Jump to content

Fujitsu-Siemens Loox N520 (Review)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προηγούμενη βδομάδα (Δευτέρα 23/4/2007) οταν τους πήρα τηλ μου είπαν να ξανα πάρω μετά απο 7 μέρες γιατί έκαναν απογραφή και δεν υπήρχε τεχνικός διαθέσημος να μ'εξυπηρετήσει. Όπως κι έγινε (Δευτέρα 30/4/2007). Κατάφερα στην 5η προσπάθεια να συνδεθώ με τον τεχνικό και να μου πεί πως τέλη αυτής της βδομάδας θα το έχω λάβει. Παρασκευη σήμερα και δεν έχει έρθει courier.

 

Κοντέβουν να περάσουν 2 μήνες απο τότε που αγόρασα το ppc και στα χέρια μου το είχα μόλις 8 μέρες.

Ελπίζω οταν το λάβω να λειτουργούν τα πάντα γιατι σε αντίθετη περίπτωση δεν ξέρω τι να πρωτο-κάνω... η υπομονή έχει εξαντληθεί αλλά είμαι και περίεργος να δώ πως θα εξελιχθεί αυτή η απίστευτη ιστορία!

Αρχίζω να νοιώθω μ@λ@κ@ς και απροστέτευτος ως καταναλωτής με την FS!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... η υπομονή έχει εξαντληθεί αλλά είμαι και περίεργος να δώ πως θα εξελιχθεί αυτή η απίστευτη ιστορία!

Αρχίζω να νοιώθω μ@λ@κ@ς και απροστέτευτος ως καταναλωτής με την FS!

 

Δε στελνεις ενα εμαιλ στην εταιρια στη γερμανια για να παραπονεθεις?

Link to comment
Share on other sites

Δε στελνεις ενα εμαιλ στην εταιρια στη γερμανια για να παραπονεθεις?

 

Καλή ιδέα αλλά δυστυχώς δε νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους :mad: Πάντως στη θέση σου fillipos, θα το έκανα.

Εδώ στο φόρουμ που έχουν, δεν απαντάνε καν σε απορίες χρηστών. 3248279342983 άτομα έχουν ρωτήσει πχ αν θα βγεί αναβάθμιση για wm6, αλλά κανείς δεν απαντάει επίσημα. Τόσο δύσκολο είναι να πουν ένα όχι ή ένα ναι;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τα κεντρικά είναι στην Γερμανία; Στην σελίδα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο... έχουν απο κάθε χώρα τις αντιπροσωπίες.

Γνωστός μου που είχε στείλει στα κεντρικά της Sony email διαμαρτυρίας για την ελληνική sony, μετά απο μια μέρα τον πήραν τηλ απο ελλάδα να του ζητήσουν συγνώμη και του έλυσαν το ζήτημα αμέσως, μάλιστα του ζήτησαν να στείλει ξανα email στην sony να τους πει οτι τον εξυπηρέτησαν απο Ελλάδα.Απίστευτο;

 

Με την Fujitsu-Siemens όμως δεν ξέρω τι γίνεται... ποιο email? Ωέω!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήρα πάλι τηλ. μου είπαν πως αυτή τη βδομάδα θα είναι έτοιμο και θα το έχω στα χέρια μου (ότι μου είχαν πεί και πριν απο 7 μέρες).

Είναι απίστευτοι!

 

Έπρεπε να πάρω το ΜΙΟ!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα πίσω την Δευτέρα κι όλα δείχνουν πως λειτουργεί μια χαρά.

Επιτέλους! Μετά απο 2 μήνες!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Βλέπω ότι βγήκανε κάποιες unofficial roms για το n560 με την τελευταία aku αλλά και με wm6 και αποφάσισα να ξεθάψω το θέμα για να ρωτήσω αν έχει κανείς, κάποια πληροφορία για το αν πρόκειται να δούμε κάτι παρόμοιο για το 520
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν το έχω δοκιμάσει, πιστευω πως η συγκεκριμένη rom θα λειτουργεί μια χαρα με το n520. Αναβάθμιση λειτουργικού είναι στην ουσία. Δυστυχώς δεν έχω N520 για να το δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 520, φοβάμαι να κάνω αυτή τη δοκιμή γιατί αφενός είμαι άσχετος από αλλαγές roms αλλά και νομίζω ότι δε θα ταιριάζει. Νομίζω πως θα είναι διαφορετικές οι roms καθώς και στο site της fsc οι αναβαθμίσεις των n500/n520 είναι διαφορετικές από αυτές του n560...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια φορά που έβαλα νεα rom στο 520 μου ήταν πολυ ευκολο, απλως ακολούθησα τις οδηγίες. Ήταν όμως οριτζιναλ απο την FS και για το 520. Δεν διακινδυνευω να βάλω κάτι άλλο.

 

Και με τα νεα που έχουμε για την διακοπή παραγωγής PDA από την FS δεν νομιζω να βγαλουν και τιποτε καινουργιο σε σοφτγουεαρ για τα μηχανακια μας.... Μακαρι να βγω ψευτης...

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που έβαλα νεα rom στο 520 μου ήταν πολυ ευκολο, απλως ακολούθησα τις οδηγίες. Ήταν όμως οριτζιναλ απο την FS και για το 520. Δεν διακινδυνευω να βάλω κάτι άλλο.

 

Και με τα νεα που έχουμε για την διακοπή παραγωγής PDA από την FS δεν νομιζω να βγαλουν και τιποτε καινουργιο σε σοφτγουεαρ για τα μηχανακια μας.... Μακαρι να βγω ψευτης...

Κι εγώ έχω κάνει κάποιο update στη rom χωρίς πρόβλημα αλλά ήταν κι εμένα της fsc. Τώρα για αυτά τα unofficial ψιλοφοβάμαι αν και τελικά μάλλον θα το κάνω ;):D

Πάντως για αυτό που λες ότι τώρα που η fsc θα βγεί από την αγορά των pda, έτσι κι αλλιώς τα update που έβγαζε για τα pda ήταν πολύ σπάνια οπότε τι είχαμε, τι χάσαμε! :p:)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μπα, μην επιχειρήσετε να κάνετε αναβάθμιση απο unofficial firmware. Αν κατι δεν πάει καλά θα κάνετε τουλάχιστον 3 βδομάδες να δείτε την συσκευή σας.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

μπα, μην επιχειρήσετε να κάνετε αναβάθμιση απο unofficial firmware. Αν κατι δεν πάει καλά θα κάνετε τουλάχιστον 3 βδομάδες να δείτε την συσκευή σας.

 

Aυτό φοβάμαι και δεν προχωράω ακόμα στo update αλλά με τρώει ο κ*λος μου, μου φαίνεται, και μάλλον θα το κάνω :p:X

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους !

 

Σε ένα fujitsu siemens pocket loox n520, το destinator 7 δεν βλέπει το onboard gps ! ! !

 

Έχει κανένας καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?

 

 

Ευχαριστω

 

καλή χρονία να έχουμε και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...