Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5140 & Νεο 5140i


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia thelw kapois na mou pei 2 pragmata gia to kinhto

a)h bataria tou poso krataei

b)einai polyfoniko,posa kanalia exei omws?16?32?

c)o othonh tou einai kalyterh apo ta prohgoumena series 40?estw kai elaxista?

d)akougete to koudounisma dynata?

e)h synomilia pws einai?akous kai se akoune dynata kai kathara?

genika axizei ta lefta tou?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ikariwths ( 7 Νοέ. 2004 , 03:48)

 

paidia thelw kapois na mou pei 2 pragmata gia to kinhto

a)h bataria tou poso krataei

b)einai polyfoniko,posa kanalia exei omws?16?32?

c)o othonh tou einai kalyterh apo ta prohgoumena series 40?estw kai elaxista?

d)akougete to koudounisma dynata?

e)h synomilia pws einai?akous kai se akoune dynata kai kathara?

genika axizei ta lefta tou?

 

 

File mou apantw ta exhs:

a. Exei poly kalh diarkeia mpatarias.

b exei ligotera apo 16.

c. einai akribws h idia

d nai.

e.h synomilia einai kalh kai ka8arh.

 

elpizw na se katatopisa.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

an mporeis gine ligo pio safhs

poso dhl krataei h bataria tou me normal xrhsh?

dhl otan les pos exei ligotera apo 16?posa exei kai pws akougete?

eyxarhstw gia to xrono sou

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ikariwths ( 8 Νοέ. 2004 , 15:45)

 

an mporeis gine ligo pio safhs

poso dhl krataei h bataria tou me normal xrhsh?

dhl otan les pos exei ligotera apo 16?posa exei kai pws akougete?

eyxarhstw gia to xrono sou

 

 

Me kanonikh xrhsh 60-70 wres peripou.

 

exei poly ligotera apo 16 exei mono 4.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανείς το τηλέφωνο της nokia κάποιο 0800 είναι ,το είχα αλλά το έχω χάση ,το θέλω για τη είναι η μόνη που μπορούν να μας απαντήσουν για το GPS πότε και αν θα έρθει?????????

Τα nokia club δεν ξέρουν.

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To 5140 το έχει ο πατέρας μου και περιτό να σας πω, ότι δεν μου πολυαρέσει.Το πιό ''συναρπαστικό'' πράγμα στο πακέτο του όμως, είναι ένα οβάλ πλαστικό πραγματάκι που συνδιάζει μεγενθυντικό φακό και μία αρκετά δυνατή σφυρίχτρα!Αρκετά έξυπνο!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/woca1/23907/378388/0/Survival.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιιά χαιρετω΄. ήμουν ο περήφανςο ακτοχος ενός 5100 το οποιο με εξυπηρετησε παρα πολύ μεχρι που περισυ καποιος αλητηριςο μου το βουτηξε απο την τσεπη μεσα στο συνωστισμο στην εισοδο ενος σινεμα...

 

τωρα εχω το 6600 , δεν λεω καλο, αλλα όταν παω εκδρομες μου λειπει το 5100, και λεω να χρησιμοποιησω την επιδότηση της κοσμοτε για να παρω ενα δευτερο κινητιο για να το αντικαταστήσω...σκέφτομαι να πάρω είτε ξανα το 5100 ή ενα 5140. το ενα το βρίσκω 167 το αλλο 235 , οπότε με 110 Ε επιδότηση θα μου κοστίσουν αντίστοιχα 57 και 125

 

 

Εσεις που το εχετε και ειδκά εσεις που ειχατε και τα 2, πσιτευτε οτι αξιζει να δωσω την διαφορά απο το 5100 για αν το πάρω; Εχω ακουσει φημες οτι δεν ειναι τοσο γερο όσο ο προκάτοχος του... αλλα απο την αλλη με δελεάζει το ενδεχόμενο καποια στιγνη να βαλω το gps ...

 

γιααα πειτε τις γνωμες σας.

Link to comment
Share on other sites

-> το gps ειναι αρκετα δελεαστικο θα ελεγα

-> εχω και τα δυο - εχω μεινει ευχαριστημενος και απο τα δυο

 

Αν ηταν να ξανα-διαλεξω θα επελεγα το 5140 ;)

Αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω λίγα πράγματα για το κινητό, γιατί σκέφτομαι να το αγόράσω...

1.Η μνήμη του φτάνει για 10 με 20 βιντεο και άλλες τοσες φωτογραφίες;

2.Αναγνωρίζει αρχεία .amr;

3.Τα mms έχουν διαφάνιες;

4. Τι ανάλυση έχουν τα βιντεο;

5. Έχει ηχογράφηση;

 

Ευχαριστώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

1. Περιπου ναι (εξαρταται απο το μεγεθος κτλ). Αλλα χοντρικα ναι

2. Υποστηριζει

3. Δεν ξερω

4. Δεν ξερω, αλλα σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο.

5. Ναι

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petrogas (14 Δεκ. 2004 , 23:54)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω λίγα πράγματα για το κινητό, γιατί σκέφτομαι να το αγόράσω...

1.Η μνήμη του φτάνει για 10 με 20 βιντεο και άλλες τοσες φωτογραφίες;

2.Αναγνωρίζει αρχεία .amr;

3.Τα mms έχουν διαφάνιες;

4. Τι ανάλυση έχουν τα βιντεο;

5. Έχει ηχογράφηση;

 

Ευχαριστώ :happy:

 

 

Ριξε μια ματια στα specifications του 5140

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,016-2056,00.html :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θέλω να μάθω για το 5140 στους πόσους χαρακτήρες χωρίζει το μήνυμα , και αν το χωρίζει στους 90 αν μπορεί να ξεκλειδωθεί με κάποιο τρόπο(software,κατάστημα ηλ.ειδών)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος contravener (19 Δεκ. 2004 , 15:50)

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θέλω να μάθω για το 5140 στους πόσους χαρακτήρες χωρίζει το μήνυμα , και αν το χωρίζει στους 90 αν μπορεί να ξεκλειδωθεί με κάποιο τρόπο(software,κατάστημα ηλ.ειδών)

 

 

Στους 160/1

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από τότε που το πήρα μου εμφανίζει ένα πολύ περίεργο bug στην λειτουργία του, και πολυ ενοχλητικό ταυτόχρονα.

 

Οταν το πιάνει, και δέχομαι η κάνω κλήσεις, ανοίγει την συνομιλία κατευθείαν στο μεγάφωνο. Το ζήτημα είναι οτι μετά δεν μπορείς να το γυριστεις στο ακουστικό, παρότι υπάρχει η επιλογή στο δεξί πλήκτρο επιλογής. Το πατάς και η ενδειξη γυρίζει απο μεγαφωνο σε ακουστικό αλλα τίποτα! Οταν ξεκινήσει να συμβαίνει αυτό συμβαίνει για όλες τις κλήσεις από εκει κι επειτα. Το μόνο γιατροσόφι είναι να το κλείσεις για κάποια ώρα.

 

Ψαχνοντας αρκετή ώρα στο ιντερνετ βρήκα και αλλους αλλα λίγους που έιχαν το ιδιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς αν είναι γνωστο bug του firmware και αν μπορώ κάπου να το κάνω update;

 

Σκεφτείτε να είσαι στην δουλειά και να το σηκώσεις και να ακουγεται στερεοφωνικά "Καλημέρα αγάπη μου!". Σκεφτείται να είσαι με την κοπέλα σου και να το σηκώσεις και να ακουστει το ιδιο.... :-)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ 5100 ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΤΟ Μ65 SIEMENS ( ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΚΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΡΑΓΙΣΕ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ) ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ HEAVY DUTY ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΚΤΑΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ (ΣΕΙΜΟΙ Π.Χ) ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΦΑΚΟ, ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ 5140 ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ, (ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ,ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ, ) ΤΑ ΜΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ, ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ ( ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΕΠΙΤΥΝΧΑΝΕΤΑΙ Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ), ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΩΝ SHELL ( ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΣΥΧΝΑ), ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ BUG KAI EIMAI ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΜΕΝΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ SIEMENS ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ Μ35,Μ45,Μ55, ΟΛΟΚΛΗΡΟΝΩΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΕΙΣΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι οι πολυφωνικοί ήχοι είναι τεσσάρων καναλιών; Γιατί στο nokia forum εγραφε σε ένα σημείο για το 5140:

Sound Formats:

MIDI tones (poly 16)

AMR (NB-AMR)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,με πήρανε τηλέφωνο από το nokiashop ότι έχουν το GPS το απόγευμα θα πάω να το πάρω .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

 

Ποιό NOKIA SHOP σε ειδοποίησε; Μόλις πήρα τηλέφωνο στο κεντρικό και κάποια κυρία μου είπε ότι δεν έχει έλθει ακόμη. Μήπως φέρνουν μόνο κατόπιν παραγγελείας;

 

Φιλικά Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οταν το πιάνει, και δέχομαι η κάνω κλήσεις, ανοίγει την συνομιλία κατευθείαν στο μεγάφωνο. Το ζήτημα είναι οτι μετά δεν μπορείς να το γυριστεις στο ακουστικό, παρότι υπάρχει η επιλογή στο δεξί πλήκτρο επιλογής. Το πατάς και η ενδειξη γυρίζει απο μεγαφωνο σε ακουστικό αλλα τίποτα! Οταν ξεκινήσει να συμβαίνει αυτό συμβαίνει για όλες τις κλήσεις από εκει κι επειτα. Το μόνο γιατροσόφι είναι να το κλείσεις για κάποια ώρα.

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω για καποιο διαστημα αλλα μετα εφτιαξε - μαλλον θε παιζει καποιο bug με συγκεκριμενες ρυθμισεις γαιτι τωρα μου δουλευει κανονικα!

 

ΤΟ GPS ποσο το πηρες???

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δηλαδη; Ποιές είναι οι εντυπώσεις σου. Κατ αρχάς, όσον αφορά το στίγμα και όλες οι "βασικές" υπηρεσίες (εύρεση στίγματος, εύρεση δορυφόρου) χωρίς την χρήση χαρτών έχουν κάποιο κόστος ή είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...