Jump to content

Διάφορα «μαργαριτάρια» και «κοτσάνες»


Aisopos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 -Τι επεσε στην Χιροσιμα; -Χειροβομβιδα Τασουλα απο Κορινθο

 

2 Τωρα που μεταφερθηκε το αεροδρομειο στα Σπατα, το αεροπλανο θα κανει περισσοτερο χρονο για να φτασει στην Αθηνα απο Μυτιληνη; Καποια απο Μυτιληνη

 

3 -Ο πατερας σου ειναι δικηγορος; -Ναι -Δηλαδη θά ανοιξετε δικαστηριο; Αδερφη του Αρη απο Ηρακλειο

 

4 NEW >>> Γιατι τα λεωφορεια εχουν πορτες μονο απο την μια μερια; Χριστινα απο Πειραια

 

5 Σε μπαρ: -Ενα Black Russian -Φιλαρακι συγνωμη, μολις μας τελειωσε το τελευταιο μπυκαλι απο Black Russian Καποιος σερβιτορος απο Λαμια

 

6 -Εχθες γεννησε η γατα που εχω -Θα ερθω το απογευμα να δω τα κουταβακια Καποιος απο Κω

 

7 Εχει διαπραξει ανθρωποκτονια ζωου Μαρια απο Θεσσαλονικη

 

8 Δωσε μου το αδειο μπουκαλι με το νερο Σπυρος απο Αθηνα

 

9 Η Αλικη Βουγιουκλακη χωρισε τον Παπαμιχαηλ πριν η μετα τον θανατο της; Σαββας απο Αθηνα

 

10 Μεταφερανε και τα αεροπλανα οδικως στο καινουργιο αεροδρομειο; Ελινα απο Αθηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω ενα κιλο σοκολατακια τσοντα (αντι για τζοκοντα) Γιαγια απο Τρικαλα

 

Σημερα εχει εκλειψη ηλιου. Δεν θελω να την δω στην εγχρωμη τηλεοραση γιατι θα τυφλωθω. Παω καλυτερα στην ασπρομαυρη Γιαγια Μαρια απο Μυτιληνη

 

Προσεξε Κωστα που θα βγεις σ'αυτες τις καφετεριες μη σου ριξουν κανα aids ειτζ στο ποτο Γιαγια απο Γιαννενα

 

Η κορη μου δινει εξετασεις για να παρει το λορεν (αντι για lower) Γιαγια απο Πελοποννησο

 

Γιαγια εχασα τα κλειδια μου -Πες μου που ειναι να τα βρω εγω Γιαγια απο Αθηνα

 

Αμαν βρε παιδι μου ολη ωρα με τον ιντερνετ. Θα μας ερθει παλι στα υψη ο λογαριασμος του ρευματος με την αλληλογραφια σου στην Αμερικη Γιαγια απο Αθηνα

 

Με αυτες τις ηλεκτρικες ταυτοτητες θα μας φασκελωσουν Γιαγια απο Αθηνα

 

Παρακολουθωντας στους Ολυμπιακους τον μαραθωνιο, λεει: -Καλα βρε παιδια αυτοι ποση ωρα περνουν φορα; Γιαγια απο Σερρες

 

Ο γιος μου στο στρατο, εγινε λοχιας με παρασιτα Γιαγια απο Τρικαλα

 

Και που δουλευει ο γιος σου Μαρια μου; -Στο αεροδρομειο -Ελα, μπραβο! Να μαθει την δουλεια να ανοιξει ενα δικο του Γιαγια απο Κερκυρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχει ειδι τετιο θεμα

 

Επισης απο την Αντελα Δημιτριου

 

"Απο το σπιτι μου στην Κυπρο βλεπω τον Ατλαντικο ωκαιανο"

"Για να διατιριθω σε φορμα τροω μονο ειδη υγιεινης"

 

 

Μην πάτε μακριά ρε παιδιά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα καινουργιο printer τελευταιας τεχνολογιας. Ειναι και εκτυπωτης Αγνωστος

 

Μπροστα σε καποιο internet cafe: -Πως δουλευει το ιντερνετ; Ριχνεις κερματα στο μηχανημα; Μαμα Βανεσας απο Πειραια

 

Ο γεμιστηρας του κινητου Θανασης απο Λιβαδια

 

Μεσα σε καφετερια και ενω το κινητο της δεν εχει σημα, λεει: -Κατσε να παρω το κινητο να βγω εξω για να φερω το σημα μεσα Κατερινα απο Αθηνα

 

Αυτη η μπαταρια απο το κινητο δεν κραταει πολυ -Ναι; Δεν ειναι φθοριου; Τασουκος απο Κερκυρα

 

Σε chat room: -Εχεις μικροφωνο; -Οχι, θα σου μιλαω απο την καμερα Καποιος απο Δραμα

 

Τι ειναι pixel; -Τα λαμπιονια της οθονης του υπολογιστη Μιχαλης απο Ηρακλειο

 

Γεια σας, θα ηθελα ενα Playstation με χειριστηριο dual band (αντι για dual shock) Ποντικος απο Ηρακλειο

 

Κωστα μου δινεις το PIN της μπαταριας; Ρενα απο Ηρακλειο

 

Του κανω αναπαντητες μα δεν απανταει Σοφια απο Αθηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Αντζελα κυριες και κυριοι, βγηκε Miss Ελλας το 1995 -Οχι, τρια (ενουσε 1993) -Α, τρις Ελλας; Ελενη Μενεγακη

 

Ενω το παιχνιδι εχει διακοπει και η εικονα εδειχνε εναν ποδοσφαιριστη αγκαλιασμενο απο δυο οπαδους, λεει: -Το ευχαριστο ειναι οτι ουτε ενας οπαδος δεν εχει εισαιλθει στον αγωνιστικο χωρο Σαββας Κοσχιαρης (LUMIER, Κυπρου)

 

Λεει στον διαιτητη: -Καν λιγου χασουμερ (κρατα καθυστερησεις) Βαλαωρας (παλιος ποδοσφαιριστης της Λαρισας)

 

Ναι βεβαια ειρηνη το κυριοτερο και υγεια πανω απ' ολα Σταματης Κοκοτας

 

Ας πιουμε και μια ρακια (αντι για ρακι) Βερονικη Αργενζη (Πιστευτα και απιστευτα)

 

Και να η Ροναλντινα που πρεπει να ειναι πολυ ικανοποιημενη με το δοκαρι του Ροναλντο Μανωλης Μαυρομματης

 

Ναι μου αρεσουν οι Τουρκαλες και οι Τουρκαλοι Αντζελα Δημητριου

 

Και εδω βλεπουμε τις τιγρεις. Πολυ χοντρες τις βλεπω, πρεπει να ειναι φαγωμενες Αννα Δρουζα

 

Εγω εναν ανθρωπο φοβαμαι στη ζωη μου, τον Θεο Αντζελα Δημητριου

 

Ευστετεστεται Κωστας Σημιτης

 

Ο Ντελβεκιο πεφτει κατω, αλλα ο διαιτητης λεει να του σηκωθει Μανωλης Μαυρομματης

 

Μιλωντας για τους παιχτες του ΠΑΟΚ, λεει: -Ο Σπαριτς και ο Στραβουλσκι... (αντι για Σπασιτς και Ζαμοτουλσκι) Νικος Αλεφαντος

 

Στο γαμο της αδελφης του Βασιλη Κωστετσου στα Χανια, μας προσφεραν και τα περιβοητα κρητικα τακος (αντι για ντακους) Γιωργος Χριστοδουλιδης και Φαιη Μακρη

 

Μιλωντας για την εθνικη ομαδα της Ολλανδιας, λεει: -Αυτοι οι Ολλανδοι εχουν δυο παιχταραδες. Τον μπακ τον Ρεζενμπρικ και τον εξτρεμ τον Οφερατ (αντι για Ραιζιγκερ και Οβερμαρς) Νικος Αλεφαντος

 

Στην μια μια του 2001 Κωστας Σημιτης

 

Και ο παιχτης του Πανιωνιου εκανε πολυ μεγαλη βλακεια Φιλιππος Συριγος

 

Κυριες και κυριοι εφτασε το τελος του δελτιου μας. Ακολουθει η ταινια... δεν ξερουμε ποια ταινια ακολουθει Ινα Ταραντου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαθητικά :)

 

 

« Η επετηρίδα είναι αυτό που βγάζουμε στα μαλλιά μας άμα δεν λουζόμαστε συχνά»

 

«Ο μισογύνης είναι τέρας μυθολογικόν, μισός γυναίκα - μισός άλλο πράμα, απερίγραπτης ασχήμιας και τελείως εξαγριωμένος με την κατάστασή του.»

(Απο γυμνάσιο της Θεσπρωτίας, 1991)

 

«Το φοβερότερο όπλο των αρχαίων Αράβων ήταν ο Ευνούχος»

 

«Ο Κωνσταντινος Καντάφης ήτανε Έλληνας ποιητής που γεννήθηκε στη Λιβύη της Αλεξάνδρειας»

 

«Την τελευταία μαχαιριά στον Καίσαρα την έδωσε ένας Έλληνας. Λεγόταν, νομίζω, Βρεττός»

 

«Οι Έλληνες εφεύρεσαν τη γεωμετρία για να αποφύγουνε την άλγεβρα που ήτανε αράπικη»

 

 

«Τα δικαστήρια της αρχαίας Ελλάδας ήτανε τρία, δηλ. ο Αρειος Πάγος σε τρια σημεία της γής».

 

«Στην αρχαία εποχή δεν υπήρχαν ξένες χώρες γι' αυτό δεν έχουν βρεί οι αρχαιολόγοι αρχαία διαβατήρια»

 

«Εγώ, κύριε, δεν ξέρω ποιος έβαλε την υπογραφή στη ΜάγναΚάρτα. Εγώ τη σέβουμαι την περιουσία του σχολείου και εκτός αυτού, ήμουνα άρρωστος εδώ και τρείς μέρες και έχω φέρει και χαρτί απ’ το γιατρό...»

(Δικαιολογία μαθητή γυμνασίου, Κόρινθος 1990 )

 

«Όταν ο Χριστός ήτανε μικρός, ο πατέρας του ο μαραγκός Ιωσήθ, το φώναζε Χρηστάκη»

 

«Ο Λεωνίδας και οι Τριακόσιοι του ηττήθηκαν γιατί οι Θερμοπύλες ήτανε περισσότεροι σε αριθμό»

«Η γυναίκα του Τσάρου λεγότανε Τσάρα. Η κόρη του τσατσάρα. Ο γιός του Νορέγιεφ.»

 

 

«Το παιδί που οι γονείς του είναι από την Ύδρα, λέγεται Υδρογόνο»

 

«Η σοβιέτα είναι που φοράνε οι Ρωσίδες. Στη Σερβία φοράνε σερβιέτες.»

 

«Το νερό ανακατεύεται με όλα τα υγρά, εκτός από το αίμα. Υπάρχει και παροιμία γιαυτό»

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

...και μερικά αμερικάνικα. :)

Από το βιβλίο του Ρίτσαρντ Λέντερερ, καθηγητή στο σχολείο St.Paul΄s της Μασαχουσέτης (εκδόσεις Paperback)

 

ΟΙ ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ:

 

* Στην αρχαία Αίγυπτο, που βρίσκεται δίπλα στην έρημο Σάρα, κατοικούσαν μούμιες που ταξίδευαν με Κάμελοτ.

 

* Το κλίμα της Σάρα είναι τέτοιο που οι κάτοικοι της ζουν αλλού.

 

* Οι πυραμίδες είναι οροσειρά που απλώνεται μεταξύ Γαλλίας και Ισπανίας.

 

* Οι Αιγύπτιοι έχτισαν τις πυραμίδες σε σχήμα τεράστιων τριγωνικών κύβων.

 

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ:

 

* Οι Έλληνες ήταν υψηλά μαραμένοι άνθρωποι. Χωρίς αυτούς δεν θα είχαμε Ιστορία.

 

* Οι Έλληνες εφηύραν τρεις τύπους κολόνων; Κορινθιακή, Ιρανική και Δορκ. και έχτισαν την Αποκάλυψη.

 

* Επιπλέον είχαν μύθους. Ο μύθος είναι ο θηλυκός σκόρος..

 

* Ένας μύθος μιλά για τη μητέρα του Αχιλλέα που έπεσε στα νερά του ποταμού Σφίγγα, ώσπου έγιναν ανυπόφορα.

 

* Ο Αχιλλέας εμφανίζεται στην Ιλιάδα του Ομήρου, που έγραψε και την Οδύτια, στην οποία η Πηνελόπη είναι το τελευταίο εμπόδιο που συναντά ο Οδυσ

 

σέας στο ταξίδι του.

 

* Στην πραγματικότητα, o Όμηρος δεν γράφτηκε από τον Όμηρο αλλά από κάποιον άλλο συνονόματό του.

 

* Ο Σωκράτης ήταν ένας γνωστός Έλληνας δάσκαλος, που τριγύριζε δίνοντας συμβουλές.

 

* Τον σκότωσαν ή πέθανε από υπερβολική δόση μαγικών.

 

* Μετά το θάνατο του η καριέρα του υπέστη δραματικό πλήγμα.

 

* Στους Ολυμπιακούς Αγώνες, οι Έλληνες έτρεχαν, πηδούσαν και πετούσαν αντικείμενα.

 

* Το έπαθλο για το νικητή ήταν ένα κοραλλένιο περιδέραιο.

 

* Η κυβέρνηση της Αθήνας ήταν δημοκρατική, διότι οι πολίτες, όποτε ήταν δυσαρεστημένοι, έπαιρναν το νόμο στα χέρια τους.

 

* Δε γίνονταν πόλεμοι στην Αθήνα, αφού τα βουνά ήταν τόσο ψηλά που δεν μπορούσαν να τα σκαρφαλώσουν για να δουν τι κάνουν οι γείτονες.

 

* Τελικά οι Ρωμαίοι κατέλαβαν τους Έλληνες.

 

ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ:

 

* Ρωμαίος είναι κάποιος που δεν παραμένει σε ένα σημείο για πολύ καιρό.

 

* Ο Ιούλιος Καίσαρας αποτελείωσε τον εαυτό του στη μάχη του Γκολ.

 

* Ο Μάρτιος τον σκότωσε επειδή νόμιζε ότι θα γινόταν βασιλιάς. Πεθαίνοντας ο Ιούλιος του είπε: «Κι εσύ Βρούτε.»

 

* Ο Νέρος ήταν ένας τύραννος που βασάνιζε τους πολίτες του παίζοντας με τα νεύρα τους.

 

* Η Ρώμη απέκτησε με τον καιρό πολλές πολυτέλειες και λουτρά. Οι πολίτες περνούσαν την ώρα τους στα λουτρά, και αυτή ήταν η αιτία που έπεσε η Ρ

 

ώμη.

 

ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ:

 

* Η Βίβλος είναι γεμάτη ενδιαφέρουσες καρικατούρες.

 

* Ο Αδάμ και η Εβέρ δημιουργούνται από μια μηλιά.

 

* Ο Θεός ζήτησε από τον Αβραάμ να θυσιάσει τον Ισαάκ στο όρος Μοντεζούμα.

 

* Ο Ιάκωβος, γιος του Ισαάκ, ήταν πατριάρχης. Μεγάλωσε τα 12 παιδιά του να γίνουν πατριάρχες αλλά κανένα δεν είχε έφεση.

 

* Ένας από τους γιους του ο Ιωσήφ, απαρνήθηκε τους Ισραηλίτες.

 

* Ο Μωυσής οδήγησε τους σκλάβους στην Κόκκινη Θάλασσα, και όλοι μαζί έφτιαξαν ένα ψωμί που είναι ψωμί χωρίς συστατικά.

 

* Ο Μωυσής πήγε στο όρος Κυανίδα για να πάρει τις Δέκα Εντολές.

Πέθανε όμως, πριν φτάσει στον Καναδά.

 

* Ο Δαβίδ ήταν Εβραίος βασιλιάς πολύ καλός στα ψέματα.

 

* Πολέμησε τους Φινκελστάινς, μια φυλή ανθρώπων που έζησαν τις βιβλικές εποχές.

 

* Ο Σολομώντας, ένας από τους γιους του Δαβίδ, είχε 300 συζύγους και 700 ιερόδουλες.

 

* Μετά ήρθε ο ϊώβ, ο οποίος είχε το ένα πρόβλημα μετά το άλλο στο τέλος έχασε ολόκληρο το κοπάδι και τα παιδιά του και αναγκάστηκε να πάει να ζήσ

 

ει μόνος, με τη γυναίκα του στην έρημο.

 

Η ΑΜΕΡΙΚΗ:

 

* Την Αμερική ανακάλυψε ο Χριστόφορος Κολόμβος, ένας θαλασσοπόρος.

 

* Τα πλοία του ήταν η Νίνα, η Πίντα και το Σάντα Φε. Αργότερα οι ΄Aποικοι διέσχισαν τον ωκεανό, μια κίνηση που ονομάσθηκε αποικιακή Διαδικασία.

 

* Ο Μπέντζαμιν που υπέγραψε μαζί με τον Τόμας Τζέφερσον τη Διακήρυξη της Ανεξαρτησίας, πέθανε το 1970 και είναι ακόμα νεκρός.

 

* Ο Αβραάμ Λίνκολν πήγε στον κινηματογράφο τη νύχτα της 14ης Απριλίου του 1865 και πυροβολήθηκε στη θέση του

 

* Για τη δολοφονία κατηγορήθηκε ο ηθοποιός Τζον Μπουθ, γεγονός που κατέστρεψε την καριέρα του.

 

ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ:

 

* Ο σπουδαιότερος συγγραφέας της Αναγέννησης ήταν ο Ουίλιαμ Σέξπιρ, ο οποίος γεννήθηκε το 1564, στα γενέθλια του.

 

* Δεν έκανε πολλά λεφτά και είναι γνωστός μόνο από τα έργα του. Έζησε στο Οΰντσορ με τις χαρούμενες Συζύγους του γράφοντας τραγωδίες, κωμω

 

δίες και λάθη.

 

* Την ίδια εποχή με τον Σέξπρι. έζησε ο Μιγκέρ θερβάντες και έγραψε το Ντόνκι-Χότι.

 

ΜΟΥΣΙΚΗ:

 

* Ο Γιόχαν Μπαχ έγραψε πολλές συμφωνίες και είχε πολλά παιδιά.

 

* Πέθανε κάποια στιγμή από το 1750 μέχρι σήμερα.

 

* Ο Χάντελ ήταν άλλος ένας μεγάλος συνθέτης που ήταν μισός Γερμανός, μισός Ιταλός και μισός ?γγλος.

 

* Ο Μπετόβεν έγραψε μουσική, παρ' όλο που ήταν κουφός. Ήταν τόσο κουφός που έγραφε Δυνατή μουσική.

 

* Ο Μπετόβεν έληξε το 1827 και αργότερα πέθανε από αυτό.

 

ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ:

 

* Ο 19ος αιώνας ήταν μία εποχή μεγάλων σκέψεων και

εφευρέσεων. Οι άνθρωποι σταμάτησαν να αναπαράγουν με το χέρι και ξεκίνησαν την αναπαραγωγή με μηχανήματα.

 

* Ο Δαρβίνος ήταν ένα οικολόγος φυσιολάτρης.

 

* Ο Λουίς Παστέρ ανακάλυψε τη θεραπεία για τη θρησκοληψία.

 

* Ο σερ Ουόλτερ Ράλεϊ ανακάλυψε το τσιγάρο και ξεκίνησε να καπνίζει.

 

* Ο Τόμας Τζέφερσον ανακάλυψε το ηλεκτρικό ρεύμα.

 

* Η Μαντάμ Κιουρί ήταν η πρώτη που σκοτώθηκε από ηλεκτροπληξία.

 

* Ο Καρλ Μαρξ έγινε ένας από τους αδερφούς Μαρξ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην τάξη,να συζητάμε για μια ταινία να μην προσέχω...

Και ξαφνικά μου λέει η καθηγήτρια..

-Acteur (θέλοντας να της δώσω ένα ηθοποιό του τιτανικού)

-Actrice,λέω εγώ (το θηλυκό του ηθοποιού)

 

:p

Άλλο να σας το λέω,άλλο να το βλέπετε!

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τα νεα με τον καιρο για την Μαρινα Σινιορη Ελενη Τσαγκα (STAR)

 

Σου ευχομαι ενα καλο σχολειο Αννιτα Ναθαναηλ

 

Και πως την λενε την μανα σου περιπου; Ελενη Μενεγακη

 

Παιχταρας ο Ανγκλομαρ (αντι Ανγκλομα) Νικος Αλεφαντος

 

Ειμαι 100 χρονια μπροστα Βασιλης Δανιηλ

 

Αυριο παιξαμε και χασαμε 2-1 Τερματοφυλακας του Ορεστη Ορεστιαδας

 

Και στο Νο 1 το Zombie Nation των Kernkraft 400 Δημοσιογραφος στο MAD

 

Θελω να μιλησω τελευταιος, σεβομενος την ιεραρχιδα των αλλων (αντι για ιεραρχια) Νικος Χατζηνικολαου

 

Απο τους Γαλλους σκηνοθετες του σινεμα, ξεχωριζω και θαυμαζω ιδιαιτερα τον Νουβελ Βανγκ Αντζελα Δημητριου

 

Θεωρητικα ειναι το πρακτικοτερο που μπορει να γινει Κωστας Μητσοτακης

 

Στην επιθεση η Αρσεναλ εχει το Αρνι και τον Οβερμαρς (αντι για Ανρι) Μιχαλης Βραζιλιανος (OMEGA TV)

 

Δημητρης Αντεννας για το Μαμμα Δημητρης Μαμας

 

Σουτ... και χανετε μια μεγαλη ευκαιρια, η μπαλα περασε ξυστα κατω απο το οριζοντιο δοκαρι Μανωλης Μαυρομματης

 

Ημιτελικος Μουντιαλ 94 στον αγωνα Βραζιλια-Σουηδια και ενω η Βραζιλια κερδιζει με 1-0 και παιζει μονοτερμα τους Σουηδους, αποβαλλεται παιχτης της Σουηδιας και λεει: -Και τωρα η Σουηδια με 10 παικτες πλεον, θα γινει ακομα πιο επικινδυνη και απειλητικη για την εστια του Ταφαρελ Θεοφιλοπουλος

 

Και τωρα μαζι μας η πασιγνωστη τραγουδιστρια... Πως ειπαμε οτι σε λενε; Αννα Μαρια Λογοθετη (3,2,1)

 

Η φαντασμαγορικη γιορτη του Δημου Αθηναιων κρατησε μεχρι τις τελευταιες πρωινες ωρες Δημοσιογραφος MEGA

 

Σε συνεντευξη με τα ημισκουμπρια: -Για πειτε μου κυρια ημισκουμπρια Κωστας Χαρδαβελας

 

Ο Παπανικολαου μπορει να τον παιξει και χωρις την μπαλα Παπαδογιαννης

 

Ελληνικη ομοσπονδια καλαθοσφαιρας Δημοσιογραφος του ALTER

 

Αχου μωρε, μη μου εχετε τοσο δυνατα το ακουστικο, αφου ξερετε οτι δεν ειμαι της υψηλης ακουστικης Ελενη Μενεγακη

 

Κωστα δεν θελω να σου πω οτι τα τηλεφωνηματα ειναι εκατονταδες. Οχι αυτο δεν θελω να στο πω και δεν το λεω Φελουρης (Ελλαδα TV)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εδω βλεπουμε τις τιγρεις. Πολυ χοντρες τις βλεπω, πρεπει να ειναι φαγωμενες Αννα Δρουζα

Αυτό δεν είναι μαργαριτάρι.οταν κάποιος είναι χορτάτος μπορείς να πεις ότι είναι φαγωμένος (όπως όταν μια γυναικά γεννησει τότε είναι γεννημένη).

 

Ένας φιλος μου στο μάθημα των Θρησκευτικών.

"Καθώς ανέβαινε ο Χριστός τον Γολγοθά βαστώντας στην πλάτη τον σταυρό πέρασε ο Σίμωνας ο Κυρηναίος με το τρακτέρ και προσφέρθηκε να τον βάλει πάνω στην πλατφμόρμα και να τον πάει μεχρι πάνω"

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Άντζελα vs Μενεγάκη

 

 

Ελένη Μενεγάκη!

 

-Χριστος Ανεστη -Επισης, επισης

 

-Γαιδουρογαλα

 

-Με ζουζουνιζουν απο πανω

 

-Στην γιορτη του Μεγα Κωνσταντινου και Αγιας Ελενης, λεει: -Χρονια πολλα στους Κωστηδες και στις Ελενιτσες

 

-Σχολιαζοντας τις ζωγραφιστες μαργαριτες στα νυχια της Αντζελας Δημητριου, λεει: -Αχ, τι ωραιες μαργαριταρουλες

 

-Αυτα τα γυναικεια ρουχα υπαρχουν και σε αγοριστικα;

 

-Μολις κερδισατε μια δεκαεξαβαλβιδη κρουαζιερα στης Μαλβιδες

 

-Σε αγωνες που γινονταν κοντα σε πισινα: -Να ξανατρεξουν για να δουμε ποια θα φτασει πρωτη στην ακροθαλασσια

 

-Αυτη τη χρονια δωσαμε πολλα πλυντηρια. Ηταν μια χρονια πλυτνηριακη

 

-Σημερα εχει μια ζεστη καυτερη σαν τις πιπεριες της Θεσσαλονικης

 

-Ακομα και ο ξεβρακωτος φοραει βρακι

 

-Συζητηση με καποιο παιδακι καλεσμενο στην εκπομπη: -Υπαρχουν φανελες ξενων ομαδων στην Ελλαδα;

 

-Σε συνεντευξη με τον Σωτη Βολανη: -Ειστε γυφτος η τσιγγανος;

 

-Πως μπορείτε και βλέπετε στο γήπεδο τη μπάλα από τόσα χιλιόμετρα μακριά μιας και δεν ξεπερνάει τα 10 εκατοστά; (από την τηλεόραση)

 

-Καθώς έπαιζε κρεμάλα, λεει: -Έχουνε μείνει... 4 και 2... 5 γράμματα (και καθώς την διορθώνουν από το κοντρόλ, λεει αμήχανα: -Πάντα ήμουν κακή στα μαθηματικά

 

-Στην κρεμάλα (δείχνοντας ένα όμικρον και μιλώντας στην παίκτρια): -Μα καλά δεν βλέπετε το ωμέγα;

 

-Κάποιος προσκεκλημένος της ήταν γιάτρος και της ανέλυε κάτι πάνω στην ειδικότητα του. Μόλις αυτός τελειώσε γυρνάει και του λέει: -Καλέ όλα αυτά εσείς που τα ξέρετε;

 

-Ας δούμε τα δώρα της σιμερινής ημέρας

 

 

 

Άντζελα Δημητρίου!

 

-Πριν την εκπομπή πήραν τηλέφωνο και ρώτησαν πως σε μια τέτοια εκπομπή έχουμε καλεσμένη την Άντζελα Δημητρίου -Βέβαια, αφού σε τέτοιες εκπομπές δεν επιτρέπεται να έρχονται λαϊκά πρόσωπα και να συζητούν στην στρογγυλή τράπεζα

 

-Κύρια Δημητρίου τι θα βρει κανείς άμα ψάξει στην βιβλιοθήκη σας; -Μπα, μη νομίζεις πως κρύβω εκεί πράγματα. Έχω θυρίδα στην τράπεζα

 

-Εσείς κυρία Δημητρίου θέλετε να κάνετε μια δήλωση; -Βεβαίως και θα κάνω. Γιατί να μην κάνω; Όλοι κάνουνε... εγώ να μείνω αδήλωτη;

 

-Ειδα στην τηλεοραση κατι βρακοσυλλεκτες. Πολυ στενοχωρηθηκα που φτανουν στο σημειο να ψαχνουν στα σκουπιδια να βρουν εσωρουχα

 

-Ειμαι ασφαλτη (με φαναρια η οχι?)

 

-Εγώ δεν είμαι κολλητικό άτομο

 

-Στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί καλλιτέχνοι που μπορούν να κάνουν διάσημη την Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τηλεοπτικά μαργαριτάρια 2005

 

Στα πρόθυρα νευρικής κρίσης

_________________________

 

«Φέρτε μου ένα Λεξοτανίλ να συνεχίσω τη συζήτηση!» (αγανακτισμένη

παρουσιάστρια).

 

 

«Eλα να πεις τη φρίκη σου» (προτροπή για συμμετοχή στα «Παρατράγουδα).

 

 

«Δεν είναι ψυχοπαθείς, απλώς κάνουν λίγο κούκου» (χαρακτηρισμός εκείνων που συμμετέχουν στα «Παρατράγουδα»).

 

 

«Nα ζήσετε να τον χαίρεστε!» (συλλυπητήρια παρουσιαστή προς την κόρη του εκλιπόντος Γιάννη Γκιωνάκη).

 

 

«Tοίχος μήκους 30 εκατοστών. Kλάπηκαν περίστροφα των 45 μιλιγκράμ» (στο στρατόπεδο της Kω).

 

 

«Tο σπίτι της Aντζελας Δημητρίου είναι πολλών ανεξέλεγκτων τετραγωνικών» (ανεξέλεγκτος δημοσιογράφος).

 

 

«Tο ψάρι δεν πρέπει να μυρίζει πολλή ψαρίλα». (Mήπως κυκλοφορούν

αποσμητικά ιχθύων σε σπρέι;).

 

 

«Hμουνα λίγα μέτρα μακριά από τη στιγμή που έπεφτε» (αυτόπτης μάρτυς σε

πτώση αεροπλάνου στο Σχηματάρι).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πελάτης σε κατάστημα κινητής:

- Δεν μπορώ να βρω ποιος με παίρνει, γιατί με παίρνει με... απόψυξη!!!

 

:lol: :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πελάτης σε κατάστημα κινητής:

- Δεν μπορώ να βρω ποιος με παίρνει, γιατί με παίρνει με... απόψυξη!!!

 

:lol: :lol: :lol:

Φαντάσου να έπαιρνε και με...ψύξη! :lol: :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πελάτης σε κατάστημα κινητής:

- Δεν μπορώ να βρω ποιος με παίρνει, γιατί με παίρνει με... απόψυξη!!!

 

:lol: :lol: :lol:

 

 

:rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol:

 

Στον ημιτελικο του Euro 2000 μετα το τελος του αγωνα: -Οι Πορτογαλοι φιλαθλοι εσπασαν και καθισματα τα οποια βεβαια μετρουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου. Καμια πενηνταρια Αλεκος Θεοφιλοπουλος (ΝΕΤ

 

Σε αγωνα μεταξυ Σλοβενιας και Γιουγκοσλαβιας: -Και ο Ζαχο Ζλατκοβιτς σκοραρει... (αντι για Ζλατκο Ζαχοβιτς) Γιαννης Διακογιαννης

 

Ευχομαι να μας ευχηθειτε, καλη επιτυχια. Ευχομαι να μας βαλετε στο ζαπικ Σπυρος Καρατζαφερης

 

Προσευχομενοι, να σηκωθουν σε συναγερμο οι ψυχες ολων μας Αρχιεπισκοπος Χριστοδουλος

 

Η αποδοση της ομαδας στο πανελληνιο πρωταθλημα της Τσεχιας, ηταν καλη Κελεσιδης

 

Λιγο πριν το ματς Γερμανιας-Ελλαδας, για τον καιρο που επικρατει: -Ενα πολυ ωραιο φθινοπωρινο απογευμα με ανοιξιατικες τασεις Δημοσθενης Καρμοιρης

 

Οταν τα αεροσκαφη προσγειωνονταν στην Αδριατικη Γιωργος Αυτιας (ANT1)

 

Τα πειρατικα CD κυκλοφορουν στην μαυρη αγορα και ξερεις Νικο, γιατι τα λενε ετσι; Ε; Γιατι τα πουλανε μαυροι Αντζελα Δημητριου

 

Σε αγωνα του Euro 2000, μεταξυ Γαλλιας και Ολλανδιας: -Και εδω βλεπουμε τον Ζινταν να μαρκαρει τον αντιπαλο του στην Γιουβεντους, Νταβιτς Μανωλης Μαυρομματης

 

Στον τελικο του Euro 2000: -Μαλντινι... δινει στον Μαλντινι... Μανωλης Μαυρομματης

 

Μετα την ληξη του ημιτελικου στο Euro 2000: -Η Ιταλια κατακτα τον τελικο Μανωλης Μαυρομματης

 

Σχολιαζοντας επιθεση με ρουκετα σε λεωφορειο του ΟΣΕ: -Το συγκεκριμενο λεωφορειο ειχε την ιδιοτυπια να εχει την μηχανη του οχι στην μεση, αλλα στο κεντρο Δημοσιογραφος του STAR

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω συναντησει ατομα του δικου μου βεγγαλικους (αντι για βεληνεκους) Αντζελα Δημητριου

 

Δεν καταλαβενω γιατι δεν πιστευετε οτι ενας νεος καλλιτεχνης μπορει να ακουει κλασικη μουσικη. Εμενα ας πουμε, μου αρεσουν πολυ οι τεσσερις εποχες του Βερντι Σακης Ρουβας

 

Θελοντας να πει για την ενταση των ανεμων, λεει: -Και οι φοινικες ειχαν διπλωθει στα δυο Δημοσιογραφος του STAR

 

Οταν ειχε γινει το ναυαγιο του ΔΥΣΤΟΣ: -Το πλοιο ειναι βυθισμενο στην επιφανεια Δμοσιογραφος του ANT1

 

Η επιτυχια του Αννινου Μαρκουλιδη ειναι ανεπανορθωτη Σχολιαστης του ΡΙΚ

 

Ειμαι ανηψιος ενος προπονητη ο οποιος τυχαινει να ειναι και θειος μου Βαλεριος Λεωνιδης

 

Δεν θελουμε να δινουμε υποσχεσεις, αλλα υποχομαστε οτι θα δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο Φωτσης (ΠΑΟ)

 

Για την ρεβανς με την Αρσεναλ: -Στην ρεβανς θα παμε στο Αρσεναλ να παλεψουμε για την προκριση Αγγελος Αναστασιαδης

 

Κυρια Δημητριου, γνωριζετε τον Πικασο; -Αυτο το κιτρινο ανθρωπακι στα Ποκεμον; Αντζελα Δημητριου

 

Στον πρωινο καφε, δινοντας στην Μενεγακη ενα πακετο χαρτομαντηλα: -Ελενη μου λουλουδια ηθελα να σου φερω αλλα το γυφτακι στα φαναρια σημερα πουλουσε μονο χαρτομαντηλα Δημητρης Παπανοτας

 

Σε πρωινο δελτιο ειδησεων: -Ο εκπροσωπος των Παλαιστινιων Γιαννης Αραφατ... Χρηστος Σαμαρας

 

Στην Αιγυπτο το τραγουδι σας ειναι νουμερο 1 και μετα ειναι εκεινο της Σελιν Ντιον -Η Σελιν το ξερει; Αντζελα Δημητριου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτάρια της Ελένης Μενεγάκη :

 

- Ρε παιδιά , έτσι όπως είμαστε τρείς , δεν πάμε να κάνουμε ένα ντουέτο και να τραγουδήσουμε ?

 

Λέει στον Στέλιο Ρόκκο, αφού τραγούδησε το ''Να μ'αγαπάς'' :

- Ωραίο το τραγούδι σου , Στέλιο

-Δεν είναι δικό μου , είναι του Παύλου Σιδηρόπουλου.

-Α, πολύ ωραία , Στέλιο. Να τον καλέσουμε κι αυτόν μια μέρα στην εκπομπή .

 

Σε συζήτηση στον Πρωινό Καφέ για το ναυάγιο του Samina Expess:

 

-Πρέπει κάποια στιγμή να βάλουμε το μαχαίρι στο κόκαλο.

-Τώρα που είπατε κόκαλο , ας υποδεχθούμε την αγαπημένη μας Βέφα , που θα μαγειρέψει μια

υπέροχη σούπα από κόκαλα.

 

-Σήμερα ο τρίτος τυχερός θα πάρει ενα ασύρματο φορητό τηλέφωνο!

 

 

Και πως τη λένε τη μανα σου περίπου ?

 

Η Βέφα ήταν έτοιμη να μαγειρέψει συκώτια :

- Κυρία Βέφα , δεν πρέπει να τα ξεπλύνουμε καλά , να φύγει όλο το αίμα ?

- Μα Ελένη μου, το συκώτι μέσα έχει μόνο αίμα.

- Και κρέας δεν έχει καθόλου ?

 

- Πάρτε μας τηλέφωνο για να κερδίσετε μια έγχρωμη κουζίνα !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω ο Ισπανος διεθνης Ενρικε Αντρεου, που καμια σχεση δεν εχει με τον Ελληνα σκηνοθετη Ερρικο Ανδρεου Γιαννης Καραλης

 

Ερωτηση σε παιδακι με φανελα του Ολυμπιακου και κοκκινο κασκολ: -Εσυ αγορακι μου τι ομαδα εισαι; Δημητρης Πουλιασης

 

Σημερα το παιχνιδι εχουν επηρεασει δυο παραγοντες, το κρυο και ο καιρος Γιαννης Καραλης

 

Οι αθλητριες αποφασισαν επιτελους να ανοιξουν τα ποδια τους Κωστας Καπαταης

 

Παρακολουθουμε εδω, τον δρομο των ανωμαλων γυναικων Γιαννης Μαμουζελος

 

Ο συγκεκριμενος προπονητης εργαστηκε και στην Μασσαλια, στην ομωνυμη ομαδα της Μαρσειγ Μπαμπης Κουβαρακης

 

Γιοβανοβιτς... παντα Γιοβανοβιτς... το δυνατο στου, μπλοκου ο Βαντσικ Μανωλης Μαυρομματης

 

Φαουλ στον Μπλανκο που δινεται... αλλα δεν δινεται Στρατος Σεφτελης

 

 

Ετσι πρεπει λοιπον, φιλες και φιλοι να καθονται ολοι ηρεμα στις κερκιδες, τοσο οι μικροι οσο και οι μεγαλοι, οι μεγαλυτεροι απο τους μικροτερους οι οποιοι ειναι με την σειρα τους μικροτεροι απο τους ακομα μεγαλυτερους, οι οποιοι ειναι μικροτεροι απο τους μεγαλυτερους τους Αλεκος Θεοφιλοπουλος

 

Σε αγωνα Βραζιλιας-Χιλης, στο 84ο λεπτο: -Το 3-0 δεν αποτελει σκορ ασφαλειας για τους Βραζιλιανους Μανωλης Μαυρομματης

 

Αυτο το γκολ πανηγυριζεται εξαλλα απο τους Χιλιανους στις εξεδρες και ισως να πανηγυριζεται και στην Χιλη Μανωλης Μαυρομματης

 

Και φυσικα, παρα το ωραιο κορμι του Αμερικανου, τα στατιστικα του μοιαζουν πολυ με τα κουλουρακια της Λαμπρης απο την γιαγια μου Νικος Παπαδογιαννης

 

Και εχει αποβληθει ο βοηθος προπονητη του κυριου Αναστασιαδη Γιωργος Λυκουροπουλος

 

Στην Αθλητικη Κυριακη: -Ο Αγιος Νικολαος πετυχε σπουδαια εκτος εδρας νικη επι του Ολυμπιακου Βολου και... τσουπ, ανεβηκε στην κορφη του βαθμολογικου πινακα Γιαννης Θεοδωρακοπουλος

 

Σε απευθειας μεταδοση: -Οχι δεν ειναι τυπογραφικο λαθος, το σκορ ειναι 0-7 Γιωργος Τραπεζανιδης

 

Και ενω η μπαλα ηταν στον Ρομπερτο Καρλος: -Καρλος Αλμπερτο με την μπαλα... εεε... συγνωμη Βαλντεραμα... Μανωλης Μαυρομματης

 

Στον αγωνα Ολυμπιακος-Οβαρενσε: -Καλαθι απο τον Γερμανο κυκλωπα... (αντι για γιγαντα) Βασιλης Σκουντης

 

Σε συνεντευξη στην Αννα Παναγιωταρεα: -Εχετε κανει κανενα σφαλμα που το μετανιωσατε; -Φυσικα. Σε αυτη τη ζωη κανεις δεν ειναι ασφαλτος Αντζελα Δημητριου

 

Και με ενα σουτ φωτοβολιδα, στελνει την μπαλα στα Τζουμερκα (βουνα στην Αρτα) Κωστας Μπανιας (Αρτα TV)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πελάτης σε κατάστημα κινητής:

- Δεν μπορώ να βρω ποιος με παίρνει, γιατί με παίρνει με... απόψυξη!!!

 

:lol: :lol: :lol:

εγώ δουλεύω σε εταιρία με υπολογιστές και συχνά έχω ακούσει πολλά απο τους πελάτες!! το σημερινό όμως το έκανε το αφεντικό μου! παίρνει τήλ ένας πελατης εχει προβλημα και του δίνω το αφεντικό μου!!! ενώ μιλάνε πανω απο το κεφάλι μου και απο το τηλέφωνο του γραφείου μου, ακούω το αφεντικό μου να λεει :"όχι όχι πρώτα πρέπει να σώσεις τα αρχ*δια σου!!!" εννοώντας τα αρχεία του. ΕΛΙΩΣΑ!:rotfl: :lol: :lol: :lol: :lol: :w00t:

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Μερικά μαργαριτάρια και ευτράπελα τελευταίας σοδειάς :)

 

-Το μωρό πέθανε από ασφυξία, αφού του έκλεισαν τα χέρια με το στόμα.

Όλγα Τρέμη

 

-Και τώρα θα κάνουμε ένα ολιγοδευτερόλεπτο διάλειμμα..

Ρίκα Βαγιάνη

 

-Θα χαλάσει ο καιρός; Αααχχχ και μου έχει χαλάσει και το 4Χ4!

Γωγώ Μαστροκώστα

 

-Όταν μιλάω για τους γονείς μου κοιτάζω πάντα προς τα πάνω.. Είναι οι θεοί μου..

Σοφία Καρβέλα

 

-Είναι επιβεβαιωμένη η πληροφορία, ότι μάλλον είχαν συνεργούς.

Ρεπόρτερ σε δελτίο ειδήσεων

 

-Πες μας Μάγδα, ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα;

Ρεπόρτερ (η ερώτηση έγινε στην δημοσιογράφο Μάγδα Παπαγιάννη, που μόλις είχε παντρευτεί και κατέβαινε τα σκαλιά της εκκλησίας)

 

-Λαέ της Καλαμάτας..

-Πρόεδρε δεν είμαστε στην Καλαμάτα, στα Ιωάννινα είμαστε.

-Λαέ της Καλαμάτας....έλα να δεις πως με υποδέχεται ο λαός των Ιωαννίνων!

Τέως πρωθυπουργός

 

Καλεσμένοι στο στούντιο 2 αδέρφια. Ο μεγαλύτερος έχει σώσει την ζωή του μικρότερου δίνοντας του το ένα του νεφρό. Ο δημοσιογράφος αρχίζει τις ερωτήσεις.

-Ξέρεις τι σημαντικό προσέφερες στον αδερφό σου;

-Όχι, απαντά το παιδί.

-Ξέρεις ότι όλη η Ελλάδα μιλάει για σένα που έσωσες τον αδερφό σου;

- Όχι, απαντά και πάλι ο πιτσιρικάς απορημένος.

-Μα καλά, δεν γνωρίζεις το καλό που έκανες; συνεχίζει απτόητος ο δημοσιογράφος.

-Όχι! απαντά και πάλι ο μικρός που αρχίζει και εκνευρίζεται.

Ο δημοσιογράφος μετά απ' αυτά τα απανωτά όχι, γυρίζει και κοιτάζει απορημένος και αμήχανος την συμπαρουσιάστριά του.

Εκείνη τότε του λέει ψιθυριστά:

-Ο άλλος είναι ο δότης..

Από πρωινή εκπομπή

 

Με αφορμή την διακοπή της συνεργασίας Θέμου Αναστασιάδη και Άλφα, κάνει τηλεφωνική παρέμβαση ο Αντώνης Κανάκης, ο οποίος επί μία και πλέον ώρα επιχειρηματολογεί και κάνει λόγο για φίμωση και λογοκρισία από πλευράς του Άλφα.

Σε κάποιο σημείο κάνει παρέμβαση ο αντιπρόεδρος του Άλφα και προσπαθεί να δώσει κάποιες εξηγήσεις.

Ο Κανάκης που επί μία ώρα έκανε λόγο για λογοκρισία, εξοργίζεται από τις απαντήσεις του αντιπροέδρου και απευθυνόμενος στον Μάκη Τριανταφυλλόπουλο του λέει το εξής καταπληκτικό:

-Kαλά ρε Μάκη, πως τον αφήνεις και λέει τέτοια πράγματα στον αέρα;!;!

Aπό την εκπομπή «Ζούγκλα»

 

-Έχω καταπληκτική φωνή. Είμαι χάρισμα Θεού!

Άντζελα Δημητρίου

 

Σε τηλεοπτικό παράθυρο, απευθυνόμενος στην Λιάνα Κανέλη.

-Έλα ρε Λιάνα μου, τώρα που δεν ξέρεις τι είναι οι ομόκεντροι κύκλοι..

Είναι αυτοί που τέμνονται!!!

Γιώργος Τράγκας

 

-Αυτό το μαραφέτι.

Νίκος Κακαουνάκης (αναφερόμενος στο...λογισμικό υποκλοπών της Vodafone)

 

-Δεν καταλαβαίνω τι θέλουν αυτοί οι γκέι.. Γιατί να παντρεύονται άντρες; Χάθηκαν οι γυναίκες;;;!!!

Παναγιώτης Ψωμιάδης

 

-Το θέατρο του Επιδαύρου.

Γιώργος Παπανδρέου

 

-Ένα όμορφο χωριό με ντόπιους κατοίκους.

Παναγιώτης Τόκος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο κυριος μας στην 5ημερη ειπε :

 

ποιος εχει κινητο που να υποστηριζει την τεχνολογια των κλησεων με αποκρυψη;

 

καγκελο μειναμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε περιπτερά την προηγούμενη εβδομάδα, ημέρα Τετάρτη;

- «Πότε θα γίνει η έκρηξη του ηλίου;»

-...

 

Εγώ πάντως θα απάνταγα σε «κανά δύο δισεκατομύρια χρόνια». :lol:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

πριν την 3μερη..

ειμαστε 5 τμηματα..και μαλωναμε για το ποιος θα παει με ποιον-στο λεοφωρειο-..γιατι το ενα απο τα 5 τμηματα..ειχε παιδια..(αστα να πανε δεν χρειαζετε να εξηγησω παραπανω)τελος παντων..μας λεει ο διευθυντης,θα αποφασισει τυχαια ποιος θα παει με ποιον και σε ποσα λεοφωρεια θα χωριστουμε............κοντευουν οι μερες..και ακομα δεν εχουμε κατι νεοτερο....

λεει ενας ο κολλητος μου σε μια στιγμη..

-παμε να δουμε τα λεωφορεια(εννουσε,ποιοι θα πανε με ποιο τμημα κτλ)

και απανταει ενας φιλος μου..

-εξω ειναι??(νομιζε οτι ειχαν ερθει τα λεοφωρεια):lol:

μιλαμε,σκασαμε στα γελια και ας ηταν κρυο..:p

Link to comment
Share on other sites

Σε διαγώνισμα στο μάθημα των θρησκευτικών, αντί για "Τη Μ. Δευτέρα μαθαίνουμε για τη ζωή του πάγκαλου Ιωσήφ": "Τη Μ. Δευτέρα ακούμε την παραβολή του Πάγκαλου"!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...