Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραία ιδέα...

 

Φίλε μου καλύτερα να το κρατήσεις και να το έχεις για έκθεμα(Για την πάρτι σου)

Δεν αξίζει να το δώσεις.Προσωπική άποψη πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς άν υπάρχει κατάστημα που να πουλάει ipod nano 8gb κόκκινο (product red)? ή άν υπάρχει κάποιο μαγαζί που ενδεχομένως άν το ζητήσω να το παραγγείλει? πολλά ζητάω ε? :p
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα κανένα. Και αν δεν κάνω λάθος, ούτε στον υπόλοιπο κόσμο (εκτός από Apple Stores). Στο ebay βρίσκεις όμως...
Link to comment
Share on other sites

Καλά δέν περίμενα να υπήρχε απλά είπα να ρωτήσω μπάς και :p

Και στο ebay βρίσκω και με διάφορους τρόπους με παραγγελία στο internet απλά δε θέλω να το παραγγείλω μέσω νετ..

 

Πάντως για το ότι δέν το πουλάνε τα καταστήματα γενικότερα και στο εξωτερικό δέν ξέρω... νιώθω ότι κάπου το πήρε το μάτι μου στο εξωτερικό τα Χριστούγεννα.. πιθανόν να θυμάμαι λάθος..

 

Ευχαριστώ πάντως :):)

Link to comment
Share on other sites

Για το "άλλα καταστήματα εξωτερικού" ούτε και γω είμαι σίγουρος. Πάντως είναι πολύ όμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Δύο Ερωτήσεις σχετικά με το Itunes:

1.Μπορώ μέσω του Itunes να κάνω search για devices που είναι ήδη συνδεδεμένες και είχα κάνει eject ενώ τώρα τις θέλω ξανά connectable?΄Η πρέπει να τις αποσυνδέσω εντελώς και μετά να τις συνδέσω πάλι.

2.Γίνεται να "κάψω" ένα Mp3 CD αλλά με τις playlists μου σαν φακέλους στο CD

Link to comment
Share on other sites

Δύο Ερωτήσεις σχετικά με το Itunes:

1.Μπορώ μέσω του Itunes να κάνω search για devices που είναι ήδη συνδεδεμένες και είχα κάνει eject ενώ τώρα τις θέλω ξανά connectable?΄Η πρέπει να τις αποσυνδέσω εντελώς και μετά να τις συνδέσω πάλι.

2.Γίνεται να "κάψω" ένα Mp3 CD αλλά με τις playlists μου σαν φακέλους στο CD

1. Πρέπει να το αποσυνδέσεις και να το ξανασυνδέσεις.

2. Όχι, άλλωστε πρέπει να επιλέξεις ένα playlist για να κάψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιουσα το ipod nano, με ενα Desktop PC χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δυστυχώς "εσκασε" ο δίσκος.

Προσπάθησα να συνδεσω το ipod με ένα αλλο laptop και μου βγήκε το μύνημα οτι "δεν το ipod δεν ειναι συνδεδεμένο με αυτο το PC"

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι οτι :

o Δεν μου επιτρέπει να προσθέσω και άλλα τραγουδια στο ipod

(Θα ήθελα να αποφύγω να διαγράψω το υπάρχον υλικό και να κάνω overwrite γιατι δεν εχω τα υπάρχοντα τραγούδια για να τα ξαναπεράσω)

 

Υπάρχει καποια πρόταση να λυθει ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θες να μπορείς να προσθέσεις νέα τραγούδια ή/και να βγάλεις από το iPod τα τραγούδια που ήδη έχεις.

 

Για το πρώτο, ακόμα και στον άλλο υπολογιστή, μόλις σου πει ότι δεν είναι συνδεδεμένο με τη συγκεκριμένη iTunes library πες όχι και τσέκαρε μετά το κουτάκι manually manage music.

 

Για το δεύτερο δες το Music Rescue: http://www.kennettnet.co.uk/musicrescue/ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πως βγαζω τραγουδια απο το ipod με αυτο το προγραμμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guys βοήθεια!! :worry:

 

λοιπόν πρέπει να μεταφέρω το ipod μου σε άλλον υπολογιστή γιατί το laptop μου χάλασε :blink: αλλά πώς θα καταφέρω να το κάνω χωρίς να χάσω τα περιεχόμενα του ipod και το top25? :worry: :worry:

 

 

thnx :)

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω πως βγαζω τα τραγουδια του Ipod με αυτο το προγραμμα,φωτισε μας stereo

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

A, είναι πολύ απλό. Συνδέει το iPod στο iTunes. Από το iTunes επιλέγεις το Enable disk mode στην καρτελίτσα του iPod σου. Μετά τρέχεις το Music Rescue. Περιμένεις λίγο να διαβάσει το iPod και μετά θα σου δείξει μια οθόνη σαν και αυτή που βλέπεις πιο κάτω. Διαλέγεις στα αριστερά το ή τα playlists που θες να βγάλεις από το iPod, διαλέγεις που θα τα βάλει στο PC, πατάς Copy και είσαι έτοιμος!
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου θα το δοκιμασω αργοτερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

A, είναι πολύ απλό. Συνδέει το iPod στο iTunes. Από το iTunes επιλέγεις το Enable disk mode στην καρτελίτσα του iPod σου. Μετά τρέχεις το Music Rescue. Περιμένεις λίγο να διαβάσει το iPod και μετά θα σου δείξει μια οθόνη σαν και αυτή που βλέπεις πιο κάτω. Διαλέγεις στα αριστερά το ή τα playlists που θες να βγάλεις από το iPod, διαλέγεις που θα τα βάλει στο PC, πατάς Copy και είσαι έτοιμος!

 

ωραιο προγραμμμα αν και μου εβγαζε ολη την μουσικη απο το ipod κι οχι την playlist Που ηθελα,εκανα κατι λαθος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Κατέβασα το πρόγραμμα, κατέβασα και το itunes γιατί είμαι σε άλλον υπολογιστή, το laptop μου έχει χαλάσει..

 

Έβαλλα off στο automatic syncing για να μήν μου το αδειάσει το ipod και τώρα είμαι στο itunes αλλά δέν έχει επιλογή enable disk use...

 

έχει μόνο τις εξής:

 

open itunes when this ipod is connected

sync only checked songs and videos

manually manage music and videos

 

έχω τσεκάρει στο ον το πρώτο και μετά ψάχνοντας βρήκα ότι άν είναι στο ον και το τρίτο είναι λέει ον και το disk use

 

 

οπότε ανοίγω το άλλο προγραμματάκι κ περιμένω να εντοπίσει το ipod αλλά τίποτα.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ipod video 30gb.Μπορω να αποθηκευσω μια ταινια avi με μεγεθος 500mb και να το συνδεσω σε τηλεοραση για να δω την ταινια?Σε τι αναλυση θα αναπαραχθει στην tv εαν αυτο γινεται?Πρεπει να δειξω μια ταινια σε καποιον που δεν εχει dvd και θελω να αποφυγω να κουβαλησω το dvd μου.Μπορει να γινει αυτο?Προσπαθησα να το κανω με το κινητο μου ενα νοκια ν95 αλλα συνδεοντας το στην tv η αναλυση ειναι χαμηλη και δεν μπορεις να παρακολουθησεις ταινια.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για να μπορέσει να το δείξει το iPod πρέπει να μπορεί να το παίξει το iTunes, το οποίο δεν παίζει avi. Με άλλα λόγια, αν το ρίξεις ως avi μέσα στο iPod (έχοντάς το σε disk mode) δεν θα καταφέρεις τίποτα. Πρέπει λοιπόν πρώτα να το μετατρέψεις. Αν έχεις mac αυτό γίνεται εύκολα με το iSquint (μεταξύ άλλων). Αν έχεις windows δοκίμασε το videora (μεταξύ άλλων :)). Αφού τελειώσει η μετατροπή, το ρίχνεις στο iTunes και μετά κάνεις συγχρονισμό.

 

Με δυο λόγια, αν μπορείς να το δεις (ως video, όχι ως αρχείο) στο iPod, θα μπορέσεις να το δεις μέσω iPod και στην τηλεόραση. Η ανάλυση θα είναι παραπάνω από ικανοποιητική, αλλά μην περιμένεις και ποιότητα DVD. Πως θα συνδέσεις το iPod με την τηλεόραση το έχεις βρει;

Link to comment
Share on other sites

ωραιο προγραμμμα αν και μου εβγαζε ολη την μουσικη απο το ipod κι οχι την playlist Που ηθελα,εκανα κατι λαθος?

 

stero φιλε τα φωτα σου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, με το music rescue, ο μόνος τρόπος να βγάλεις τα τραγούδια από ένα συγκεκριμένο playlist και μόνο είναι να πας (μέσα από το πρόγραμμα) στο iPod πάνω πάνω αριστερά, να διαλέξεις όλα τα τραγούδια με Ctrl+A, να κάνεις click σε ένα από τα checkboxes ώστε να τα αποεπιλέξει όλα, μετά να πας στο playlist που θες και να κάνεις το ίδιο, ώστε στο τέλος να έχεις επιλεγμένα μόνο αυτά.

 

Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές εναλλακτικά, εδώ θα βρείς μια καλή ανάλυσή τους: http://www.ilounge.com/index.php/articles/comments/copying-music-from-ipod-to-computer/P2

Link to comment
Share on other sites

ωραιος,Thanks master of ipods.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση με κανένα πρόγραμμα να αυξήσω την ένταση του Ipod classic; Μου την σπάει να περπατάω στον δρόμο και να ακούω τα αμάξια που περνάνε δίπλα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...