Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοινώς....... Σας πουλάνε το δώρο

ενοείται αφού παίρνουν φράγκα και απ τις ενεργοποιήσεις καρτών

Ίσως αλλα και αυτοί την διυλειά τους κανουν και εμείς τη δική μας...

(Να αλλάζουμε συσκευές...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Πήρα το E770v για μέλος της οικογένειάς μου και εκ πρώτης όψεως δείχνει καλό ως πολύ καλό.

 

Όμως ψάχνω πρόγραμμα για μεταφορά αρχείων από και προς τη συσκευή μέσω blue-tooth. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει τέτοιο; Για δύο κινητά που είχα παλιότερα (Sharp και Nokia) μπορούσες να κατεβάσεις δωρεάν λογισμικό της εταιρείας, με το οποίο μετέφερες μέσω υπερύθρων αρχεία από και προς τη συσκευή, έσωνες στο PC τις επαφές και συγχρόνιζες τη συσκευή με το Outook. Που είναι το αντίστοιχο της Motorola;;; :confused:

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: μετά από κάμποσο ψάξιμο και κατέβασμα/δοκιμή προγραμμάτων, βρήκα το (Motorola) Mobile Phone Tools 4 που ευτυχώς αναγνωρίζει σε αντίθεση με προηγούμενες εκδόσεις το E770v (είναι λίγο μανίκι η εγκατάσταση του κινητού -βασικά υπομονή θέλει-, αλλά δουλεύει). :)

Κάνει συγχρονισμό με το Outlook και μεταφέρει αρχεία ήχου και εικόνας. Για εφαρμογές δεν το έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

pedia hello kai apo emena exo mia aporia!!

Extes agorasa kai ego to e770v alla exo ena provlhmataki parolo pou kata tyxh exo ana kalodio gia syndeash me pc moy zhtaei kapious drivers mipos exei kaneis na mou toys sthlei sto mail moy dukepapass@yahoo.gr h na mou pei poy yparxei gia na to kano download giati den to vrisko poythena.

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω το εξής πρόβλημα...

 

Μπορώ να μεταφέρω με bluetooth από τον υπολογιστή Mp3s, videos κτλ αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές. Συγκεκριμένα βλέπω μόνο τους φακέλους

 

pictures

video

sounds

 

και δεν βλέπω κάποιο άλλο φάκελο για να ρίξω μέσα τα java αρχεία.

 

Καμιά ιδέα?

 

 

Edit....

 

Έγραψα και στο φόρουμ του bluesoleil (του προγράμματος επικοινωνίας του usb bloototh με το κινητό αλλά ούτε από εκεί βλέπω φως). Τελικά μάλλον μάπα το καρπούζι με αυτό το κινητό.

 

Εμ δεν έχουν usb καλώδιο στην συσκευασία για την επικοινωνία (μιλάμε για μεγάλη γυφτιά), εμ δεν μπορείς να βρεις κάποιο σόφτγουερ της μοτορόλα για επικοινωνία (θέλουν να τα σκάσεις για να δώσουν κάτι που θεωρήται αυτονόητο ότι είναι στην βασική συσκευασία κάθε συσκευής), κλειδώνει και η βόνταφον τα files και δεν μπορείς να εγκαταστήσεις ούτε μια εφαρμογή.

 

Ας πρόσεχε ο αδερφός μου (το τηλέφωνο δεν είναι δικό μου) να μην το αγόραζε και ειδικά με το βόνταφον live. Ας τα ακουμπάει λοιπόν τώρα στην βόνταφον για να βάζει games κτλ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ χρισμοποιώ το Bluesoleil και λειτουργεί μια χαρά και για τη java. Με καλώδιο απ' ότι ξέφω απλών τσέκαρε να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι και θα τα βρεις πολα και τον φάκελο της java κλπ και μετά θα κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής από τη συσκευή.
Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν γίνεται. Μου απαντήσαν από το bluesoleil ότι αφού δεν βγάζει τον φάκελο της java στην λίστα, είναι κλειδωμένος από το τηλέφωνο. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το δεις από το bluetooth. Μόνο με usb cord και εφόσον ο explorer αναγνωρίσει την συσκευή.

 

Προφανώς στην δική σου έκδοση λειτουργικού του τηλεφώνου δεν είναι κλειδωμένος ο φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

εγώ από το bluesoleil δεν ψάχνω κανένα φάκελο. Πάω απ' ευθείας και κάνω push objext και στέλνω το αρχείο jar και η δουλειά γίνεται μια χαρά. Με ρωτάει η συσκευή για εγκατάσταση απαντώ ναι και όλα καλά. Διαφορετικά με καλώδιο εμφάνισε τους κρυφούς φακέλους της κάρτας και θα βάλεις το jar στο φάκελο kjava, και μετά θα κάνεις την εγκατάσταση εφαρμογής από τη συσκευή.
Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

εγώ από το bluesoleil δεν ψάχνω κανένα φάκελο. Πάω απ' ευθείας και κάνω push objext και στέλνω το αρχείο jar και η δουλειά γίνεται μια χαρά. Με ρωτάει η συσκευή για εγκατάσταση απαντώ ναι και όλα καλά. Διαφορετικά με καλώδιο εμφάνισε τους κρυφούς φακέλους της κάρτας και θα βάλεις το jar στο φάκελο kjava, και μετά θα κάνεις την εγκατάσταση εφαρμογής από τη συσκευή.

 

Θα δοκιμάσω και αυτή την λύση όταν θα ξαναέχω το κινητό στα χέρια μου, αλλά από ότι ξέρω το Push Object Profile είναι για ανταλλαγή bussines cards και tasks μεταξύ των συσκευών και όχι για μεταφορά αρχείων. :) Μακάρι βέβαια να δουλέψει η λύση.

 

Ο 'ορθόδοξος' τρόπος είναι μέσω του File Transfere Service το οποίο σου δίνει πλήρη πρόσβαση στα περιεχόμενα του κινητού και μπορείς απευθείας να τοποθετήσεις και να διαγράψεις ότι θέλεις από όπου θέλεις.

 

:) Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Μακάρι να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

:cool: Ο τρόπος που πρότεινε ο pacopor δούλεψε. Το jar αρχείο μπήκε από μόνο του στον σωστό φάκελο.

 

P.S. για όσους ψάχνουν ένα σκάκι για το E770, αυτό εδώ δείχνει να δουλεύει μέχρι στιγμής...

 

http://www.lokasoft.nl/mobile_chesspartner

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,έχω 2 ημέρες που πήρα το κινητό και μου φένεται καλό......

Θα δείξει..........

Ενα μικρό δωράκι --> http://www.brutus16.friko.pl/

και ένα ακόμη --> http://motofan.ru/board/index.php?showtopic=2977&st=270

Διαμοιράστε ότι βρίσκετε,μην είστε παρτάκιδες...............:D

Free Games και καλά games.........

Enjoy!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να δωσει αναλυτικες οδηγειες για το πως να εγκαταστησω τα .jar αρχεια για να μπορω να παιξω τα παιχνιδια?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να δωσει αναλυτικες οδηγειες για το πως να εγκαταστησω τα .jar αρχεια για να μπορω να παιξω τα παιχνιδια?

 

Αν χρησιμοποιείς USB καλώδιο δες οδηγίες εδώ ....

 

http://www.project-e770v.com/project-e770v-games/project-e770v-games.html

 

Αν χρησιμοποιείς bluetooth αντάπτορα στο pc σου πρέπει να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα επικοινωνίας με το κινητό όπως αυτό εδώ

 

http://www.bluesoleil.com/

 

ή όποιο άλλο είχε η συσκευασία του αντάπτορα.

 

Με το bluesoleil ....

 

1. Ρύθμισε το επιθημητό pin password που θα ανταλλάσει το τηλέφωνο με την συσκευή σου για να συνδεθούν (αυτό γίνεται από το security settings του bluesoleil).

2. Κάνε bluetooth device discovery για να ανακαλύψει το pc το motorola σου (εννοείται ότι πριν πρέπει να έχεις κάνει το bluetooth του τηλεφώνου ανιχνεύσιμο)

3. Διπλό κλικ πάνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου που εμφανίζεται και οι διαθέσιμες υπηρεσίες του bluesoleil ενεργοποιούνται

4. Για μεταφορά τραγουδιών, ήχων, βίντεο κτλ. θα χρησιμοποιήσεις την επιλογή του bluesoleil 'file transfer Service'. Θα κάνεις copy-paste τα αρχεία που θέλεις από τον windows explorer του υπολογιστή σου προς το αντίστοιχο folder του bluesoleil. πχ τα mp3 θα τα κάνεις paste στο folder MemoryCard/Sounds.

 

Για εγκατάσταση παιχνιδιών θα χρησιμοποιήσεις την επιλογή του Bluesoleil 'Object Push Service'. Θα υποδείξεις σε ποιο φάκελο του pc σου βρίσκεται το jar αρχείο που θέλεις να εγκαταστήσεις και αυτό θα εγκατασταθεί στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

stin teliki,ginetai na syndeseis to E770v me USB,kai na xrisimopoihseis to bluesoleil?? :wacko:

 

to keyboard tou en logw "tilefwnou" dn kleidwnei aftomata... me vazi se mia o8oni,gia na patisw * gia liga msec! kai opws einai anamenomeno,TPT.. :mad:

 

ta nevra mou me afta ta kinita... back to the roots! oso pio periploki ginetai i texnologia,toso pio omorfous tropous 8a vriskoun oi etairies kinitwn kai oi providers,gia na mas dyskolevoun,alla kai na ta tsepwnoun. :X

k den nomizw pws exw adiko... :!:

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

:(

Νέο μέλος στο φόρουμ και σας χαιρετώ…

Θα ήθελα τη βοήθεια σας… απέκτησε η σύντροφος μου το Ε 770ν και με απειλή ότι αν δεν τη βοηθήσω θα πάει στον κουμπάρο της για βοήθεια! Καταλαβαίνετε ότι θέλω να το αποφύγω.

Λοιπόν αγόρασα ένα καλώδιο και συνέδεσα το κινητό με το pc αλλά μου ζητάει drivers… τι κάνω? Παρακαλώ επειδή είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με απλά και κατανοητά λόγια? Θέλω απλά να περνάω τις φωτογραφίες από το κινητό στο pc.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ MOTOROLA MOBILE PHONE TOOLS 4 ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ SYNCHR. ΜΕ ΤΟ OUTLOOK ΤΗΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ MP3 ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ DRIVERS. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕ ΤΟ BITLORD ΜΕΣΩ TORRENT ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΩ DC++ ΑΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ SERVER ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ MOTOROLA ΕΓΩ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ V 525 KAI ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΟ V360. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ BLUETOOTH ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

agorasa ki ego thn syskebi kai exei ta idia problimata. ( kolaei stis epafes, den anoigei eykola tis fotografies kai genika argei.) einai h deyteri syskeyi pou alazo kai pali ta idia. ana pao sthn motorola kai mou perasei to neo logismiko ua lithoun ta problimata ayta????? parakalo apantiste moy osoi gnorizete, eyxaristo:)

tha lithoune ta problimata nomiso giati kai ego to piga me ta idia problimata kai tora einai mia xara

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πήρα κι εγώ προχτές και το χρησιμοποιώ με σύνδεση Cosmote γιατί η Vodafone αν και στο όνομά μου την έχει ο αδερφός μου..Ευτυχία βέβαια που δεν δουλεύει το Vodafone live! άλλα και το ότι το κινητό παίζει σε 2,5G που μου δίνει και επιπλέον αυτονμία. Προσπάθησα να φτιάξω νέο προφίλ Cosmote για τα mms αλλά δεν δουλευει μάλλον καθώς μπορώ να βάλω μόνο την URL διεύθυνση και όχι IP ή άλλες ρυθμίσεις που είχε το προηγούμενό μου κινητό.MMS με Cosmote μάλλον δεν θα δώ ε; Το firm είναι το R252211_U_85.97.COR. Πρόβλημα πλοήγησης και επεξεργασίας των μενού ακόμα κανένα..

Τα τηλέφωνα αυτά μπορούν να ξεκλειδωθούν από το Vodafone Live!;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας διότι είτε υπάρχει πρόβλημα με το firmware (το 85.97 που έχω πρέπει να είναι το τελευταίο) είτε δεν κάνω εγώ σωστά κάτι:

 

Αγόρασα το τηλέφωνο πρίν από 2 μέρες και αφού πέρασα μέσα τις επαφές μου (από USIM στη συσκευή), τις χώρισα σε ομάδες (VIP, Personal, κλπ) σε κάθε μία από τις οποίες έχω αναθέσει διαφορετικό ringtone.

Μέσα από τις ρυθμίσεις των "profil" (Στύλ κουδουνιού -> Δυνατό -> Στοιχεία Δυνατού Ήχου) έχω θέσει στα "Μηνύματα" κάποιον συγκεκριμένο ήχο.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής: Όταν μου στέλνει SMS κάποιος που ανήκει σε μία από τις παραπάνω ομάδες (π.χ. VIP), τότε η ειδοποίηση του μηνύματος ΔΕΝ γίνεται με τον ήχο που έθεσα στα "Μηνύματα" του στύλ κουδουνιού, αλλά χρησιμοποιείται ο ήχος κλήσης της ομάδας VIP. Με άλλα λόγια, είτε με καλεί κάποιος από την ομάδα VIP είτε μου στέλνει μήνυμα, η ειδοποίηση είναι η ΙΔΙΑ (ringtone της ομάδας VIP). Το θέμα είναι οτι όταν οδηγώ αυτό δεν είναι και το πιο βολικό... θέλω να ξέρω αν πρόκειται για μήνυμα ή για τηλεφώνημα χωρίς να βλέπω το κινητό.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή απλά δεν κάνω κάτι σωστά?

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων, Δημήτρης

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας διότι είτε υπάρχει πρόβλημα με το firmware (το 85.97 που έχω πρέπει να είναι το τελευταίο) είτε δεν κάνω εγώ σωστά κάτι:

 

Αγόρασα το τηλέφωνο πρίν από 2 μέρες και αφού πέρασα μέσα τις επαφές μου (από USIM στη συσκευή), τις χώρισα σε ομάδες (VIP, Personal, κλπ) σε κάθε μία από τις οποίες έχω αναθέσει διαφορετικό ringtone.

Μέσα από τις ρυθμίσεις των "profil" (Στύλ κουδουνιού -> Δυνατό -> Στοιχεία Δυνατού Ήχου) έχω θέσει στα "Μηνύματα" κάποιον συγκεκριμένο ήχο.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής: Όταν μου στέλνει SMS κάποιος που ανήκει σε μία από τις παραπάνω ομάδες (π.χ. VIP), τότε η ειδοποίηση του μηνύματος ΔΕΝ γίνεται με τον ήχο που έθεσα στα "Μηνύματα" του στύλ κουδουνιού, αλλά χρησιμοποιείται ο ήχος κλήσης της ομάδας VIP. Με άλλα λόγια, είτε με καλεί κάποιος από την ομάδα VIP είτε μου στέλνει μήνυμα, η ειδοποίηση είναι η ΙΔΙΑ (ringtone της ομάδας VIP). Το θέμα είναι οτι όταν οδηγώ αυτό δεν είναι και το πιο βολικό... θέλω να ξέρω αν πρόκειται για μήνυμα ή για τηλεφώνημα χωρίς να βλέπω το κινητό.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή απλά δεν κάνω κάτι σωστά?

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων, Δημήτρης

Νομίζω πως σε όλα τα κινητά της motorola όταν επιλέγεις ξεχωριστό ήχο για κάποια επαφή ή ομάδα όλα τα εισερχόμενα (ήχοι, μηνύματα, e-mail κτλ) έρχονται με το συγκεκριμένο ήχο. Στα κινητα που έχω τουλάχιστον αυτό συμβαίνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia sa se olous eimai kainourgio melos.exo to kinito e770v kai me to motorola mobile phone tools 3.17 den to anagnorisei;prepei na exo to motorola phone tools 4.0.epeidi den to brisko tha mporouse na mou to steilei kapoios stin parakato dieuthinsi to 4.0 (p.dimakis@gmx.de)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...