Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Αντιμέτωπιζω ακριβώς το ιδιο προβλημα με τον chkostas

Χτες το πήρα απο το e-shop και μου έβγαλε ακριβώς το ιδιο μηνυμα και το κινήτο δεν ανοιξε ποτέ.

Σημερα δεν μπορούσα να παώ λογω της πορείας αρα θα παώ αυριο.

Ανυσήχυσα τώρα :mad: ελπιζω να μήν μου πούν τιποτα λαλακίες και δεν το αλλάξουν :mad: :mad:

τι να τους πώ?

και δηλαδή τώρα θα πρέπει να το στείλουν στην Γερμανία για service?

Αν ειναι δυνατόν

Να χέσω το e-shop

chkostas αν μαθεις κατι ενημέρωσε και αν μπορείτε πειτε μου τι να τους πώ σε περιπτώση που αρχισούν τα μα μου

thanks

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Αντιμέτωπιζω ακριβώς το ιδιο προβλημα με τον chkostas

Χτες το πήρα απο το e-shop και μου έβγαλε ακριβώς το ιδιο μηνυμα και το κινήτο δεν ανοιξε ποτέ.

Σημερα δεν μπορούσα να παώ λογω της πορείας αρα θα παώ αυριο.

Ανυσήχυσα τώρα :mad: ελπιζω να μήν μου πούν τιποτα λαλακίες και δεν το αλλάξουν :mad: :mad:

τι να τους πώ?

και δηλαδή τώρα θα πρέπει να το στείλουν στην Γερμανία για service?

Αν ειναι δυνατόν

Να χέσω το e-shop

chkostas αν μαθεις κατι ενημέρωσε και αν μπορείτε πειτε μου τι να τους πώ σε περιπτώση που αρχισούν τα μα μου

thanks

Θα το πας και θα απαιτησεις αλλαγη,την δικαιουσε αλλωστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά έχει οδηγίες. Αλλά είπα πως είναι. Στα αγγλικά δεν έχει όπως είχε το k750i και το t310 που είχα. Μπορεί να μου πει κανείς τι DPY λέει το κουτί του (ο κωδικός δεν είναι προσωπικός όπως ο σειριακός);

Από ότι ξέρω από το CDA μπορείς να δεις αν το firmware που σου πέρασαν είναι για Ελλάδα ή έχουν κάνει βλακεία.

Για Ελλάδα πρέπει να έχεις CDA 102555/4. Οτιδήποτε άλλο δηλώνει διαφορετική χώρα.Και αν ισχύει αυτό και το έχεις αγορασμένο από Ελλάδα τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και μεγάλο θέμα.

Γιατί οποιοδήποτε τηλέφωνο έρχεται Ελλάδα με νόμιμη εισαγωγή πρέπει να έχει τα σωστά στοιχεία για την χώρα που γίνεται εισαγωγή.

Αν είναι λάθος τότε έχεις τα προβλήματα που περιγράφεις παραπάνω.

Γιατί ακόμα και αναβάθμηση να του κάνεις τότε επειδή βλέπει το CDA διαφορετικής χώρας τότε περνάει και αναβάθμηση για την άλλη χώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως που ειναι επισης απο e-shop γραφει 101 2974/18 R10B DE οποτε μαλλον απο γερμανία ειναι :mad:

Και βασικά και αλλη να μου φερούνε παλι απο Γερμανία θα είναι :!:

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εγω εχω το εξεις προβλημα , οταν εχω ενεργοποιημενο το bluetooth ακουστικο στις εισρχομενες κλησεις μου βγαζει μια ασπρη εικονα και κολαει , υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα ασυμβατοτητας η εχει προβλημα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως που ειναι επισης απο e-shop γραφει 101 2974/18 R10B DE οποτε μαλλον απο γερμανία ειναι :mad:

Και βασικά και αλλη να μου φερούνε παλι απο Γερμανία θα είναι :!:

Αν το έχεις αγοράσει στο κουτί του από το e-shop τότε πρέπει να τους το πας πίσω και να απαιτήσεις τα λεφτά σου ή να σου δώσουν μια συσκευή που να είναι για την Ελλάδα.Γιατί διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα με τις αναβαθμήσεις και τα Ελληνικά.Και από την άλλη δεν θα μπορείς να πίσεις και την SE για την αγορά της συσκευής από Ελλάδα.Μιας και το αποδεικτικό για την χώρα προέλευσης του τηλεφώνου είναι το CDA number.

καλησπερα , εγω εχω το εξεις προβλημα , οταν εχω ενεργοποιημενο το bluetooth ακουστικο στις εισρχομενες κλησεις μου βγαζει μια ασπρη εικονα και κολαει , υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα ασυμβατοτητας η εχει προβλημα το κινητο

Το πιθανότερο είναι να χρειάζεται μια αναβάθμηση το τηλέφωνο.Αν ήταν θέμα ασυμβατότητας τότε απλά δεν θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το bluetooth (δηλαδή να μην μπορείς να μιλήσεις μέσο αυτού) και όχι να κολάει το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα τ κινιτάκι...

 

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο πρωτη ματια...

 

ΜΝΠΩς ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΗΤΕ ΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΛΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ???:O

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που πήρατε τα "ομογενή" Κ750, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να απαιτήσετε άμεση αντικατάσταση με καινούρια, υπό την νομιμότατη απειλή της καταγγελίας στην προστασία καταναλωτή. Όλοι θυμόμαστε το πρόστιμο σε γνωστή αλυσίδα πριν λίγο καιρό... :wink:

Και αν δεν δεχτούν την αλλαγή, έτσι κι αλλιώς χαμένοι είστε, ας "τσούξουν" λίγο και οι πραγματικοί ένοχοι... απλά κάντε την καταγγελία. Καιρός να πάψει αυτό το πράγμα με τις μούφες προϊόντα που πληρώνουμε αδρά... και δε μιλάω μόνο για κινητά εδώ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα τ κινιτάκι...

 

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο πρωτη ματια...

 

ΜΝΠΩς ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΗΤΕ ΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΛΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ???:O

.Mεγεια σου.

προγραμματα ειναι στο γουστο του καθενος.τωρα αυτο που σου προτεινω ειναι να πεασεις παιχνιδια και θα βρεις αφθονα στο φορουμ και ενα tip για καλυτερη αποδοση μπαταριας ειναι να απενεργοποιησεις το gprs και να βαλεις την οθονη σε εξοικονομηση ενεργειας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εγω εχω το εξεις προβλημα , οταν εχω ενεργοποιημενο το bluetooth ακουστικο στις εισρχομενες κλησεις μου βγαζει μια ασπρη εικονα και κολαει , υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα ασυμβατοτητας η εχει προβλημα το κινητο

 

 

Επειδή κι εγω αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, μπορείς να μου πεις με τι μάρκα bluetooth handsfree χρησιμοποιείς το τηλεφωνο σου? Μήπως με το Samsung WEP 200 (το μικρούλι)?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα πάρω το κινητο σε λίγες μέρες μάλλον. Θα χρειαστεί να του κάνω αναβάθμιση? Το πρόβλημα με τα Ελληνικά λύθηκε ή χρειάζεται service μετα το update?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα πάρω το κινητο σε λίγες μέρες μάλλον. Θα χρειαστεί να του κάνω αναβάθμιση? Το πρόβλημα με τα Ελληνικά λύθηκε ή χρειάζεται service μετα το update?

Πρωτα θα το δουλεψεις και αν βγει στην πορεια κανενα bug τοτε να κανεις αναβαθμιση.παρτο με το καλο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.Mεγεια σου.

και ενα tip για καλυτερη αποδοση μπαταριας ειναι να απενεργοποιησεις το gprs και να βαλεις την οθονη σε εξοικονομηση ενεργειας.:)

 

το gprs γιατι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο?σε τι χρησιμευει?αν το απενεργοποιησω θα αλλαξει τιποτα?ποια ειναι η διαδρομη που θα ακολουθησω αν θελω να το απενεργοποιησω?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

το gprs γιατι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο?σε τι χρησιμευει?αν το απενεργοποιησω θα αλλαξει τιποτα?ποια ειναι η διαδρομη που θα ακολουθησω αν θελω να το απενεργοποιησω?

Το gprs θα σου χρησιμευσει εφοσον μπαινεις απο το κινητο στα διαδικτυο.τωρα αν το απενεργοποιησεις καλο θα ειναι.η διαδρομη ειναι μενου-->ρυθμισεις-->επικοινωνια δεδομενων-->προτιμηση υπηρεσιας-->μονο gsm! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγω αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, μπορείς να μου πεις με τι μάρκα bluetooth handsfree χρησιμοποιείς το τηλεφωνο σου? Μήπως με το Samsung WEP 200 (το μικρούλι)?

 

οχι εχω ενα bluetrek g2

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να χρειάζεται μια αναβάθμηση το τηλέφωνο.Αν ήταν θέμα ασυμβατότητας τότε απλά δεν θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το bluetooth (δηλαδή να μην μπορείς να μιλήσεις μέσο αυτού) και όχι να κολάει το κινητό.

να το παω δηλ. στην vodafone και να ζητησω να κανουν αναβαθμιση ?πολυ περιεργο προβλημα παντως κανει κανονικα εξερχομενες κλησεις απο το bluetooth και κολαει στις εισερχομενες , σκεφτομουν να παρω bluetooth της ericsson μηπως ειναι απο εκει αλλα μην το πληρωσω τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

το gprs γιατι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο?σε τι χρησιμευει?αν το απενεργοποιησω θα αλλαξει τιποτα?ποια ειναι η διαδρομη που θα ακολουθησω αν θελω να το απενεργοποιησω?

Για να λαμβάνεις μόνιμα MMS!!!

 

Χωρίς GPRS πάπαλα MMS. Αν δουλεύεις μόνο σε GSM τότε θα σου έρχεται ένα απλό sms ότι έχεις λάβει ένα mms κι ότι είναι αποθηκευμένο σε κάποια διεύθυνση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να λαμβάνεις μόνιμα MMS!!!

 

Χωρίς GPRS πάπαλα MMS. Αν δουλεύεις μόνο σε GSM τότε θα σου έρχεται ένα απλό sms ότι έχεις λάβει ένα mms κι ότι είναι αποθηκευμένο σε κάποια διεύθυνση.

 

Είσαι λίγο λάθος... κανονικά έρχονται τα mms και το gprs το έχω μόνιμα απενεργοποιημένο... απλά ενεργοποιείται αυτόματα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο λάθος... κανονικά έρχονται τα mms και το gprs το έχω μόνιμα απενεργοποιημένο... απλά ενεργοποιείται αυτόματα... :wink:

Α, μπράβο. Το είπες και μόνος σου. Ενεργοποιείται αυτόματα. Εγώ είπα ότι χωρίς gprs δεν παίζουν mms. Άλλου παπά ευαγγέλιο αν ενεργοποιείται αυτόματα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , το πήρα πριν 3 ώρες και δεν ξέρω τι παίζει με την 1η φόρτιση του κινητού! Να αφήσω την μπαταρία να τελειώσει έτσι όπως ήρθε απο το εργοστάσιο? Πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω μετα? Βοηθήστε!
Link to comment
Share on other sites

Άφησε το να φορτίσει για περίπου 4 ώρες. Προσπάθησε τις επόμενες τρεις τέσσερις φορές να αποφορτίσεις και να φορτίσεις πλήρως τη μπαταρία. Η πλήρης απόδοση της θα φανεί μετά τις 4 φορτίσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hello all...πλεον κατοχος του w810i απο το πουθενα..

Πηγε ο father να δει τι παιζει με τις επιδοτησεις τον εψησαν να αλλαξει

προγραμμα και για το δικο του κινητο και ετσι μας εκατσε τσαμπα το κουκλι...

 

Πανω στην ωρα φυσικα γιατι το k700i ειχε αρχισει να τα παιζει.... η μπαταρια με 2 γραμμες ηταν, με επαιρναν τηλ.μολις πηγαινα να απαντησω λες και μου το εκλειναν.... και μετα απο μερικα δευτερολεπτα εκλεινε το κινητο.... (θεμα μπαταριας πιστευω)anyway το ειχα βαρεθει κιολας....

 

Βεβαια ειναι VL η συσκευη με ολα τα παραποιημενα εικονιδια.....

Απο χθες εχω διαβασει πανω απο 100 σελιδες για να δω τι παιζει με το w810i και γενικα βλεπω οτι ολα καλα ;)

 

Η version μου ειναι R4CE012 (και απ'οτι καταλαβα ειναι κ η τελευταια μιας και το προγραμματακι εγραψε no updates available)

Οσο για τα droped calls θα εχω το νου μου και θα πω τις εμπειριες μου.....

 

Σκεφτηκα να βγαλω το Live (Εδω να σας ευχαριστησω ολους για ολα τα links κτλ γιατι μεσα σε ενα βραδυ αν το επαιρνα αποφαση θα μπορουσα να το κανω χαρη σε εσας :happy: :) )

Ομως μετα σκεφτηκα το εξης:

1)Ακυρωνεται η εγγυηση (πχ. στο k700i χαλασε το joystick και μου το αλλαξαν. Aν γινει κατι αντιστοιχο απο hardware πλευρας δε θα με καλυψουν επειδη πειραξα το software??)

2)Μεγαλο + το οτι τα mp3 δεν χρειαζεται να τα κλειδωσω πρωτου τα ανεβασω για να μπορω να τα χρησιμοποιησω

Αυτο μου εσπαγε τα νευρα πριν.....

 

Αυτα προς το παρων ... καλη συνεχεια σε ολους και thanks again για το τοσο χρησιμο forum :)

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Επισης και κατι αλλο που παρατηρησα στον MyPhoneExplorer:

Στο k700i η ποιοτητα του σηματος ηταν καρφι στο 100% πραγμα που δεν συμβαινει με το w810i το οποιο παιζει σε αρκετα χαμηλοτερα ποσοστα...

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...