Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,μπορει καποιος να αναφερει ποιες εφαρμογες δεχεται το 6270;

 

 

Αρχεία .jar(Java MIDP 2.0) εγκατάσταη μέσω του PC Suite(Application Installer)με Bluetooth ή USB ή IrDA μόνο.Εφαρμογές λίγες και παιχνίδια αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να'σαι καλα φιλε μου που απαντησες.Προλαβα να διαπιστωσω οτι παιρνει jar,αλλα μπορω να τις δω καπου ονομαστικα ή και με πληροφοριες;

Ασχετο με αυτο:αφου η αναλυση του ειναι 240χ320,τοτε δεχεται ανετα και τα wallpapers του GX30i και οχι μονο.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε μου που απαντησες.Προλαβα να διαπιστωσω οτι παιρνει jar,αλλα μπορω να τις δω καπου ονομαστικα ή και με πληροφοριες;

Ασχετο με αυτο:αφου η αναλυση του ειναι 240χ320,τοτε δεχεται ανετα και τα wallpapers του GX30i και οχι μονο.

Στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος όλα ονομαστικά και σε txt αρχείο,links πηγών επίσης,wallpapers 240*320 καινούργια στην ενότητα μας(Nokia Series 40) προστέθηκαν σε νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλισπέρα παιδιά. έχω αγοράσει πρόσφατα το nokia 6270 (ΤΕΛΕΙΟ!!!). Ξέρετε που μπορώ να βρώ εφαρμογές και παιχνίδια? Κανένα Link? Πριν είχα το 6600 και είχα κατεβάσει τα άπειρα αλλα δεν παίζουν στο καινούργιο μου κινητό. Μπορείτε να με βοηθήσετε? επίσης υπάρχει αντοίστιχο full screen caller για το νοκια 6270? οταν με παίρνει κάποιος είναι πολύ μικρή η φωτογραφία.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου. το 6270 δεν ειναι series 60 οπως το 6600 και παιρνει μονο java, οχι *.sis. δες σε αυτο το θεμα για διαφορα λινκ που εχουν ανεβασει τα παιδια. full screen caller οχι, δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό theme δεν υπάρχει?Τα λίνκ που υπάρχουν εδώ δεν αντιστοιχούν για το 6270..

Και όμως έστω δύο αντιστοιχούν,πέραν αυτών αναμονή για άλλα στο σύντομο μέλλον..............:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πρέπει να σας ρωτήσω αν και τρέπομαι πως μεταφέρουμε τα θέματα?

φωτ ξέρω.

ήχο ξέρω.

εφαρμογές ξέρω.

αυτά τα θέματα δεν τα βρίσκω!:O

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πρέπει να σας ρωτήσω αν και τρέπομαι πως μεταφέρουμε τα θέματα?

φωτ ξέρω.

ήχο ξέρω.

εφαρμογές ξέρω.

αυτά τα θέματα δεν τα βρίσκω!:O

 

όπως ακριβώς μεταφέρεις οτιδήποτε άλλο. :)

 

copy-paste, δεν εχει διαφορά.

 

Εγώ στην κάρτα μνήμης τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

όπως ακριβώς μεταφέρεις οτιδήποτε άλλο. :)

 

copy-paste, δεν εχει διαφορά.

 

Εγώ στην κάρτα μνήμης τα έχω.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου αλλά δεν μπορώ να βρω με ποια εφαρμογή του νοκια σουιτ γίνεται….

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου αλλά δεν μπορώ να βρω με ποια εφαρμογή του νοκια σουιτ γίνεται….

με τη διαχειριση αρχειων γινεται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει προγραμμα για να γίνει remote control to 6270?Δηλαδή το αντίστοιχο πρόγραμμα σε JAVA κι όχι SYMBIAN μορφή!

PLZ.........HELP αν ξέρει κάποιος!

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου αλλά δεν μπορώ να βρω με ποια εφαρμογή του νοκια σουιτ γίνεται….

 

δεν υπάρχει λόγος να περάσεις στην κάρτα τα αρχεία που θες μέσω του νόκια σούιτ. σύνδεσέ το σαν εξωτερικό δίσκο. :)

 

Μπαοκτζή, δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω κάτι τέτοιο για σίριζ 40. Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που παίζουν στο 6270, αλλά κανένα δεν επεμβαίνει στο hardware της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα link:
www.nokia-world.org

 

Εχει παιχνίδια εφαρμογές κλπ. για 40άρια,60άρια,80άρια κλπ. Με λίγο υπομονή για κατεβάσματα θα βρούμε αρκετά,πιστεύω.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οταν πήγα σε αυτό το site το antivirus (NOD32) μου έβγαλε δύο-τρεις ειδοποιήσεις για ιούς! Τί ρόλο πέζει αυτό το site;

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οταν πήγα σε αυτό το site το antivirus (NOD32) μου έβγαλε δύο-τρεις ειδοποιήσεις για ιούς! Τί ρόλο πέζει αυτό το site;

Μην δίνεις σημασία και απέφευγε το συγκεκριμμένο site !

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πλέον δεν έχω το 6270,τώρα έχω το Κ750,θυμάμαι ότι σχεδόν όλα τα παιχνίδια κατεβασμένα από το :

masyaka.ru/games

είχαν συνοδευτικά το όνομα του,πχ.VansSkateAndSlam **MASYAKA** κάτι που με ενοχλούσε γιατί δεν κόλλαγε με τίποτα,τι MASYAKA(Μ@λ@@@) οπότε σκέφτηκα ότι πρέπει να το αλλάξω.

Ανοιξα το αρχείο .jar με WINRAR και απ'όλα τα διάφορα αρχεία άνοιξα το αρχείο MANIFEST.MF(με την εφαρμογή Σημειωματάριο των Windows) το οποίο

περιείχε τα κάτωθι(παράδειγμα):

 

Manifest-Version: 1.0

MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0

MIDlet-Name: VansSkateAndSlam **MASYAKA**

MIDlet-Icon: /picon.png

Created-By: 1.4.2_07 (Sun Microsystems Inc.)

MIDlet-Vendor: Gameloft SA /brought

MIDlet-1: VansSkateAndSlam, /picon.png, cMIDlet

MIDlet-Version: 1.0.0

MicroEdition-Profile: MIDP-2.0

 

Είναι προφανές ότι σβήνοντας την λέξη μετά το Midlet Name:VansSkateAndSlam.... πλέον δεν θα το βλέπεις και μετά,αφού αποθηκεύσεις την καινούργια ονομασία μέσω της εφαρμογής του Σημειωματάριου,και στο μενού των παιχνιδιών του κινητού.

Ανάλογα και τροποποίηση στο Midlet-Vendor:Gameloft......Προσοχή όμως αν δεν μπεί κάποιο όνομα η εφαρμογή δεν κάνει καν εκκίνηση,απαραιτήτως και το σωστότερο είναι η ονομασία της κατασκευάστριας εταιρείας που συνήθως και δεν απουσιάζει.Ανάλογα πάλι στο Midlet Name:μπορείτε να βάλετε και ένα δικό σας όνομα,περί ορέξεως και ανησυχιών πρόκειται.

Ολα αυτά σε περίπτωση που και κάποιος άλλος προβληματίζεται-ισχύουν σε όλα τα java phones,αν δεν έχουν ήδη γνωστοποιηθεί,νομίζω πως μπορεί να είναι και χρήσιμα και fun.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έχει ήδη αναφερθεί στο Forum αλλά ποτέ δεν κάνει κακό μια επανάληψη. Βρήκα μερικά θέματα για το κινητό μας στην ακόλουθη σελίδα:

http://phone.mobile9.com/nokia/6270/

Αν έχει ήδη αναφερθεί καλός αν όχι ακόμη καλύτερα:O ..

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SAAAS!!:)

 

Paidia xreiazomai thn bohtheia sas!! exw kai egw to 6270 kai thelw na perasw mesa videakia realone ktl ktl brhka ena converter to opoio omws otan ta metatrepei se 3gp ta kanei sorry gia thn ekfrash ''skata''!!! einai apaisia h poiothta k ektos autou allazei k ton hxo ton paei opou thelei....

 

pls pls ola kala mou pane prwth fora me ena kinhto einai opws to thelw k twra... auto den mou bgainei??

 

thanks gia ton xrono sas :D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται αν οι σημειώσεις που έχουμε στο ημερολόγιο μεταφέρονται με το μπακ απ.

Έχω παρατήρηση ότι δεν τις αντιγραφή και χάνονται ή κάνω λάθος ???

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έχει ήδη αναφερθεί στο Forum αλλά ποτέ δεν κάνει κακό μια επανάληψη. Βρήκα μερικά θέματα για το κινητό μας στην ακόλουθη σελίδα:

http://phone.mobile9.com/nokia/6270/

Αν έχει ήδη αναφερθεί καλός αν όχι ακόμη καλύτερα:O ..

 

auto to site syn oti exei ginei pipila kai to lene oloi den exei themata gia to 6270.

den to vlepeis kai monos sou? pos einai dynaton?????

 

den ekanes ston kopo na anoikseis thn selida na deis oti ta themes pou leei den einai gia analysh 240x320???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ζητώ συγγνώμη δεν ήθελα να σε αναστατώσω τόσο πολύ. :)

Έχεις δίκιο δεν πρόσεξα πως δεν είναι η σωστή ανάλυση. Μπορείς όμως να το αναφέρεις με καλύτερο τρόπο.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το πηρα ελάχιστα μεταχειρισμενο ο προηγουμενος εσβησε τα θεματα που ειχε μεσα απο τη μανα του μηπως μπορει καποιος να μου τα στειλει ??? αυτα αν εχει και αλλα ??? στο εμαιλ μου straus1971@yahoo.gr ευχαριστω !!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

S40 THEME STUDIO 2.0 κατεβαστε το και ορεξη να εχετε ,πολυ καλο μπορεις να κανεις τα παντα με αυτο....:)http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/445db8bf-9386-4b7c-8264-592e3b2e47ea/Nokia_S40_TS_2_0.html?autoStart=true βεβαια πρωτα πρεπει να εχεις κανει μια απλη εγγραφη

 

το κατεβασα αλλα δεν κανει εγκατασταση !! μαλλον κολαει εσυ το εχεις κατεβασει ? δουλεψε κανονικα ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...