Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L7


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορυ bomber21 εκανα αυτο που ειπες.Drivers μου ζητησε και περασα απο C:\Program Files\Common Files\Motorola Shared\MotPCSDrivers.

Το τηλεφωνο ανοιξε στη μαυρη οθονη που bootαρει (boot version 8.00... κτλ).Επισης εγραφε battery low unable usb.Το Rsd lite 2.4 δεν το εβλεπε.

Καμια ιδεα...;;;

Θα φορτησω την μπαταρια σε ενα αλλο slvr που εχει η κοπελα μου και και ο θεος βοηθος.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σορυ bomber21 εκανα αυτο που ειπες.Drivers μου ζητησε και περασα απο C:\Program Files\Common Files\Motorola Shared\MotPCSDrivers.

Το τηλεφωνο ανοιξε στη μαυρη οθονη που bootαρει (boot version 8.00... κτλ).Επισης εγραφε battery low unable usb.Το Rsd lite 2.4 δεν το εβλεπε.

Καμια ιδεα...;;;

Θα φορτησω την μπαταρια σε ενα αλλο slvr που εχει η κοπελα μου και και ο θεος βοηθος.

Φόρτισε την αρκετά και βάλε τους κατάλληλους p2k drivers..

Αφού μπαίνει σε bootloader mode,θα πρέπει να το δει το RSD Lite...

 

Aν και δεν έχω SLVR και δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ολα καλα τελικα με το κινητακι.Με τα tips του bomber21 καταφερα να το αναστησω.Σε ευχαριστω.

Περασα και το σετ με τα icons απο το grmoto και ολα καλα...

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

ξερω οτι τα εχετε ξαναπει αλλα επειδη ειμαι παντελως ασχετη με το ζητημα εχω καποιες αποριες:

 

κατεβασα καποια παιχνιδια απο το getjar αλλα για καποιο λογο δεν τα αναγνωριζει κ βγαζει σφαλμα εφαρμογης,κανω εγω κατι λαθος?

 

επισης ενω εχω το skiman δε μπορω να εγκαταστησω θεματα,μηπως φταιει που δεν εχω το motorola phone tools(συνδεω το κινητο με το pc με το usb της ψηφιακης)?αν ναι τοτε πως μπορω να το βρω δεδομενου οτι εχω μια ποταπη dial up συνδεση?

please help! sorry αν σας πρηζω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

ξερω οτι τα εχετε ξαναπει αλλα επειδη ειμαι παντελως ασχετη με το ζητημα εχω καποιες αποριες:

 

κατεβασα καποια παιχνιδια απο το getjar αλλα για καποιο λογο δεν τα αναγνωριζει κ βγαζει σφαλμα εφαρμογης,κανω εγω κατι λαθος?

 

επισης ενω εχω το skiman δε μπορω να εγκαταστησω θεματα,μηπως φταιει που δεν εχω το motorola phone tools(συνδεω το κινητο με το pc με το usb της ψηφιακης)?αν ναι τοτε πως μπορω να το βρω δεδομενου οτι εχω μια ποταπη dial up συνδεση?

please help! sorry αν σας πρηζω

Μάλλον δεν μπορείς γιατί δεν το έχεις συνδέσει σε p2k mode.

 

Οδηγός: Σύνδεση SLVR L7 με Η/Υ μέσω P2KTools - aqtivator

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στα motorolla, και εχω δυο ερωτησεις για το L7 4513.

 

1. πως θα αφαιρεσω το σπαστικο χρονικο οριο 60 sec απο το bluetooth?

 

2. πως θα ενεργοποιησω το αυτοματο κλειδωμα του πληκτρολογιου μετα απο 30sec?

 

 

πηρα branded vodaphone, και το φλασαρα βαζοντας ενα mosterpack που βρηκα στα modmymoto forums. αψογο το αποτελεσμα αλλα δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στα μυνηματα. για τα μενου δεν με νοιαζει. επιτελους βγηκε το ηλιθιο πληκτρο vodafone live

Link to comment
Share on other sites

πηρα branded vodaphone, και το φλασαρα βαζοντας ενα mosterpack που βρηκα στα modmymoto forums. αψογο το αποτελεσμα αλλα δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στα μυνηματα. για τα μενου δεν με νοιαζει. επιτελους βγηκε το ηλιθιο πληκτρο vodafone live

 

Υπάρχει Ελληνικό πακέτο γλωσσών για SLVR L7

 

http://grmoto.blogspot.com/2006/09/e.html

Link to comment
Share on other sites

bomber 21, tnx για την προταση σου, αλλα το συγκεκριμενο link για το L7 ειναι κατεβασμενο. μηπως υπαρχει το ιδιο πακετο γλωσσων αλλου?
Link to comment
Share on other sites

bomber 21, tnx για την προταση σου, αλλα το συγκεκριμενο link για το L7 ειναι κατεβασμενο. μηπως υπαρχει το ιδιο πακετο γλωσσων αλλου?

Βασικά,φταίει το MotoX,έχει προβλήματα.Ξαναπροσπάθησε σύντομα.

Και δεν μπορώ να το ανεβάσω με άλλο Link γιατί έχει copyright .. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην καλησπερα σε ολους...

Εχω αγορασει εναν ανταπτορα BLUETOOTH και προσπαθω να περασω εφαρμογες JAVA στο L7.Οταν ανοιγει το προγραμμα του bluetooth μου βρισκει μονο τους φακελους -> ΗΧΟΙ ,ΕΙΚΟΝΕΣ ,ΒΙΝΤΕΟ.Πως και που πρεπει να εγκαταστησω τα java (παιχνιδια,χαρτες...) ωστε να λειτουργουν κανονικα?

 

Θα εκτιμησω αρκετα την βοηθεια σας.

all about Mechanic Engineering

_________ask me__________

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι θέλεις να εγκαταστήσεις το Itunes ;)

 

δες εδω αναλυτικά τη διαδικασια σε flash:

 

http://slvr.themotoguide.com/itunes.php

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

στο mosterpack που εβαλα υπαρχει ηδη το itunes. ομως δεν δουλευει το mototunes γιατι στους drives εμφανιζει μονο την δισκετα Α. ουτε μεσω του μενου του κινητου μπορω να φτιαξω playlists.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

πως μπορω να βαλω imode σε ενα απλο L7. Φανταζομαι οτι θα ειναι ευκολο μιας και πρεπει να ειναι καποια αλλαγη στο software.. δεν θελω ωστοσο να αλλαξω ολο το λειτουργικο του κινητου.. απλα να προσθεσω το imode. γινεται??

ευχαριστω m1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

πως μπορω να βαλω imode σε ενα απλο L7. Φανταζομαι οτι θα ειναι ευκολο μιας και πρεπει να ειναι καποια αλλαγη στο software.. δεν θελω ωστοσο να αλλαξω ολο το λειτουργικο του κινητου.. απλα να προσθεσω το imode. γινεται??

ευχαριστω m1035

Με σχεδόν απόλυτη σιγουριά όχι.

Αν διαβάσεις παραπάνω παιδιά με imode σσκευές δεν μπορούν ούτε καν p2k προγράμματα να χρησιμοποιήσουν.Και δεν νομίζω να έχω δει ποτέ i mode firmware να κυκλοφορεί στο internet.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν απόλυτη σιγουριά όχι.

Αν διαβάσεις παραπάνω παιδιά με imode σσκευές δεν μπορούν ούτε καν p2k προγράμματα να χρησιμοποιήσουν.Και δεν νομίζω να έχω δει ποτέ i mode firmware να κυκλοφορεί στο internet.

 

Φοβαμαι οτι εχεις δικιο.. διαβασα λιγο περισσοτερο και μαλλον ειναι ετσι..

εν πασει περιπτωση, το αφηνω στα χερια των modders.. αυτοι οι ανθρωποι ειναι ικανοι για ολα (εκτος απο την μονιμα ενεργοποιημενη αναφορα παραδοσης σε μοτορολα :( )

ποτε δεν ξερεις.. απλα το πεταω σαν ιδεα και οποιος καταφερει κάτι ας μου στειλει ενα pm

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

ok.. επανερχομαι και ζηταω υπόδειξη..

υπάρχουν πολλά java προγραμματακια που σου δινουν Messenger στο κινητο.

gprs συνδεση εχω..

μπορειτε να μου πειτε κάποιο προγραμμα που να δουλευει ικανοποιητικα με MSN αυτη τη περιοδο? (και να μην με τσακιζει ιδιαιτερα στην ογκοχρεωση)

 

ευχαριστω

μ1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Pira gia to motorola mou ena bluetooth handsfree (H300), kai otan to sindew me to kinito, o ixos klisis otan me pernoun tilefwwno einai eksorismou enas sygekrimenos kai den allazei oti kai na exw dokimasei.

Otan apenergopoiw to handsfree tote oloi oi ixoi epanerxontai kanonika.

 

Kserei kapoios pos ginetai na allaxw ton ixo otan me pernoun exontas syndedemeno to bluetooth?

 

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις αγορασα κι εγω το κινητο και μπορω να πω οτι διαβαζοντας τα forums εχω μεχρι στιγμης τις καλυτερες εντυπωσεις :D . Παρολα αυτα δεν μπορω να βρω πουθενα το Motorola Phone Tools και το Motorola RSD Lite 2.4, κι εχω ψαξει παντου :X Παιζει καμια βοηθεια?
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις αγορασα κι εγω το κινητο και μπορω να πω οτι διαβαζοντας τα forums εχω μεχρι στιγμης τις καλυτερες εντυπωσεις :D . Παρολα αυτα δεν μπορω να βρω πουθενα το Motorola Phone Tools και το Motorola RSD Lite 2.4, κι εχω ψαξει παντου :X Παιζει καμια βοηθεια?

 

http://supertrubka.ru/st/moto/soft/

Link to comment
Share on other sites

Λιγο αργο το download (κατεβαζω με 2-3kb/s) αλλα ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση :)
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...