Jump to content

Fujitsu-Siemens Loox N520 (Review)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia mou dinoun ena qtek 2020i kainourio me 410 eyrw apo Agglia. Tha exw eggyhsh an einai apo Agglia? Mipws aksizei kalytera na parw ena siemens N560 afou etsi ki alliws den me endiaferei toso na einai kai thlefwno alla poly perissotero to destinator?
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει αγορασει το n520 απο το kupper-computer.com?Τα μεταφορικα ποσο ειναι?τελικα αξιζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο, πάρε το n560 με κλειστά μάτια. :)

Συμφωνώ.Είναι άριστο και σε λογική τιμή γι αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω "φαει" τον κοσμο να βρω Ελλαδα την βαση στηριξης για το Ν520 της brodit με το συστημα PROCLIP που εχει για αυτοκινητο. Σε ενα μηνα περημενω το καινουριο αυτοκινητο που εχω παραγγειλει και δεν θελω να βαλω τιποτα λιγοτερο απο την συγκεκριμενη λυση, την βρισκω σε καταστηματα στο εξωτερικο αλλα δεν εχω πιστωτικη και ουτε σκοπευω να βγαλω για τον συγκεκριμενο λογο, αν γνωριζει καποιος κατι ας μου δωσει μια απαντηση.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει αγορασει το n520 απο το kupper-computer.com?Τα μεταφορικα ποσο ειναι?τελικα αξιζει?

Το πήρα εγώ(n560), μεταφορικά γύρω στα 28ευρώ, οδικώς(7μέρες)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα, γνωριζει κανενας πως κανουμε hard reset στο loox n520;;;

Ευχαριστω πολυ.................

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αποφάσισα να ξεθάψω αυτό το topic, καθώς σήμερα παρήγγειλα το n520. Αύριο ελπίζω να το έχω κι επειδή θα σας πρήξω στις ερωτήσεις (το πρώτο μου ppc θα είναι) λέω να προετοιμάζω σιγά-σιγά το έδαφος ;)

Για αρχή, θα ήθελα να ρωτήσω τι θα πρέπει να προσέξω την πρώτη φορά που θα το ανοίξω :)

(οι υπόλοιπες ερωτήσεις θ'ακολουθήσουν μόλις το παραλάβω :ρ )

Επίσης, επειδή ξεθάβω το θέμα, θα ήθελα να παρακαλέσω όλους τους κατόχους του ν520 να μαζευτούν εδώ, γιατί βλέπω ότι δεν έχουμε και μεγάλη συμμετοχή...

Αλλιώς θα γράφω μόνος μου :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χαα.. Και γω χτες το παρήγγειλα και θα μου ρθει το Σάββατο από eshop.gr 350€!!

 

Εγώ για κάρτα μνήμης ψάχνω info (τι ταχύτητα πρέπει να ναι)

 

Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο της Fujitsu Siemens για αξεσουάρ και μου ζήτησαν 45 ευρω για φορτιστή αυτοκινήτου!!!:heat: :heat: :tease: :fool: :hunter: :lol: :lol: Απλά θεοί οι τυπάδες!!!:lol:

 

Θα κάνω και μια παραγγελία απο ebay για car charger και air vent mount της ARKON (αυτή τη βάση στήριξης που πιάνει στους αεραγωγούς) και με 23ευρώ θα είμαι κομπλέ -μαζί με τα μεταφορικά-:rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Paidia kserei kaneis poy tha vrw software aggliko gia to

fujitsu-siemens loox n500 mias to efera apo iapwnia.....:O

 

An einai sthlte moy pm....Thanks

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε silverakis, χωρίς να είμαι και σίγουρος, είχα διαβάσει σ'ένα ξένο φόρουμ, ότι η γλώσσα μπορεί να αλλάξει μόνο επί πληρωμής :wacko:

Ξαναλέω πως ΔΕΝ είμαι σίγουρς όμως...

Αν μπορεί κάποιος, ας μας διαφωτίσει ;) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χαα.. Και γω χτες το παρήγγειλα και θα μου ρθει το Σάββατο από eshop.gr 350€!!

Καλορίζικα τα μηχανηματάκια μας! :happy:

Εγώ το πήρα από την eml (microland) 359! :)

Εγώ για κάρτα μνήμης ψάχνω info (τι ταχύτητα πρέπει να ναι)

Aν μάθεις τίποτα πες μου κι εμένα...

Θέλει καμιά high speed ή δε θα έχει διαφορά και η απλή;

Όποιος άλλος ξέρει, ας μας διαφωτίσει!;) :)

Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο της Fujitsu Siemens για αξεσουάρ και μου ζήτησαν 45 ευρω για φορτιστή αυτοκινήτου...

Ωχχχχχχ!

Τίποτα άλλο -μη official- δεν υπάρχει; Γιατί με τις e-αγορές δεν τα πάω καλά. :stupid:

Όχι και 45 ευρώ για το φορτιστή...

Για το x500 νομίζω, είχα δει ότι ταιριάζει και ο φορτιστής του psp. Για εμάς δεν παίζει τίποτα τέτοιο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής από psp παίζει μια χαρά. Μπορείς ακομα να πάρεις και εναν ανταπτορα αναπτήρα αυτοκινήτου σε usb και να το φορτίζεις με το καλώδιο σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και μια παραγγελία απο ebay για car charger και air vent mount της ARKON (αυτή τη βάση στήριξης που πιάνει στους αεραγωγούς) και με 23ευρώ θα είμαι κομπλέ -μαζί με τα μεταφορικά-:rolleyes:

 

Έχεις κάποιο link πρόχειρο;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Aν μάθεις τίποτα πες μου κι εμένα...

Θέλει καμιά high speed ή δε θα έχει διαφορά και η απλή;

Όποιος άλλος ξέρει, ας μας διαφωτίσει!;) :)

 

Δεν πρέπει να είναι πάνω απο 80x ταχύτητα νομίζω... Δεν είμαι και σίγουρος..

 

Όχι και 45 ευρώ για το φορτιστή...

Για το x500 νομίζω, είχα δει ότι ταιριάζει και ο φορτιστής του psp. Για εμάς δεν παίζει τίποτα τέτοιο;

Τελικά ο φορτιστής έκανε 49€+ΦΠΑ...!!!:hunter: ΤΡΕΧΤΕ ΚΟΣΜΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ!!!

 

Ο φορτιστής από psp παίζει μια χαρά. Μπορείς ακομα να πάρεις και εναν ανταπτορα αναπτήρα αυτοκινήτου σε usb και να το φορτίζεις με το καλώδιο σύνδεσης.

Εμένα τελικά ο φορτιστής του PSP μου (3logic) δεν κάνει. Ειναι ενιαίο το καλώδιο με τον αντάπτορα...

 

Πάρτε και ένα Link από car lighter usb adapter (τα μεταφορικά είναι 4,5€) http://cgi.ebay.co.uk/2-AMP-CAR-LIGHTER-TO-USB-ADAPTER-VERY-HANDY_W0QQitemZ120085836161QQihZ002QQcategoryZ58544QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στη microland έρχονται παραγγελίες Σαββατιάτικα; :confused:

Δεν ήρθε σήμερα και μου είχε πει ο υπάλληλος ότι αν δεν έρθει σήμερα θα έρθει από βδομάδα αλλά όσω ζω ελπίζω και για αύριο :p

Δεν αντέχω άλλο να περιμένω!:p

Btw όποιος το έχει ήδη, ή όποιος σκοπεύει να το αποκτήσει άμεσα (πιο άμεσα από μένα) (ακούς alestr9s ;) :happy: ) ας μας κάνει ένα mini-review να ενημερωθούμε κι εμείς...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και ένα Link από car lighter usb adapter (τα μεταφορικά είναι 4,5€)

Δεν το διευκρίνησα, λάθος μου.

Link για το air vent mount ήθελα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Btw όποιος το έχει ήδη, ή όποιος σκοπεύει να το αποκτήσει άμεσα (πιο άμεσα από μένα) (ακούς alestr9s ;) :happy: ) ας μας κάνει ένα mini-review να ενημερωθούμε κι εμείς...

 

Εγώ το πήρα πριν μία ώρα!! :)

 

Review εε..? Λοιπόν... Είναι τέλειο... έτσι όπως αράζει στο κομοδίνο μου κατά την πρώτη του φόρτιση!!!:happy: :p :p

Το χαρτί έλεγε 12 ώρες για την πρώτη φόρτιση οπότε review από αύριο το πρωί που θα έχουμε τα εγκαίνια :p

 

btw το πακέτο δεν μου είχε μέσα manual! είχε ενα εγχειρίδιο κλεισμένο με ζελατίνα (το γενικό βιβλίο SAFETY που δίνει η F/S γενικά σε όλες της τις συσκευές) και το CD "Getting Started" με το ActiveSync 4.1.. Μήπως είναι σε .pdf μέσα στο CD??

 

Δεν το διευκρίνησα, λάθος μου.

Link για το air vent mount ήθελα.

 

Βουαλά! 9 λιριά το item και άλλες 3 λίρες μεταφορικά για Ελλαδιστάν.. Total 18euro ενώ στο play247 έχει "Τιμή με Φ.Π.Α. : 32,13€" http://cgi.ebay.co.uk/ARKON-SWIVEL-PDA-VENT-MOUNT-HOLDER-MDA-SPV-MIO_W0QQitemZ120087603383QQihZ002QQcategoryZ75447QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν μία ώρα!! :)

 

Review εε..? Λοιπόν... Είναι τέλειο... έτσι όπως αράζει στο κομοδίνο μου κατά την πρώτη του φόρτιση!!!:happy: :p :p

Το χαρτί έλεγε 12 ώρες για την πρώτη φόρτιση οπότε review από αύριο το πρωί που θα έχουμε τα εγκαίνια :p

 

btw το πακέτο δεν μου είχε μέσα manual! είχε ενα εγχειρίδιο κλεισμένο με ζελατίνα (το γενικό βιβλίο SAFETY που δίνει η F/S γενικά σε όλες της τις συσκευές) και το CD "Getting Started" με το ActiveSync 4.1.. Μήπως είναι σε .pdf μέσα στο CD??

 

Kαλορίζικο!!!

Περιμένω αύριο το review τοτε! :lol:

Απ'ότι είχα δει σ'ένα ξένο φόρουμ, το manual είναι κρυμμένο κάπου μέσα στο cd. Επειδή δεν έχω χρόνο τώρα, θα σου γράψω μετά το path ;)

 

EDIT: Ορίστε το site που λέει πως να βρούμε το manual! Είδα ότι λέει τελικά για το 560 και όχι για το δικό μας, αλλά υποθέτω ότι θα είναι το ίδιο:

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=6976

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο!!!

Περιμένω αύριο το review τοτε! :lol:

Απ'ότι είχα δει σ'ένα ξένο φόρουμ, το manual είναι κρυμμένο κάπου μέσα στο cd. Επειδή δεν έχω χρόνο τώρα, θα σου γράψω μετά το path ;)

 

EDIT: Ορίστε το site που λέει πως να βρούμε το manual! Είδα ότι λέει τελικά για το 560 και όχι για το δικό μας, αλλά υποθέτω ότι θα είναι το ίδιο:

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=6976

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. :!:

 

Εδώ επιλέξτε http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ID=3394&Action=Manuals :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά ο φορτιστής του PSP μου (3logic) δεν κάνει. Ειναι ενιαίο το καλώδιο με τον αντάπτορα...

 

Και εγώ αυτόν έχω. Τι εννοείς δεν κάνει; Το βύσμα του φορτιστή δε μπαίνει στον αντάπτορα που είχε το LOOX; :confused:

 

Κάρτα SD πάρε την πιο γρήγορη που θα βρεις. εγώ έχω αυτή

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=49126133&product=810010

 

και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...