Jump to content

Αγορά μεγάλου scooter


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Raver! Παρ'όλ'αυτά, το έχω διαβάσει το συγκεκριμένο!!! :p

παρακαλω πολυ! :).Σημερα περασα απο το piaggio center της πολης μου και πηρα ενα λαδι και ειχε για test drive το gilera nexus 250 αλλα μολις 200 χιλιομετρα στο κοντερ.το ζητησα μια βολτα αλλα δεν καταλαβα και πολλα απο το μοτερ.εγω εχω τωρα ενα vxr 200.ειναι μακρυ αλλα και πολυ στημενο σαν θεση οδηγησης.παντως μου εχω ψηθει αγρια για το 500αρι και εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για αυτο το μηχανακι.

http://www.scooter-station.com/ttesimages/scooters/Gilera_500_Nexus_stpz.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ΄δεν περιμένεις λίγο για το νέο Tmax της Yamaha?

γιατι το νεο Tmax της Yamaha κοστιζει και 2000 ευρο παραπανω.ηδη ειναι πολλα και αυτα που κανει το nexus αλλα μου αρεσει πολυ το στησιμο που εχει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου αρεσει πολυ το nexus 250.φοβερο φαινεται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

άν θέλετε τήν γνώμη μ το Honda SilverWing 400 είναι μία πολύ καλή πρόταση ανάμεσα στα 250 και 500 κυβικά...

Με λογική τιμή, αξιόπιστο (Ιαπωνία), ικανότατο γία μέσα στήν πόλη και γία μακρινά ταξίδια, με 35 άλογα νομίζω...

Αν βγάνει μετά από 2 χρόνια πού βγάζω δίπλωμα θα το χτυπήσω...:):):)

Link to comment
Share on other sites

άν θέλετε τήν γνώμη μ το Honda SilverWing 400 είναι μία πολύ καλή πρόταση ανάμεσα στα 250 και 500 κυβικά...

Με λογική τιμή, αξιόπιστο (Ιαπωνία), ικανότατο γία μέσα στήν πόλη και γία μακρινά ταξίδια, με 35 άλογα νομίζω...

Αν βγάνει μετά από 2 χρόνια πού βγάζω δίπλωμα θα το χτυπήσω...:):):)

ακομη δεν κυκλοφορησε..που την ειδες την τιμη!?:blink: και φανταζομαι οτι θα κυμαινεται γυρω στα 7000 ευρο.ασε που εχει μπροστινο φρενο μονο 1δισκο :mad: και το βαρος του ειναι και 30 κιλα παραπανω απο αλλα scooter της κατηγοριας του.. :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι κι εγώ να χτυπήσω ένα υγρόψυκτο τετράχρονο scooter αλλά στα 125 κυβικά, μιας και το θέλω αποκλειστικά για χρήση εντός πόλης.

 

Τι προτείνετε;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι κι εγώ να χτυπήσω ένα υγρόψυκτο τετράχρονο scooter αλλά στα 125 κυβικά, μιας και το θέλω αποκλειστικά για χρήση εντός πόλης.

 

Τι προτείνετε;

2 Εχω στο μυαλο μου.το piaggio beverly & gilera runner.Δες εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το gilera κοιτούσα εχθές και μου αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση , ενώ είδα στα τεχνικά χαρακτηριστικά ότι με καλύπτει. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από μηχανές ,τεχνικά και ιστορίες, οπότε θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος γιατί αυτή η διαφορά τιμής ανάμεσα στα 2 ; 3450 κοστίζει το beverly και 2790 το runner.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το gilera κοιτούσα εχθές και μου αρέσει πάρα πολύ σαν εμφάνιση , ενώ είδα στα τεχνικά χαρακτηριστικά ότι με καλύπτει. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από μηχανές ,τεχνικά και ιστορίες, οπότε θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος γιατί αυτή η διαφορά τιμής ανάμεσα στα 2 ; 3450 κοστίζει το beverly και 2790 το runner.

το piaggio ειναι 200 κυβικα ενω το gilera ειναι 15 κυβικα.αλλα πες μας ποια μηχανακια πηγες και ειδες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το piaggio ειναι 200 κυβικα ενω το gilera ειναι 15 κυβικα.αλλα πες μας ποια μηχανακια πηγες και ειδες.:)

 

Ακόμα δεν έχω πάει σε μαγαζί. Κοιτώ στο internet, και έχω οδηγήσει μερικά φίλων.

Έχω οδηγήσει ένα peaguot elysseo αν δεν κάνω λάθος 100 κυβικών, το οποίο μου φάνηκε εντάξει στην οδήγηση αλλά δεν μου άρεσε καθόλου εμφανισιακά.

Στο site της piaggio σύγκρινα το μοντέλο που ήταν 125cc όσα και το runner.

 

Τo gillera είναι πολύ όμορφο scooter και αν είναι αξιόπιστο, μάλλον αυτό βλέπω να παίρνω.

Για μεταχειρισμένο τι λέτε; Πόσα λεφτά κάτω μπορώ να το βρώ ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω πάει σε μαγαζί. Κοιτώ στο internet, και έχω οδηγήσει μερικά φίλων.

Έχω οδηγήσει ένα peaguot elysseo αν δεν κάνω λάθος 100 κυβικών, το οποίο μου φάνηκε εντάξει στην οδήγηση αλλά δεν μου άρεσε καθόλου εμφανισιακά.

Στο site της piaggio σύγκρινα το μοντέλο που ήταν 125cc όσα και το runner.

 

Τo gillera είναι πολύ όμορφο scooter και αν είναι αξιόπιστο, μάλλον αυτό βλέπω να παίρνω.

Για μεταχειρισμένο τι λέτε; Πόσα λεφτά κάτω μπορώ να το βρώ ;

καλυτερα καινουργιο παρα μεταχειρησμενο,αλλωστε ολα τα gilera εχουν καλη μεταπωληση,αντε να το βρεις και κανα 600 euro κατω με οτι συνεπαγεται αυτο.ενω αν το παρεις καινουργιο..θα εχεις και καινουργιο μηχανακι και 2 χρονια εγγυηση.επισης μακρυα απο scooter της πεζο,μεγαλη κοροιδια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα.Βγάζω το φτυάρι μετά απο κανα τριάρι χρόνια γιατι βρίσκομαι κι εγώ στη φάση αναζήτησης μεγάλου scooter (το πολύ 300 κυβικά).Επειδή πέρα απο τη χρήση στην Αθήνα θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα να πραγματοποιώ ταξίδια και ποιό μακριά ποιό πιστεύετε οτι θα με καλύψει καλύτερα απο κάθε άποψη?

Κατα νού μέχρι στιγμής έχω το Nexus 300 i.e (4700€) και μόλις είδα (στο internet) το SYM GTS 250i το οποίο φαίνεται υποσχόμενο (για τα 3700€ που κοστίζει).

Αποψή σας?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

το nexus το ειχα και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος.sym και λοιπα δε θα κοιτουσα με τιποτα.

αν και για μενα ο κυριαρχος ειναι το xmax 250 yamaha.αυτο δε το συγκρηνω ποιοτικα με κανενα,πλαισιο,φρενα prestige.

και δευτερο βαζω το nexus που θεωρω πολυ καλο κι αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αποφάσισα και εγώ μετά από αρκετά χρόνια συμβίωσης με μηχανές μεγάλου κυβισμού, να περάσω σε κάτι πιο χρηστικό αλλά εξίσου ασφαλή και με καλή οδηγική συμπεριφορά. Έχω καταλήξει στο Beverly Tourer 250 το οποίο θα χτυπήσω μεταχειρισμένο. Κοιτάω για μοντέλα 2ετίας και δίνω φύρω στα 3 χιλιάρικα.

 

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι ανάλογο, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...