Jump to content

Αντίγραφο "Αίτησης συνδρομής" στον Γερμανο;


my_jmail
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα παλιότερα σύνδεση στην Vodafone την οποία έκοψα και την μετέτρεψα σε CU. Την περασμένη βδομάδα το ξαναέκανα συμβόλαιο (Vodafone), από κατάστημα του Γερμανού.

Την αρχική μου σύνδεση την είχα κάνει σε κατάστημα της Vodafone, και μουείχαν δώσει ένα πεντασέλιδο έγγραφο που είχε τίτλο "Αίτηση συνδρομής" και "Γενικοί όροι παροχής Τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών" και την εγγύηση συσκευής.

Αυτή την φορά στο κατάστημα του Γερμανού δεν μου δώσαν κανένα χαρτί, που να αποδεικνύει ότι έκανα το συμβόλαιο (Ο υπάλληλος φαινόταν καινούργιος και αγχωμένος. Μήπως το ξέχασε; Μήπως έπρεπε να περιμένουν την έγκριση από την Vodafone;).

Έπρεπε να μου δώσουν κάποιο έγγραφο πάλι; Να πάω να το ζητήσω τώρα; Από τον Γερμανό ή από την Vodafone;

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα σύνδεση στην Vodafone την οποία έκοψα και την μετέτρεψα σε CU. Την περασμένη βδομάδα το ξαναέκανα συμβόλαιο (Vodafone), από κατάστημα του Γερμανού.

Την αρχική μου σύνδεση την είχα κάνει σε κατάστημα της Vodafone, και μουείχαν δώσει ένα πεντασέλιδο έγγραφο που είχε τίτλο "Αίτηση συνδρομής" και "Γενικοί όροι παροχής Τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών" και την εγγύηση συσκευής.

Αυτή την φορά στο κατάστημα του Γερμανού δεν μου δώσαν κανένα χαρτί, που να αποδεικνύει ότι έκανα το συμβόλαιο (Ο υπάλληλος φαινόταν καινούργιος και αγχωμένος. Μήπως το ξέχασε; Μήπως έπρεπε να περιμένουν την έγκριση από την Vodafone;).

Έπρεπε να μου δώσουν κάποιο έγγραφο πάλι; Να πάω να το ζητήσω τώρα; Από τον Γερμανό ή από την Vodafone;

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

Κανονικά έπρεπε να πάρεις αντίγραφο από όλα τα χαρτιά που υπέγραψες...

(Φαντάζομαι πως υπέγραψες...)

Να πας να πάρεις αντίγραφο από το κατάστημα που έκανες την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εχει αρχειο με τα συμβολαια..ή θα τα στελνει στον γερμανο που τα στελνει στην βονταφον...αν θελεις μπορεις να τον πεις να σου δωσει ενα αντιγραφο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η και αν δεν εχει ο γερμανος πες στην Vfone να στειλει ενα φαξ (οπου εχεις φαξ εσυ - δουλεια πατερα,μητερας, σπιτι κλπ κλπ) τις σελιδες του συμβολαιου που υπεγραψες εξαλλου δικαιουσαι αντιγραφο οπως και να εχει. Αν και πιστευω πως το καθε μαγαζι κραταει σιγουρα αρχειο .
Link to comment
Share on other sites

Kai sto GERMANO profanws ypografeis symvolaio. Alla (toulaxiston ekei pou phgainw egw) den dinoun antigrafo ston pelath (toulaxiston se mena), para mono thn prwth selida me to noumero, ta pososta ana mhna ths epidothshs klp
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ παίρνουμε αντίγραφο απο αυτό που υπογράφουμε και μας δεσμεύει να πληρώσουμε... Φαντάσου να σε έχουν συνδέσει πχ σε λάθος πάγιο, θα το μάθεις με τον πρώτο λογαριασμό....

 

Πρέπει οπωσδήποτε να έχεις ένα αντίγραφο, πήγαινε και ζήτησέ το.....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ παίρνουμε αντίγραφο απο αυτό που υπογράφουμε και μας δεσμεύει να πληρώσουμε... Φαντάσου να σε έχουν συνδέσει πχ σε λάθος πάγιο, θα το μάθεις με τον πρώτο λογαριασμό....

 

Πρέπει οπωσδήποτε να έχεις ένα αντίγραφο, πήγαινε και ζήτησέ το.....

Παλια η Βονταφον ηταν η μονη εταιρια που δεν σου εγραφε πανω στον λογαριασμο σε ποιο προγραμμα χρησης εισαι. Το εχει διορθωσει αυτο; Γιατι εαν δεν το εχει τοτε δεν προκειται να το μαθει ποτε ο φιλος μας...:(

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παλια η Βονταφον ηταν η μονη εταιρια που δεν σου εγραφε πανω στον λογαριασμο σε ποιο προγραμμα χρησης εισαι. Το εχει διορθωσει αυτο; Γιατι εαν δεν το εχει τοτε δεν προκειται να το μαθει ποτε ο φιλος μας...:(

 

Ναι, το γράφει. Συγκεκριμένα εκεί που έχει τη χρέωση του παγίου γράφει π.χ. Πάγια τέλη VF120 parent.

 

Ένας τρόπος για να δει κανείς σε ποιο πρόγραμμα βρίσκεται, είναι να στείλει το δωρεάν μήνυμα στο 1284 για την ενημέρωση του δωρεάν χρόνου που του απομένει. Εκεί λέει το πρόγραμμα στο οποίο βρίσκεται ο συνδρομητής ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα σύνδεση στην Vodafone την οποία έκοψα και την μετέτρεψα σε CU. Την περασμένη βδομάδα το ξαναέκανα συμβόλαιο (Vodafone), από κατάστημα του Γερμανού.

Την αρχική μου σύνδεση την είχα κάνει σε κατάστημα της Vodafone, και μουείχαν δώσει ένα πεντασέλιδο έγγραφο που είχε τίτλο "Αίτηση συνδρομής" και "Γενικοί όροι παροχής Τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών" και την εγγύηση συσκευής.

Αυτή την φορά στο κατάστημα του Γερμανού δεν μου δώσαν κανένα χαρτί, που να αποδεικνύει ότι έκανα το συμβόλαιο (Ο υπάλληλος φαινόταν καινούργιος και αγχωμένος. Μήπως το ξέχασε; Μήπως έπρεπε να περιμένουν την έγκριση από την Vodafone;).

Έπρεπε να μου δώσουν κάποιο έγγραφο πάλι; Να πάω να το ζητήσω τώρα; Από τον Γερμανό ή από την Vodafone;

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

:D :D Καλησπέρα,χρόνια πολλά.:D :D

Επειδή ουσιαστικά απάντηση δεν έχεις πάρει ακόμη σε αυτό που ρώτησες,άκου:

 

Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με το κατάστημα Γερμανός και τον υπάλληλο που ήταν νέος και είναι λογικό να μην γνωρίζει πλήρως τις διαδικασίες του καταστήματος ενώ μπορείς άνετα να στείλεις ένα αίτημα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vdfne και εγγράφως να ζητάς ένα αντίγραφο συμβολαίου για τον αριθμό σου λόγω "απώλειας του πρωτότυπου".

Καλό θα ήταν στο αίτημα σου να έχεις φωτοτυπία της ταυτότητας σου και να αναφέρεις νούμερο κινητού και μητρώο συνδρομητή (αν δεν το γνωρίζεις στείλε ενα κενό μήνυμα στο 1289 να το μάθεις) και θα σου το στείλουν απευθείας χωρίς να μπείς στην διαδικασία να μιλήσεις καθόλου με το κατάστημα ή τον υπάλληλο ή τον διευθυντή του καταστήματος ή κάποιον υπάλληλο που το παίζει έξυπνός ...κτλ. Το νούμερο φαξ που θα το στείλεις δεν γνωρίζω πιο μπορεί να είναι αλλά κάλεσε το 13830 να σου δώσουν τον αριθμό.

Και πάλι καλές γιορτές.:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...