμα στις 5 γραμμές ενω παλαιότερα είχα μεγάλο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σημα ειναι παντα στις 5 γραμμες αλλα στο MyPhoneExplorer δειχνει χαμηλοτερα ποσοστα...γιατι αλλη η κλιμακα των 5 γραμμων και αλλο το ποσοστο % πχ οι 5 γραμμες μπορει να ειναι απο 85-100%

Οσο για το update δυστυχως εχω VL οποτε..... R4CE012 ειναι η τελευταια αρα δεν παιζει αναβαθμιση.

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα πάρω το κινητο σε λίγες μέρες μάλλον. Θα χρειαστεί να του κάνω αναβάθμιση? Το πρόβλημα με τα Ελληνικά λύθηκε ή χρειάζεται service μετα το update?

Το update είναι καλό να το κάνεις είτε έχει πρόβλημα είτε όχι.

Το update μόνο καλό κάνει. Κακό δεν κάνει.;)

 

Thanks :)

Ακομη δεν ετυχε να δοκιμασω να παρω απο αλλη συσκευη, παντως οσα κατεβασα απο το internet τα παιρνει μια χαρα...

Δεν εννοεί τα κινούμενα wallpapers.

Μιλάει για το κεντρικό menu.

Για να καταλάβεις κοίτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί τα κινούμενα wallpapers.

Μιλάει για το κεντρικό menu.

Για να καταλάβεις κοίτα

 

 

Μολις μου εδωσες εναν πολυ καλο λογο να σκεφτω σοβαρα το να κανω de-brand το κινητο.... παρολο το ρισκο και του οτι μολις το πηρα......

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εδωσες εναν πολυ καλο λογο να σκεφτω σοβαρα το να κανω de-brand το κινητο.... παρολο το ρισκο και του οτι μολις το πηρα......

Αστο καλυτερα οπως ειναι..! δεν αξιζει ο κοπος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να επανέλθω στις ερωτήσεις για τα bluetooth ακουστικά...

 

Έχω και εγώ το w810i το οποίο ως γνωστό δεν είναι A2DP.

 

Αν πάρω τα ΗΒΗ-970 ακουστικά της ΣΕ τα οποία επικοινωνούν με το παραπάνω πρωτόκολλο τι θα συμβεί όταν τα κανω PAIR;

 

1) Δε θα επικοινωνεί καθόλου το κινητό με τα ακουστικά; ή

2) Θα επικοινωνεί πλήρως αλλά μονοφωνικά και στα 2 ακουστικά; ή

3) Θα ακούγεται η μουσική - συνομιλία από το ένα μόνο ακουστικό;

 

Τι ισχύει βρε παιδιά; Πείτε μου αν γνωρίζετε για να μην τα πάρω τσάμπα!

 

Μπορεί να γίνει κάποιο patch, flash στο κινητό να υποστηρίζει A2DP?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πήρα κι εγώ το κινητάκι.

Είναι πραγματικά πανέμορφο. Όμως...... το d-pad τρίζει ολόκληρο :cry:

Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή για όνομα. Ούτε 5 λεπτά δεν το χρησιμοποίησα.

Απαντήστε μου pleaseeeeeeeee

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πήρα κι εγώ το κινητάκι.

Είναι πραγματικά πανέμορφο. Όμως...... το d-pad τρίζει ολόκληρο :cry:

Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή για όνομα. Ούτε 5 λεπτά δεν το χρησιμοποίησα.

Απαντήστε μου pleaseeeeeeeee

και σε μένα τρίζει. και μερικά κουμπιά τρίζουν. ρελάξ...όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελιά για την προστασια οθόνης.... υπομονη κανα μηνα μεχρι να ερθει.... Ελπιζω να αντεξω και να μην βγαλω το αρχικο καλυμμα και φαω καμια γραντζουνιά....
Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τρίζει. και μερικά κουμπιά τρίζουν. ρελάξ...όλα οκ.

Στο δικό μου που το έχω ένα χρόνο περίπου δεν παρουσιάζει κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα με τρίξιμο.

Παιδια, να επανέλθω στις ερωτήσεις για τα bluetooth ακουστικά...

 

Έχω και εγώ το w810i το οποίο ως γνωστό δεν είναι A2DP.

 

Αν πάρω τα ΗΒΗ-970 ακουστικά της ΣΕ τα οποία επικοινωνούν με το παραπάνω πρωτόκολλο τι θα συμβεί όταν τα κανω PAIR;

 

1) Δε θα επικοινωνεί καθόλου το κινητό με τα ακουστικά; ή

2) Θα επικοινωνεί πλήρως αλλά μονοφωνικά και στα 2 ακουστικά; ή

3) Θα ακούγεται η μουσική - συνομιλία από το ένα μόνο ακουστικό;

 

Τι ισχύει βρε παιδιά; Πείτε μου αν γνωρίζετε για να μην τα πάρω τσάμπα!

 

Μπορεί να γίνει κάποιο patch, flash στο κινητό να υποστηρίζει A2DP?

Το handsfree θα λειτουργεί κανονικότατα μόνο που δεν θα μπορείς να ακούς μουσική μέσο αυτού καθόλου.

Δηλαδή και κλήσεις θα δέχεσαι και κλήσεις θα κάνεις τις οποίες θα ακούς στερεοφωνικά, και όταν πας να το κάνεις synchronise με το τηλέφωνο δεν θα έχεις απολύτος κανένα πρόβλημα.

Κάποιο patch ή οτιδήποτε άλλο δεν παίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, έστω και αν είναι απογοητευτική.

 

Καλά ούτε κανένα 9Volto δεν μπορεί να το κάνει patch - flash?

 

Απ' ότι έχω διαβάσει στα ξένα forums δεν είναι θέμα hardware αλλά κάποιου bluetooth profile που προστίθεται με firmware upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, έστω και αν είναι απογοητευτική.

 

Καλά ούτε κανένα 9Volto δεν μπορεί να το κάνει patch - flash?

 

Απ' ότι έχω διαβάσει στα ξένα forums δεν είναι θέμα hardware αλλά κάποιου bluetooth profile που προστίθεται με firmware upgrade.

Το θέμα όμως είναι ότι και έστω ότι υπάρχει κάποιο patch σε κάποιο no official site και το περνάς και δουλεύει το ασύρματο bluetooth.Θα έβαζες ποτέ (και καθένας μας) σε κίνδυνο τα 2 χρόνια εγγύηση του κινητού.

Εγώ προσωπικά όχι.

Αλλά αυτό είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, αλλά το βρίοσκω πολύ εκνευριστικό να κουβαλάω όλα αυτά τα κορδόνια των ακουστικών για να ακούσω μουσική σε ένα WALKMAN κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, αλλά το βρίοσκω πολύ εκνευριστικό να κουβαλάω όλα αυτά τα κορδόνια των ακουστικών για να ακούσω μουσική σε ένα WALKMAN κινητό!

Το ξέρω.Και εμένα με εκνευρίζει.:mad:

Αλλά πιστεύω πως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ομως...... το d-pad τρίζει ολόκληρο :cry:

Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή για όνομα. Ούτε 5 λεπτά δεν το χρησιμοποίησα.

Απαντήστε μου pleaseeeeeeeee

 

Δεν πας να το κοιτάξεις; Από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι τρίζει αρκετά. Δεν μου ακούγεται και πολύ φυσιολογικό για καινούριο κινητό.

 

@KostaKosta

 

Όπως σου είπε και ο tria12345_ με τις βασικές λειτουργίες του hands free δεν θα έχεις πρόβλημα. Ασύρματη μουσική όμως δεν θα μπορέσεις να ακούσεις.

 

Πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα ο καθένας λεει το μακρύ και το κοντό του.

 

Η επισημη ανακοίνωση της SE είναι ότι δεν γίνεται λόγω ελλείψεων στο hardware.

 

Κάποιοι χρήστες λένε ότι το A2DP είναι καθαρά θέμα software και προσθήκης προφίλ στο bluetooth κι ότι η SE δεν κάνει software upgrade του W810 για να πουλάει καινούριες συσκευές.

 

Ξέρεις πως θα μάθουμε την αλήθεια; Μόνο αν φλασάρουμε το W810 με το λογισμικό του W610 που έχουν ίδιο hardware και το δεύτερο υποστηρίζει A2DP!!!

 

Προσωπικά προσπάθησα να προγραμματίσω το 810 να μου κάνει streaming video μέσω της κάμερας του αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να ελέγχω την κάμερα ασύρματα και στη συνέχεια να στέλνω το τελικό αρχείο ασύρματα σε κάποιο υπολογιστή. Όχι όμως streaming...

 

Περισσότερα εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πας να το κοιτάξεις; Από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι τρίζει αρκετά. Δεν μου ακούγεται και πολύ φυσιολογικό για καινούριο κινητό.

 

Έχεις δίκιο. Πριν από λιγο τηλεφώνησα στην sony ericsson και μου είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό το τρίκσιμο αυτό. Έχει πρόβλημα το καπάκι (μάλλον). Μου συνέστησαν ή να το πάω στους ίδιους ή στον Γερμανό από όπου και το αγόρασα. :( :( :( :(

Τί να πώ. Ούτε ένα 24ωρο δεν έκλεισα ρε γαμώτο!!!! :cry:

Θα μου το αντικαταστήσουν αραγε? :X

 

Εντωμεταξύ να ρωτήσω και κάτι ακόμα... Θέλω να βλέπω την ώρα όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής.. αυτό που είναι σαν screensaver. Πού βρίσκεται?? Ψάχνω.. ψάχνω, αλλά.. τίποτα!

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Πριν από λιγο τηλεφώνησα στην sony ericsson και μου είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό το τρίκσιμο αυτό. Έχει πρόβλημα το καπάκι (μάλλον). Μου συνέστησαν ή να το πάω στους ίδιους ή στον Γερμανό από όπου και το αγόρασα. :( :( :( :(

Τί να πώ. Ούτε ένα 24ωρο δεν έκλεισα ρε γαμώτο!!!! :cry:

Θα μου το αντικαταστήσουν αραγε? :X

 

Εντωμεταξύ να ρωτήσω και κάτι ακόμα... Θέλω να βλέπω την ώρα όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής.. αυτό που είναι σαν screensaver. Πού βρίσκεται?? Ψάχνω.. ψάχνω, αλλά.. τίποτα!

 

Δυστυχώς αυτό δεν θα το βρείς... απλά πατάς κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα και εμφανίζεται, αλλά δεν υπάρχει τρόπος ναι "παίζει" συνέχεια...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό δεν θα το βρείς... απλά πατάς κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα και εμφανίζεται, αλλά δεν υπάρχει τρόπος ναι "παίζει" συνέχεια...

 

Κι όμως το είδα σε έναν φίλο μου. Όταν τον ρώτησα πώς το έβαλε.. μου είπε ήταν από την αρχή που το αγόρασα... δεν έκανα τίποτα εγώ.

Εντωμεταξύ το έχει και το Κ700. Περίεργα πράγματα!!!

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως το είδα σε έναν φίλο μου. Όταν τον ρώτησα πώς το έβαλε.. μου είπε ήταν από την αρχή που το αγόρασα... δεν έκανα τίποτα εγώ.

Εντωμεταξύ το έχει και το Κ700. Περίεργα πράγματα!!!

 

Μήπως ο φίλος σου έχει Κ750 ??? :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανενας απο εσας την αναβαθμιση απο davinci ?αξιζει τον κοπο η υπαρχει κινδυνος να παρω το κινητο στο χερι , υπαρχει τροπος να κανω backup το υπαρχων soft ωστε να ξαναπεραστει μετα αν παει κατι στραβα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...