Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλοι μου εκανα 2η προσπαθεια σημερα να κανω upload το 2ο πακετακι και απο τη δουλεια και παλι μου εβγαζε network error.

Ισως επειδη ξεγελω λιγο τα proxy settings?

Τα αρχεια που προσπαθησα να ανεβασω ηταν rar kai zip.

Τι φταιει?

Τι να πω ρε παιδια.Αν δε βαλω καμια σουπερ συνδεση δε προκειται να δω προκοπη. Αιντα να ιδουμ;)

Keep uploading dudes......................................................................99%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γειά

Να κάνω μερικές ερωτήσεις για το νόκια και γενικά τη σύνδεση στο ίντερνετ ?

 

1) Μπορώ να μπω ίντερνετ από το pc χρησιμοποιώντας σαν μέσο το κινητό μου ?

 

2) Γιατί όταν πάω να μπω στο myphone από το κινητό μου γράφει μνήμη πλήρης ?

 

3) Γιατί όταν πάω στο yahoo μου γράφει μη ασφαλής σύνδεσμος και μαυρίζει η οθόνη και κλείνει η σύνδεση ?

 

4) Πως χρεώνομαι ? πόσο πάει περί που η χρέωση ? ανά Kilobyte ? ή με το χρονικό διάστημα ?

 

5) Γιατί σε άλλες διευθύνσεις μου γράφει ελέγξτε ρυθμίσεις σύνδεσης ενώ σε άλλες διευθύνσεις πηγαίνει ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά

Να κάνω μερικές ερωτήσεις για το νόκια και γενικά τη σύνδεση στο ίντερνετ ?

 

1) Μπορώ να μπω ίντερνετ από το pc χρησιμοποιώντας σαν μέσο το κινητό μου ?

 

2) Γιατί όταν πάω να μπω στο myphone από το κινητό μου γράφει μνήμη πλήρης ?

 

3) Γιατί όταν πάω στο yahoo μου γράφει μη ασφαλής σύνδεσμος και μαυρίζει η οθόνη και κλείνει η σύνδεση ?

 

4) Πως χρεώνομαι ? πόσο πάει περί που η χρέωση ? ανά Kilobyte ? ή με το χρονικό διάστημα ?

 

5) Γιατί σε άλλες διευθύνσεις μου γράφει ελέγξτε ρυθμίσεις σύνδεσης ενώ σε άλλες διευθύνσεις πηγαίνει ?

 

Ευχαριστώ

1) Ναι

2) Είναι κάπως βαριά σελίδα και δεν μπορεί να την ανοίξει

3) Επανεκκίνηση εννοείς; Και σε μένα γινόταν αυτό...

4) Αν μπαίνεις με GPRS πάει ανα Kilobyte

5) Τις ρυθμίσεις τις έχεις βάλει σωστά; Αν μιλάς για τους σελιδοδείκτες που έχει αποθηκευμένους το κινητο για θέματα, ringtones κλπ, μπαίνει και χωρίς ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι

2) Είναι κάπως βαριά σελίδα και δεν μπορεί να την ανοίξει

3) Επανεκκίνηση εννοείς; Και σε μένα γινόταν αυτό...

4) Αν μπαίνεις με GPRS πάει ανα Kilobyte

5) Τις ρυθμίσεις τις έχεις βάλει σωστά; Αν μιλάς για τους σελιδοδείκτες που έχει αποθηκευμένους το κινητο για θέματα, ringtones κλπ, μπαίνει και χωρίς ρυθμίσεις...

 

Ευχαριστώ για την απάντησή :)

και συνεχίζω :p

 

1) Αφού ναι τότε πως μπορεί να γίνει αυτό ?

2) Το Κ750 ( που μου κλέψανε :( ) δεν έλεγε μνήμη πλήρης και άνοιγε

3) Χμμμ όχι επανεκκίνηση της συσκευής απλά διακοπή της σύνδεσης ίντερνετ

4) Επιλέγω εγώ αν μπαίνω με GPRS ? έχει τέτοια επιλογή .Εχει Tim internet και Tim GPRS . Τι συμφέρει πιο πολύ ? το GRPS δεν είναι κάτι που πρέπει να πληρώσεις πάγιο για να το έχεις ?

5) Τις ρυθμίσεις έβαλα τις ρυθμίσεις του 6230i γιατί για το 6270 δεν έχουν βγει ακόμα. Δεν μιλάω για τους σελιδοδείκτες . Εκεί μπαίνει μια χαρά .Μπήκα στο yahoo μπήκα στο msn.com μπήκα στο pathfinder αλλά προσπάθησα να μπω πχ στο e-msn ( ένα πρόγραμμα για το messenger ) δηλαδή να μπω στο msn μου μέσα από το κινητό και δεν το κάνει . Οπως επίσης δοκίμασα να πάω στη διεύθυνση που διάβασα για mobiletv εδώ στο φόρουμ και δεν πήγε

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή :)

και συνεχίζω :p

 

1) Αφού ναι τότε πως μπορεί να γίνει αυτό ?

2) Το Κ750 ( που μου κλέψανε :( ) δεν έλεγε μνήμη πλήρης και άνοιγε

3) Χμμμ όχι επανεκκίνηση της συσκευής απλά διακοπή της σύνδεσης ίντερνετ

4) Επιλέγω εγώ αν μπαίνω με GPRS ? έχει τέτοια επιλογή .Εχει Tim internet και Tim GPRS . Τι συμφέρει πιο πολύ ? το GRPS δεν είναι κάτι που πρέπει να πληρώσεις πάγιο για να το έχεις ?

5) Τις ρυθμίσεις έβαλα τις ρυθμίσεις του 6230i γιατί για το 6270 δεν έχουν βγει ακόμα. Δεν μιλάω για τους σελιδοδείκτες . Εκεί μπαίνει μια χαρά .Μπήκα στο yahoo μπήκα στο msn.com μπήκα στο pathfinder αλλά προσπάθησα να μπω πχ στο e-msn ( ένα πρόγραμμα για το messenger ) δηλαδή να μπω στο msn μου μέσα από το κινητό και δεν το κάνει . Οπως επίσης δοκίμασα να πάω στη διεύθυνση που διάβασα για mobiletv εδώ στο φόρουμ και δεν πήγε

 

Ευχαριστώ :)

1) Το εγκαθιστάς ως μόντεμ στον υπολογιστή σου και αν έχεις βάλει σωστά τις ρυθμίσεις για το GPRS θα μπεί κανονικά. Παραπάνω πληροφορίες ζήτα απο την TIM

4) Ρώτα την TIM

5) Δεν ξέρω

Υ.Γ Αν είχες cosmote θα μπορούσα να σε βοηθήσω περισσότερο, αλλα γιατί δεν ρωτάς και στο http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=26

Link to comment
Share on other sites

1) Το εγκαθιστάς ως μόντεμ στον υπολογιστή σου και αν έχεις βάλει σωστά τις ρυθμίσεις για το GPRS θα μπεί κανονικά. Παραπάνω πληροφορίες ζήτα απο την TIM

4) Ρώτα την TIM

5) Δεν ξέρω

Υ.Γ Αν είχες cosmote θα μπορούσα να σε βοηθήσω περισσότερο, αλλα γιατί δεν ρωτάς και στο http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=26

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από rostropol

Βρήκα site με παιχνίδια S700/W900 δοκιμάστε τα,ίδια ανάλυση έχουν:

 

Κώδικας:

http://masyaka.ru/games/

 

 

 

Κατόπιν ελεγχου στα περισσότερα προοριζόμενα για S700/W900 παιχνίδια είδα ότι μόνο ένα δουλεύει(ΧΧΧ2).Αρα το link αυτό δεν έχει να προσφέρει κάτι σε μας,η αναζήτηση συνεχίζεται,η λίστα συμπληρώνεται και εμπλουτίζεται.....

 

 

lathos sxedon to 80-90% ton paixnidion paizoyn se mene an kapoio soy kolaei apenergopoihse toys hxoys

Link to comment
Share on other sites

Το link που έδωσα έχει παιχνίδια σωστά για το 6270:

masyaka.ru/games

 

 

Οταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη,τα τρέχετε μια φορά-τερματίζετε με κόκκινο πλήκτρο για πιο γρήγορα,κατοπιν επιλέγετε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ(πηγαίνοντας στις ΕΠΙΛΟΓΕΣ-αριστερό softkey>επιλέξτε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ) σε φάκελο της κάρτας μνήμης,πχ.GAMES που έχετε ήδη δημιουργήσει πάλι μέσω των ΕΠΙΛΟΓΩΝ.Ετσι όλα τα παιχνίδια πάιζουν ,ενδεικτικά ASPHALT URBAN GT 2,AMF Extreme Bowling 3D,Rally Pro Synergenix Red Devil 3D,Ratchet and Clank Going Mobile,Midnight Bowling(Gameloft)....κ.α.πολλά....με ήχους και fullscreen και σωστά.Οπως φαίνεται ενδεχομένως να είναι θέμα μνήμης η σωστή απρόσκοπτη λειτουργία τους,πάντως με αυτόν το τρόπο το αποτέλεσμα είναι σωστό.

HAPPY GAMING !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το link που έδωσα έχει παιχνίδια σωστά για το 6270:

masyaka.ru/games

 

 

Οταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη,τα τρέχετε μια φορά-τερματίζετε με κόκκινο πλήκτρο για πιο γρήγορα,κατοπιν επιλέγετε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ(πηγαίνοντας στις ΕΠΙΛΟΓΕΣ-αριστερό softkey>επιλέξτε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ) σε φάκελο της κάρτας μνήμης,πχ.GAMES που έχετε ήδη δημιουργήσει πάλι μέσω των ΕΠΙΛΟΓΩΝ.Ετσι όλα τα παιχνίδια πάιζουν ,ενδεικτικά ASPHALT URBAN GT 2,AMF Extreme Bowling 3D,Rally Pro Synergenix Red Devil 3D,Ratchet and Clank Going Mobile,Midnight Bowling(Gameloft)....κ.α.πολλά....με ήχους και fullscreen και σωστά.Οπως φαίνεται ενδεχομένως να είναι θέμα μνήμης η σωστή απρόσκοπτη λειτουργία τους,πάντως με αυτόν το τρόπο το αποτέλεσμα είναι σωστό.

HAPPY GAMING !!!!!!!!

 

 

 

 

Εχωντας ηδη κανει αυτη τη διαδικασια καποια παιχνιδια επειμενουν να μην παιζουν (συνηθως επαιζε καποιο fatal error η κατι τετοιο,επαιζαν για λιγο και μετα crash η playing not full screen) .Ισως βεβαια να φταιει το οτι δεν εχω την σωστη version. Αν θες να δωσεις καποιο link για τα παραπανω θα το εκτιμουσα (κανα δυο απο αυτα παρουσιαζουν το προαναφερθεν προβλημα σε μενα.

Υπαρχει κανα καλο link για themes?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ αυτό που έχω ήδη είναι το σωστό.

Τώρα στη βάση του πειραματισμού και με κάποιες επιτυχίες πήγαινε εδώ:

 

www.iphone-forum.org/index.php

 

στο SERIES 60 GAMES section,εκεί θα βρείς κάποια πολύ φρέσκα παιχνίδια τα οποία έχουν δυνατότητα αυτόματης προσαρμογής στην οθόνη,πχ. RALLY PRO CONTEST 3D,πολλοί το θυμόμαστε ως .sis αρχείο από τα SERIES 60 ,ε τώρα το έφτιαξαν .jar με οριζόντια ή κανονική προσαρμογή οθόνης,και παίζει καταπληκτικά στο 6270.Βέβαια έχει και άλλα πολλά που δεν τα έχω δοκιμάσει λόγω περιεχομένου που δεν με ενδιαφέρει πχ. fifa 2006 κλπ.,πρέπει λοιπόν να κατεβάζεις και να πειραματίζεσαι.....

Το λινκ θέλει registering πρώτα αλλά αξίζει διότι έχει τα πιο επικαιροποιημένα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε τον φιλο rostropol :respect: ,

για την λιστα με τα 20 πρωτα συμβατα παιχνιδια του 6270, που εφτιαξε,

και η οποια ανεβηκε στην 1η σελιδα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1141918#post1141918

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σωστος rostropol .Και πολυ καλο το link που εδωσες.Κατεβασα αρκετο υλικο.Αν ειχα αξιοπρεπης συνδεση θα τα ανεβαζα.

Missing my mobile...being for service...(long story)

Keep up the good work ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=92397

αυτο το thread ειναι καινουργιο στο iphone. υπαρχουν ηδη 2 θεματα. φανταζομαι θα βγαλουν κι αλλα οσο περναει ο καιρος :)

 

edit: θελει free register και log in ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=92397

αυτο το thread ειναι καινουργιο στο iphone. υπαρχουν ηδη 2 θεματα. φανταζομαι θα βγαλουν κι αλλα οσο περναει ο καιρος :)

 

 

Καλή η παράθεση του συγκεκριμμένου λινκ αλλά όχι ιδιαίτερα πρακτική,μην ξεχνάς ότι για την πλήρως αξιοποιήσημη(downloadable)προβολή του περιεχομένου πρέπει να έχεις κάνει login πρώτα αν είσαι μέλος και αν όχι πρέπει να κάνεις registering οπότε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλή η παράθεση του συγκεκριμμένου λινκ αλλά όχι ιδιαίτερα πρακτική,μην ξεχνάς ότι για την πλήρως αξιοποιήσημη(downloadable)προβολή του περιεχομένου πρέπει να έχεις κάνει login πρώτα αν είσαι μέλος και αν όχι πρέπει να κάνεις registering οπότε.....

μα υπαρχει κανεις που ψαχνει κατι για το κινητο και δεν ειναι μελος στο iphone; δεν πληρωνεις και τιποτα πια.

Link to comment
Share on other sites

μα υπαρχει κανεις που ψαχνει κατι για το κινητο και δεν ειναι μελος στο iphone; δεν πληρωνεις και τιποτα πια.

 

Μα ακριβώς για αυτούς πρόκειται,είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και εδώ αρκετοί,κακό δεν είναι.Αλλά δεν είναι σωστό να τους δείχνουμε την κατεύθηνση για το φως και μετά να μην μπορούν να το δουν άμεσα,δεν συμφωνείς ??

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν υπάρχει πρόβλημα και καταλήγοντας στο θέμα μας,το iphone είναι νομίζω η Νο1 πήγη αναζήτησης για games και μετά την πολύτιμη προσθήκη του φίλου nikoskat και για θέματα,και συνεχίζουμε....................
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να εχει δωθει το παρακατω

http://www.telefon-treff.de/showthread/t-201894.html

Εχει καποια θεματα για 6270,δοκιμαστε τα :)

 

(εδω υπαρχουν και τα της νοκια απο wap )

http://www.mobildebat.dk/showpost.php?p=588829&postcount=5

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο το δεύτερο link που δίνει ο nervous δοκιμάστε το animal life, είναι πολύ καλό :cool:
Link to comment
Share on other sites

Απο το δεύτερο link που δίνει ο nervous δοκιμάστε το animal life, είναι πολύ καλό :cool:

 

Οντως ,πολυ καλο :food: .

Τα nth αρχεια ,τα ανοιξα με winzip και εκανα extract τους ηχους -μπ3 ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο το δεύτερο link που δίνει ο nervous δοκιμάστε το animal life, είναι πολύ καλό :cool:

αυτο που μας ειχες δειξει ειναι; :)

τεραστια ειναι, 1,6mb :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μας ειχες δειξει ειναι; :)

τεραστια ειναι, 1,6mb :wacko:

Ναι αυτό είναι. Με έχει φάει η αγωνία να δω και τα υπόλοιπα... :p
Link to comment
Share on other sites

πως χρησιμοποιουμε τα αρχεια nth στο κινητο?
Περνάς το .nth στο κινητό, το βρίσκεις στην έκθεση, πατάς επιλογές-> εφαρμογή και τελείωσες... :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι. Με έχει φάει η αγωνία να δω και τα υπόλοιπα... :p

δε μπορεις να τα δοκιμασεις; :O

το καλο ειναι οτι μπορειτε να τα ανοιξετε με το winzip/rar και να βαλετε οτι αρχεια θελετε εσεις μεσα, αντικαθιστοντας τα υπαρχοντα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...