Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι βοήθεια.

Είμαι σχετικά κανούριος με το motorola και δεν μπορώ να βάλω παιχνίδια. Διάβασα το thread είδα τι πρέπει να κάνεις αλλά δεν λειτουργεί.

Πάω για νέα εγκατάσταση και δεν βρίσκει τα αρχεία .jar που έχω βάλει μέσα για εγκατάσταση.

Καμμία ιδέα ή κανένας που να είχε το ίδιο πρόβλημα!!!!!!!

Τα βάζω μέσα μέσω της κάρτας μνήμης και όχι μέσω καλωδίου usb.Παίζει ρόλο αυτό??? Γιατί το Usb μαλλον είναι χαλασμένο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ποία είναι η πιό πρόσφατη έκδοση λογισμικού? Εγώ είμαι ακόμη με την R252211_U_85.97.C3P

 

Ευχαριστώ.

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια.

Είμαι σχετικά κανούριος με το motorola και δεν μπορώ να βάλω παιχνίδια. Διάβασα το thread είδα τι πρέπει να κάνεις αλλά δεν λειτουργεί.

Πάω για νέα εγκατάσταση και δεν βρίσκει τα αρχεία .jar που έχω βάλει μέσα για εγκατάσταση.

Καμμία ιδέα ή κανένας που να είχε το ίδιο πρόβλημα!!!!!!!

Τα βάζω μέσα μέσω της κάρτας μνήμης και όχι μέσω καλωδίου usb.Παίζει ρόλο αυτό??? Γιατί το Usb μαλλον είναι χαλασμένο!!!!

 

Βάζεις τα jar αρχεία στον φάκελο kjava?

 

http://www.project-e770v.com/project-e770v-games/project-e770v-games.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα βάζω ακριβώς όπως το λέει στο Link που μου στέλνεις

Τι να πω απλώς δεν το καταλαβαίνω!!!

Ή κάνω καμμιά χοντρή μ....α που δεν ξέρω τι είναι ή έχει πρόβλημα το λογισμικό. Μου φαίνεται ότι θα το πάω στη Vodafone!!!!!

 

Αν κανείς άλλος έχει καμμιά ιδέα please στείλτε μην

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=12019

 

Στην παράγραφο 6 δίνει οδηγίες για το πως να μην σου εμφανίζει την οθόνη που ζητάει το subsidy code.

Μετά από μια μετάφραση στο babelfish, τα βήματα είναι:

 

1. Συνδέεις το κινητό

2. με το P2KCommander (ή όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς) βρίσκεις το αρχείο "secure_pds_init" στον φάκελο /a/ ή στον /a/system και το σβήνεις.

3. πριν κάνεις restart πας στο Ρυθμίσεις > Διαμόρφωση > Χαιρετισμός και σβήνεις το κείμενο που έχει για χαιρετισμό

4. κάνεις restart και δεν σου το ξαναεμφανίζει...

 

Ελπίζω να παίζει...

Kat arxhn se euxaristw file stratospr kata deuteron 8a to dokimasw kai euxomai na paiksei... :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του MOTOROLA E770. Θα ήθελα όμως τη βοήθεια σας σε κάτι. Πολλές φορές όταν το κινητό αναζητά μεταξύ του δικτύου 3G και GSM και κάποιος με καλεί του λέει ότο το κινητό μου είναι κλειστο και μετά από λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι κάποιος με πήρε τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω να βλέπει μόνο το GSM δίκτυο και όχι το 3G? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του MOTOROLA E770. Θα ήθελα όμως τη βοήθεια σας σε κάτι. Πολλές φορές όταν το κινητό αναζητά μεταξύ του δικτύου 3G και GSM και κάποιος με καλεί του λέει ότο το κινητό μου είναι κλειστο και μετά από λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι κάποιος με πήρε τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω να βλέπει μόνο το GSM δίκτυο και όχι το 3G? Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις > Δίκτυο > Ρυθμίσεις δικτύου > Ζώνη > Ευρώπη/Ασία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα απο αναβαθμιση στη μοτορολα γιατι δεν ειχα καλο σημα και μου κολαγαν τα πληκτρα τωρα δεν μπορω να συνδεσω pc με κινητο με usb. ενω πριν μπορουσα. Παω ρυθμισεις το κανω να βλεπει καρτα αλλα οταν συνδεωμαι βλεπει μεν σαν σκληρο το κινητο αλλα κανωντας επανω κλικ για να ανοιξει μου λεει < βαλε δισκο στο f> τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί συνφορουμίτες,

 

μόλις απόκτησα μέσω χορηγίας το Ε770ν της μοτορόλα το οποίο δείχνει όντως καλό. το πρόβλημα μου είναι ότι εγω έχω σύνδεση κοσμοτε και θα ήθελα να βγάλω τελείως από την συσκευή τα χαζοπράγματα της βονταφον. σε προηγούμενα ποστ είδα κάποιες αναφορές σας σε αυτά, αλλά λόγω του ότι δεν ειμαι και γνώστης, δεν κατάλαβα πολλά από την διαδικασία.

 

μήπως έχει κάποιος την υπομονή να μου εξηγησει ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ πώς θα βγάλω όλα τα αχρείαστα της βονταφον από την συσκευή (μαζί με όλα τα αχρείαστα αρχεία εικόνας, σκριν-σειβερς κλπ αηδιούλες);

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

να μαι πάλι!

 

ερώτηση: τα Ρ2Κ προγράμματα, τι σύνδεση βλέπουν; μόνο USB καλώδιο; γιατί το μπλου τουθ μάλλον το σνομπάρουν....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω συνδεσει στο κινιτο καρτα SIM της ΤΙΜ,και δεν μπορω να ενεργοποιησω τα ΜΜS,δωστε μου σας παρακαλω μια απαντηση αν γνωριζετε κατι,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος με το κινητό θα ήθελα τη βοηθειά σας.

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις ρυθμήσεις για

mms (TIM) ? γιατι παίρνω TIM κανένα φως και από

motorola τα ίδια.....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. ακομη ενας χρηστης με προβληματα με το ....καταπληκτικο....e770v.

 

Eω προβλημα με τα εισερχομενα sms. μπαινω στο μενου μυνηματα...οκ....με το που παταω το κουμπιστα εισερχομενα με πεταει εξω..εδω και μια μερα γινεται αυτο...και παιρνω και μυνηματα καινουρια αλλα δεν λεει να ξεκολησει.

 

παλαιοτερα ειχα αλλο προβλημα παρομοιο με τις εισερχομενες κλισεις...με πετουσε εξω οταν πηγαινα να τις δω....κανενας αν μπορει να βοηθησει το εκτιμω!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε nicolas εχω που και που το ιδιο προβλημα. απλα ανοιγοκλεινεις το κινητο και το συνδεεις /ξεσυνδεεις με το usb οσπου να το διαβασει :P
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν μπορώ να βγάλω το Live από το κινητό αν ναι που γίνεται και πόσο κοστίζει?

Ναί γίνεται, οσο κοστίζει μια αναβάθμιση περιπου 15 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εεπειδή έχω κι εγώ το ίδιο κινητό από το Πάσχα νομίζω, αλλά ως τώρα το χρησιμοποιούσα σπάνια δεν ξέρω τι παίζει, μήπως ξέρετε πόσες επαφές μπορώ να καταχωρήσω στον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής;(Όχι στη SIM, μόνο στη συσκευή).

 

Ζήτησα από το Γερμανό να μεταφέρουν τις επαφές μου από ένα Sony Ericsson P910i και μου είπαν πως ενδέχεται να αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα:Να μην έχουν περαστεί όλες οι επαφές αν δεν ήταν αρκετή η μνήμη. (μιλάμε για πάνω απο 1500 επαφές με 2, 3 ή και 5 τηλέφωνα στην κάθεμια, διευθύνεις κλπ).

 

Για να μην κάθομαι να τα ψάχνω 1-1, επειδή θα μου πάρει 10 ώρες, μήπως γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εεπειδή έχω κι εγώ το ίδιο κινητό από το Πάσχα νομίζω, αλλά ως τώρα το χρησιμοποιούσα σπάνια δεν ξέρω τι παίζει, μήπως ξέρετε πόσες επαφές μπορώ να καταχωρήσω στον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής;(Όχι στη SIM, μόνο στη συσκευή).

 

Ζήτησα από το Γερμανό να μεταφέρουν τις επαφές μου από ένα Sony Ericsson P910i και μου είπαν πως ενδέχεται να αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα:Να μην έχουν περαστεί όλες οι επαφές αν δεν ήταν αρκετή η μνήμη. (μιλάμε για πάνω απο 1500 επαφές με 2, 3 ή και 5 τηλέφωνα στην κάθεμια, διευθύνεις κλπ).

 

Για να μην κάθομαι να τα ψάχνω 1-1, επειδή θα μου πάρει 10 ώρες, μήπως γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ.

Σύμφωνα με αυτό,παίρνει 700 επαφές!

 

Phonebook 700 entries

Link to comment
Share on other sites

Το handy-faq.de παίζει ή έχει σταματήσει ? Που μπορώ να βρω πληροφορίες για να αλλάξω το vodafone live με άλλο firmware....

 

Σε προηγούμενα posts γίνονταν αναφαρές στο handy-faq.de που όμως δεν λειτουργεί πια....

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια που μπορω να βρω software για να συνδεσω το κιν μου με το pc?το ρ2κ το εχω κατεβασει αλλα μαλλον δεν ειναι αρκετο!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω το ελληνικο πακετο γλωσσων; Ευχαριστω.

 

EDIT: Το βρηκα

 

http://www.megaupload.com/?d=KRRBDFYF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απενεργοποιηση unicode:

Seem: 0032_001

Offset: 3F

Bit 4: 0 (απενεργοποιηση)

 

SMS στη sim

Seem: 0032_001

Offset: 40

Bit 6: 1 (αν το απενεργοποιησετε θα τα σωζει στο τηλεφωνο)

 

Μηνυματα --> Νεο mms

Seem: 0032_001

Offset: 9E

Bit 0: 0

 

Εξερχομενες κλησεις

Seem: 0126_001

Offset: 03

Bit 5: 0 εμφανιζει ολες τις κλησεις προς το ιδιο νουμερο

1 εμφανιζει μονο την τελευταια κληση προς το ιδιο νουμερο.

 

Εισερχομενες κλησεις

Seem: 0126_001

Offset: 03

Bit 6: 0 εμφανιζει ολες τις κλησεις απο το ιδιο νουμερο

1 εμφανιζει μονο την τελευταια κληση απο το ιδιο νουμερο.

 

Διαγραφη κλειδωμενων εφαρμογων java

Seem: 0032_001

Offset: 43

Bit 1: 1

 

Κλειδωμα πληκτρολογιου

Seem: 0032_001

Offset: 29

Bit 1: 0 απενεργοποιηση

1 ενεργοποιηση

 

Εμφανιση μηνυματος "Ισως ισχυει επιπλεον χρεωση" κατα την εκκινηση του browser

Seem: 0032_001

Offset: 0F

Bit 0: 1

 

Απο το ακολουθο link μπορειτε να κατεβασετε την εκδοση 85.97.C3P του λογισμικου για bootloader 0.6.8.1 στην οποια εχω αλλαξει το language pack με το 0031 που εχει και ελληνικα.

 

http://www.megaupload.com/?d=KPGOIMPB

http://rapidshare.com/files/4297699/R252211_U_85.97.C3P_lp0031_Faq4MobilesEdition_PsY.zip.html

 

Ολα τα παραπανω τα εχω δοκιμασει και δεν δημιουργουν κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ήταν εύκολο να το ανεβάσεις κάπου αλλού;

Το Megaupload είναι μόνιμα μη διαθέσιμα για την Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ήταν εύκολο να το ανεβάσεις κάπου αλλού;

Το Megaupload είναι μόνιμα μη διαθέσιμα για την Ελλάδα...

 

 

http://rapidshare.com/files/4297699/R252211_U_85.97.C3P_lp0031_Faq4MobilesEdition_PsY.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...